Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האמצעים המיוחדים במלחמת יום כיפור - מה הם ? איפה הם הוטמנו ? איזה מידע הם סיפקו ?

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי שקרא על זה:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Thing_(listening_device)

יתקשה להרים גבה מכל אמצעי האזנה אחר. אני מניח שחלק מאותם אמצעים יכלו להיות דומים ומעבר לזה מעגלים אלקטרוניים כאלה ואחרים. איפה הם הוטמנו אני בספק אם נדע בקרוב.

על אמצעי האזנה של הרוסים קראתי לפני 30 שנה בסדרת הספרים "החובב הצעיר" או " הטכנאי הצעיר" ולמיטב זיכרוני היה שם קצת יותר מידע לגבי מתקני האזנה שהותקנו בשגרירות ארה"ב.

חבל שזרקתי את הספרים האלה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המידע מהמלך חוסיין היה כללי ללא תאריך.

המידע מאשרף מרואן הגיע פחות מיום לפני המלחמה, עמוק לתוך יום כיפור. החלטה על גיוס המילואים ויישומה זה דבר שלוקח מספר ימים.

הטענה היא שאילו הופעלו האמצעים המיוחדים בזמן שהרמטכ"ל ביקש, כמה ימים לפני המלחמה, יתכן והיו מתריעים בזמן.

לפי ועדת אגרנט, אלי זעירא שיקר לרמטכ"ל כשאמר שהאמצעים הופעלו.

חיל האוויר היה מוכן לקראת המלחמה כבר בשעות הבוקר המוקדמות בגלל גיוס מוקדם של אנשי החייל. גם חיל הים שלפי מקורות מידע נוספים החליט להיות בכוננת מלחמה.

דרך אגב חלי האוויר ביצע עוד באותו בוקר של יום הכיפורים טיסת צילום של הכוחות המצרים ונקבע בוודאות שהמצרים מתכוננים למלחמה בכול רגע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק חיל האוויר היה מוכן.

הנה ציטוט מהספר "מעוז צור" שמספר בפרוטרוט על מה שקרה בקו בר לב:

יום שבת 10:00 - "...ברחבי הארץ כבר הייתה המלחמה הקרובה בגדר סוד גלוי. כל מי ששמע בדל שמועה העביר את המידע בלחש ובחרדה לחברו, הידיעות עברו כברק בין ספסלי בתי הכנסת, ברחובות הערים נעו מכוניות כביום חול, חיילי מילואים שלפו את המדים מן הארון ויצרו קשר עם יחידותיהם, אל הימ"חים זרמו עוד ועוד חיילים, אפילו לאוזני לוחמים ששהו בחו"ל כבר גונבה השמועה ורבים מהם נערכו לקראת שיבה ארצה, אך לוחמי המעוזים שעל גדות תעלת סואץ עדיין לא קיבלו כל פקודה מסודרת בדבר המלחמה הצפויה להתלקח תוך שעות ספורות..."

לצערנו סרן שמועתי עשה עבודה יותר טובה מצמרת צה"ל והנהגת המדינה.

עריכה אחרונה על ידי shugiflex

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעשר כבר ידעה גם הצמרת שתהיה מלחמה. ח"א היה מוכן לתקיפת מנע על סוללות הטילים, אבל הדרג המדיני החליט להמנע ממראית עין שאנחנו "התחלנו" ולא הפעיל את מכת המנע. זה היה רצף טעויות לא ייאמן, לא פחות מכמה ששת הימים היתה רצף פעולות מוצלחות שלא ייאמן.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לועדה וליושבים בה, בפרספקטיבה של 46 שנים, ולעדת אגרנט היתה מטרה לנקות את הדרג המדיני מכל אחריות, ולכן אני לוקח את המסקנות שלה בזהירות הראויה.
ויחד עם זאת, לא ניתן להתעלם שהיה פה כישלון חריף של המודיעין הישראלי (יחד עם הזרג המדיני) שהיו שבויים בקונספציה מסוכנת ומזלזלת.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויחד עם זאת, לא ניתן להתעלם שהיה פה כישלון חריף של הדרג הבכיר של המודיעין הישראלי (יחד עם הזרג המדיני) שהיו שבויים בקונספציה מסוכנת ומזלזלת.

תוספת

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מידע אישי....

ביום כיפור בבוקר צהל ידע שבאותו יום תתחיל מלחמה.

אני שרתתי בגיס (מפקדת השריון) ועל הבוקר קיבלתי טלפון בבית להגיע חזרה ליחידה. טיס של חיל האוויר הטיס אותי בפיגו 404 עד תל אביב ולא זוכר איך הגיעתי משם אבל עד 1- כבר הייתי.

כשהגעתי נאמר לנו שב 6 בערב תתחיל מלחמה. התחילה קצת קודם. מה שנכון נכון.

מי לא ידע?

חבר שלי היה מטק בתעלה וגם בחופשה בבית. לא קיבל שום קריאה עד שהתקשרתי אליו.

חבר אחר היה בנ'מ באום מחצה לזכרוני. ידעו שמתחילה מלחמה כשמטוסים מצריים הופיעו לפתע.

אז ידעו ואף פעלו. אבל מי שחטף את המכה, ההתרעה והידיעה לא הגיעה אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע שבבוקר ידעו שתהיה מלחמה. זה היה כתוב בספרים כבר באייטיז. רק שאף אחד לא עדכן מיידית את הכוחות בשטח.

למה?

אי אפשר להבין.

היתה מן תפיסה שיצליחו להדוף, כי אנחנו כאלו גיבורים והאוייב הוא אפס מאופס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיום, כמעט 50 שנים אחרי, המצרים מתחמשים בצורה מטורפת לכל הדעות, מזרימים עוד ועוד כוחות לסיני (ולא כנגד ארגוני הטרור שם), ולא נראה שזה מזיז לדרג המדיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיום, כמעט 50 שנים אחרי, המצרים מתחמשים בצורה מטורפת לכל הדעות, מזרימים עוד ועוד כוחות לסיני (ולא כנגד ארגוני הטרור שם), ולא נראה שזה מזיז לדרג המדיני.

המצרים מתחמשים באופן סביר, כמו גם הזרמת הכוחות לסיני. כל זמן שהתפעול של הציוד המצרי תלוי באספקה מארה"ב, אין בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו , שארהב היא כבר לא הספק היחיד של המצרים.

הם קנו מסוקים (ואולי גם מטוסים) מרוסיה , אוניות וצוללות מגרמניה.

סוללות נ.מ. ומכמים מרוסיה

מלטים מסין.

ואני לא בטוח שזאת כל הרשימה

את הרשימה המלאה ניתן לקרוא

https://nziv.net/34401/

למטה יש את ריכוז כל הפרקים , כאשר כל פרק עוסק בחלק אחר

Sent from ...

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

שיטות ההטמנה ומי שביצע אותן, מסווגות (אני משער שרובכם יודעים במי מדובר).

לגבי איך זה נראה, בעיקר בשנים האחרונות, אתה יכול לראות אותם מדי פעם צצים ב-ynet (לפי מקורות זרים - לא בטוח שזה שלנו).

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו , שארהב היא כבר לא הספק היחיד של המצרים.

הם קנו מסוקים (ואולי גם מטוסים) מרוסיה , אוניות וצוללות מגרמניה.

סוללות נ.מ. ומכמים מרוסיה

מלטים מסין.

ואני לא בטוח שזאת כל הרשימה

את הרשימה המלאה ניתן לקרוא

https://nziv.net/34401/

למטה יש את ריכוז כל הפרקים , כאשר כל פרק עוסק בחלק אחר

Sent from ...

הוא כותב מעניין. רק במאמר אחר שלו מצאתי טענה שהמצרים דחו הצעות שלנו להחזיר את סיני אחרת ששת הימים, ואני מכיר סיפור הפוך...

בכל מקרה, עם חא מבוסס טכנולוגיה אמריקאית ייקשה על מצרים לתקוף אותנו.

https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-609158

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...