Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר מתאים לסיטרואן C4 2015

KipodYam
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיטרואן C4 2015 1.2 טורבו.

היום הרכב לא הניע. מאז שקניתי אותו המערכת לפני 9 חודשים בערך start stop לא נכנסה לפעולה, לא הטריד אותי. היה מהבהב כאילו המערכת אמורה לעבוד רק שהיא לא היתה מדוממת את הרכב.

הנחתי שהמצב סביר.

הזמנתי שירות מצברים מקומי עד הבית. הם הניחו שמותקן ברכב EFB.

נעשתה החלפה באופן די ברוטאלי. להחליף מהר וללכת ללקוח הבא. מבין שחם והאוטו היה בשמש. מבין שזה סיוט להחליף מצבר ברכב הזה, יש עליו קופסת נתיכים וחיבורים, כיסויים, והכל צפוף ודחוס. עדיין...

מישהו חכם יותר היה מציע להניע אותו ולזוז הצידה למקום מוצל. האמת שלא הצעתי.

אבל לעוות פלסטיקים וכו וכו. לא נעים.

היה עדיין המצבר המקורי Varta AGM. המצבר שהותקן הוא Varta EFB. אמרו שזה תקין להתקין EFB למרות שהם חשבו שברכב מותקן EFB בהתחלה. מבין שמצבר AGM עולה עוד כ 50% מעל EFB שעלה 900שח.

האם זה תקין להתקין מצבר EFB ברכב?

השאלה אם מערכת start stop תתחיל לפעול עכשיו? האם המצבר החדש מכיוון שהוא EFB האם הS&S יכול לקצר את אורך חייו כי הוא לא AGM?

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב שדי מסובך להחליף מצבר . זה לא שני ברגים.

לגבי ההכלאה שעשית: זה ניסוי מעניין . מעולם לא ניסיתי . הייתי בכל זאת קונה מצבר AGM של בוש

או מקביל שלו בורטא (סילבר) שאכן יקרים אבל עולים ₪1000 בחנויות מצברים זולות .

₪100-200 הבדל לא שוים לדעתי את הניסוי.

בטח לא שווה עם התקנה של חאפר שלא מכיר את הרכב ושובר דברים

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו

שזה לא חאפר. זה אחד מהמתקיני מצברים המוכרים במרכז. רמז - אתה החלפת אצלו גם. הייתי אצלו בעבר עם רכב אחר ואני חייב לציין שלא ניסו לדחוף לי מצבר ואכן לא התקנתי. לפני שנה חזרתי עם אותה יונדאי והחלפתי. גם אז לא ניסו לדחוף לי מתבר בכח. היה חלש קצת ואין לי טולרנס להיתקע עם האוטו.

מה היה - המתקין שלו עצבן אותי. הייתי תקוע בבית. חם. ילדים. במצב אחר הייתי שולח אותו לחפש.

למה AGM לא יתאים ל EFB?

המצבר עלה 900 עם שנתיים אחריות. כמה עולה AGM 70amper? לא עולה לכיוון 1400-1500?

להרים לו טלפון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה תקין להתקין מצבר EFB ברכב?

השאלה אם מערכת start stop תתחיל לפעול עכשיו? האם המצבר החדש מכיוון שהוא EFB האם הS&S יכול לקצר את אורך חייו כי הוא לא AGM?

לא תקין. ברוב הרכבים מותר להתקין מצבר AGM במקום EFB אבל לא להיפך.

מערכת S&S תעבוד אבל הדבר עלול לקצר את אורך חיי המצבר. אם אתה לא מפעיל את מערכת S&S רוב הסיכויים שלא תהייה שום בעיה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא תכננתי לנטרל את זה בכל נסיעה.

עד עכשיו היה נוח שזה לא עבד.

מה לדעתכם יכול להיות האימפקט אם פה ושם המערכת תעבוד?

ההבדל זה רק 100-200 שח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני קניתי אצלו בוש S5 . 70Ah AGM בכ

₪1000

התקנה בחנות כי רוב העובדים שלו לא הכירו את האוטו והוא נשבע שכבר התקין ברכב כזה. אין לי כח להיות שפן נסיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי דורש להתקין מצבר AGM תואם - הם לא יקרים, וסביר כי הם המתאימים ויחזיקו אצלך יותר זמן.

יש כיום בשוק מצברי AGM , של חברת FVP - מתאימים ובמחירים סבירים.

המצברים נמצאים בישראל כבר יותר מ 4 שנים - ומותקנים במוסכים שונים עם ביקורות טובות עד כה.

(בתחילה גם אני חששתי מהם - להקפיד כי רשום עלייהם AGM )

- לפני כ שנתיים התקנתי ב מאזדה 6 - 60AH - FVP - AGM, עד כה ללא בעיות.

העלות הייתה סביב ה 750 ש"ח - עם אחריות לשנתיים.

ההתקנה הייתה בבית, הוזמן והותקן ע"י מקס מצברים, ויש עוד מתקינים המשווקים אתם.

ראה דוגמאות למצברים:

https://www.partclick.co.il/shop/cat...&brand=FVP+USA

בקישור מטה - יש הסבר על ההבדלים והעדיפויות בסוגי המצברים.

http://www.shalev-batteries.co.il/%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8%D7%99-agm/

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי איתם. אמרו שאין בעיה להגיע להחליף מצבר ולהוסיף מה שצריך.

די מעצבן. עוד מאתיים כנראה. אין לי זמן להתעסקות הזאת.

הם מבינים שיש שם בעיה עם האיש שירות הספציפי הזה והיא מטופלת.

השאלה אם עדיף כרגע לפתוח שוב את כל הפלסטיקה שם ולהחליף לAGM בתוספת של עוד 200. אחד השיקולים כן להחליף זה דווקא בגלל שמצבר AGM הוא באמת סגור ויש על המצגר פה המון פיוזים וחיבורים. אני חושב שאם מצבר כזה לא פולט חומצה זה עדיף.

בדיעבד היה אולי שווה לשים את המצבר חומצה הכי זול שקיים. כרגע זה לא פה ולא פה.

רעיונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסה לצרף תמונה של המצבר.

האמת שהבחור אפילו לא בדק את מצב המצבר.

אני הייתי עם הילדים בחוץ כולל ילדה חולה.

טעות.

הסטארט סטופ עובד ! דווקא חביב במיוחד במזג אוויר טוב כשאין מזגן. גם ממש קל לנטרל אותו בC4 עם כפתור ליד ההגה.

20191018_053854.jpg

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
לילה, יצאתי עילג מדי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן - הוחלף אצל החברת מצברים עצמה לAGM Varta 70 אמפר.

רצו עוד 50 שח. לא ברור איך רק עוד 50 כי ההבדל בין שני המצברים גדול יותר. אולי הוא הוריד את מחיר ההתקנה בבית שתומחר במחיר המצבר הקודם.

מצד שני, אני כבעל עסק לא הייתי מעיז לגבות פה עוד כסף וסופג את זה עלי. גם יותר מ50 שח. למה? כי יש פה לקוח שהבאתי לו מצבר מסוג לא תואם לגמרי והתלונן על חווית החלפה לא נעימה. וזה לקוח שכבר היה אצלי בעבר. אז הייתי מתנצל על הסוג מצבר (לא קרה) ועל הגישה של המתקין (כן קרה).

אני לא מחפש לצאת צודק בכח וכל הסיפור לא היה מאוד מציק אבל עדיין טרחה.

לרוב אני לא אחזור שוב אחרי חוויה כזאת כאשר יש אלטרנטיבות.

מסקנות -

1. החבר'ה בחנויות לעיתים אין להם מושג מה מותקן וגם לא מנסים לברר.
  2. אם יש לכם סטארט סטופ - תדרשו שיגיעו אליכם עם שני הסוגים אם הם לא סגורים ב100% על הסוג.
  3. כל בעל רכב עם החלפה מורכבת של מצבר - (מעבר לשני ברגים) - עדיף לעשות אותה בחנות, עם מישהו מקצוען, סבלנות ושעובד בסביבה נוחה.
  4. אם אתם מזמינים מישהו אליכם - לוודא שזה מישהו עם סבלנות. עדיף לא בשמש ובחום.
  5. אם יש לכם רכב עם גישה בעייתית למצבר, כדאי ללמוד איך מניעים אותו. אני חיברתי את הכבל פלוס בכלל לידית קטנה שכנראה לא מוליכה שתפקידה לפרק את הכבל פלוס מהמצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עידכון סופי בשאיפה -

אחרי שהמצב הוחלף בתוספת זעומה ל AGM, לאחר יום גם הוא אכן עושה start and stop

לפעמים נחמד, לפעמים מעצבן.

אמהמה - גיליתי שעל דלת הנהג, כחלק מהמדבקת לחץ אוויר, כתוב בצד ימין שלה יש שם ברקוד ואיזה מספר שבסופו כתוב AGM 760

אז עצה - תבדקו אם על הסף דלת, או על הדלת עצמה כתוב מהו סוג המצבר. 760 זה מדד אחר לקיבולת. בקיצור זה היה חוסך זמן לכולםץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...