Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תליית מדף על קיר שעשוי מבלוק גבס אחרי שהוא הורד ונשארו חורים בקוטר 1.5 ס"מ.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 1613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

על אחד הקירות במטבח תליתי לפני כמה שנים על מבלוק גבס מדף באורך 1.2 מטר על 6 רוזטות אדומות והוא החזיק נהדר משקל מכובד במשך השנים.

עקב צביעת הבית המדף הורד ועכשיו ברצוני להחזירו בחזרה. נשארו 6 חורים בקוטר 1.5 סנטימטרת מפירוק המדף. לא הצלחתי לשים רוזטות חדשות כי הן מסתובבות סביב עצמן כי החורים גדלו בשליפת המדף.

ניסיתי סיליקון, ניסיתי קלסיבו אבל כשאני מתחיל לסובב את הבורג לתוך הדיבל רוזטה הקלסיבו פשוט מתפורר מעט והדיביל מתחיל להסתובב שוב סביב עצמו.

ניסיתי את הדיבל ספירלה ממתכת אך החורים גדולים מידי.

לא ניתן להזיז את המדף כמה ס"מ הצידה כי הוא בגודל מדויין שבין הקיר למקרר.

הברירה האחרונה שחשבתי אליה היא לקדוח את הקיר בטון שמאחורי הקיר גבס. אך הוא במרחק של כ8-9 ס"מ ואני חושש מפגיע בצנרת כלשהי בתוכו. לכן אעדיף להמנע מזה.

מה עליי לעשות במצב כזה?

תודה מראש.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהנה.

האופציה השניה היא להכין פקקים מפלטת גבס אחרת ולסתום את החורים האלה ואז לעשות בהם חורים, אבל זה נראה לי כמו עבודה מיותרת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעלות טיפה את המדף זאת אופציה. הבעיה היא שזה לא יהיה יפה כי כל שאר הארונות ומהדפים הם באותו הגובה.

לסתום את החורים ולחורר אותם שוב לא יגרום למדף ליפול החוצה ביחד עם כל המילוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אם עושים את זה כמו שצריך. אבל כמו שכתבתי, למה לסתום ואז לעשות עוד חורים? פשוט תזמין את הדיבלים מהלינק ששמתי לך ותתלה עליהם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תעבוד בזהירות, לא תהיה בעיה. אין הבדל בחוזק בין הגבס של קיר הגבס לבין גבס/קלסימו.

הדיבלים מהסגנון ש-spire לינקק הם רעיון מצוין.

עריכה:

בניגוד לכתוב בדיוק מעליי, אני ממליץ לסתום ולחורר מחדש.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני ניתן לרכוש את הדיבלים האלה (או דיבלים דומים) גם בארץ. לסתום ולחורר שוב לדעתי לא יצליח. בגבס התיקון לא חזק בכלל ומשמעותית יותר חלש מהקיר עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני ניתן לרכוש את הדיבלים האלה (או דיבלים דומים) גם בארץ. לסתום ולחורר שוב לדעתי לא יצליח. בגבס התיקון לא חזק בכלל ומשמעותית יותר חלש מהקיר עצמו.

לצערי עברתי במספר חנויות לחומר בנייה וכולם היה כל דבר בעולם חוץ מהם.

כנהוג בישראל התקשרתי אפילו ל2 מקומות שאמרו לי שיש להם כאלה במלאי ואז הם ניסו לשכנע אותי שזה בסדר לתלות מדף כבד על פרפרי פלסטיק לבנים ולא באמת היה להם את מה ששאלתי לגביו כי "לא קיים דבר כזה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתנצל, כולנו יודעים מה קורה בארץ.

עכשיו בדקתי ויש לי בבית 10 דיבלים מאותו סגנון, של פישר, 10 מ"מ. תבוא, תיקח (אין לי קירות גבס בבית). אבל סביר להניח שהדלק לירושלים יעלה לך יותר מהמשלוח והקנייה באמזון :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה כמה תמונות שנראה... אולי יש משהו אחר שניתן להציע.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי בכמה חנויות ואפילו הבאתי אחד לדוגמא. בכולן הסתכלו עליי כאילו נפלתי מהירח וברובן אפילו התעניינו וביקשו שאני אסביר להם איך זה עובד.

אני בטוח שאפשר למצוא כאלה בארץ, אבל אני מניח שזה בטח רק בחנויות סופר-דופר איכותיות ומקצועיות. רוב ה"טמבוריות"/חנויות עז"ב שביקרתי בהן הן ההיפך המוחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרים טלפון אליהם, מניח שיש להפ במלאי כי הם יבואנים:

http://www.mytad.co.il/productscatlog/dibels/32--4.html

בקטלוג יש בדיוק מה שאתה רוצה (מיתד אמריקאי) וגם פתרונות אחרים לא פחות טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חוזור כדי לעדכן לטובת הדורות הבאים.

תליתי את המדף על הדיבלים האלה: https://www.amazon.com/gp/product/B07WCJ4JL1/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

אני ללא ספק לא אגע בדיבלי רוזטה יותר בחיי. מיד כשסיימתי לתלות את המדף הזמנתי עוד סט כזה שיהיה לעתיד. חבל מאד שלא מוכרים אותם בארץ.

יתרונת: הרבה הרבה יותר קל לעבודה מדיבל רוזטה בורדו.

חסרונות: לא הכל וורוד. ברגע שמכניסים את הקפיץ לבפנים כבר לא ניתן להוציא אותו.

לפעמים צריך לשחק עם הדיבל כדי ש2 הרגליים יפתחו. שברתי 2 כאלה בגלל שרק רגלית אחת נתפסה, התחלתי לחזק והדיבק פשוט נשבר ל2 בתוך הקיר.

לסיכום ממליץ מאוד לקנות קופסא כזאת שמגיע בכמה גדלים כדי שתהיה בבית למי שיש לו קירות גבס. מה שבטוח שכשאהיה מליונור אבנה את בית חלומותי מקירות בטון בלבד. הפטנט של הגבס אומנם זול אבל נורא ואיום למשתמש הפשוט שרוצה לתלות עליו משהו.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש לך?

בלוק גבס רווח ובטון?

בלינק הראשון נראה שיש פלסטיק מגן, גבס קורוזיבי לפלדה, הגלוון נאכל בסוף.

יש עוגני ניילון ארוכים יותר מהקיר ובזמן ההברגה נוצרת פטרייה בקצה שמחזיקה כמו שייבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...