Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב 7 מקומות גדול

Shlomi Mor
שימו לב! השרשור הזה בן 1654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבט בין קיה קרניבל, שברולט טראוורס, סיאט אלהמברה, טויוטה סיינה.

מחפש רכב אמין בן כ-3 שנים.

איזה מהרכבים האלו אמינים לאורך זמן (בהנחה שאחזיק את הרכב 5-6 שנים)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולן בסדר.

האלהמברה רק משנת 2016 ומעלה - לפני זה היה מנוע בעייתי. היא גם תהיה החסכונית ביותר, אבל היא גם היחידה ללא אופציה ל-8 מקומות.

נמכרו ממנה רק 52 יחידות בלבד ב-2016.

הטויוטה סיינה היא היקרה בהיצע וגם הכי נדירה עם כ-20 יחידות ב-2016 (רובן בייבוא אישי מיעוטן בייבוא מקביל)

קיה קרניבל כ-700 יחידות ב-2016.

השברולט טראוורס עם כ-450 יחידות ב-2016.

הדגם עם המחיר הנגיש ביותר עם זמינות סבירה בשוק הוא השברולט טראוורס, ולו אני צריך לבחור בין אופציות הללו - הוא הבחירה ההגיונית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רק אמי ות חשובה לך, חפש את הקאיה.

רכב נפוץ יחסית ולא מתוחכם.

הטויוטה טובה, אבל מעט מאוד רכבים כאלה הגיעו לכאן.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשברולט יש שרשרות תזמון שכשלו ללא התראה תוך גרימת נזק רב, כמו כן התחזוקה יקרה יחסית.

לדעתי הסיינה נמכרה בכמויות גדולות בהרבה מ20 יחידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשברולט יש שרשרות תזמון שכשלו ללא התראה תוך גרימת נזק רב, כמו כן התחזוקה יקרה יחסית.

בעיית רצועת התזמון נוגעת לדגמים שלפני 2013, ולכן לא רלוונטית לדיון.

אף אחת מהמועמדות לא זולה לתחזוקה.

לדעתי הסיינה נמכרה בכמויות גדולות בהרבה מ20 יחידות.

נתוני משרד הרישוי סותרים את דעתך - מה גם שבמחירים המבוקשים עבור סיינה משומשת בת שלוש אפשר לרכוש כל אחת משלוש המועמדות האחרות - חדשות.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיינה באמת יקרה בצורה לא סבירה. אני כרגע מתלבט בין שברולט טראוורס לקיה קרניבל, כשנראה לי שאקנה פשוט רכב חדש. על רכבים יד שניה מבקשים המון כסף באופן יחסי (150,000 לקיה ב שלוש, כשחדש אני יכול לקנות ב-230,000).

האם אמור להיות הבדל משמעותי בעלויות החזקה (תוך כדי לקיחת האמינות בחשבון), בהנחה שאקנה את הרכב חדש ומתכוון להחזיק אותו הרבה שנים (נניח 8...)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו .. הבעיה בשרשרת תיזמון הייתה רק בדגמים הראשונים, הכשל היה שהרצועה נמתחה והתיזמון יצא מסינכרון.

מחשב הרכב היה מזהה את הבעיה, מדליק נורה ומעביר את המנוע למוד חירום.

קראתי עשרות פוסטים בחו"ל על הבעיה ולא ראיתי אחד שרשם שנגרם נזק רב...

הנזק היחיד בארץ הוא לכיס כי מוסכים מורשים בארץ שחטו את הבודדים שזה קרה להם.

בארה"ב שברולט לקחה אחריות על כל המקרים והרחיבו את האחריות ל 10 שנים או 150 אלף מיילים (הדגם התחיל רק ב 2009)

להחזיק רכב 8 שנים זה הרבה זמן... לקנות רכב בן 3 שנים עם 80 אלף ק"מ או יותר זה יכול להיות בעייתי בעוד 8 שנים.

אני מחזיק טרווארס כבר 3 שנים (נרכש חדש מ 0 ק"מ) - עכשיו יש לו 35 אלף ק"מ

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הייתי ברור. התכנית להחזיק רכב 8 שנים היא במקרה ואקנה רכב חדש. אני נוסע כ-15,000 ק״מ בשנה, אז אני מניח שעד 120,000 הרכב אמור להיות בסדר.

אם אבחר לקנות רכב בן 3 (מה שלא נראה כרגע, כי המחירים גבוהים מידי לדעתי), אז בטח אחזיק אותו 4-5 שנים.

אתה מרוצה מהשברולט? עשתה לך בעיות מיוחדות? (לא שדוגמא אחת מייצגת משהו...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אמור להיות הבדל משמעותי בעלויות החזקה (תוך כדי לקיחת האמינות בחשבון), בהנחה שאקנה את הרכב חדש ומתכוון להחזיק אותו הרבה שנים (נניח 8...)?

חוץ מירידת הערך (שהיא מאד משמעותית) לא צריך להיות הבדל. רכב שמטופל לפי הספר יחזיק גם פי 2 מ-8 שנים.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מירידת הערך (שהיא מאד משמעותית) לא צריך להיות הבדל. רכב שמטופל לפי הספר יחזיק גם פי 2 מ-8 שנים.

השאלה היתה ספציפית לגבי טראוורס מול קרניבל. האם אחת מהן אמורה להיות משמעותית יותר יקרה לתחזוקה? האם יש הבדל בעלויות טיפולים? האם יש הבדל משמעותי בכמות צפויה של תקלות? אני מניח שצריכת הדלק דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הייתי ברור. התכנית להחזיק רכב 8 שנים היא במקרה ואקנה רכב חדש. אני נוסע כ-15,000 ק״מ בשנה, אז אני מניח שעד 120,000 הרכב אמור להיות בסדר.

אם אבחר לקנות רכב בן 3 (מה שלא נראה כרגע, כי המחירים גבוהים מידי לדעתי), אז בטח אחזיק אותו 4-5 שנים.

אתה מרוצה מהשברולט? עשתה לך בעיות מיוחדות? (לא שדוגמא אחת מייצגת משהו...)

הרכב עדיין חדש ומרגיש חדש.

הטיפולים ממש לא יקרים, מוסך מורשה UMI לוקח בערך 600 ש"ח להחלפת שמן ופילטר שמן - טיפול 15,000.

טיפול 30,000 מוסיפים רק פילטר מזגן והמחיר קופץ ל 900 ש"ח.

פלגים אירודיום טובים ל 150 אלף ק"מ ... נתראה אחרי 15 שנה.

שמן גיר .. אחרי 60 אלף או 90 אלף ... תלוי למי מקשיבים

נוזל קירור 10 שנים או 150 אלף .

בקיצור , אין ממש אחזקה ברכב הזה

טיפול 15,000 לבד עולה - 35 ש"ח לפילטר שמן מקורי + 100 ש"ח לשמן dexos2 סביר.

פילטר מזגן עולה 26 ש"ח.

בטסט הראשון (אחרי 3 שנים) , הא נכשל על בלם העזר.. במוסך לקחו 200 ש"ח לניקוי הבלמים מאחורה והוא עבר... לא ברור מה יקרה שנה הבאה.

הצמיגים הקדמיים המקורים נגמרו אחרי 30,000 (בכל זאת 280 כוחות סוס) - זוג צמיגים עלו 1800 ש"ח.

אבל כל זה זה הכסף הקטן ...

הרכב נרכש ב 186 אלף ש"ח - עברו 3 שנים .. לא יודע כמה הוא שווה עכשיו .. אבל בטח בסביבות 140 ???

אז זה 46 אלף ירידת ערך.

דלק - עשיתי מנוי בתחנת דלק.. 35,000 ק"מ זה בערך 35 אלף ש"ח לדלק.

הרכב ללא מיגון ... אז הביטוח בהתחלה היה יקר.

מקיף לפי השנים - 7000, 4800, 4000.

חובה 1000 כל שנה.

טסט - 3 שנים ראשונות 3200 ש"ח - שנה רביעית ירד ל 2300.

בקיצור 20 אלף ש"ח ביטוחים ל 3 שנים

10 אלף אגרות רישוי ל 3 שנים

נוסיף את הדלק 35 וירידת הערך 46 ... תקבל 110 אלף ש"ח ל-3 שנים.

דיסקיות הבלם מפתיעות לטובה - הדודג' ג'רני היה גומר רפידות כל 20 אלף..

הטרווארס עדיין רחוק מאוד .. לרפידות האחוריות יש עוד 8 מ"מ (מתוך 10) ולקדמיות עדיין 6 מ"מ (מתוך 10) וזה אחרי 35 אלף ק"מ.

אז לא.. לא היו בעיות מיוחדות .. אבל עלות האחזקה יקרה גם בלי בעיות מיוחדות...

עריכה: מחירון יד 2 ... מתחיל במחיר של 122 .. אחרי שיקלול תאריך עליה לכביש , קילומטר ו רכישה מ 0 ק"מ .

יוצא 126 ...

אז תוסיפו עוד 20 אלף ש"ח לירידת הערך ....

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עדיין חדש ומרגיש חדש.

הטיפולים ממש לא יקרים, מוסך מורשה UMI לוקח בערך 600 ש"ח להחלפת שמן ופילטר שמן - טיפול 15,000.

טיפול 30,000 מוסיפים רק פילטר מזגן והמחיר קופץ ל 900 ש"ח.

פלגים אירודיום טובים ל 150 אלף ק"מ ... נתראה אחרי 15 שנה.

שמן גיר .. אחרי 60 אלף או 90 אלף ... תלוי למי מקשיבים

נוזל קירור 10 שנים או 150 אלף .

בקיצור , אין ממש אחזקה ברכב הזה

טיפול 15,000 לבד עולה - 35 ש"ח לפילטר שמן מקורי + 100 ש"ח לשמן dexos2 סביר.

פילטר מזגן עולה 26 ש"ח.

בטסט הראשון (אחרי 3 שנים) , הא נכשל על בלם העזר.. במוסך לקחו 200 ש"ח לניקוי הבלמים מאחורה והוא עבר... לא ברור מה יקרה שנה הבאה.

הצמיגים הקדמיים המקורים נגמרו אחרי 30,000 (בכל זאת 280 כוחות סוס) - זוג צמיגים עלו 1800 ש"ח.

אבל כל זה זה הכסף הקטן ...

הרכב נרכש ב 186 אלף ש"ח - עברו 3 שנים .. לא יודע כמה הוא שווה עכשיו .. אבל בטח בסביבות 140 ???

אז זה 46 אלף ירידת ערך.

דלק - עשיתי מנוי בתחנת דלק.. 35,000 ק"מ זה בערך 35 אלף ש"ח לדלק.

הרכב ללא מיגון ... אז הביטוח בהתחלה היה יקר.

מקיף לפי השנים - 7000, 4800, 4000.

חובה 1000 כל שנה.

טסט - 3 שנים ראשונות 3200 ש"ח - שנה רביעית ירד ל 2300.

בקיצור 20 אלף ש"ח ביטוחים ל 3 שנים

10 אלף אגרות רישוי ל 3 שנים

נוסיף את הדלק 35 וירידת הערך 46 ... תקבל 110 אלף ש"ח ל-3 שנים.

דיסקיות הבלם מפתיעות לטובה - הדודג' ג'רני היה גומר רפידות כל 20 אלף..

הטרווארס עדיין רחוק מאוד .. לרפידות האחוריות יש עוד 8 מ"מ (מתוך 10) ולקדמיות עדיין 6 מ"מ (מתוך 10) וזה אחרי 35 אלף ק"מ.

אז לא.. לא היו בעיות מיוחדות .. אבל עלות האחזקה יקרה גם בלי בעיות מיוחדות...

עריכה: מחירון יד 2 ... מתחיל במחיר של 122 .. אחרי שיקלול תאריך עליה לכביש , קילומטר ו רכישה מ 0 ק"מ .

יוצא 126 ...

אז תוסיפו עוד 20 אלף ש"ח לירידת הערך ....

כל הכבוד על הפרוט :)

נראה לי שמצבך יותר מאופטימלי מבחינת ירידת הערך, וזאת מכיון שמחיר הדגם החדש עלה בכ-40 אלף שח במהלך שלוש השנים האחרונות. נכון לעכשיו אפשר לקנות טראוורס 0 ק״מ בכ-225,000 (מחירון 253, יבואן כרגע מוכר בהנחה של 12).

מהניסיון הרע שלי, הרכבים האלו מאבדים כ-50% כל שלוש שנים, ולכן מפסידים 75% ממחיר הרכב ב-6 שנים.

לכן הכי חשוב זה לקנות. במחיר כמה שיותר זול...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיינה באמת יקרה בצורה לא סבירה. אני כרגע מתלבט בין שברולט טראוורס לקיה קרניבל, כשנראה לי שאקנה פשוט רכב חדש. על רכבים יד שניה מבקשים המון כסף באופן יחסי (150,000 לקיה ב שלוש, כשחדש אני יכול לקנות ב-230,000).

לא יודע אם אתה אמיתי או לא, אבל נראה לי שאתה דיי מזלזל במה שנקרא "יד שניה" ונראה כאילו אתה מתכופף לגרד את הרגל ונופלים לך 80K ש"ח מהכיס.

אם זה המצב - תקנה חדש.

אם זה לא המצב - "מחיקה" של 80K שח (ואפילו יותר מזה) תוך 3 שנים (מעל 2000 שח בחודש רק על ירידת ערך) זה אחלה כסף אם מצאת מכונית יד 1 עם קמ נמוך שבקושי נסעה. זה לא פחות מלקנות אוטו חדש בהנחה של 80,000 שח (30% פחות ממחיר של חדש !).

אז לפני שאתה פולט לאויר משפטים כמו "על רכבים יד שניה מבקשים המון כסף", תכניס את הדברים לפרופורציה הנכונה. לא מדובר כאן על הבדל של שקלים בודדים אלא קרוב ל 100K ש"ח.

אגב - ביד 2 הקרניבל 3.3ל' מודל 2016 נע בטווח מחירים שמתחיל ב 120,000 שח ונגמר באיזור ה 150,000 ש"ח, *הכל* תלוי ק"מ של הרכב, לפני מיקוח כמובן. יש אחת מודל 2017 יד1 עם 35K ק"מ שדורשים עליה 164,500שח והיא נמצאת בסוכנות רכב (אוטו בן שנתיים וחצי).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם אתה אמיתי או לא, אבל נראה לי שאתה דיי מזלזל במה שנקרא "יד שניה" ונראה כאילו אתה מתכופף לגרד את הרגל ונופלים לך 80K ש"ח מהכיס.

אם זה המצב - תקנה חדש.

אם זה לא המצב - "מחיקה" של 80K שח (ואפילו יותר מזה) תוך 3 שנים (מעל 2000 שח בחודש רק על ירידת ערך) זה אחלה כסף אם מצאת מכונית יד 1 עם קמ נמוך שבקושי נסעה. זה לא פחות מלקנות אוטו חדש בהנחה של 80,000 שח (30% פחות ממחיר של חדש !).

אז לפני שאתה פולט לאויר משפטים כמו "על רכבים יד שניה מבקשים המון כסף", תכניס את הדברים לפרופורציה הנכונה. לא מדובר כאן על הבדל של שקלים בודדים אלא קרוב ל 100K ש"ח.

אגב - ביד 2 הקרניבל 3.3ל' מודל 2016 נע בטווח מחירים שמתחיל ב 120,000 שח ונגמר באיזור ה 150,000 ש"ח, *הכל* תלוי ק"מ של הרכב, לפני מיקוח כמובן. יש אחת מודל 2017 יד1 עם 35K ק"מ שדורשים עליה 164,500שח והיא נמצאת בסוכנות רכב (אוטו בן שנתיים וחצי).

איציק

אני בכלל לא מזלזל ביד שניה. כרגע אני נוסע על פורד גלאקסי שקניתי ב-115 אלף מליסינג כשהיתה בת שנתיים עם 85 אלף קמ. ראיתי ביד 2 את הרכב עליו מבקשים 164,500, ואף דיברתי איתם. זו דוקא דוגמא טובה למחיר גבוה של יד 2. לפי מחירון יד 2 המחירון הוא 150 אלף לפני הורדה של 10% על ליסינג. בקיצור - הם מבקשים 30 אלף יותר מהמחירון. לפי מה שביררתי מול חברות ליסינג אחרות, אז ניתן להשיג קרניבל בת 3 עם קילומטרז נורמלי (70) ב-120 אלף, וזה מה שכרגע אנסה לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...