Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע בתקן נכון סיטרואן ברלינגו 2017

Audi-T
שימו לב! השרשור הזה בן 1666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר קריאה בנושא הבנתי שהחל משנת 2016 השתנו הדרישות לתקן של השמן מנוע בעקבות השימוש באוריאה, התקן הנפוץ הוא 0W-30 B71 2312 ואז להבנתי יצא "תקן חדש" 0W-30 B71 2302 אלא שאת התקן החדש לא ניתן להשיג בשום יצרן למעט טוטל (תקנו אותי אם אני טועה),

מכאן השאלה עד כמה זה קריטי ואם ניתן להשתמש בתקן הישן 0W-30 B71 2312 בראש שקט?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא טועה .

אין בעיה להשתמש בתקן הישן.

הוא היה בשימוש במוסכי היבואן עד לפני שנה ולא שמעתי על מנועים ש"הלכו" בגללו. פשוט צריך להחליף שמנים בזמן. מנועים מאריכים חיים יפה מאד עם השמן בתקן "הישן" כבר מאות אלפי קילומטרים . בעיקר מוניות.

כמובן שהיבואן יסביר לך למה אתה חייב רק את התקן החדש שבמקרה רק הוא מייבא אותו ורק הוא מזליף אותו נכון. אשמח לשמוע את הנימוק הטכני.

בפרסומים שאני קראתי טענו על זרימת שמן משופרת בטמפרטורה נמוכה (כזו שאין בארץ) ובנוסף טענו לפליטת מזהמים נמוכה יותר בשריפה. אז אולי יש פה קשר לתקן זיהום יורו 6.2+ . לך תדע.. לי זה נשמע כמו קשקוש של מחלקת מכירות.

אם הייתי צריך לנחש : ההבדל האמיתי בין תקן ישן וחדש הוא תוספת מבשם לשיפור איכות האויר.

בקיצור : אל חשש, השמן הישן עדיין טעים , ארומתי וחלקלק !

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ונחמד.

אבל אם הרכב באחריות ואתה מטפל ברכב במוסך שלא שייך לרשת , אל תתן ליבואן במה להיאחז כדי להתנער ממך כשתצטרך אותו.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא אמר.

זה לא משנה האם יש או אין הבדל משמעותי בין התקנים, אחרי העידכון של 2018 תקן B71 2312 לא מופיע יותר ברשימת המומלצים או במילים אחרות אסור לשימוש מבחינת היצרן. מה שמופיע זה B71 2302.

מה שכן, אני ב 99% בטוח שהחל מאותו עידכון מותר להשתמש בנוסף גם ב 5W30 בתקן B71 2297, את זה יש להרבה יצרני שמנים.

מכיוון שלא ראיתי את זה רשום במסמך של לובינסיק אלא רק במסמכים מחו"ל, אני רושם 99% ולא 100%%

אתה יכול לבקש במייל משרות הקלוחת של לובינסק את מפרט הטיפולים [email protected]. שולחים מייל בצירוף מספר הרכב ומבקשים מפרט טיפולים. מקבלים קובץ PDF עם המפרט. תוודא שמופיע שם גם 5W-30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מסתכלים על השמן החדש של מוביל רואים על הבקבוק שהוא תומך בשני סטנדרטים : PSA B71 2302 , 2312

וגם כאן

https://www.mobil.com/English-GB/Passenger-Vehicle-Lube/pds/GLXXMobil-Super-3000-Formula-P-0W30

מה שאומר שכנראה תאוריית המבשם דיי נכונה. אם עוצמים עין אחת רואים 12 ואם עוצמים עין שניה רואים 02 . זה עניין של השקפה .

ההבדלים הכימיים בינהם כנראה זניחים.

מה שמלטבשי כתב על אחריות יבואן זה נכון, לובינסקי ישמחו להתנער מאחריות על קוצו של יוד (סליחה , תו) . במדינה חמה כמו שלנו אין באמת בעיה להשתמש גם ב5W30 בתקן. בכל מקרה , עוד שנה נגמרת האחריות והמנוע של ברלינגו דיי אמין אז אני לא צופה שם בעיות . אם אתה בחשש , טפל אצל היבואן עם שמן יבואן, שנה הבאה תחשוב מחדש.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי מקור זול לשמן של טוטאל. רק כ ₪30 לליטר . תומך בתקן הישן והחדש.

צריך רק לארגן קנייה קבוצתית ולחכות שאמזון יכנסו בשיא האון למשלוחין בארץ ואמרו אמן.

https://www.amazon.co.uk/Total-Barrel-Quartz-Petrol-Engines/dp/B07NPQMF5S

מתאים גם לשרשור של הונדה 1.0 למי שחיפש.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאומר שכנראה תאוריית המבשם דיי נכונה. אם עוצמים עין אחת רואים 12 ואם עוצמים עין שניה רואים 02 . זה עניין של השקפה .

ההבדלים הכימיים בינהם כנראה זניחים.

חסר שמנים שעונים על 8 תקנים במקביל?

מאיפה לנו לדעת איזה הבדלים בדיוק יש?

קורה לא מעט שהיצרן מעדכן את התקנים במהלך ייצור הדגם, לפני שנתיים היצרן אמר לך תשתמש ב X, אמרת סבבה. עכשיו הוא אומר לך תשתמש ב Y ואתה אוצר לא סבבה? למה?

על אותו משקל, תלך על תקן ישן יותר שהיה לפני 2312 כי בטח ההבלים גם כן זניחים, רק מבשם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא אמר.

זה לא משנה האם יש או אין הבדל משמעותי בין התקנים, אחרי העידכון של 2018 תקן B71 2312 לא מופיע יותר ברשימת המומלצים או במילים אחרות אסור לשימוש מבחינת היצרן. מה שמופיע זה B71 2302.

מה שכן, אני ב 99% בטוח שהחל מאותו עידכון מותר להשתמש בנוסף גם ב 5W30 בתקן B71 2297, את זה יש להרבה יצרני שמנים.

מכיוון שלא ראיתי את זה רשום במסמך של לובינסיק אלא רק במסמכים מחו"ל, אני רושם 99% ולא 100%%

אתה יכול לבקש במייל משרות הקלוחת של לובינסק את מפרט הטיפולים [email protected]. שולחים מייל בצירוף מספר הרכב ומבקשים מפרט טיפולים. מקבלים קובץ PDF עם המפרט. תוודא שמופיע שם גם 5W-30.

אני רק שאלה, אם לא הייתי קורא פה בפורום לא הייתי יודע בכלל שקיים תקן חדש,

אם בספר רכב כתוב רק התקן הישן זה לא אמור לספק מבחינת האחריות?

836c64775132fd9b422cb49627141861.jpg

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שבאותיות הקטנות כתוב שיש להתעדכן בתוכנית טיפולים של היצרן.

חוץ מזה שמרווחי טיפולים לא כתובים בספר רכב למיטב זכרוני הדי משובח.

צריך לקבל אותם מלובינסקי ואז גם כתוב לך מה השמניפ המאושרים.

בקש היסטורית טיפולים, הם מוציאים אותה עם מרווחי טיפולים ושמנים מאושרים בעמוד הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...