Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב למשפחה בת 5 נפשות כולל כסאות בטיחות. 60 אש"ח.

electric
שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

אשמח להתייעץ כי אני כבר מבולבל.

מחזיקים כיום מאזדה 6 דור שני שאנו רוצים לשדרג. ה-6 רכב גדול לכאורה אבל בקושי יכול להכיל במושב האחורי כסא+בוסטר+סלקל או לחלופין כסא+בוסטר+אמא.

עשיתי חיפוש וקראתי פוסטים קודמים בנושא. מכיר את ההמלצה להחליף לכסאות בטיחות צרים עבור הילדים אבל בכל זאת מחפש רכב שי היה נוח ככל הניתן בנושא זה מה גם שלא אתפשר על בוסטר ישיבה בלבד ללא גב.

הדרישות הן (לפי סדר):

בטיחות

מרחב מחיה

פינוק

אמינות

כוח

צריכת דלק ומחירי ביטוח, טסט ואחזקה פחות חשוב לי.

לא מעוניין בצרפתיות עקב ירידת ערך מסיבית (מניח שאשדרג שוב לרכב בעל בטיחות אקטיבית בעוד 3 שנים)

חשבתי על:

קאמרי

אקורד - לא בטוח עד כמה היא מרווחת

ורסו - לכאורה הקניה המושלמת אבל הרכב משעמם נורא

הונדה crv

פורסטר - סובארו באופן כללי מרגיש לי קצת ניינטיז אבל אשמח לתובנות נוספות לגביו

אאוטבק

סורנטו

קארנס

אוקטביה ספייס - dsg...

Xc60

כמו שאתם רואים התפזרתי קצת. אשמח לתובנות והמלצות נוספות כדי להתבייט על דגם ספציפי.

תודה וחג שמח!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן c4 פיקאסו 5 מושבים.

רכב סופר מרווח עם מנוע טורבו חזק. נוח, זול לרכישה כמשומש ואמין יחסית. יש לו 5 מושבים נפרדים ומרווחים

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שלך לפסול צרפתיות היא לא במקומה.

אתה קונה רכב ב-60,000 שקל (משומש) זה בדיוק הזמן לקנות צרפתיה שכן המחירון שלהן מתרסק ואתה יכול לקנות רכב נהדר בכסף קטן.

כשתמכור אותו ירידת הערך כבר תהיה הרבה פחות משמעותית...

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, אני חושב שפות"ש כבר ענה לעצמו בגוף השאלה. הוא מחפש טיוטה וורסו.

אתה מנסה לשכנע אותו בטיעון לוגי וזו הטעות שלך. הוא מחפש חיזוק.

טיוטה וורסו אחלה רכב. לך עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, אני חושב שפות"ש כבר ענה לעצמו בגוף השאלה. הוא מחפש טיוטה וורסו.

אתה מנסה לשכנע אותו בטיעון לוגי וזו הטעות שלך. הוא מחפש חיזוק.

טיוטה וורסו אחלה רכב. לך עליו.

זה דווקא ממש לא נכון. אני לא מחפש חיזוק אלא את חוכמת ההמונים.

המועדפת עלי כרגע היא דווקא קאמרי. יהיה קשה למצוא היות ומדובר בעיקר בדגמי יבוא אישי וייבוא של אלבר.

הבאה בתור היא הcrv אבל אני באמת משנה את דעתי בערך בכל כניסה ליד 2.

לגבי c4 (או סניק לצורך העניין) 60 אלף מביא אותי לשנתון 15. שנתון 12 נסחר ב20 אש"ח בערך. אני לא חושב שורסו לצורך העניין תאבד 2/3 מערכה ב3 שנים.

זה חישוב מאוד גס, ופיקסאו של 12 שונה מהותית מזו של 15 אבל עדיין זה בגדול ה" אני מאמין" שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתקרב לפיקאסו 2012 אפילו לא ב ₪10000 (אלא אם אתה באמת מבין במכונאות רכב).

יש הבדל מהותי במנוע ובגיר ובכלל זה באמינות ולכן הפער במחיר בין השנתונים.

פיקאסו מודל 2015 דווקא אמין יחסית ועם גיר פלנטרי אבל יעלה הרבה יותר כמו שראית .

עד שנת 2014 זה פשוט מנוע לא מוצלח וגיר רובוטי.

אין להסיק משתי השוואות אלו ביד2 ירידת ערך. זה פשוט לא נכון.

זה מקרה שבו המחיר באמת מבטא עלויות אחזקה ולא שחיקה הדרגתית במחירון.

חכמת ההמונים לא מתאימה לכל אחד.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את ההבדלים בין השנתונים ומבין לגמרי את טענתך הלוגית אבל עדיין דעתי (ודעתי בלבד) שהמחירון של פיאקסו יתרסק משמעותית לעומת מקבילה אסייתית.

אני לא חושב שיש טעם להמשיך להתדיין בנושא פיקאסו/סניק.

לגבי הערתך שחוכמת ההמונים לא מתאימה לכל אחד, לא בטוח שירדתי לסוף דעתך אבל אין סיבה להיות עוקצני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסביר: ע"פ חכמת ההמונים הרכב עבורך זה סוזוקי סוויפט. הוא בונקר של אמינות ומחירון.

אם רצית ספסל אחורי רחב בחתך מנהלים אז קאמרי בשנתונים מסויימים וגם סובארו b4 . הן גם יורדות מהר במחירון בגלל ביקוש נמוך.

אבל אז החלפת רכב מנהלים אחד במשנהו.

מעבר לזה בתחום המלוכסנים זה לרדת שנתיים+ בשנתון כדי להכנס לתקציב. סורנטו אכן מרווח אבל איזה שנתון ומצב תמצא בשוק ? רכב מאובזר מ 2010 במקרה הטוב ? בגלל זה הוורסו פשרה טובה בין גיל למרחב.

אין מה לבדוק CR-V.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מחדד:

C4 פיקאסו קצרה (מה שנקרא בכל העולם Spacetourer ובישראל רק מ 2019) נכנסה לשוק הישראלי באופן רשמי מ 2016, ולכן אם לוקחים בחשבון מודל 2014 או 2015 - זה לא רלוונטי (כראיה: גם אין בלוח אפילו אחת קצרה ממודל פחות מ 2016).

2016 יכנס בתקציב אם מדובר ביוצאת ליסינג עם עם ק"מ מכובד (80-140 אלף ק"מ) - לא ממליץ.

אם כבר הולכים לכיוון הזה - רק אוטו מטופל טוב, פרטי, עם ק"מ נמוך.

מעבר לזה ההמלצה שלי היא ללכת למגרש או סוכנות טרייד-אין ולשבת במכוניות שאתה מדבר עליהן, כולל בדיקה של הפיקאסו הקצרה 2016.

לדעתי אחרי שתשב בכולן אתה תבין שעבור משפחה אין אח ורע שמתקרב למיניוואן מודרני - לא ג'יפון ולא סטיישן (סורנטו היא ג'יפון, לדעתי תבדוק את הקארנס והקרניבל בשביל לקבל פרופורציות מה זה "מרחב מחייה". בשביל הספורט תנסה לעשות סיבוב גם על הפיקאסו\ספייסטורר 2016 1.6T בשביל לקבל פרופורציות על מה מדברים כאן. גילו נאות: בעלים של אחת כזאת חודש וקצת, מודל 2017).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איציק.

אני בהחלט אעשה סיבוב בליסינגיות הקרובות אבל חלק ניכר מהרכבים שהזכרתי לא אמצא שם בגלל שמדובר בשנתונים ישנים יחסית ורכבים לא נפוצים בליסינג.

אשמח אם מישהו יוכל לחוות דעה (עדיף מנסיון) על מרחב הפנים בcrv ובאאוטבק/פורסטר לעומת המשפחתיות הגדולות המקבילות: אקורד, 6 דור 3 (עד 2015), b4 ושות'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מחדד:

C4 פיקאסו קצרה (מה שנקרא בכל העולם Spacetourer ובישראל רק מ 2019) נכנסה לשוק הישראלי באופן רשמי מ 2016, ולכן אם לוקחים בחשבון מודל 2014 או 2015 - זה לא רלוונטי (כראיה: גם אין בלוח אפילו אחת קצרה ממודל פחות מ 2016).

2016 יכנס בתקציב אם מדובר ביוצאת ליסינג עם עם ק"מ מכובד (80-140 אלף ק"מ) - לא ממליץ.

אם כבר הולכים לכיוון הזה - רק אוטו מטופל טוב, פרטי, עם ק"מ נמוך.

מעבר לזה ההמלצה שלי היא ללכת למגרש או סוכנות טרייד-אין ולשבת במכוניות שאתה מדבר עליהן, כולל בדיקה של הפיקאסו הקצרה 2016.

לדעתי אחרי שתשב בכולן אתה תבין שעבור משפחה אין אח ורע שמתקרב למיניוואן מודרני - לא ג'יפון ולא סטיישן (סורנטו היא ג'יפון, לדעתי תבדוק את הקארנס והקרניבל בשביל לקבל פרופורציות מה זה "מרחב מחייה". בשביל הספורט תנסה לעשות סיבוב גם על הפיקאסו\ספייסטורר 2016 1.6T בשביל לקבל פרופורציות על מה מדברים כאן. גילו נאות: בעלים של אחת כזאת חודש וקצת, מודל 2017).

איציק

אם זה התנאי שלך אז ב 60 לא תמצא פיקסו קצרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתלבט באותו נושא, מה קוד המנוע של ה 165 כ"ס? על מנת לוודא שלא ניפול עם המנוע הבעייתי (156 כ"ס) .

זקוק ל 7 מקומות במזל טוב :lol:

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום ברישיון הרכב מספר כ"ס.

מי שלא נוסע הרבה, רנו גרנד סניק בנזין יופי של אופציה בתקציב של 60 אלף₪. רכב מרווח, נוח, בטיחותי, אמין ( כן, אמין ) וגם שנתון מתקדם.

טויוטה ורסו ב 60 אלף₪ תהיה שנתיים- שלוש יותר ישנה. את ורסו לפני 2013 לא הייתי קונה בכלל - היא מאוד רועשת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתלבט באותו נושא, מה קוד המנוע של ה 165 כ"ס? על מנת לוודא שלא ניפול עם המנוע הבעייתי (156 כ"ס) .

זקוק ל 7 מקומות במזל טוב [emoji38]

אם תקנה את הדגם עם הצורה החדשה מ 2014 ואילך לא תיפול על המנוע הישן של 156 כ"ס כי הוא נמכר רק עם החדש.

יש גם הדגם עם מנוע הדיזל 2 ליטר שאני מחזיק. גם מוצלח. חזק וחסכוני בדלק.

ואם אתה רוצה להתפנק עם אבזור רב ומערכות בטיחות, חפש רמת גימור אקסלוסיב.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זקוק ל 7 מקומות במזל טוב :lol:

במודל 2017 זה מנוע 5GZ (קרוי גם: EP6FDT) מוצהר 165 כ"ס (במערכת היצרן מופיע גם כ 163 כ"ס).

במודל הזה מדובר במנוע בתקן יורו 6.1

להערכתי (לא בטוח ב 100%) זה אמור להיות כך ממודל 2014 (צורה חדשה).

רשום ברישיון הרכב מספר כ"ס.

מי שלא נוסע הרבה, רנו גרנד סניק בנזין יופי של אופציה בתקציב של 60 אלף₪. רכב מרווח, נוח, בטיחותי, אמין ( כן, אמין ) וגם שנתון מתקדם.

טויוטה ורסו ב 60 אלף₪ תהיה שנתיים- שלוש יותר ישנה. את ורסו לפני 2013 לא הייתי קונה בכלל - היא מאוד רועשת.

איזה מנוע בנזין ותיבת הילוכים יש בגרנד סניק במודל מתקדם ? (2016 נניח)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...