Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיישן למדה לקיה פיקנטו

הדר הדר
שימו לב! השרשור הזה בן 1635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, צריכה קצת מושג במחירים. נדלקה לי נורת מנוע ואמרו לי שזה חיישן למדה וזה עולה 1000 שקל (מוסך רשמי). סה"כ רצו 1200 שקל, כולל עבודה או בדיקת מחשב או לא משנה מה. זה סביר?

אגב, מחיר רשמי של בדיקת מחשב שם עולה שם 350 שקל (כולל מע"מ). לפני חודשיים היתה לי אותה נורה, שילמתי 350 שקל על הבדיקה וניקוי בית מצערת. נשמע לי סביר אז אבל הפיקנטו מ-2012 ואני בחרדות שהיא מתחילה להתיישן ומהמחירים האלה. יש דרך להוזיל? המלצות? אולי לא במוסך רשמי? אשר לקנות חלפים לבד?

תודה רבה מראש לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאת לא יודעת מהו קוד התקלה שעלה להם אז את זה תשאלי אותם ותעדכני אותנו ואם לא משתפים איתך פעולה תגידי מהיכן את וכמעט לכל אחד פה יש סורק אוניברסאלי שיוכל להוציא את הקוד תקלה. ככה או ככה רק כאשר יהיה קוד תקלה במידה ו דובר באמת על חיישן חמצן אנחנו נימצא לך מקט מדוייק שלו וקישור להזמין כזה בשליש מחיר ממה שהוצע לך ואת ההרכבה זה כבר לא בעיה כל מוסך או מישהו שמבין יוכל להרכיב לך זו לא תורה מסיני. אז קודם להשיג קוד תקלה וניתקדם. 1200 שח לא הייתי משלם בטח לא במוסך שגובה על חיבור למחשב 350 שח זה פשוט שוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו שמסלק לך את הארנק מהכיס ובורח זה שוד.

מכיר מוסכים שגם מחייבים 500 שח בדיקת מחשב, זאת כמובן זכותם המלאה וזכות הלקוח לבחור האם משלם או ממשיך הלאה למוסך אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאת לא יודעת מהו קוד התקלה שעלה להם אז את זה תשאלי אותם ותעדכני אותנו ואם לא משתפים איתך פעולה תגידי מהיכן את וכמעט לכל אחד פה יש סורק אוניברסאלי שיוכל להוציא את הקוד תקלה. ככה או ככה רק כאשר יהיה קוד תקלה במידה ו דובר באמת על חיישן חמצן אנחנו נימצא לך מקט מדוייק שלו וקישור להזמין כזה בשליש מחיר ממה שהוצע לך ואת ההרכבה זה כבר לא בעיה כל מוסך או מישהו שמבין יוכל להרכיב לך זו לא תורה מסיני. אז קודם להשיג קוד תקלה וניתקדם. 1200 שח לא הייתי משלם בטח לא במוסך שגובה על חיבור למחשב 350 שח זה פשוט שוד.

היי, תודה על התגובה. אני מבאר שבע.

350 שקל אני אשלם בכל מקרה על הבדיקת מחשב שהם כבר עשו (אם אעשה את התיקון אצלם "יקזזו"), נראה לי שמן ההגינות לתת לי קוד תקלה.

ושנית, לא הבנתי, יש מכשיר קטן ונייד שיכול לעשות את זה? עשיתי שנייה גוגל וזה כנראה לא פתרון מלא אבל לא חפרתי יותר מדי.

ובאיזה עוד מקומות עושים את הבדיקות מחשב האלה? אני מבינה שלא בכל מוסך. יש מכונים מיוחדים לזה או שצריך פשוט לשאול במוסכים?

ראיתי באתר חלפים חיישן למדה לקיה פיקנטו ב-350 שקל. מי יודע אם זה החלק המדויק. מכיר מישהו אמין (מוסך) בבאר שבע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרי קשר עם כנופיית הטיפולים סריקה מקצועית חינם

חלקים ינחו אותך מהיכן להזמין בזול אם צריך אפשר מחול.

התקנה כמובן בחינם

Sent from my iPhone using Tapatalk

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרי קשר עם כנופיית הטיפולים סריקה מקצועית חינם

חלקים ינחו אותך מהיכן להזמין בזול אם צריך אפשר מחול.

התקנה כמובן בחינם

Sent from my iPhone using Tapatalk

אין צורך להגיב ככה.

על עבודה מגיע כסף. וגם על חלפים. אבל בשקיפות והגינות.

אל תעשו טובה ו"תקזזו" עבודה או בדיקה ואז תוסיפו 200 אחוז על חלק (פי 3! אם אכן זה נכון וניתן להשיג). תגידו בדיוק מה אתם רוצים ואני אשקול. נמאס מהקומבינות והשטויות האלה כבר.

תאמין לי שאני לא מרוויחה כמו מוסך או אפילו כמו העובדים במוסך. ורכב זה לא תמיד מותרות.

אז אל תדבר על כנופיות. זה הכל. לא כולם מטומטמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להגיב ככה.

על עבודה מגיע כסף. וגם על חלפים. אבל בשקיפות והגינות.

אל תעשו טובה ו"תקזזו" עבודה או בדיקה ואז תוסיפו 200 אחוז על חלק (פי 3! אם אכן זה נכון וניתן להשיג). תגידו בדיוק מה אתם רוצים ואני אשקול. נמאס מהקומבינות והשטויות האלה כבר.

תאמין לי שאני לא מרוויחה כמו מוסך או אפילו כמו העובדים במוסך. ורכב זה לא תמיד מותרות.

אז אל תדבר על כנופיות. זה הכל. לא כולם מטומטמים.

חחח סליחה אם פספסתי משהו, ראיתי שבאמת יש איזו כנופייה : )))

חדשה פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מגיב על מנת לחדד משהו ואולי לעזור-

בדגם המדובר- קיה פיקנטו מנוע 1.25 מתקלקלים מידי פעם חיישני חמצן.

חשוב קודם כל לפני ההחלפה לוודא שזה אכן החיישן המדובר.

דבר נוסף שהוא חשוב לא פחות- , הרבה פעמים החיישנים נתפסים שם בדגם המדובר!! ,

ככה שעבודה פשוטה- זה לא תמיד המקרה (במידה ו.. קורה המקרה הזה)

(גם לבעלי מקצוע מוכשרים מאוד נתפסים החיישנים, ככה שבזהירות בזהירות בזהירות.!)

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתפסים? אין לי אלא לסמוך על בעלי המקצוע... תודה

זה לא מה שאמרתי.

אמרתי שאם יש מזל- ומעט טכניקה אפשרי לפתוח את החישן ללא עזרה של בעל מקצוע

אבל הרבה מיקרים בדגם המדובר החיישנים נתפסים, ברמה שגם כשהחלק בחוץ, בעזרת חימום קשה לפתוח אותו מאוד (היום במקרה היה לי אחד כזה, וגם בשבוע שעבר מקרה דומה, שרק בעזרת חימום החיישן נפתח)

אז הסיבה היחידה שכתבתי את זה הוא שלפעמים צריכים בזהירות רמה לומר "אין בעיה, זה שום דבר, זה נפתח בקלות, זה כמה דקות" וכו'

לא כל המיקרים הם כאלו- וצריך לציין זאת.

בכל מקרה היתי מתיעץ עם אנשי הכנופיה- הם אנשים טובים מאוד ואוהבים לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי. הייתי היום במוסך. קוד התקלה P2096. האיש שם היה ממש נחמד, עשה שוב את הבדיקה והסביר לי כל מה ששאלתי אבל העניין לא מוצה.

זה מוסך רשמי של קיה והם אמורים להיות מומחים אבל יש לי הרגשה שהם בעצמם לא בטוחים שהחלפת חיישן תפתור את הבעיה.

את הממיר הקטליטי בדקו בפעם הקודמת ואמרו שהוא בסדר אבל האם באופן כללי אין סדרת בדיקות שצריך לשלול לפני שמחליפים חיישן? למשל במערכות שקשורות לדלק וכו'? נאמר לי שזה או ממיר או חיישן. לא שאלתי אם בדקו פילטר משאבה או דברים אחרים שאין לי מושג בהם. גם עם הידע האפסי שיש לי כרגע אני מרגישה שיש פה איזו בעיה בשיטת האבחון. לא רוצה להחליף את כל האוטו עד שנגיע לבעיה.

אז אם תוכלו לומר לי, אנשים טובים, מה הכיוון, מה הדרך לאבחן במקרה הזה וקצת להחכים אותי.

המון תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התקלה נעוצה בממיר הקטאליטי שלא יעיל ולכן הרכיב הגזים אחרי ממיר הוא "עני" ולא "עשיר" כפי שצריך להיות (היות והממיר הוא מחסן חמצנים).

אם היתה תקלה בחיישן עצמו סיגנאל וכו יש לזה תקלות ספציפיות אך היות והוא כן מתפקד אך מייצר מתח נמוך כנראה התקלה לדעתי תוצאתית ולא נובעת מהחיישן עצמו.

לא יכול להיות שהחיישן הקדמי יעבוד תקין כלומאר יחס דלק אוויר תקין והאחורי יראה מתח נמוך ויגידו שכל המע עובדת עני זה לא הגיוני

כאמור לדעתי התקלה היא תוצאתית ונובעת ממיר לא יעיל.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול תודה. שנית, תראה, בטח שלא נאבחן פה את התקלה מעל מסך המחשב. לכן אני שואלת באופן כללי האם במקרה הזה יש עוד בדיקות שרלוונטיות שאפשר או צריך לעשות שעוזרות לשלול דברים נוספים לפני שמחליפים חיישן. כלומר להתקרב יותר לוודאות

עריכה אחרונה על ידי הדר הדר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בהחלט

מה שאני ההיתי עושה זה לגרום למע לעבוד עשיר ריגעית ולראות בסורק את תיפקוד החיישן אחורי אם מדווח אשיר כמו הקדמי התקלה כמובן לא בו אלה תוצאתית לממיר.

לממיר אין בדיקה פשוטה לביצוע ( זה ניתן אך צריך סקופ על שני החיישנים)

אך אפשר להניח בסבירות די גדולה לאחר בדיקת העשרת המע ותפקוד תקין של חיישני החמצן להעשרה רגעית שהממיר אכן תקול בתנאי שנשלל משיכת אוויר לאחר הממיר מאיזה אטם או סדק.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...