Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש מליסינג 0 ק"מ מול רכב משומש בן 3

railay
שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקטביה 1.4 חדשה לפני 3 שנים עלתה יותר מ- 130 אלף שקלים אצל היבואן. תלוי ברמת האבזור - הגבוהה הגיעה עד ל 150 אלף₪.

לדעתי האישית, רכב עם tsi+dsg משומש לא נותן שקט מופתי בעניין האמינות. לא מחשב הגיר, לא המצמדים ובמקרים מסויימים גם לא המנוע. בטח לא כמו קורולה או מאזדה 3.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תחתור לקניה ב 80K שח לרכב בן 3~. זה יתן לך פער של 55K שח ממכונית חדשה (או 40K על מכונית מליסינג 0 ק"מ).

שליש פחות ממחיר של רכב חדש זה מאוד משמעותי - ויש מציאות ביד2. אתה יכול להתקשר ולהציע מחיר וכמובן *תמיד* תעקוב אחרי המחירים והרכבים בלוחות ותראה כמה זמן יושב כל רכב על הלוח ואיך המחיר יורד ככל שעובר הזמן.

איציק

אני לא בטוח שהדרך הנכונה להסתכל על ההשוואה היא על מחיר הקנייה עכשיו כי גם בזמן המכירה המחיר שונה, לדעתי הדרך הנכונה היא לעשות חישוב של ירידת ערך בזמן המכירה, אני מתכנן למכור את הרכב בגיל 8, כלומר את הרכב 0 ק"מ אחרי 8 שנים ואת הרכב בן 3 אחרי 5 שנים, כדי לא להסתבך את החישוב, אני מחשב כאילו את הרכב בין ה 3 אני גם מוכר אחרי 8 שנים (בחישוב זה בא לטובת הרכב בן 3 כי בשנים 5-8 ירידת הערך כבר קטנה).

אז ברכב 0 ק"מ אני תהיה ירידת ערך של כ 72k וברכב בן 3 תהיה ירידת ערך של 47k, כלומר ברכב בן 3 אני אפסיד בערך 25k יותר לאחר 8 שנים, עכשיו אני בכלל לא מכניס את עניין התיקונים ב 3 שנים הראשונות שיכולות לצמצמם את ההפרש, עכשיו השאלה היא כבר אינדוידואלית לגבי האם שווה להנות מרכב חדש עם כל ההטבות שנלוות בשביל בערך 25k ב 8 שנים, לי אישית לגמרי כן, השאלה היא אם החישוב שלי נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נעול על אוקטביה לתווך של 5 שנים הבאות, תקנה חדשה מליסינג 0 קילומטרים עם אחריות .

אגב, אם תראה את רמת המחירים ביד 2 לאוקטביה 2011, תגלה שרמת המחירים לדגם 1.4 עם נתונים סבירים סביב 30 אלף שקלים . ככה שלא מדובר ברכב סחיר בגיל הזה בגלל חשש לתיקונים יקרים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמונה שנים שתחזיק רכב חדש יש יותר סיכוי לתאונות לעומת חמש שנים רכב ישן מה שישנה את החישובים שלך. גם הביטוחים יותר יקרים בממוצע. גם עלות ההון יותר גבוהה. גם קשה לחזות שווי רכבים בעוד שמונה שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ברכב 0 ק"מ אני תהיה ירידת ערך של כ 72k וברכב בן 3 תהיה ירידת ערך של 47k, כלומר ברכב בן 3 אני אפסיד בערך 25k יותר לאחר 8 שנים, עכשיו אני בכלל לא מכניס את עניין התיקונים ב 3 שנים הראשונות שיכולות לצמצמם את ההפרש, עכשיו השאלה היא כבר אינדוידואלית לגבי האם שווה להנות מרכב חדש עם כל ההטבות שנלוות בשביל בערך 25k ב 8 שנים, לי אישית לגמרי כן, השאלה היא אם החישוב שלי נכון.

1. לא מבין את החשבונות ירידת ערך שלך וגם לא לוקח אותם בחשבון. מי יודע מי יהיה עוד 5-8 שנים ??

2. אתה רושם שברכב עם 0 ק"מ תהיה לך ירידת ערך של 72K וברכב בן 3 תהיה ירידת ערך של 47K - ואז הוספת שברכב בן 3 תפסיד 25K יותר. איך 72 יותר קטן מ 47 אני לא יודע.

3. לדעתי אתה מחפש טיעונים בשביל לקנות רק חדש.

4. לא ברור, למה נתקעת רק על אוקטביה ? אולי תספר לנו קצת מה אתה צריך ונוכל לכוון אותך למשהו אחר.

5. בנוגע למחירי יד2 - הטווחים עצומים כי באופן בלתי מוסבר נראה ש 99% מכלי הרכב שם טחנו קילומטרים כאילו אין מחר (לא להאמין כמה מכוניות בנות 3 יש עם 100-150 אלף ק"מ, זה פסיכי לגמרי - ועוד מבקשים עליהן מחירון !!!).

בעניין יד-2:

בתור אחד שעקב בשנה האחרונה אחרי מכונית שנחשקת לא פחות (3008 דיזל), רוצה להגיד לך שהמחירים ביד-2 הם פיקציה.

אנשים עם מכוניות של 140,000 קמ מבקשים מחירון 110,000 ש"ח ואתה יודע איפה הם גומרים ? ב 80-85 אלף שח - כי זה המחיר למכונית שכבר נסעה 100-150 אלף ק"מ ובקושי בת שנתיים, שנתיים וחצי. אותו הדבר עם האוקטביה. הייתי שוקל להפנות אותך לטריידמוביל שמחזיקים כלי רכב פרטיים כאלה מיד ראשונה או שניה פרטית, אבל גם אצלם ההיצע יפה אבל הקילומטראז'ים עצומים (לא יודע מה המחיר כי זה לא מעניין, לא הייתי מציע לך לקנות מודל 2016 עם 95-150 אלף ק"מ וגם לא 2017 עם מעל 70 אלף ק"מ).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מציע לערוך בדיקה מקיפה לרכב שתקנה. כבר ראיתי איוניק בת שנתיים עם ק"מ מוצהר של 25 אלף ואין סיכוי שזה נכון.

גם בפורום דובר שיש מי שמוריד ק"מ לרכבים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייבים להצליב היסטוריית טיפולים מול ק"מ עדכני וכמובן לקחת לבדיקה. זה עדיין לא 100% אבל זה המקסימום שניתן לעשות בשביל להיזהר.

אני דווקא מאמין שאצל רוכשים פרטיים בהחלט ניתן למצוא רכב כמו האיוניק, בן שנתיים, עם ק"מ מוצהר של 25K ק"מ.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - כיון שאתה מחזיק ברכב שנים רבות כל תחשיבי ירידת הערך חסרי משמעות. רק נביאים יוכלו לומר מה יהיה שווי הרכב בעוד 5-10 שנים, מה יהיו יכולותיך הכלכליות, מה יהיו צרכיך ואיזה תקלות יהיו ברכב שתקנה.

מכל מקום, כמי שמחזיק במכוניות שנים רבות, אני מעדיף את רכישת הרכב החדש. אתה תדאג לטפל בו כראוי, ולא יהיה לך החשש שלך נזקי טיפול לא ראוי בידי היד הראשונה.

אין שום הצדקה שבעולם לשלם על רכב בסיסי 38,571$! זה מטורף! במידה ותחזיק אותו 7 שנים זה 5,500$ כל שנה שאתה זורק לפח ללא תיקונים, בלאי, דלק ביטוחים וכו׳

סשה - מה התחליף שאתה מציע לפות"ש? לנסוע באוטובוס? לרכב על אופניים? ללכת ברגל? עלות הרכב היא התמורה להחזקת כלי תחבורה נוח הישג יד, בלי תלות בלוחות זמנים, בנהגים שלא מגיעים לעבודה, בשבתות ובחגים ועם סיבובים דרך כל העיר.

לגבי החישוב בדולרים, בבקשה עדכן אותו מדי יום לפי שער הדולר. אני אסתפק ביציג, למרות שהדולר עולה לי שער מכירה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקטביה 1.4 חדשה לפני 3 שנים עלתה יותר מ- 130 אלף שקלים אצל היבואן. תלוי ברמת האבזור - הגבוהה הגיעה עד ל 150 אלף₪.

לדעתי האישית, רכב עם tsi+dsg משומש לא נותן שקט מופתי בעניין האמינות. לא מחשב הגיר, לא המצמדים ובמקרים מסויימים גם לא המנוע. בטח לא כמו קורולה או מאזדה 3.

עלתה 140 אלף ואני לא מחפש את רמת האיבזור הגבוהה ביותר.

לגבי אמינות, מכיר את הנושא, אני בעל פולו 2011 שהאמת לא הוחלף בה מצמדים, ולא היה תקלה במנוע, מכטרוניקס כן שופץ בעלות של 4k אבל זה משהו שאני לוקח בחשבון.

אני דיי סגור את האוקטביה בגלל הזריזות, מנוע כייפי (לי לפחות) תא המטען הענק שאני חייב (ואני חייב תא מטען שהוא כמו דלת חמישית) וגם האבוזר דיי מפנק בגרסה שמוכרים היום גם בגרסת בסיס (כי הגרסת בסיס קיבלה את התוספות של הגרסת ביניים ואין ממש הבדל בין הביניים למשודרגת) אבל בכל זאת חשבתי עוד לחפש חלופות שעונות לכל הקריטריונים שלי או לעלות פוסט נפרד עם בקשת המלצה לרכב עד 130k.

הקורולה הרגישה לי כבדה ולא מהנה בכלל, וגם הדגם סטיישן עם 5 דלתות ענק מידי, המזדה 3 החדשה נראית מעולה אבל יקרה יותר ב 13 אלף כי אני חייב את ההצ'בק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נעול על אוקטביה לתווך של 5 שנים הבאות, תקנה חדשה מליסינג 0 קילומטרים עם אחריות .

אגב, אם תראה את רמת המחירים ביד 2 לאוקטביה 2011, תגלה שרמת המחירים לדגם 1.4 עם נתונים סבירים סביב 30 אלף שקלים . ככה שלא מדובר ברכב סחיר בגיל הזה בגלל חשש לתיקונים יקרים.

אני היום עם פולו 2011 שקניתי ישירות מהחברה, בקרוב אנסה למכור אותה ובאמת נראה אם יש לה שוק, על הנייר (ומחוצה לה) יש לה נתונים מעולה, 125K ק"מ, שום תאונה, ושמרתי עליה בצורה דיי חולנית בדרך הנהיגה שלי ובכללי פנים הרכב נראה חדש, נראה אם זה יוכיח את עצמו.

תודה על ההארה.

בשמונה שנים שתחזיק רכב חדש יש יותר סיכוי לתאונות לעומת חמש שנים רכב ישן מה שישנה את החישובים שלך. גם הביטוחים יותר יקרים בממוצע. גם עלות ההון יותר גבוהה. גם קשה לחזות שווי רכבים בעוד שמונה שנים

לא מבין כל כך את הנתונים שהבאת פה.

1. לגבי סיכויים לתאונות, מה קשור איזה רכב אני קונה? גם אם אקנה רכב ב 3 ואהיה איתו 5 שנים, אז אחרי זה אצטרך להחליף רכב וגם איתו יש אותו סיכוי לתאונות.

2. לגבי הביטוח - מדובר בהבדל של 300 ש"ח (לאחר בדיקה).

3. דווקא הפוך, ברכישת יד שנייה או שצריך להוציא כ 80 אלף מההון עצמי שלך במכה אחת או לקחת הלוואה בתנאים לא משהו ביחס לקניית רכב חדש.

כאשר רוכשים רכב חדש יש תנאי מימון טובים יותר בדרך כלל כך שאפשר לשים סכום נמוך יותר מההון העצמי ואז את השאר דווקא אפשר להשקיע בתיק מניות ולעשות תשואה של 3% במינימום ( אם משקיעים במדדים), אבל לא הכנסתי את זה כי לא רציתי להטות את הכף לכיוון קניית רכב חדש, מנסה דווקא למצוא את הסיבה למה לא לקנות חדש.

4. באמת אי אפשר לדעת מה יהיה עוד 8 שנים, גם לא ברכב חדש וגם לא במשומש, רק להעריך, ברכב הנוכחי שלי שנקנה לפני 8 וחצי שנים חדש מהיבואן דווקא הייתי ממש קרוב להערכה (הערכתי דווקא שיירד קצת יותר במחיר).

1. לא מבין את החשבונות ירידת ערך שלך וגם לא לוקח אותם בחשבון. מי יודע מי יהיה עוד 5-8 שנים ??

2. אתה רושם שברכב עם 0 ק"מ תהיה לך ירידת ערך של 72K וברכב בן 3 תהיה ירידת ערך של 47K - ואז הוספת שברכב בן 3 תפסיד 25K יותר. איך 72 יותר קטן מ 47 אני לא יודע.

3. לדעתי אתה מחפש טיעונים בשביל לקנות רק חדש.

4. לא ברור, למה נתקעת רק על אוקטביה ? אולי תספר לנו קצת מה אתה צריך ונוכל לכוון אותך למשהו אחר.

5. בנוגע למחירי יד2 - הטווחים עצומים כי באופן בלתי מוסבר נראה ש 99% מכלי הרכב שם טחנו קילומטרים כאילו אין מחר (לא להאמין כמה מכוניות בנות 3 יש עם 100-150 אלף ק"מ, זה פסיכי לגמרי - ועוד מבקשים עליהן מחירון !!!).

בעניין יד-2:

בתור אחד שעקב בשנה האחרונה אחרי מכונית שנחשקת לא פחות (3008 דיזל), רוצה להגיד לך שהמחירים ביד-2 הם פיקציה.

אנשים עם מכוניות של 140,000 קמ מבקשים מחירון 110,000 ש"ח ואתה יודע איפה הם גומרים ? ב 80-85 אלף שח - כי זה המחיר למכונית שכבר נסעה 100-150 אלף ק"מ ובקושי בת שנתיים, שנתיים וחצי. אותו הדבר עם האוקטביה. הייתי שוקל להפנות אותך לטריידמוביל שמחזיקים כלי רכב פרטיים כאלה מיד ראשונה או שניה פרטית, אבל גם אצלם ההיצע יפה אבל הקילומטראז'ים עצומים (לא יודע מה המחיר כי זה לא מעניין, לא הייתי מציע לך לקנות מודל 2016 עם 95-150 אלף ק"מ וגם לא 2017 עם מעל 70 אלף ק"מ).

1. אכן אי אפשר לדעת, אבל אפשר לעשות ניחוש מושכל ( כן כן הנבואה ניתתה לשוטים) לפי השוק הנוכחי, גם עבור הרכב הנוכחי שלי שקניתי חדש מהיבואן לפני 8 וחצי שלי עשיתי הערכה ודווקא הייתי ממש קרוב, אבל זה לא אומר כלום לעתיד, יכול להיות סתם פוקס.

2. כמובן שהתכוונתי הפוך, עבור חדש ההפסד גדול יותר, אם לא.. לא הייתה התלבטות כמובן כי אני מרוויח פעמיים.

3. בגדול אני מבין למה אתה חושב ככה, קראתי עכשיו שוב את התגובות שלי וזה נראה ככה לגמרי, אבל אם הייתי סגור את חדש ולא איכפת לי כלום, הייתי פשוט קונה חדש ולא מתייעץ פה, אני דווקא מחפש את הטיעון הנכון שיגרום לי לא לקנות חדש, טיעון טוב שישנה לי את המחשבה, דווקא יש כל מיני יתרונות כספיים עבור קניית חדש שלא הכנסתי (כמו תנאי מימון וכך להשתמש בכסף עבור השקעה בבורסה) אבל לא רציתי להעלות כדי לא להטות את הכף עבור קניית חדש.

4. האמת שהייתי טיפה תקוע על אוקטביה, אבל כרגע אני הרבה יותר פתוח לרעיונות, לא מצאתי איזה רכב שבאמת ייתן לי את כל מה שאני רוצה, מבחינתי כרגע החסרון הגדול של האוקטביה זה האמינות עם המצמדים ומכטרוניקס, בכל מקרה אני אפתח פוסט נפרד לגבי המלצה לרכב אם לא אמצא מספיק מידע מתאים בפורום.

5. אני בכלל לא מסתכל על רכבים עם ק"מ גבוה, הרכב שלי בן 8 וחצי ועשה 125K ק"מ, לא מתכוון לרכוש רכב בן 3 שעשה יותר מ 50K בייחוד שבשנים הקרובות אני מתכוון לעשות נסועה גדולה יותר בכיוון ה 15-18K בשנה.

סתם כדי לסבר את האוזן, פספספתי 2 אוקטביות 2017 (אחת עלתה בפברואר ואחת באפריל) שרציתי לקנות ושתיההן נמכרו ב 95K לפי המוכרים (פירסמו ב 98K אם אני לא טועה), יכול להיות שהם לא דוברים אמת אבל נראה לי דווקא שהרכב שמר מחיר לא רע בכלל (הרכב במקור עלה 140K).

אני מאוד מציע לערוך בדיקה מקיפה לרכב שתקנה. כבר ראיתי איוניק בת שנתיים עם ק"מ מוצהר של 25 אלף ואין סיכוי שזה נכון.

גם בפורום דובר שיש מי שמוריד ק"מ לרכבים חדשים.

תודה, עוד סיבה שגורמת לי לוותר על קניית רכב יד שנייה, אני בכל מקרה מחפש מפרטי בגלל הק"מ הנמוך יותר בפוטנציאל.

פות"ש - כיון שאתה מחזיק ברכב שנים רבות כל תחשיבי ירידת הערך חסרי משמעות. רק נביאים יוכלו לומר מה יהיה שווי הרכב בעוד 5-10 שנים, מה יהיו יכולותיך הכלכליות, מה יהיו צרכיך ואיזה תקלות יהיו ברכב שתקנה.

מכל מקום, כמי שמחזיק במכוניות שנים רבות, אני מעדיף את רכישת הרכב החדש. אתה תדאג לטפל בו כראוי, ולא יהיה לך החשש שלך נזקי טיפול לא ראוי בידי היד הראשונה.

סשה - מה התחליף שאתה מציע לפות"ש? לנסוע באוטובוס? לרכב על אופניים? ללכת ברגל? עלות הרכב היא התמורה להחזקת כלי תחבורה נוח הישג יד, בלי תלות בלוחות זמנים, בנהגים שלא מגיעים לעבודה, בשבתות ובחגים ועם סיבובים דרך כל העיר.

לגבי החישוב בדולרים, בבקשה עדכן אותו מדי יום לפי שער הדולר. אני אסתפק ביציג, למרות שהדולר עולה לי שער מכירה.

תודה.

ואכן, פחות מתאים לי אוטובוס עם אישה, 2 ילדים (+עגלה) והאסקי סיבירי, אני מחליף את הפולו שלי רק בגלל שאני צריך רכב מרווח יותר.

וגם החישוב של סשה בכלל לא נכון, הוא מניח שאחרי X שנים לא נשאר לי כסף ביד, נשאר לי כסף ביד של עלות הנוכחית של הרכב.

ואם כבר הלכנו על דולרים, אחרי 8 שנים ככה"נ מדובר על ירידת ערך של כ 2800 דולר בשנה בממוצע, כן.. אני מוכן לספוג את זה בשביל הנוחות שלי, אני עובד קשה בשביל שיהיה לי נוח (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נשמע שאתה מבין מצויין את המשמעות הכלכלית של קניית חדש מול משומש. אם ההפרש במחיר שווה לך את זה, אני לא רואה סיבה לא לקנות חדש.

הנקודה העדינה היחידה כאן היא שאתה באמת חייב להחזיק את הרכב לזמן ארוך כדי שההפרש במחיר יתכנס למספרים סבירים. אם במקרה אחרי שנתיים-שלוש תחליט להחליף רכב, ירידת הערך השנתית תהיה הרבה יותר גבוהה. לא לכולם קל לצפות מה יקרה בשמונה השנים הבאות, לא אישית ולא בשוק הרכב. קח את זה בחשבון.

בכל אופן, אם אתה מתכנן על כלב + עגלה בבגאז', הייתי מחפש פיתרון קצת יותר הומני מאוקטביה. סטיישן / מיניוואן / גי'פון בינוני נשמע לי יותר בכיוון. אבל זו כבר באמת שאלה לשרשור אחר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב95 אלף אישית לא הייתי קונה אוקטביה, כזו רק חדשה, שיהיה אחריות. אבל אם כבר יד 2 אז משהו יותר מעניין כמו 3008.

הבעיה העיקרית ביד 2 זה למצוא רכב שמור ולבזבז זמן שלא לכולם יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נשמע שאתה מבין מצויין את המשמעות הכלכלית של קניית חדש מול משומש. אם ההפרש במחיר שווה לך את זה, אני לא רואה סיבה לא לקנות חדש.

הנקודה העדינה היחידה כאן היא שאתה באמת חייב להחזיק את הרכב לזמן ארוך כדי שההפרש במחיר יתכנס למספרים סבירים. אם במקרה אחרי שנתיים-שלוש תחליט להחליף רכב, ירידת הערך השנתית תהיה הרבה יותר גבוהה. לא לכולם קל לצפות מה יקרה בשמונה השנים הבאות, לא אישית ולא בשוק הרכב. קח את זה בחשבון.

בכל אופן, אם אתה מתכנן על כלב + עגלה בבגאז', הייתי מחפש פיתרון קצת יותר הומני מאוקטביה. סטיישן / מיניוואן / גי'פון בינוני נשמע לי יותר בכיוון. אבל זו כבר באמת שאלה לשרשור אחר.

כרגע אני עם הפולו ומן הסתם הכלב לבד בתא מטען, ככה שחוץ מאיזה 2 תיקי גב שאנחנו תוקעים מתחת לרגליים, אין מקום להכניס כלום, כלומר טיול לא בא בחשבוון וזה בעייתי מאוד.

כרגע מכל הרכבים שבדקתי, התא מטען של האוקטביה היה נראה הגדול ביותר ככה שאפשר לשים את העגלה בפנים וזה לא יפריע לכלב או עגלה בצד ימין וכלב בצד שמאל, אני כמובן מוריד את המגש האחורי של התא מטען ואני כמובן מתכוון לבדוק את זה לפני שנרכוש, הג'יפונים שחשבתי עליהם טיפה יותר יקרים (אטקה או קארוק) אבל התא מטען שלהם דווקא קטן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזו לא.בחירה פופולרית, אבל חפש סיטרואן c4 ספייס טורר. היא קצת יותר יקרה במחירון, אבל אולי תוכל לקבל עליה מחיר טוב, בכל זאת לא הרכב הכי נמכר בארץ. בהנחה שתחזיק אותה להרבה זמן ירידת הערך פחות צריכה להטריד אותך (אם כי זה עדיין שיקול).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם כבר קנית, אבל ברכב שאתה מתכוון לקנות ולהחזיק הרבה שנים אני הייתי קונה רק חדש. האחריות, השקט שאתה יודע מה קרה לו בכל נקודת זמן, הריח של רכב חדש (למרות הכלב...), המתנות הקטנות שניתן לקבל מהמוכרים, עזרה במימון אם צריך (גם אם לא - לפעמים זה משתלם), ולצערי חלק מהמוכרים הישראלים לא תמיד מספרים את כל האמת.בכל נקודת זמן תוכל למכור ולקבל מחיר טוב אם אתה יודע לשמור על הרכב, צריך רק סבלנות ולהתחיל בתהליך בלי לחץ למכור בכל מחיר.קנה רכב סחיר, אמין ומרווח, והכי חשוב עם מערכות בטיחות מקוריות ככל הניתן - זה משתלם וחשוב. תתחדש.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...