Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצלמה הזו שווה משהו? חסר מושג מחפש מצלמה

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שחזרתי מהטיול האחרון התבאסתי מאוד שלא הייתה לי גם מצלמה טובה.

חשבתי להתחיל לסרוק את השוק, ובמקרה יש דיל היום באמזון, 600$ כולל מיסים.

אני לא ממש מבין במצלמות. אני מחפש מצלמה טובה שלא תהיה ענקית. תאפשר לי לקבל תמונות שיתפסו את מה שאני רואה בעין. תהיה קלה לתפעול.

הרבה פעמים מצאתי את עצמי במקומות שמאוד רציתי לצלם אבל המצלמה בטלפון פשוט לא הצליחה לתפוס את כל הסצנה, אמרתי לעצמי שחבל לצלם, כי זה לא טוב כמו מה שהעין רואה, אפילו לא מתקרב

.

עוד מחשבה היא פשוט לקנות טלפון חדש וטוב, עם עדשות כפולות/משולשות וכול הבלבולים האלה, אולי זה יספיק? הרי מצלמה טובה עולה כמו טלפון טוב.

בטח צריך להגדיר תקציב אז נגיד 600$ כולל הכל.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי קנון 750D כדי שיהיה לי יפה לתעד טיולים וכו׳.

בתכלס? הרבה מאוד מקום והתעסקות.

אם הייתי חוזר להחלטה שלי היום הייתי עושה את אחת משתי האפשרויות :

1. טלפון איכותי + מצלמת אקסטרים

2. מצלמת מירור לב + מצלמת אקסטרים

חובבי צילום לא יסכימו איתי כמובן בנוגע לנייד, אסל מי שמחפש לתעד את הטיולים שלו בתמונות טובות למזכרת יקבל אחלה של פיתרון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שלחובב שבסך הכל מחפש תיעוד סביר לחוויות שלו, הסלולר בדורות האחרונים מספק פתרון לא רע בכלל.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טלפון. אם אתה לא מחפש להתעסק עם הצילום מהבחינה הטכנית, להתנסות עם עדשות שונות וכו', פשוט קנה סלולרי דור אחרון. גם ככה יש אמרה חכמה ש"המצלמה הכי טובה היא זו שיש עליך באותה שניה". טלפון נותן לעניין הזה מענה.

כמובן שהאייפון 11 פרו עם הsuper wide שלו מגניב לאללה, אבל בטח יש גם דברים מעניינים אחרים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הוא יקנה מצלמה M43 עם עדשת פריים סבירה וישתמש בה בתור point and shoot הוא יקבל איכות תמונה טובה משמעותית מאייפון 11 פרו.

מעבדי תמונה מתקדמים לא יכולים להתגבר לחלוטין על המגבלות הפיזיקליות של חיישנים קטנים של טלפונים סלולריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצם, הדיל שהיה עד לאחרונה על ה-GX85, עם מצלמה דומה מאד (לא זהה), טיפה יותר ישנה, ועם עדשת all around אחרת (14-42 ממ לעומת 12-32 בעסקה שהיתה בחודשים האחרונים. זה מקביל ל-24-84 ממ במונחי חיישן 35 ממ, ומבחינת רוחב השדה דומה לעדשות הקיט של מצלמות ה-DSLR APS-C.

לצרכים של פות"ש הוא לא צריך עדשת פריים, יתחיל עם הקיט ואז יתפתח לפי צרכיו ותקציבו. יש ל-M43 עדשות רחבות (8-18 של פאנאסוניק ו-9-18 של אולימפוס ומבחר פריימים) - אבל אלה עדשות "מקצועיות" עם מפתח צמצם רחב, המחיר בהתאם.

יש ברשת השוואות ישירות של -GX85 (שבאירופה ובארץ קרויה GX80, ויש מקומות בהם היא קרויה GX7ii). אילו הייתי מחפש היום מצלמה בתקציב הנתון זו היתה אפשרות טובה, אם כי הייתי בוחן גם את האולימפוס EM10 ואת המתחרות מבית סוני ופוג'י. כמוכן לשים לב כי ה-G7 היא דגם מלפני כ-4.5 שנים, והייתי מחפש משהו קצת יותר מודרני.

עמיטל - המצלמה שהוצעה כאן יותר קטנה וקלה מהקאנון שלך, יחד עם עדשות יותר קטנות יש לך יתרון בטיולים. לקאנון יתרון מבחינת גודל החיישן והרזולוציה. מכל מקום, כיום הייתי מחפש מצלמה חסרת מראה, במיוחד אחת קומפקטית וניידת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין במצלמות. אני מחפש מצלמה טובה שלא תהיה ענקית. תאפשר לי לקבל תמונות שיתפסו את מה שאני רואה בעין.

בשביל לקבל תמונה טובה צריך לדעת לצלם. מצלמה לא תשיג לך את מה שאתה רוצה באופן אוטומטי, לא חשוב כמה היא טובה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...תאפשר לי לקבל תמונות שיתפסו את מה שאני רואה בעין. תהיה קלה לתפעול.

...פשוט לא הצליחה לתפוס את כל הסצנה...

לעולם מצלמה לא תקלוט את מה שהעין קולטת. שדה הראיה שונה, חידוד העומק שונה, הטווח הדינמי שונה, יש עיבוד שונה של הצבע.

קלות תפעול - אין כמו הסמארטפון (שיש לו הרבה חסרונות אחרים). מצלמות יותר מתקדמות יכולות להיות בעלות אפשרויות שליטה שונות בצילום שישפיעו על התמונה הנרשמת. כדי לשלוט בהן צריך גם ללמוד את התאוריה וגם להתנסות, והרבה. אין שום בעיה לקחת מצלמה מהסוג שקושר בהודעת הפתיחה, לשים אותה על מצב P, שהוא מצב אוטומטי לחלוטין, ולצלם. העניין הוא שבמצב כזה תקבל תמונה בפרמטרים שנקבעים לפי האלגוריתמים שהוזנו לה על ידי היצרן. אם אתה רוצה להיות יותר מתוחכם עליך ללמוד להשתמש בכלי.

דבר אחרון "לתפוס את כל הסצינה" קשור לדבר הראשון, והוא היכולת השונה של העין ושל המצלמה. אםשר להתאים ל-G7 עדשה רחבת זוית שתתפוס סצינה יותר רחבה, יש לכך מחיר בעוותים ובעומק השדה ובמחיר העדשה. בסופו של דבר על משהו צריך להתפשר.

ועדיין - אם יש לך הזמן והרצון ללמוד למלם, ואם אתה רוצה להשקיע בכך מעט אמצעים, מצלמות מהסוג שצויין או דומות להן - והמבחן עצום - בהחלט יענו לדרישותיך, בתנאי שתבין את המגבלות המובנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצלמה סבבה אבל הייתי מתחיל מלעבוד על קומפוזיציה, אם אתה רוצה משהו שהוא לא תמונה סתמית זה יותר חשוב מהכלי.

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי אצל ההורים בבית מצלמה, Nikon J1.

היו שם גם שתי עדשות, חבל שלא רשמתי איזה.

זה משהו ששווה אולי להתחיל ללמוד איתו? או שאין שם יותר מדי פונקציות כיוון והכל די מוגדר מראש.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שיש לך את שתי עדשות הקיט - 10-30 ו-30-110.

זאת מצלמת מירורלס שלא זכתה להצלחה, אבל יש לה מצבים חצי אוטומטיים ומצב ידני כמה שזכור לי.

אפשר ללמוד לצלם עם מצלמה כזאת בכיף, היא עדיפה על מצלמות קומפקטיות ואפשר לקבל ממנה תוצאות טובות יחסית.

כמובן שהביצועים לא ברמה של מירורלס מודרנית או ברמה של רפלקס מודרנית, אבל עדיף על סמארטפון.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הJ1 של ניקון, כן היתה בן הראשונות הקומפקטיות ללא מראה, נתנה משקל קל ועדשות מתחלפות מצוינות וללא תיק ענקי

לסחוב לטיסות ומשקל כבד לסחוב לכל מקום.

בעקבותיה רכשתי את הסמסונג NX3000 וכמה עדשות והיום את הסוני הa6300 הזולה יחסית.

היום מאז הטלפונים המצוינים אני מסתפק במצלמת וידאו טובה לצילומי ספורט בלבד מרחוק (אנחנו גולשים וטסים בעולם)

ואכן הטלפון משמש לכל השאר.

מציין שעד לפני 5 שנים הסתובבתי עם קנון 7D ומשקלה וגודלה הגדולים היכו בי כל פעם מחדש... שמח שהשתנו דברים

בעולם המצלמות ונולדו הקומפקטיות המצוינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...