Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גלגלים חסרי אוויר

lolmit
שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

רציתי לשאול אם נגיד לחץ אוויר בגלגל אמור להיות 35PSI ובפועל יש לו בין 15-17PSI (ונגיד שזה תקף לכל 4 הגלגלים של הרכב מקרה שקרה לי).

מעבר לסכנות הבטיחותיות וכו' האם זה משפיע גם על צריכת הדלק של הרכב?(לרעה כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית כן.

חוץ מצריכת דלק גם השחיקה של הצמיג גדלה, גם מרחק הבלימה נפגע ובנוסף אחיזת כביש לקויה...

תקפיד לבדוק לפחות פעם בחודש ורצוי על צמיגים "קרים" ולא אחרי נסיעה ארוכה...

Chevrolet aveo 2006 - sold, Seat leon fr 2014- sold, abarth 500c 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר בודקים לאחר נסיעה, למלא לחץ 38PSI לפחות +3 כ 10% יותר... במקום ה 35PSI שצריך.

ככלל - למלא תמיד- לפחות 35PSI בכל הגלגלים.. בכל שעות היממה.

וכאשר יש זמן והצמיגים לא חמים או נסעו - אפשר למקד יותר את הבדיקה והמילוי.. כגון: 35 קדימה 33 אחורה.

אבל מאחר ואנו נוסעים בתנאים משתנים - ככלל - למלא 35PSI בכל הצמיגים.... כבררת מחדל ראשונה, זה העדיף

אייל

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת מה דגם הרכב ומה מידות הצמיגים המותקנים עליו., כך שכלל האצבע שציין ליין מן הוא כלל אצבע, ולא בהכרח מתאים לרכב שלך.

במכונית שלי הצירן ממליץ על טווח לחצים שנע בין 33 PSIל-41 PSI, כאשר הוא מציין "נוח" "ט0ממוצע" ו"חסכוני", וכמובן שיש התאמות לעומס.

באתר של ברידג'סטון ממליצים על תוספת של 4 PSI לצמיג חם, ובויקיפדיה יש טבלת לחצים כאשר הצמיג מנופח ב-20 מעלות. לפי טבלה זו התוספת היא, באופן גס, 5% לכל 10 מעלות (טמפרטורה חיצונית).

אם יש לך צמיג חלופי קטן הלחץ בו שונה (במכוניות שלי PSI 60).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50% מהלחץ הרצוי זה ברמת ההזנחה הפושעת, כמובן שאף אחד בישראל לא יכנס לזה לכלא ויעדיפו לחפש שיפורים במקום. סיכוי טוב שבתמרון חירום למשל, הצמיג יתנתק מהחישוק. צריכת הדלק עולה משמעותית עם לחץ אוויר נמוך שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ ירוד (עד כדי 7PSI) קרה לי פעמיים - פעם אחת שמתי לב לצמיג "נמוך", בדקתי לחץ ומצאתי ערך כזה, המשכתי לצמיגיה שבאותה תחנת דלק, ונמצא נקר שתוקן. כמובן ששאר הצמיגים היו תקינים. בפעם השניה נשבר ונטיל בעת שבדקתי לחץ אויר בצמיג, סגרתי אותו ונסעתי לצמיגיה הקרובה (בער 300 מ') תוך שה-TPMS צועק געוואלד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה ממלא, אם באחד חסר ממש הרבה לאומת השאר, יש בו פנצ'ר כנראה בורג תקוע.

תיקנתי לך.

אני נוהג לעשות סיבוב סביב הרכב ומסתכל על הגלגלים לפני כל נסיעה, גם 3 פעמים ביום ויותר. אבל היו פנצ'רים שהביטוי שלהם מוזר - למשל תקתוק ששמעתי בנסיעה בחניון (זה היה הד של פגיעת המסמר ברצפת החניון) או דליפת אויר קלה מאד, בסביבות 2PSI בשבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מגיע למשאבה ובצמיג יש מסמר או כל דבר שגורם לפאנצ'ר המשאבה לא תמלא אוויר מניסיון

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנת לו, אבל לאומת לא מפריע לך, או שאתה לא יודע שצריך לכתוב לעומת.

תשמע, אני מקפיד על לשון תקנית. הכתיב הוא בעיית הקלדה . אין לי בעיית כתיב כאשר אני משתמש בעפרון ונייר, אבל להקליד התחלתי בגיל 30 פלוס ויש לכך תוצאות. וזה בלי מתקן הכתיב של הטלפון שהוא אמצעי בדוק להקלדה מביכה.

בינינו, זה לא נורא. חבר, רופא, ביקשת להחתים מישהו על טופס סירוב (לקבלת טיפול). החתים אותו על טופס סירוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
אם אתה מגיע למשאבה ובצמיג יש מסמר או כל דבר שגורם לפאנצ'ר המשאבה לא תמלא אוויר מניסיון

צמיג קרוע, אולי.

צמיג עם מסמר או בורג, לא רק שיתמלא אלא שעדיף לא להוציא אותו עד הגעה לפנצ'רייה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג קרוע, אולי.

צמיג עם מסמר או בורג, לא רק שיתמלא אלא שעדיף לא להוציא אותו עד הגעה לפנצ'רייה.

ברור כי אם תוציא יצא כל האוויר..:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר בודקים לאחר נסיעה, למלא לחץ 38PSI לפחות +3 כ 10% יותר... במקום ה 35PSI שצריך.

ככלל - למלא תמיד- לפחות 35PSI בכל הגלגלים.. בכל שעות היממה.

וכאשר יש זמן והצמיגים לא חמים או נסעו - אפשר למקד יותר את הבדיקה והמילוי.. כגון: 35 קדימה 33 אחורה.

אבל מאחר ואנו נוסעים בתנאים משתנים - ככלל - למלא 35PSI בכל הצמיגים.... כבררת מחדל ראשונה, זה העדיף

אייל

למה צריך למלא 3 אחוז יותר?

אצלי במדבקה ברכב רשום 32, לא אמורים ללכת לפי מה שרשום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך למלא 3 אחוז יותר?

אצלי במדבקה ברכב רשום 32, לא אמורים ללכת לפי מה שרשום?

כי במצב נסיעה הצמיג חם ועדיף מידה אחת יותר. לי דווקא אמרו למלא PSI 1 יותר נגיד אצלי בקורולה זה 32 PSI אני ממלא בתחנת דלק 33 כל ה4 צמיגים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...