Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה UMI מבקשים 4200 ש"ח על בולם זעזועים שעולה 1200 בחו"ל?

adi89
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז שני בולמי הזעזועים הקדמיים שלי (מק"ט 23247464 ו-23247465) בקאדילק (צורה חדשה) 2014 התעייפו.

אוקי, מקובל יחסית.. למרות שמוזר קצת שאחרי 5 שנים זה קורה והרכב נסע 70 א"קמ, אבל בסדר.

מקבל הצעת מחיר ממוסך UMI אשר אני מטפל בו, ורואה שהם מבקשים 4200 ש"ח על בולם יחיד, ואם החלק לא קיים בארץ, אז גם כמה מאות שקלים על משלוח.

ללא מחירי עבודה כמובן, ללא מחירי הברגים שעולים עוד 120 ש"ח, וללא מחיר התושבות שעולות עוד 2,000 ש"ח.

בדקתי באינטרנט ב8 אתרים שמוכרים חלקי חילוף של GM בארה"ב, והמחיר שם הוא 1200 ש"ח.

אז ציפיתי שUMI ירוויחו עליי 100 אחוז, אבל כמעט 400 אחוז?! לאן הגענו. בושה וחרפה.

13,000 אש"ח להחלפה של שני בולמי זעזועים קדמיים - למה?

ועכשיו, בנסיון למצוא דרכים נוספות, הבנתי שאי אפשר לשלוח בולמי זעזועים מארה"ב בעקות חוק החומרים המסוכים הפרדלי 49 U.S.C. 5103.

וגם אם הייתי יכול, המכס היה מחייב אותי באישור משרד התחבורה, לא כך?

חיפשתי תחיליפים בארץ, כגון eibach או koni, אך לא נראה שמייצרים לרכב הזה בולמים איכותיים תחליפיים (או בכלל?)

עצות נוספות יתקבלו בברכה

עריכה אחרונה על ידי adi89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה כלב מלקק לעצמו את הביצים?

ולשאלתך,אין בעיה לשלוח בולמים,אני הזמנתי מאמזון דרך USHOPS הגיע עד הבית בלי כאבי ראש,גם שהזמנתי דיסקים ורפידות בלימה.

גם אם לא יסכימו לשלוח אווירי תמיד אפשר לשלוח ימי,תתחיל לחפש באמזון את המקטים,תמיד עדיף להזמין מאמזון ,אם הם שולחים לארץ בכלל הרווחת,הם עושים את כל הפרוצדורה של השחרור בשבילך.

ראיתי שיש את הבולמים הנ"ל בsummit racing ,תקנה שם תעשה שילוח לישראל דרך USHOPS גם אם המכס יעשה לך כאב ראש, ויקח לך פלוס מינוס 50 אחוז מיסים, אתה עדיין יוצא בפחות כסף משמעותית.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הם יכולים. לאחרונה קבלתי הצעת מחיר של אחד היבואנים על מוצר הנמכר במחיר אחיד, פחות או יותר, בכל הסוכנויות הרשמיות של היצרן בעולם. הצעת המחיר עמדה על פי 2 לעומת ייבוא אישי שלי כאשר הרכישה היא ישירות מסוכנות של החברה באירופה, מחנויות אחרות ברשת אפשר להוזיל עוד יותר.

קבלת כאן הצעות טובות. אין כל בעיה להזמין את החלק מחו"ל ואם אתה לא רוצה להתעסק עם בירוקרטיה בכלל, יש לא מעט אנשים שיעשו את זה בשבילך תמורת עמלה קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור דומה.

לפני מספר שנים UMI ביקשו 8800 שח ליחידה עבור בולם MRC אחורי ל STS, בנוסף להמתנה של מספר שבועות עד שיגיעו לארץ.

הזמנתי מ RockAuto ב 500$ כולל משלוח + פלוס מכס (48% אם אני לא טועה..).

הגיע מהר יותר ובלי בעיות מיוחדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר המקובל של חלקי חילוף בארץ הוא באופן עקבי להפליא ביחס של 1 ל-10,

או במילים אחרות, קח את המחיר בדולרים, הכפל ב-10 והפוך אותו לשקלים.

~350 דולר לבולם פלוס משלוח (בכל זאת, מוצר כבד, זה לא חיישן) יוצא בערך 420 דולר,

הכפל ב-10 וקיבלת את המחיר בשקלים. :x

לא רק UMI, אגב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם, הוזמן לכתובת אמריקאית ב3,700 ש"ח, עוד אלף נגיד משלוח ארצה (עד הדלת) -> 4,700 ועוד 50% מיסים -> 6,550 עוד אלף על התקנה -> 7,550.

חסכון של 5,500 ש"ח לעומת הצעת המחיר של המוסך.

ונתתי כאן מחירים גבוהים עבור כל דבר, יתכן שהחסכון יהיה גבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הם גובים כזה מחיר? הם צריכים לשלם מיסים עצומים כל חודש על אולם התצוגה שלהם, על המחסנים, על המוסך. לשלם לחברת שמירה ועוד הרבה דברים. לשלם לאנשי המכירות, למחסנאים ועוד ועוד.

זכותך המלאה להזמין מחו"ל ביותר זול. אין לי נגד זה שום דבר. מדינה חופשית.

אבל רבאק לפתוח פוסט כזה מכוער ולהוציא את האנשים שעובדים שם כאילו הם גונבים ועושקים אותך זה כבר מגעיל.

עד שלא תהיה בעל עסק לעולם אבל לעולם לא תבין מה עסק עובר וכמה כסף הוא צריך בכדי להתקיים.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הם גובים כזה מחיר? הם צריכים לשלם מיסים עצומים כל חודש על אולם התצוגה שלהם, על המחסנים, על המוסך. לשלם לחברת שמירה ועוד הרבה דברים. לשלם לאנשי המכירות, למחסנאים ועוד ועוד.

אבל רבאק לפתוח פוסט כזה מכוער ולהוציא את האנשים שעובדים שם כאילו הם גונבים ועושקים אותך זה כבר מגעיל.

עד שלא תהיה בעל עסק לעולם אבל לעולם לא תבין מה עסק עובר וכמה כסף הוא צריך בכדי להתקיים.

הוא לקוח, הוא לא מנהל החשבונות של העסק, לא מעניינו מה ההוצאות של העסק ומה העסק צריך לעשות בשביל להתייעל. חלאס כבר לעשות לכולם ריגשי עם החישובים החשבונאיים הללו, זה ממש לא אמור להדאיג את הלקוחות ולא אמור להיות השיקול של הלקוח כשהוא משלם את המחיר.

בתור לקוח זכותו לדרוש מחירים סבירים (כי גם במדינות אחרות משלמים מיסים, ומשלמים משכורות) וזכותו גם להצביע ברגליים. הפוסט בסדר גמור ולא עובר על שום כלל.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר המקובל של חלקי חילוף בארץ הוא באופן עקבי להפליא ביחס של 1 ל-10,

או במילים אחרות, קח את המחיר בדולרים, הכפל ב-10 והפוך אותו לשקלים.

~350 דולר לבולם פלוס משלוח (בכל זאת, מוצר כבד, זה לא חיישן) יוצא בערך 420 דולר,

הכפל ב-10 וקיבלת את המחיר בשקלים. icon_mad.gif

לא רק UMI, אגב.

הכלל הזה לא אחיד ולא גורף. משום מה דווקא מחירי בולמים תחליפיים לרכבים עממיים בארץ קרובים להפליא (באופן בלתי מוסבר) למחירים באירופה. בזמנו כשהייתי צריך להזמין בולמים לפלואנס ישבתי במשך כמה שבועות על אתרים של ספקים רבים באירופה ובדקתי מחירים של בולמי מונרו\KYB\זאקס, השוויתי להצעות מחיר בארץ ומהר מאוד הגעתי למסקנה שלא משתלם להזמין, הפערים היו קטנים מ-20%.

אני מניח שברגע שנכנסים לתמונה המונחים "מקורי" ו-"רכב יוקרה" וכן בחלקים אקזוטיים, אזי המחירים אכן שואפים אסימפטוטית לכלל הנ"ל.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה הם לוקחים רק 4,200? שייקחו 42,000 ש"ח! יש להם הוצאות, לא?

הרי מה יצא להם מזה שהם נתנו לו מחיר מופרך כל כך? הוא הרי לא הסכים ואמר "בבקשה קחו ממני את כל הכסף שיש לי כדי לממן את אולמות התצוגה שלכם", הוא עשה את הדבר ההגיוני ביותר ושלח אותם לחפש את החברים שלכם. הם יכלו להרוויח עליו סכום X, במקום זה הם הרוויחו עליו 0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הם גובים כזה מחיר? הם צריכים לשלם מיסים עצומים כל חודש על אולם התצוגה שלהם, על המחסנים, על המוסך. לשלם לחברת שמירה ועוד הרבה דברים. לשלם לאנשי המכירות, למחסנאים ועוד ועוד......

כן, כי השכירות בארה"ב תמיד זולה יותר ושם אין מחסנאי, ארנונה... מספיק עם השטות הזו החוזרת על עצמה בפורום הזה שוב ושוב.

מחירי הרכבים בישראל יקרים מאוד ולכן היבואנים מרשים לעצמם להציג מחירי חלפים יקרים, כי לרוב הלקוחות זה נשמע הגיוני. מחירי החלפים יקרים כי רוב הלקוחות הם לקוחות שבויים. דרך אגב, כך בדיוק נוהגים גם יצרני הרכב, הם מתמחרים את החלפים שלהם, שברובם המוחלט מיוצרים ע"י ספקי משנה, במחיר כפול מאותו חלק מאותו ספק פשוט כי הם יכולים, פשוט כי הם אומרים לך "החלק שלנו הכי טוב לרכב שלך ואם לא תשתמש בו אתה פוגע ברכב שלך" רוב הצרכנים בולעים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות להרוויח פי שתיים על חלק ויש חזירות, אתה מדבר כאילו עסק אמריקאי עם אולם תצוגה גדול פי 3, ושטח מסחרי גדול פי 3, עם אומה של אנשים אשר חונכו לטפל בבית כי זה מה שאבא שלהם הראה להם והם קונים הכל לבד, לא מרוויח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורים כאלה תמיד מחזירים אותי לפעם הראשונה, שרכשתי מגבים, לרנו סניק II.

הרנו סניק II היה הרכב הראשון בארץ שהגיע עם מגבי Blade סיליקון, שנת 2005.

כאשר הייתי צריך להחליף מגבים, פניתי לקרוס לברר מחיר למוצר ונענתי כי מגב אחד, עולה 650 שקלים.

בחיי, שחיפשתי בכל מקום בארץ מגבים לרכב לא היו מגבי סיליקון במידה של הרנו. (חלון גדול ומגבים ארוכים).

בסוף לא היתה לי ברירה ורכשתי מגבים בקרסו במחיר של 1,200 שקל משוגעים.

למה?, כי הם יכולים.

לא רוצה?, בעיה שלך.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות, ישראלים תמיד ישארו ישראלים. חושבים שהשמש זורחת להם מה........

האם זה פלא ששנה שעברה 9 עסקים מתוך 10 נסגרו?

אם עסק לא מבקש את המחיר המתאים לך הוא חייב להיות גנב, עשקן ורמאי.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...