Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 3008 או סיטרואן C5 Aircross דיזל או בנזין

amirski
שימו לב! השרשור הזה בן 1645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחה"צ טובים,

אני בהתלבטות ואשמח לדעתכם:

אני מתלבט בין 3008 לבין C5

ה C5 נותן הרבה מאד יותר מאשר הפיגו

ואני מתכוון לגרסאות המפוארות וכאן באה ההתלבטות השניה:

האם לבחור במנוע בנזין או במנוע דיזל.

הממוצע השנתי שלי שלי הוא כ 25,000 ק"מ

עיקר הנסיעות הן בעיר גם בשעות העומס

אני מחפש את הנוחות והתענוג ופחות את הביצועים

(מ 0 ל 100 מקסימום יקח עוד כמה דקות, הכל בסדר (: )

תודה,

אמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שתהנה יותר ממנוע הבנזין, שגם מהיר יותר וגם נעים יותר, לדעתי הוא ישמור על ערכו פחות טוב ויהיה יקר יותר בצורה משמעותית בתצרוכת הדלק. תעשה נסיעת מבחן ותבדוק בעצמך מה מתאים לך

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיזל יהיה חסכוני יותר, מנוע הבנזין נעים, חזק ובעיקר שקט יותר. את מנוע הדיזל תמיד שומעים בתא הנוסעים. בתכלס, גש לבצע נסיעת מבחן, אתה הרי זה שהולך לבלות בקרוב עם הרכב מספר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את מנוע הדיזל תמיד שומעים בתא הנוסעים.

שקר גס.

את מנועי הדיזל של PSA כבר מזמן לא שומעים בתא הנוסעים, בייחוד לא בדגמים היקרים יותר (לא 208/קקטוס).

מזמין אותך לנסיעה בC4 שלי, שכבר 8 שנים על הכביש עם 285 אלף קמ. צריך להתאמץ מאוד בשביל לשמוע את המנוע.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מה ששאלת אבל ב- 25 אלף ק"מ בעיקר בנסיעה עירונית אני מרגיש מחוייב להציע לך לבדוק גם רכב היברידי, זה נסועה גדולה בשביל תוואי כזה וזה יתבטא בעלויות גדולות בעבור דלק.

לא רשמת מהם הצרכים האחרים שלך וכמה אנשים ייסעו ברכב.

הייתי שוקל את הטויוטה ראב 4 היברידי שהוא באותה הקטגוריה, שבתוואי כזה יהיה חסכוני יותר, למרות שמחיר הרכישה שלו גבוה יחסית.

יש גם רכבים היברידיים קטנים יותר כמו טויוטה chr או קיה נירו.

הרכבים ההיברידיים הנ"ל כוללים גם פונקציית "אוטו הולד" שלדעתי היא פונקצייה הכרחית בשביל נוחות בסיסית ובוודאי בשביל הפינוק שאתה מדבר עליו , בייחוד בתוואי של נסיעה עירונית שכוללת עצירות רבות. רגל ימין שלך תודה לך על המנוחה שתתן לה בכל עצירה מהמשך לחיצה של דוושת הבלם :wink:

הפיז'ו 3008 חסר בפונקציה הזאת והסיטרואן גם כנראה חסר בה (לגבי הסיטרואן אני לא בטוח).

מנוע דיזל פחות מתאים לתוואי הזה עקב מסנן החלקיקים שנסתם אלא אם כן אתה נוסע מדי פעם גם נסיעות ביעירוניות ארוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה3008 רכב שהשקיעו בו הרבה מבחינת בידוד רעשים ככה שגם את הדיזל אתה לא תשמע בתוך הרכב,הבעיה היא שאתה עושה 25000ק"מ בתוך העיר וזה כבר לא טוב למנועי דיזל מודרניים כי אתה תסתום את מסנן הDPF,ולכן הייתי ממליץ לך על מנוע בנזין,אתה יכול ללכת על ה1.2 למרות שהוא לא ממש יותר חסכוני מה1.6.

ברשותי 3008 כמעט שנה וחצי,זה באמת אחד הרכבים הטובים ביותר שיש היום ולא סתם הוא מקבל כלכך הרבה מחמאות.

הסיטרואן הגיפון היחידי שיותר נוח מה3008 בסגמנט,אבל פה יתרונו היחידי,כאשר לפיגו סביבת נהג מרמת מחירים אחרת לגמרי,הרכב מבודד מעולה מרעשי הנסיעה ומברציות {לא מרגישים שהרכב עובד-בבנזין},הרכב דינמי בהרבה מהסיטרואן,ואחיזת הכביש משובחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי בדיוק הזמין 3008 1.6T, העדיף אותו על הC5 לא בגלל שניסה, אלא בגלל שה3008 די מוכח, מבחינת שביעות רצון, אמימות, וסחירות, והספיק לו נסיעת מבחן בשביל לסגור.

מה שכן, לא מבין למה צריך hill hold, עם גיר פלנטרי, זה גם כך לא יתדרדר, לדעתי סתם מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי בדיוק הזמין 3008 1.6T, העדיף אותו על הC5 לא בגלל שניסה, אלא בגלל שה3008 די מוכח, מבחינת שביעות רצון, אמימות, וסחירות, והספיק לו נסיעת מבחן בשביל לסגור.

מה שכן, לא מבין למה צריך hill hold, עם גיר פלנטרי, זה גם כך לא יתדרדר, לדעתי סתם מיותר.

בדגם של עד 2018 (כולל) היתה מותקנת תיבת הילוכים של AISIN היפאנית עם 6 יחסי העברה קדמיים, עכשיו זו עדין תיבה של AISIN אבל עם 8 הילוכים.

בדגם עם ה 6 (וכנראה אולי גם זה עם ה 8 ), במצב נורמלי, התיבה יוצאת ל N כשהרכב בעצירה (על הצג עדיין יופיע לך D). זה התיכנות של היצרן בתוך המחשב גיר.

לכן, בשביל למנוע הידרדרות של הרכב במצבים מסויימים כשהרכב בשיפוע, מערכת ה ESP דואגת ל HILL HOLD עד לרגע שאתה נותן נגיעונת בדוושת הגז וההילוך ה-1 נכנס.

בעניין ההתלבטות בין הדיזל לבנזין עם 25,000 קמ בשנה - לדעתי הדיזל עדיף, אבל גם עם הבנזין לא תיפול. שניהם מאוד מאוד גמישים וחזקים כבר מסלד מאוד נמוך, מה שיהיה מצויין להתנהלות עירונית ויותר מזה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה3008 רכב שהשקיעו בו הרבה מבחינת בידוד רעשים ככה שגם את הדיזל אתה לא תשמע בתוך הרכב,ה

הסי 5 ברמת האבזור הגבוהה אמורה לבודד טוב יותר מהפג'ו, במיוחד עם החלונות הכפולים ששמו שם

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מה ששאלת אבל ב- 25 אלף ק"מ בעיקר בנסיעה עירונית אני מרגיש מחוייב להציע לך לבדוק גם רכב היברידי, זה נסועה גדולה בשביל תוואי כזה וזה יתבטא בעלויות גדולות בעבור דלק.

לא רשמת מהם הצרכים האחרים שלך וכמה אנשים ייסעו ברכב.

הייתי שוקל את הטויוטה ראב 4 היברידי שהוא באותה הקטגוריה, שבתוואי כזה יהיה חסכוני יותר, למרות שמחיר הרכישה שלו גבוה יחסית.

יש גם רכבים היברידיים קטנים יותר כמו טויוטה chr או קיה נירו.

הרכבים ההיברידיים הנ"ל כוללים גם פונקציית "אוטו הולד" שלדעתי היא פונקצייה הכרחית בשביל נוחות בסיסית ובוודאי בשביל הפינוק שאתה מדבר עליו , בייחוד בתוואי של נסיעה עירונית שכוללת עצירות רבות. רגל ימין שלך תודה לך על המנוחה שתתן לה בכל עצירה מהמשך לחיצה של דוושת הבלם :wink:

הפיז'ו 3008 חסר בפונקציה הזאת והסיטרואן גם כנראה חסר בה (לגבי הסיטרואן אני לא בטוח).

מנוע דיזל פחות מתאים לתוואי הזה עקב מסנן החלקיקים שנסתם אלא אם כן אתה נוסע מדי פעם גם נסיעות ביעירוניות ארוכות.

מענין לציין שלמרות רכותו יוצאת הדופן ה C5 עבר יפה מאוד את מבחן ה"מוס" באתר 77 הספרדי, בעוד RAV4 החדש לא ממש הצטיין, אם להתבטא בעדינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסי 5 ברמת האבזור הגבוהה אמורה לבודד טוב יותר מהפג'ו, במיוחד עם החלונות הכפולים ששמו שם

הוא לא.

ובפיגו ברמת גימור פרמיום יש גם חלונות כפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור , אם אתה נוסע 25000 קמ בשנה חד משמעית דיזל .

הרכב של אשתי קדגאר דיזל עם רגל כבדה על הגז ומזגן דולק קבוע , תוואי נסיעה 50/50 עם צריכת דלק אמיתית של 1 ל 16 .

נכון שמדובר במנוע שונה מזה של פיגו , אבל אני משוכנע שכדי להזיז את הבהמות האלה עם מנוע בנזין צריכת הדלק תהיה 1 ל 8 בערך.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית דיזל ואו היברידי , החיסכון בדלק מול מנועי בנזין משמעותי ביותר במיוחד כאשר מדובר בנסיעה עירונית .

לא הייתי מפחד מלוכד החלקיקים, נסיעה מחוץ לעיר פעם בחודש והכל בסדר .

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...