Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש מליסינג 0 ק"מ מול רכב משומש בן 3

railay
שימו לב! השרשור הזה בן 1625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אשמח לעצה, אני לפני רכישת רכב ומתלבט בין 2 אפשרויות.

1. רכישת רכב מליסינג 0 ק"מ במחיר של 120k כאשר מחיר המחירון הוא 135k,

2. רכישת רכב משומש בן 3 (שכבר לא באחריות), בעלות של 95k.

אנחנו מחליף רכב כאשר מגיע לגיל 7-8 שנים ואני נוטה לאפשרות הראשונה בגלל שככל שמחזיקים יותר זמן ברכב, המכה שספגתי על ירידת ערך של רכב חדש מתפרסת על יותר שנים וכך פחות מהותית מה גם שמלכתחילה אקנה את הרכב ב15 אלף מתחת למחיר מחירון.

בנוסף יש את ההטבות הנוספות של רכב חדש כמו הכייף בלנסוע על רכב חדש, אין פחד של מה הרכב עבר לפני, יש אחריות על הרכב 3 שנים (מה שלבד יכול לחסוך בקלות כמה אלפים), לא עושים טסט 3 שנים ובנוסף פחות כאב ראש בלחפש רכב ולשלוח אותו למכוני בדיקה.

מה דעתכם?

עריכה: לאחר 8 שנים ירידת הערך של ה0 ק"מ תהיה 66k ושל הרכב בן 3 תהיה 55k, נראה לי זניח בייחוד שזה פרוס על פניי 8 שנים, מה גם שאת הרכב בן ה 3 אצטרך להחליף אחרי 5 שנים אבל עשיתי ירידת ערך אחרי 8 שנים גם עבור הרכב בן ה 3 כדי שיהיה תואם.

עריכה אחרונה על ידי railay
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לתקופה ארוכה שאתה מזחיק ברכב הייתי בוחר גם באופציה השניה בעיקר בגלל ההנאה של רכב חדש, וכמובן אחריות לעומת סוף תקופה ברוב המכרוניות אחרי 3 שנים.

שים לב לרמת איבזור של רכבי ה 0 ק״מ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתקופה ארוכה שאתה מזחיק ברכב הייתי בוחר גם באופציה השניה בעיקר בגלל ההנאה של רכב חדש, וכמובן אחריות לעומת סוף תקופה ברוב המכרוניות אחרי 3 שנים.

שים לב לרמת איבזור של רכבי ה 0 ק״מ.

אני מניח שהתכוונת שהיית בוחר באפשרות הראשונה, של ה 0 ק"מ?

לגבי איבזור, אני כמובן משווה את אותה רמת איבזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אופציה של 0 ק״מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הצדקה שבעולם לשלם על רכב בסיסי 38,571$! זה מטורף! במידה ותחזיק אותו 7 שנים זה 5,500$ כל שנה שאתה זורק לפח ללא תיקונים, בלאי, דלק ביטוחים וכו׳

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב בן 3 שעלה במקור 130 ומשהו עולה 95 אחרי 3 שנים? זו ירידת ערך מאוד לא הגיונית למשך 3 השנים הראשונות. אפילו קורולה יורדת יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הצדקה שבעולם לשלם על רכב בסיסי 38,571$! זה מטורף! במידה ותחזיק אותו 7 שנים זה 5,500$ כל שנה שאתה זורק לפח ללא תיקונים, בלאי, דלק ביטוחים וכו׳

סביר להניח שב 130 אלף שקל הוא לא קונה סוזוקי אלטו שזה רכב בסיסי.

אלא רכב מאובזר, בטיחותי, חזק לא בדיוק בסיסי.

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב בן 3 שעלה במקור 130 ומשהו עולה 95 אחרי 3 שנים? זו ירידת ערך מאוד לא הגיונית למשך 3 השנים הראשונות. אפילו קורולה יורדת יותר.
אכן, נשמע לי לא סביר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה פרטית gli 2016 עם קילומטראז' נמוך לא רחוקה מזה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי החישוב שלי לא כל כך מדוייק אבל ארשום פה את הנתונים המדוייקים יותר ואעדכן גם בפוסט:

מדובר בסקודה אוקטביה רמת איבזור אמבישן, מחירון שלה 135k ובליסינג 0 ק"מ נמכרת ב 120k.

בדקתי רכבים שעלו לכביש בתאריכים בתאריכים 04/16 עד 02/17 וממוצע המחירים היה באיזור ה90k לרכב עם נתונים סטנדרטים עם נסועה של 15k בשנה, יד ראשונה (השוותי לדגם סטייל כי היום האמבישן הוא באותה רמת אבזור כמו סטייל).

נ.ב

עכשיו ראיתי שרשמתי 95k במקום 90k , אתקן את זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך גם אם המחיר יורד מ 135 ל 85 לאחר 3 שנים, אז ירידת הערך של הרכב בן 3 לאחר 8 שנים תהיה 48k מול 70k של הרכב החדש 0 ק"מ, כלומר 22k הבדל שזה פחות מ 3 אלף בשנה, נראה לי שווה את היתרונות שרשמתי בפוסט,לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מבקש ולא יקבל 90 על אוקטביה אמבישן 1.2 מ-2016, גם עם ק"מ נמוך.

יש מעט מאוד רכבים עם ק"מ נמוך של עד 50,000 למכירה, אבל גם על 1.4 סטייל יד ראשונה עם ק"מ נמוך מבקשים 90, ואני בספק אם מקבלים:

https://www.yad2.co.il/s/c/x8l481

זה שרמות האבזור עולות עם השנים זו תופעה גורפת. זה לא אומר שאתה יכול להשוות רמת אבזור גבוהה של 2016 לנמוכה של 2019. מי שמחפש רכב יד 2 מ-2016 משווה את רמות הגימור של 2016. גם כשתמכור את שלך אף אחד לא ישווה את רמת הגימור שלך לזו של אחת חדשה.

ד"א, אם תקנה אפס ק"מ, אל תצפה למכור במחיר של יד ראשונה מיבואן - בכל זאת אתה תהיה יד שניה מליסינג. קשה לי להאמין שאוקטביה סטייל 2016 מאפס ק"מ תימכר היום במעל 80.

בקיצור, תבדוק שוב את ההנחות שלך לגבי ירידת ערך. זה לא שלא משתלם לקנות חדשה (או אפס ק"מ), רק שאתה מאוד אופטימי לגבי ירידת הערך שלה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מבקש ולא יקבל 90 על אוקטביה אמבישן 1.2 מ-2016, גם עם ק"מ נמוך.

יש מעט מאוד רכבים עם ק"מ נמוך של עד 50,000 למכירה, אבל גם על 1.4 סטייל יד ראשונה עם ק"מ נמוך מבקשים 90, ואני בספק אם מקבלים:

https://www.yad2.co.il/s/c/x8l481

זה שרמות האבזור עולות עם השנים זו תופעה גורפת. זה לא אומר שאתה יכול להשוות רמת אבזור גבוהה של 2016 לנמוכה של 2019. מי שמחפש רכב יד 2 מ-2016 משווה את רמות הגימור של 2016. גם כשתמכור את שלך אף אחד לא ישווה את רמת הגימור שלך לזו של אחת חדשה.

ד"א, אם תקנה אפס ק"מ, אל תצפה למכור במחיר של יד ראשונה מיבואן - בכל זאת אתה תהיה יד שניה מליסינג. קשה לי להאמין שאוקטביה סטייל 2016 מאפס ק"מ תימכר היום במעל 80.

בקיצור, תבדוק שוב את ההנחות שלך לגבי ירידת ערך. זה לא שלא משתלם לקנות חדשה (או אפס ק"מ), רק שאתה מאוד אופטימי לגבי ירידת הערך שלה.

תודה על התגובה המפורטת.

מדובר על מנוע 1.4, הרכב שצירפת בלינק בן 3.5 ומבקשים עליו 90k , נגיד והמחיר הזה לא ריאלי, מה כן מחיר ריאלי? 85k? וזה לרכב בן 3 וחצי, מניח שאם הרכב בן 3 אז המחיר גבוה יותר, אבל גם אם המחיר הריאלי לרכב בן 3 מדגם אמבישן זה 85k אז עשיתי חישוב למעלה לפי 85k.

ממה שאני רואה בשוק, ברכבים בין 8 שנים עניין הליסינג לא משפיע על המחירון בצורה דרסטית, בייחוד שמדובר ב 0 ק"מ, אבל אפשר להניח הורדה של 5-8%.

עדיין ההבדל בין בהפסד כספי על 8 שנים שימוש, יהיה בערך 25 אלף שח.

ומצד שני אני מרוויח שקט נפשי, חסכון בתיקונים בלתמים ב 3 שנים הראשונות, 3 שנים לא צריך ללכת לעשות טסט (אצלנו זה אישיו) והכי חשוב זה הכייף בכך שאתה נוסע על רכב חדש ולא רכב שאתה לא יודע מה עבר עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחתור לקניה ב 80K שח לרכב בן 3~. זה יתן לך פער של 55K שח ממכונית חדשה (או 40K על מכונית מליסינג 0 ק"מ).

שליש פחות ממחיר של רכב חדש זה מאוד משמעותי - ויש מציאות ביד2. אתה יכול להתקשר ולהציע מחיר וכמובן *תמיד* תעקוב אחרי המחירים והרכבים בלוחות ותראה כמה זמן יושב כל רכב על הלוח ואיך המחיר יורד ככל שעובר הזמן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...