Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קלאו 2001 מתחיל לחרוק. איך שומרים עליו?

רוני הבת
שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ונעים מאד,

אני נוהגת ברנו קלאו 2001 שעד עכשיו שירת אותי מצוין.

לאחרונה אני מתחילה להרגיש שהוא מזדקן ורציתי לדעת מה אפשר לעשות כדי לעזור לו להאריך את חייו ולשפר את הביצועים.

הבעיה המרכזית היא תחושה שהאוטו נורא מתאמץ, כל שאר הבעיות נובעות ממנה:

- טורים די גבוהים, אפילו כשהרכב מונע בחניה בלי לזוז הטורים על 1 בערך, לפעמים 1.25.

ב100 קמש הטורים כבר על 3 והתחושה היא שהאוטו ממש מגיע עד קצה גבול היכולת שלו. זה הופך את הנסיעות בכבישים מהירים לממש לא נוחות ולפעמים אני תוהה האם זה בכלל בטיחותי לאמץ ככה את האוטו.

-מרעיש בטירוף. בעיקר במהירויות גבוהות אבל גם בנסיעה עירונית במהירות 50-60 קמ״ש.

-אולי אני מדמיינת אבל נראה לי שנהיה קצת פחות חסכוני. תדלוק של 42 ליטר לעיתים רחוקות מספיק למעל 600 קמ, נדמה לי שפעם זה היה קצת יותר טוב.

אשמח לדעת מה אפשר לעשות. אני מוכנה להשקיע בזה קצת כסף כדי שלא אצטרך להחליף רכב בשנים הקרובות, אבל בכל זאת באופן שיהיה פרופורציונלי לשווי של רכב שכמעט חוגג 20 שנה.

תודה רבה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המתואר, הרכב מתנהג יפה ביחס לגילו. קשה מאוד לגרום לרכב להתנהג כצעיר יותר מבלי להשקיע סכומי כסף שכנראה אינם מוצדקים בהתחשב בערכו.

בשנה הבאה הרכב יחגוג 19 ואז יחשב לרכב מיושן, כלומר רכב שצריך להעביר טסט פעמיים בשנה ובכל טסט להציג בדיקה של מוסך מורשה משרד התחבורה.

יתכן שכלכלית יהיה יותר משתלם לרכוש רכב צעיר יותר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה. לא היה לי מושג שרכב בן 19 ומעלה צריך לעבור 2 טסטים בשנה, כמובן שזה הופך את המשך החזקתו ללא כדאית. אבדוק את העניין. תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 טסטים בשנה אומנם . אבל צריך לשים לב שאגרת רישוי (שעולה כנראה בערך 1100 שח אצלך) היא מתחלקת ל2. מעצבן אבל ההוצאה פחות נוראית כפי שאולי תיארת לעצמך.

אומנם לא נראה לי כל כך סביר כי כנראה שהיית מתלוננת על ריח שרוף, אבל מה מצב הקלאץ' ברכב? טורים גבוהים ולא סוחב עשויה להעיד על קלאץ' "מחליק" משמע נוסעים סוג של על "חצי קלאץ". בנסיעה מישורית או בירידות כמעט ולא מרגישים את זה.

תסמין עיקרי הוא הרגשה שנותנים גז, טורים עולים משמעותית רגעית ומהירות הרכב כמעט ואינה משתנה.

השאלה אם להחליף את הרכב כבר תלויה בשיקולים שלך (בהנחה שהוא לא מצריך הוצאות כספיות משמעותיות) .

עריכה אחרונה על ידי windows
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה. לא היה לי מושג שרכב בן 19 ומעלה צריך לעבור 2 טסטים בשנה, כמובן שזה הופך את המשך החזקתו ללא כדאית. אבדוק את העניין. תודה רבה
שני טסטים בשנה תצטרכי רק בשנת 2021.

יש לך עוד את כל 2020 עם טסט אחד.

החוק הזה מדבר על רכב מעל 19 שנה על הכביש זאת אומרת החל משנה ה 20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 טסטים בשנה אומנם . אבל צריך לשים לב שאגרת רישוי (שעולה כנראה בערך 1100 שח אצלך) היא מתחלקת ל2. מעצבן אבל ההוצאה פחות נוראית כפי שאולי תיארת לעצמך.

אומנם לא נראה לי כל כך סביר כי כנראה שהיית מתלוננת על ריח שרוף, אבל מה מצב הקלאץ' ברכב? טורים גבוהים ולא סוחב עשויה להעיד על קלאץ' "מחליק" משמע נוסעים סוג של על "חצי קלאץ". בנסיעה מישורית או בירידות כמעט ולא מרגישים את זה.

תסמין עיקרי הוא הרגשה שנותנים גז, טורים עולים משמעותית רגעית ומהירות הרכב כמעט ואינה משתנה.

השאלה אם להחליף את הרכב כבר תלויה בשיקולים שלך (בהנחה שהוא לא מצריך הוצאות כספיות משמעותיות) .

קראתי על זה עכשיו והבנתי שאכן אגרת הרישוי אכן משולמת שנתית כמו שאתה אומר. מצד שני, כמעט אין דבר כזה טסט ללא תיקונים. ככה שבאופן די בלתי נמנע שני טסטים בשנה יעלו יותר.

לגבי הקלאץ׳, לא חושבת, מרגיש די רגיל. גם יכולת ההאצה של הרכב סבירה ונראית די תואמת את עליית הטורים.

השנה היה תיקון אחד די משמעותי בתיבת ההילוכים, אולי קשור להזדקנות שאני מרגישה?

בהילוך חמישי הגיר כל הזמן ״ברח״ החוצה לניוטרל, במוסך התברר שזה קשור באופן כלשהו לציריה, שמן שנשפך החוצה מהצירייה (?) על תיבת ההילוכים גרם לזה. תיקון הציריה סידר גם את בעיית ההילוכים. יתכן שאני מדברת שטויות, נא לא לצחוק עליי ;) רק אומרת מה אני זוכרת במעורפל.

זה היה תיקון של 1000 שח שממש ביאס וגרם לי לשקול לוותר על הרכב. אבל זו התקלה היחידה שהיתה לי בשנים האחרונות אז החלטתי לתקן.

בקיצור, על סמך כל מה שאתם אומרים אסחוב את 2020 ככה בלי להשקיע ברכב, וברגע שיהפוך לרכב מיושן אחליף אותו.

תודה רבה לכל העונים הנחמדים וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לגשת לבעל מקצוע שמכיר את דגם הרכב, לעשות אבחון וסיבוב על הרכב, לאתר את הבעיה האפשרית ולפי זה גם להציע הצעת מחיר לתיקון.

מעבר לזה אלו יהיו רק ניחושים.

אגב, העניין יכול להיות דבר די קטן שגורם לתקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...