Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעתי האישית אחרי 4 חודשים - יונדאי גטס 2007

milner236
שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, הגיע שישי בערב ללא תכניות ולכן החלטתי לתרום את חלקי הקטן למאגר הידע הגדול שקיים בפורום.

אני רוצה לציין שאני לא בעל מקצוע, לא מבין יותר מידי ברכבים וחוות הדעת וההתרשמות שתכף תראו מגיעה מנקודת מבטו של צעיר שחיפש רכב לשימוש אישי ותוצריו.

הרבה חבר'ה צעירים מחפשים לרכוש רכבים וקוראים חוות דעת בפורומים השונים ועל כן אני מקווה שאוכל לתרום מניסיוני למי מכם שיקרא זאת.

כמו כן אני לא פעיל בפורום הזה ולכן אם האשכול ממוקם לא נכון אתנצל מראש ואבקש שאחד המנהלים יזיז אותו בהתאם.

לפני 4 חודשים רכשתי יונדאי גטס 2007 יד שלישית מבחור ממש נחמד שראוי לציין שהפך את חוויית הרכישה למאוד נעימה.

עלות הרכב הייתה 10,000 שקלים.

לרכב היו 83,000 ק"מ שלהבנתי מאוד נמוך ביחס לשנתון ולרכבים אחרים שראיתי טרום הקנייה.

כמו כן עבר טיפול וטסט כשבוע טרום הרכישה.

דגם הרכב: GLS, נפח מנוע 1,400

נתחיל בנוחות.

הרכב לטעמי מאוד ידידותי ונוח למשתמש, נכון אין בו יותר מידי והוא די מינימליסטי אבל יש בו את כל מה שצריך. 5 אנשים נכנסים לאוטו בצורה נוחה מאוד.

בהשוואה לדרישתי האישית הוא ממלא תפקיד זה מעל ומעבר.

לוח מחוונים ברור מאוד עם כל מיני אפשרויות הצגה שלא התעסקתי בהם באמת לאור חוסר עניין.

תא המטען סביר בהחלט ולצורך המחשה ניתן להכניס בו מזוודה אחת גדולה מאוד ועוד תיק בינוני.

גודלו הקטן של הרכב מקל במציאת חנייה.

מבחינת ביצועים, בואו נודה בעובדות הרי לא מדובר ברכב מירוצים.

הרכב לא מאיץ בצורה מהירה וקצת מתקשה עם עליות. עם זאת, כשהוא תופס תנופה הוא די זריז.

ניתן להגיע למהירויות של עד כ130 קמ"ש מבלי להרגיש שהמנוע מתאמץ יתר על המידה. מעבר למהירות זו כשנושקים ל140, ההגה מתחיל לרעוד וניכר כי זה גבול היכולת של הרכב.

הרכב גרוע בסינון רעשים והמנוע מאוד רועש מפנים הרכב.

מבחינת צריכת דלק, 150 שקלים ממלאים כ75-80% ממיכל הדלק.

אני נוסע בכל יום כ35 קילומטרים כשחלקם בדרך עירונית וחלקם בכביש מהיר. (כשעה ו40 דק נסיעה במצטבר בהתחשבות בפקקים) ויוצא שאני משלם 150 שקלים על דלק אחת לשבוע מלא לולא קיימות נסיעות חריגות מהמתוכנן.

לא ביצעתי נסיעות ארוכות עם הרכב מהסיבה שאני לא מרגיש איתו מספיק בנוח מבחינת היכרות ואיך הוא מתנהג בנסיעות מסוג זה.

שורה תחתונה,

בעיניי הרכב מעולה עבור חיילים \ צעירים \ משפחות צעירות.

חבריי שמתיימרים להבין ברכבים טוענים כי הרכב מאוד אמין באם מטופל בזמן וחלקי החילוף שלו לא יקרים.

לטעמי, הרכב שווה את ההשקעה. נותן תמורה מעל ומעבר ומספק תחושת יציבות ואמינות.

במבט לאחר - היית קונה אותו שוב.

מקווה מאוד שחוות דעתי הייתה מועילה.

שוב אזכיר שהדברים שנרשמו עלו מתוך ניסיוני האישי עם האוטו בפרק הזמן שהוא בבעלותי ואם לא דייקתי, אני מפציר בכם לתקן אותי.

תודה על הקריאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלך נפלת על אקזמפלר שנשמע שמור.

בתקציב של 10k הייתי מעדיף לא להתמקד בסוג הרכב, אלא יותר במצב שלו - ונראה שזה מה שעשית.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנוסע על גטס 1.6 2005 מצטרף להמלצות,

הרכב מעולה לנסיעות עירוניות בזכות תגובת מצערת מהירה והגה קל, שגורמים לרכב להרגיש הרבה יותר זריז ממה שהוא באמת ומקנים לו יכולות תמרון נהדרות.

בנוסף הראה אמינות כמעט מושלמת בכל ה14 שנים שהוא אצלי במשפחה.

המגרעות שלו הם אכן נסיעה בכביש מהיר, ששם הוא מרגיש פחות "בבית",

וגם צריכת דלק לא טובה בכלל (בנסיעה עירונית בחיפה עם מזגן עושה מדוד במשאבה בסביבות 6-7 ק"מ לליטר).

Kia Rio 1.0 2019

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנוסע על גטס 1.6 2005 מצטרף להמלצות,

הרכב מעולה לנסיעות עירוניות בזכות תגובת מצערת מהירה והגה קל, שגורמים לרכב להרגיש הרבה יותר זריז ממה שהוא באמת ומקנים לו יכולות תמרון נהדרות.

בנוסף הראה אמינות כמעט מושלמת בכל ה14 שנים שהוא אצלי במשפחה.

המגרעות שלו הם אכן נסיעה בכביש מהיר, ששם הוא מרגיש פחות "בבית",

וגם צריכת דלק לא טובה בכלל (בנסיעה עירונית בחיפה עם מזגן עושה מדוד במשאבה בסביבות 6-7 ק"מ לליטר).

שלום,

בתור בעל גטס 1.6 יש לך תקלה ברכב.

בדוק חוטי הצתה רק מקורי, פילטר אויר מקורי, פלאגים כל 45,000 ואת הסוג הנכון.

שמן 5/30 סינטטי מלא.

פילטר שמן מקורי.

שלי אוכלת 1/10-1/11.5 נסיעה מעורבת עירוני ומחוץ לעיר.

הרכב הזה נהדר מהיר מאוד זה המנוע של האלנטרה דגם ספורט.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי כזאת ידנית , עם 70,000 קמ , 3 שנים על הכביש. מנוע 1400.

מכרתי אותה אחרי 3 חודשים. הרכב בולע דלק כאילו שמדובר על מנוע 3.5 ליטר. לפחות שהמנוע היה מפצה על זה בהספק.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שכותב על צריכת הדלק, או שנוהג רק בעיר או שלא יודע לנהוג או שיש לו בעיה ברכב.

מנוע ה1400 אוכל 1 ל12 13 באוטומט, ו1 ל16 בידני.

מנוע ה1350 אוכל 1 ל9 10 באוטומט ו1 ל14 15 בידני.

לי אישית הייתה שנתייפ וחצי גטס ידנית 2005 שכתבתי עליה רבות בזמנו, מדובר ברכב שאינו חף מתקלות אך לכל תקלה יש אינסוף מידע בעברית ובאנגלית ברשת, והעלויות פשוט בדיחה.

המידע שכתב פותח שרשור לגבי נוחות, מרווח לחמישה מבוגרים ולוח מחוונים כאילו נכתב בשנת 1980, שכן לדעתי אין מקום בשנת 2019 לפרגן לגטס על לוח מחוונים, או לכל רכב בגודל הזה על נסיעה לחמישה אנשים (אלא אם היו סינים).

הסיבה שהתקדמתי מהרכב הזה הייתה כי חיפשתי רכב יותר מרווח מוצק וחזק ובהחלט מצאתי במקרה משהו שהיה שווה המון עבור המעט כסף ששילמתי עליו, עם אמינות טובה יותר מהגטס באותן עלויות אחזקה באוברול.

אני כבר לא ממליץ לאנשיפ על גטס כל כך משתי סיבות:

1. המחירים של רכבים חדישים יותר צנחו משמעותית שגטס כבר אינה רכב סטודנטים אופטימלי ב15k מאחר וניתן למצוא בתקציב הזה כבר רכבים חדישים יותר.

2. הרכישה בעלות נמוכה של רכב כזה גורמת לבעלים הישראלי המצוי להזניח את הרכב בתחזוקה השוטפת, למלא מי ברז, לשים שמן לא מתאים ופילטרים זבל מה שגורם לכל רכב שהוא מעבר ליד שניה להיות מכה מבחינת אמינות. שמח בשבילך שנפלת על אקזמפלר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שכותב על צריכת הדלק, או שנוהג רק בעיר או שלא יודע לנהוג או שיש לו בעיה ברכב.

מנוע ה1400 אוכל 1 ל12 13 באוטומט, ו1 ל16 בידני.

מנוע ה1350 אוכל 1 ל9 10 באוטומט ו1 ל14 15 בידני.

לי אישית הייתה שנתייפ וחצי גטס ידנית 2005 שכתבתי עליה רבות בזמנו, מדובר ברכב שאינו חף מתקלות אך לכל תקלה יש אינסוף מידע בעברית ובאנגלית ברשת, והעלויות פשוט בדיחה.

המידע שכתב פותח שרשור לגבי נוחות, מרווח לחמישה מבוגרים ולוח מחוונים כאילו נכתב בשנת 1980, שכן לדעתי אין מקום בשנת 2019 לפרגן לגטס על לוח מחוונים, או לכל רכב בגודל הזה על נסיעה לחמישה אנשים (אלא אם היו סינים).

הסיבה שהתקדמתי מהרכב הזה הייתה כי חיפשתי רכב יותר מרווח מוצק וחזק ובהחלט מצאתי במקרה משהו שהיה שווה המון עבור המעט כסף ששילמתי עליו, עם אמינות טובה יותר מהגטס באותן עלויות אחזקה באוברול.

אני כבר לא ממליץ לאנשיפ על גטס כל כך משתי סיבות:

1. המחירים של רכבים חדישים יותר צנחו משמעותית שגטס כבר אינה רכב סטודנטים אופטימלי ב15k מאחר וניתן למצוא בתקציב הזה כבר רכבים חדישים יותר.

2. הרכישה בעלות נמוכה של רכב כזה גורמת לבעלים הישראלי המצוי להזניח את הרכב בתחזוקה השוטפת, למלא מי ברז, לשים שמן לא מתאים ופילטרים זבל מה שגורם לכל רכב שהוא מעבר ליד שניה להיות מכה מבחינת אמינות. שמח בשבילך שנפלת על אקזמפלר טוב.

צר לי. אבל כל מה שכתבת לא חל עליי.

לנהוג אני יודע , טסט ראשון , ידני, תכף 19 שנים.

בעיה ברכב לא הייתה, כמו שכתבתי גטס שנתון 2009, עם 70,000 קמ , מטופלת ומלוקקת. רוב הנסיעות היו רחובות - ראשון לציון.

1 ל-16 אתה יכול להוציא מגטס רק אם אתה נוסע בירידות כל הדרך וגם זה אני בספק.

זה רכב גרוע בכל קנה מידה אפשרי , שקיללתי את הרגע שקניתי אותו , ולא היה אכפת לי למכור אותו במחיר הפסד , העיקר שלא אנסע בו יותר.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא חסכוני בדלק אבל ניחא,

מבחינתי הבעיה העיקרית היא נטייה להיווצרות בוצה בשני סוגי המנועים,

היו לנו 2 הסוגים (רכב שני במשפחה) ובשניהם אכלנו צרות צרורות עקב כך.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי. אבל כל מה שכתבת לא חל עליי.

לנהוג אני יודע , טסט ראשון , ידני, תכף 19 שנים.

בעיה ברכב לא הייתה, כמו שכתבתי גטס שנתון 2009, עם 70,000 קמ , מטופלת ומלוקקת. רוב הנסיעות היו רחובות - ראשון לציון.

1 ל-16 אתה יכול להוציא מגטס רק אם אתה נוסע בירידות כל הדרך וגם זה אני בספק.

זה רכב גרוע בכל קנה מידה אפשרי , שקיללתי את הרגע שקניתי אותו , ולא היה אכפת לי למכור אותו במחיר הפסד , העיקר שלא אנסע בו יותר.

אני לא יודע אם אתה יודע, אבל יש לנו קבוצה כבר כמה שנים של בעלי גטס. את צריכת הדלק שאתה מתאר נדיר לראות, ולנו יש ניסיון עם מאות אלפי קמ.

אצלי ספציפית הייתה מערכת גז וצריכת הדלק ירדה ל13 (בדור ראשון) בנסיעה משולבת, ויש לי תיעוד של כל תדלוק במשך 50 אלף קמ.

יש בחור בפורום בשם platinum שגם היה מתדלק בקביעות עפ צריכה של 1 ל17. אז כנראה שהרגל שלך כבדה או שאתה נוסע בדרכים עירוניות בלבד. אגב, טסט ראשון, שני/עשירי אינו ערובה לכלום ושום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לוח השעונים הוא בדיוק מה שמצפים שיהיה ברכב שתוכנן איפשהו לפני 17-16 שנה שהוא סופר מיני בסיסית.

שעון טורים, טמפ' נוזל קירור, מה עוד צריך?

בעוונותיי עשיתי 70 אלף ק"מ על גטס 08' אוטומטית כמעט אך ורק מחוץ לעיר, לרוב בקצב רגוע (כי גטס), ממוצע 1:11.

האוטו היה חדש אצלי כך שלחפש תקלות - לא יעזור.

שתיין, נוח כמו נ.נ. אבל עסקה מצויינת כרכב זול ואמין.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו כששקלתי אותה היה מאוד קשה למצוא כזאת שלא מרמת אבזור בטיחותי של מדינות אפריקה.

גם בזמנו מיצובישי לנסר וסובארו אימפרזה הגיעו מהר מאוד לרמות מחיר של הגטס, לכן אין כבר מה להמליץ עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי בזמנו אחת ידנית מה שעשוי להיות פשוט מאוד באירופה הפשוטה הפך כאן למטלה גדולה, לפחות בעבורי, שכן כמעט כל הידניות שהוצעו למכירה (כל ה6 או 7) באותו זמן עברו קילומטראז' של מונית ורובן הוזנחו בצורה פושעת.

מעבר לכך, רמת האבזור הנפוצה יותר למיטב זכרוני מגיעה עם כרית אוויר אחת בלבד לנהג וללא ABS, ורובן יוצאות ליסינג ככה שגם התחזוקה שוב, עלובה.

מכונית שלא מושכת גם ככה, לפני המצב המכני / חיצוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...