Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האמצעים המיוחדים במלחמת יום כיפור - מה הם ? איפה הם הוטמנו ? איזה מידע הם סיפקו ?

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשבוע האחרון מצאתי את עצמי קורא ללא הפסקה מאמרים וראיונות עם אנשים שעברו את מלחמת יום הכיפורים ונשארו כאן איתנו לספר לנו את שקרה במלחמה הקשה הזו. בעת פרוץ המלחמה אנוכי הייתי ילד קטן וזכורים לי רק האזעקות והפאניקה שאחזה בציבור ביום שבו פרצה המלחמה.

לאחר שחפרתי ללא סוף בחיפוש מידע אודות "האמצעים המיוחדים" אשר הופעלו במלחמה לא מצאתי פרטים טכניים אודות הציוד כיצד ואיך הוא עבד או תמונה אחת של הציוד למרות שעברו מאז המלחמה 46 שנים. אני מתאר לעצמי שהמידע עדיין מסווג לכן לא מצאתי פרטים אודותיו.

האם יש למישהו לתרום מידע אודות "האמצעים המיוחדים" ? כמובן הכול במסגרת מה שמותר לכתוב.

האם מישהו מכיר אתר בחו"ל בשפה האנגלית העוסק ב"אמצעים המיוחדים" במלחמת יום הכיפורים.

ציטוט מאתר ישראל היום.

כך נותרנו חסרי אמצעים

"זו היתה אמורה להיות פוליסת הביטוח של ישראל: אמצעי האזנה לקווים המצריים, שטמנה סיירת מטכ"ל מעבר לתעלה • אלא שדווקא בימים הגורליים של תחילת אוקטובר 73' סירב ראש אמ"ן לאפשר את הפעלתם • הרמטכ"ל הבין שהם פועלים - ועל כך ביסס את החלטותיו."

https://www.israelhayom.co.il/article/116411

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע אם זה אחד האמצעים, אבל במוזיאון המלחמה המצרי יש עמוד טלפון כביכול מעץ שחצוי לשניים ובעצם חלול ומלא כולו בציוד האזנה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך קישור לתמונה ?

לצערי לא.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון ,אתה מדבר על מתקני האזנה, לדעתי החומר עדיין לא פורסם , ואני בספק אם הכל יפורסם בימי חיינו..

מידע סודי נהוג לפרסם אחרי 50 שנה , כאשר חלק אפשר לדחות בעוד כמה עשרות שנים.

אז הייתי ממתין ל 2023

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקני האזנה.

הטמינו אותם כמה שנים (כמה שאני זוכר, בזמנו חקרתי את זה לעומק) לפני המלחמה.

וברגע האמת לא השתמשו בהם בכלל!

אם היו משתמשים בהם (להאזנה) המלחמה הייתה נמנעת.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידע סודי נהוג לפרסם אחרי 50 שנה , כאשר חלק אפשר לדחות בעוד כמה עשרות שנים.

אז הייתי ממתין ל 2023

ממה שידוע לי, מידע שקשור באמ"ן לא מתפרסם לעולם - או לפחות הכלל של חמישים שנה לא חל עליו.

הנה עמוד של ארכיון משרד הבטחון בו זה כתוב מפורשות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שקרא על זה:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Thing_(listening_device)

יתקשה להרים גבה מכל אמצעי האזנה אחר. אני מניח שחלק מאותם אמצעים יכלו להיות דומים ומעבר לזה מעגלים אלקטרוניים כאלה ואחרים. איפה הם הוטמנו אני בספק אם נדע בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היו עוזרים אמצעי ההאזנה? ע"פ מה שפורסם, היו מידעים מגורם בכיר במצרים (שהיה חתנו של נאצר) שמסר לראש המוסד באותה עת ואשר נסע במיוחד להפגש עימו בלונדון ואשר התריע כי עומדת לפרוץ מלחמה ובנוסף היה מידע מהמלך חוסיין שעומדת לפרוץ מלחמה. התעלמו מהתראות אלה אז מה היה עוזר מידע ממתקן האזנה כלשהו? בנוסף היו קצינים (סגן ורס"ן, ככל שאני זוכר), באמ"ן, שניתחו את המידע שנאסף ממקורות אחרים והתריעו על כך שמלחמה עומדת לפרוץ, פחות או יותר נאמר להם שלא יבלבלו את המוח, אז מכשירי האזנה? ההתעלמות מהתרעות אלה היו בין הגורמים להדחת ראש אמ"ן דאז, אלי זעירא, מתפקידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידע מהמלך חוסיין היה כללי ללא תאריך.

המידע מאשרף מרואן הגיע פחות מיום לפני המלחמה, עמוק לתוך יום כיפור. החלטה על גיוס המילואים ויישומה זה דבר שלוקח מספר ימים.

הטענה היא שאילו הופעלו האמצעים המיוחדים בזמן שהרמטכ"ל ביקש, כמה ימים לפני המלחמה, יתכן והיו מתריעים בזמן.

לפי ועדת אגרנט, אלי זעירא שיקר לרמטכ"ל כשאמר שהאמצעים הופעלו.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ועדת אגרנט,

עם כל הכבוד לועדה וליושבים בה, בפרספקטיבה של 46 שנים, ולעדת אגרנט היתה מטרה לנקות את הדרג המדיני מכל אחריות, ולכן אני לוקח את המסקנות שלה בזהירות הראויה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...