מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 10

נושא: רנו קלאו 2001 מתחיל לחרוק. איך שומרים עליו?

חדש בפורום (< 41 הודעות)

רנו קלאו 2001 מתחיל לחרוק. איך שומרים עליו?

היי ונעים מאד,
    אני נוהגת ברנו קלאו 2001 שעד עכשיו שירת אותי מצוין.
    לאחרונה אני מתחילה להרגיש שהוא מזדקן ורציתי לדעת מה אפשר לעשות כדי לעזור לו להאריך את חייו ולשפר את הביצועים.
    הבעיה המרכזית היא תחושה שהאוטו נורא מתאמץ, כל שאר הבעיות נובעות ממנה:
    - טורים די גבוהים, אפילו כשהרכב מונע בחניה בלי לזוז הטורים על 1 בערך, לפעמים 1.25.
    ב100 קמש הטורים כבר על 3 והתחושה היא שהאוטו ממש מגיע עד קצה גבול היכולת שלו. זה הופך את הנסיעות בכבישים מהירים לממש לא נוחות ולפעמים אני תוהה האם זה בכלל בטיחותי לאמץ ככה את האוטו.

-מרעיש בטירוף. בעיקר במהירויות גבוהות אבל גם בנסיעה עירונית במהירות 50-60 קמ״ש.

-אולי אני מדמיינת אבל נראה לי שנהיה קצת פחות חסכוני. תדלוק של 42 ליטר לעיתים רחוקות מספיק למעל 600 קמ, נדמה לי שפעם זה היה קצת יותר טוב.

אשמח לדעת מה אפשר לעשות. אני מוכנה להשקיע בזה קצת כסף כדי שלא אצטרך להחליף רכב בשנים הקרובות, אבל בכל זאת באופן שיהיה פרופורציונלי לשווי של רכב שכמעט חוגג 20 שנה.

תודה רבה לעונים!

2. הסימלון של מנהל-המערכת

חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
    אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
    סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

פורומניאק הסימלון של shugiflex
    Second star to the right and straight on 'til morning

בעניין: רנו קלאו 2001 מתחיל לחרוק. איך שומרים עליו?

לפי המתואר, הרכב מתנהג יפה ביחס לגילו. קשה מאוד לגרום לרכב להתנהג כצעיר יותר מבלי להשקיע סכומי כסף שכנראה אינם מוצדקים בהתחשב בערכו.
    בשנה הבאה הרכב יחגוג 19 ואז יחשב לרכב מיושן, כלומר רכב שצריך להעביר טסט פעמיים בשנה ובכל טסט להציג בדיקה של מוסך מורשה משרד התחבורה.
    יתכן שכלכלית יהיה יותר משתלם לרכוש רכב צעיר יותר.

אחראי פורום טכני הסימלון של Buki

הוא אוטומטי?

אם כן, הגיר לא תקין. ב 100 קמ"ש הוא אמור להיות על 2500 סל"ד.

אין נורת תקלה דולקת?

5. חבר הפורום הבא הודה לBuki על ההודעה המועילה הזאת:

חדש בפורום (< 41 הודעות)

לא, הילוכים. משפר את התמונה או להפך?
    אין נורות תקלה.

חדש בפורום (< 41 הודעות)

תודה רבה על התגובה. לא היה לי מושג שרכב בן 19 ומעלה צריך לעבור 2 טסטים בשנה, כמובן שזה הופך את המשך החזקתו ללא כדאית. אבדוק את העניין. תודה רבה

נהג צעיר (> 150 הודעות)

2 טסטים בשנה אומנם . אבל צריך לשים לב שאגרת רישוי (שעולה כנראה בערך 1100 שח אצלך) היא מתחלקת ל2. מעצבן אבל ההוצאה פחות נוראית כפי שאולי תיארת לעצמך.

אומנם לא נראה לי כל כך סביר כי כנראה שהיית מתלוננת על ריח שרוף, אבל מה מצב הקלאץ' ברכב? טורים גבוהים ולא סוחב עשויה להעיד על קלאץ' "מחליק" משמע נוסעים סוג של על "חצי קלאץ". בנסיעה מישורית או בירידות כמעט ולא מרגישים את זה.
    תסמין עיקרי הוא הרגשה שנותנים גז, טורים עולים משמעותית רגעית ומהירות הרכב כמעט ואינה משתנה.

השאלה אם להחליף את הרכב כבר תלויה בשיקולים שלך (בהנחה שהוא לא מצריך הוצאות כספיות משמעותיות) .

נערך לאחרונה על ידי windows : 13/10/19 ב-15:24

אחראי פורום טכני הסימלון של Buki

ציטוט רוני הבת כתב: הצג הודעה
    תודה רבה על התגובה. לא היה לי מושג שרכב בן 19 ומעלה צריך לעבור 2 טסטים בשנה, כמובן שזה הופך את המשך החזקתו ללא כדאית. אבדוק את העניין. תודה רבה
    שני טסטים בשנה תצטרכי רק בשנת 2021.

יש לך עוד את כל 2020 עם טסט אחד.

החוק הזה מדבר על רכב מעל 19 שנה על הכביש זאת אומרת החל משנה ה 20.

מגובב מוביל הסימלון של מאור30

הרכב בהחלט קשיש וגם אם עשה עבודתו נאמנה כדאי לחשוב על האופציה להתחדש אם יש תקציב כלשהו.

חדש בפורום (< 41 הודעות)

ציטוט windows כתב: הצג הודעה
    2 טסטים בשנה אומנם . אבל צריך לשים לב שאגרת רישוי (שעולה כנראה בערך 1100 שח אצלך) היא מתחלקת ל2. מעצבן אבל ההוצאה פחות נוראית כפי שאולי תיארת לעצמך.

אומנם לא נראה לי כל כך סביר כי כנראה שהיית מתלוננת על ריח שרוף, אבל מה מצב הקלאץ' ברכב? טורים גבוהים ולא סוחב עשויה להעיד על קלאץ' "מחליק" משמע נוסעים סוג של על "חצי קלאץ". בנסיעה מישורית או בירידות כמעט ולא מרגישים את זה.
    תסמין עיקרי הוא הרגשה שנותנים גז, טורים עולים משמעותית רגעית ומהירות הרכב כמעט ואינה משתנה.

השאלה אם להחליף את הרכב כבר תלויה בשיקולים שלך (בהנחה שהוא לא מצריך הוצאות כספיות משמעותיות) .
    קראתי על זה עכשיו והבנתי שאכן אגרת הרישוי אכן משולמת שנתית כמו שאתה אומר. מצד שני, כמעט אין דבר כזה טסט ללא תיקונים. ככה שבאופן די בלתי נמנע שני טסטים בשנה יעלו יותר.

לגבי הקלאץ׳, לא חושבת, מרגיש די רגיל. גם יכולת ההאצה של הרכב סבירה ונראית די תואמת את עליית הטורים.

השנה היה תיקון אחד די משמעותי בתיבת ההילוכים, אולי קשור להזדקנות שאני מרגישה?
    בהילוך חמישי הגיר כל הזמן ״ברח״ החוצה לניוטרל, במוסך התברר שזה קשור באופן כלשהו לציריה, שמן שנשפך החוצה מהצירייה (?) על תיבת ההילוכים גרם לזה. תיקון הציריה סידר גם את בעיית ההילוכים. יתכן שאני מדברת שטויות, נא לא לצחוק עליי רק אומרת מה אני זוכרת במעורפל.
    זה היה תיקון של 1000 שח שממש ביאס וגרם לי לשקול לוותר על הרכב. אבל זו התקלה היחידה שהיתה לי בשנים האחרונות אז החלטתי לתקן.

בקיצור, על סמך כל מה שאתם אומרים אסחוב את 2020 ככה בלי להשקיע ברכב, וברגע שיהפוך לרכב מיושן אחליף אותו.

תודה רבה לכל העונים הנחמדים וחג שמח

12. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

הודעה פירסומת

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

Adminiac הסימלון של danniel

יש לגשת לבעל מקצוע שמכיר את דגם הרכב, לעשות אבחון וסיבוב על הרכב, לאתר את הבעיה האפשרית ולפי זה גם להציע הצעת מחיר לתיקון.
    מעבר לזה אלו יהיו רק ניחושים.
    אגב, העניין יכול להיות דבר די קטן שגורם לתקלות.

נושאים דומים

1. איך אתם מנקים את האבק והלכלוך בסלון הרכב וכיצד שומרים עליו?
    By Freak_Miky in forum אסתטיקה לרכב - דיטיילינג, שיפורים קוסמטים, מדבקות, חלונות כהים וכיו"ב
    תגובות: 21
    הודעה אחרונה: 21/08/13, 13:41
  2. הבלמים התחילו לחרוק בתחילת נסיעה...
    By igalkr11 in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 10/09/08, 15:03
  3. שאלה: מה יכול לגרום לקלאצ' לחרוק?
    By רנו19 in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 21/07/08, 10:56

כללי פרסום הודעות

• לא באפשרותך לפרסם נושאים חדשים