Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקינטה עם מקציף קיטור או מכונת קפה?

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוצה להשתדרג למכונת קפה \ מקינטה בבית.

לא רוצה להתקמצן על כל כוס קפה בידיעה שהקפסולה עלתה X כסף, בנוסף - לא אוהב את רוב הטעמים של הקפסולות.

רעיון שקיבלתי מחבר היה לקנות מטחנת קפה, מקינטה ומקציף קיטור ואז לקנות את הפולים החביבים עלי בעצמי.

הייתי שמח לשמוע מאנשים שיש\היה להם גם וגם מה הפרצודרה עם תסריט המקינטה מבחינת ניקוי, עלויות וכו'

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לעולם הפשוט והזול של קפה סביר בלי כאבי ראש.

מתנהל כמו שאתה מתאר כבר 15 שנה בערך.

מטחנה - אל תתפשר וקנה משהו טוב (500₪ ומעלה) שיחזיק לך מעמד עד לנכדים. כוון לטחינה בינונית, לא דקה מדי, ואחת לכמה חודשים תפרק את מיכל הפולים ותנקה בעדינות עם מברשת.

מקינטה פשוט מנקים ידנית בלי סבון בתום השימוש, ואחת לכמה שנים מחליפים את גומיות האטימה.

עלויות: מקינטה מסוג "בריקה" עולה כ-250₪ ומחזיקה כאמור 15 שנה ויותר (צפי של 50 שנה לא יהיה מוגזם), מטחנה טובה תעלה 800₪ ותחזיק מעמד בשימוש ביתי 20 שנה לפחות, אטמים זה בדיחה (50₪ לערכת אטמים אחת לחמש שנים בערך) ו-ז-ה-ו.

מקציף יחזיק פחות מעמד מהשאר אבל מדובר במוצר זול שלא כואב לקנות מדי פעם, כמו קומקום חשמלי.

אני מגוון בין מקינטה לקפה פילטר. הקונוס עולה 40-30₪ ש"ח (בלתי אפשרי להשיג בארץ אז הזמנתי מאמזון, זה לא הדבר הכי מגוחך שהזמנתי משם) ויחזיק מעמד 40 שנה לפחות. פילטרים יש בארץ בכל סופרמרקט מצוי, עלות של אגורות בודדות לפילטר.

בקיצור, אם תעשה את החישוב ותחלק בשנות השימוש הצפויות תגיע לעלויות מצחיקות בהשוואה לכל אופציה אחרת. שלא לדבר על ריח טחינה יומיומית של קפה טרי...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש לנו מכונה פשוטה של דלונגי (icona) בלי קפסולות, בלי טחינה ועם מקציף לחלב. עובדת נהדר עם מינימום התעסקות.

קונים איזה קפה שרוצים וטוחנים בחנות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקינטה זו התעסקות. לא הצלחתי להגיע אליה בימי עבודה אפילו לפני שהיו ילדים קטנים בבית. הפתרון שלי הוא מכונה אוטומטית של פיליפס סאקו. עלתה במבצע באזור 1400 ש"ח כולל הכל מאמזון.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי עם מקינטה בריקה כ10 שנים, עוד מימי הצבא העליזים. לאחר מכן שדרגתי את עצמי למטחנה חשמלית ואחרי שהיא התפגרה עברתי למטחנה ידנית. תענוג גדול, מאוד נהנתי עד שרציתי להתקדם עוד טיפה וקניתי מכונת עם ראש E61. יותר נוח להכין כשבאים אנשים והטעם יותר טוב לטעמי. המחיר כמובן הרבה יותר גבוה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את מכונת הנספרסו החדשה שעולה כמה אלפים (הכסופה), לך לטעימות בטוח תמצא משהו לטעמך. הנציגים אדיבים וייתנו לך להתנסות במה שתרצה.

אין משהו לטעמך, רק אז חפש את הידניות.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...