Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת מצלמת רוורס לפיג'ו 308 אקטיב, 2016 או החלפת המערכת כולה

shaharper
שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לבקשת אשתי, אני נדרש להוסיף מצלמת רוורס לרכב שלה (בעקבות תאונה קלה ולך תשכנע שהחיישני הרוורס המקוריים מספיקים אם רק פותחים עיניים בכיוון הנכון). הרכב הוא פיג'ו 308SW, אקטיב, מודל 2016.

אז אפתח בשאלה לגבי התכנות הפתרון הקל - האם אפשר להוסיף מצלמת רוורס כך שההקרנה תהיה למסך המקורי?

במידה ולא, איזה מערכות מולטימדיה אלטרנטיביות מומלצות? (אם בכלל כדאי לגעת בזה לאור העובדה שלא מעט מערכות נשלטות משם?)

מכיוון שאין לי שום ניסיון בהתקנות כאלה, אשמח לקבל המלצה על מקום קנייה והתקנה.

התקציב לא מוגדר אבל השאיפה היא להישאר רחוקים מ-2000 ש"ח.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לי יש רכב פיג'ו 308 מבציר 2014, שלך 2016 כך שהרכב שלך עבר מתיחת פנים קלה לעומת שלי. בכל אופן, קצת חקרתי את הנושא:

בגדול, אחד מהמתקינים בעיר מגוריי אמר לי כי ב2000 ש"ח הוא יכול להתקין לי מצלמה מקורית או לחילופין ב3500 שח לשדרג אותי לאנדרואיד(לא ירדתי לפרטים אם הוא מחליף את המערכת הנוכחית ששולטת במזגן וכו' או רק מוסיף יחידה שמתחברת אל הקיימת שמאפשרת גם יכולות אנדרואיד וגם חיבור מצלמה ג'נרית ולא מקורית). לגבי התקנת מצלמה מקורית ב2000 שקל, עם כל הכבוד למתקין, אני לא בטוח שיש לו ציוד כדי לבצע את הקידודים הנדרשים במחשב הרכב/מערכת כדי להפעיל מצלמה מקורית.

נתקלתי בפוסט הזה https://www.peugeotforums.com/forums/308-2014-122/reverse-camera-project-210825/ בפורום של פיג'ו שמדבר על הוספת מצלמת רוורס שמתאר את התהליך והקשיים. נראה שבחור אחר הצליח, כמה אחרים התייאשו.

אני לא בטוח שברכב שלי ושלך יש את אותה המערכת (אצלי SMEG+), ניתן לדעת לפי גרסאת התוכנה, אם איני טועה לחיצה ארוכה על הכפתור "רכב" במערכת ולאחר כמה שניות תופיע גרסאת התוכנה. אם גרסאת התוכנה היא 6 אז יש לך מערכת מעודכנת משלי , אם הגרסא היא 4/5 אז יש לך מערכת זהה לשלי(לא זוכר במדויק אם זה 4/5).

אם המערכת זהה לשלי - אז לפי הפוסט המדובר סיכוי מאוד גדול שאין לך צמת חשמל שמגיעה עד תא המטען וצריך לסלול חיווט(אצלי לא בדקתי אם קיים חיווט, אבל אם ברכבים האנגליים אין , סבירות לא נמוכה שגם לנו אין, שווה בדיקה), בנוסף, לפי הפוסט, נראה שצריך יכולת קידוד גבוהה כדי לבצע קידוד גם במערכת וגם במחשב הרכב. בחור אחד בפוסט הצליח, כמה נכשלו.

אם המערכת שלך מגרסא 6, אז יתכן וכל המידע שמסרתי פה לא מדויק אם כי אני בטוח שהקידודים של המצלמה במחשב הרכב / מערכת זהים.

אולי שווה גם לברר בלובינסקי / מתקין מורשה מטעמם כמה יעלה להוסיף מצלמה מקורית + כל הקידודים הנדרשים.

מקווה שעזרתי איכשהו , בהצלחה :)

אם אתה מתקדם לאנשהו, גם תעדכן. אני גם חושב הרבה זמן להתעסק בהוספת מצלמת רוורס אך לא מגיע לזה לצערי מפאת חוסר זמן.

עריכה אחרונה על ידי Superdror
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת, גם אם לא מעודדת.

פניתי באימייל לשירות לקוחות של לובינסקי, נראה אם הישועה תבוא משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת, גם אם לא מעודדת.

פניתי באימייל לשירות לקוחות של לובינסקי, נראה אם הישועה תבוא משם.

:mm_yeah::mm_yeah: מעולה, תעדכן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מסגרות שמתאימות לדגם, חפש באיביי או עליאקספרס.

אתה מזמין מסגרת ואז מתקין איזה מערכת שאתה רוצה.

כל החלקים עם אנדואיד ומצלמה יעלו בערך 600 ש"ח

אני בטוח שאתה יכול להשיג כל בארץ בקצת יותר (כפול לפחות)

רק רוב הסיכוי שלא יהיו לך את הנתונים על הרכב שיש לך עכשיו

https://www.aliexpress.com/item/33032863406.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1e932e97VW7cm2&algo_pvid=320218a6-b214-46b3-9482-017a6ef1d2af&algo_expid=320218a6-b214-46b3-9482-017a6ef1d2af-3&btsid=fec76dec-0f88-4076-b5e7-7b80d5b8947f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_55

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מסגרות שמתאימות לדגם, חפש באיביי או עליאקספרס.

אתה מזמין מסגרת ואז מתקין איזה מערכת שאתה רוצה.

כל החלקים עם אנדואיד ומצלמה יעלו בערך 600 ש"ח

אני בטוח שאתה יכול להשיג כל בארץ בקצת יותר (כפול לפחות)

רק רוב הסיכוי שלא יהיו לך את הנתונים על הרכב שיש לך עכשיו

https://www.aliexpress.com/item/33032863406.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1e932e97VW7cm2&algo_pvid=320218a6-b214-46b3-9482-017a6ef1d2af&algo_expid=320218a6-b214-46b3-9482-017a6ef1d2af-3&btsid=fec76dec-0f88-4076-b5e7-7b80d5b8947f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_55

ברכב המדובר אתה לא יכול להחליף מסגרת ולהתקין מה שאתה רוצה כי המערכת שולטת על לא מעט פונקציות ברכב(חיישני רוורס, איפוס לחץ אוויר, נעילת הרכב, תאורת הגעה הביתה וכו') כאשר החשובה שבהן היא המיזוג ואיפוס לחץ אוויר, המיזוג נשלט דרך המסך של המערכת ואין דרך אחרת להדליקו / לכבותו.

לי לא ידוע על מערכת AFTERMARKET שמשמרת את היכולות של המערכת המקורית, אם אתה מכיר כזו, אשמח לקבל לינק.

אני מסייג את דבריי: יתכן ובדגם של 2016 המזגן לא נשלט מהמולטימדיה, נמתין לבעל הרכב שיעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא קיבלתי תשובה מלובינסקי אבל בינתיים אני מבין שאין מערכת aftermarket מתאימה.

גם אצלי השליטה על המזגן ועוד מספר מערכות היא מהמערכת. מה שמעניין הוא שיש פרק הדרכה על מצלמת רוורס במדריכים המובנים במערכת.

בדקתי את הגירסת smeg+ אצלי:

Smeg5.4.B.R8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

גם אני רכשתי לאחרונה 308sw 2016

חקרתי קצת את הנושא

בשביל לשים אנדרואיד יש צורך בהוספת מערכת מאחורי המסך.

המסך והמערכת המקוריים נשארים

ומוסיף עוד מערכת שעל ידי לחיצה בפינה השמאלית למעלה עוברים לאנדרואיד

ראיתי סרטונים אבל עדיין לא הצלחתי להזמין אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...