Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מורה נבוכים לסט מקדחים HSS

haranza
שימו לב! השרשור הזה בן 1642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נירוסטה אינה מתקשה - בטח לא החומר ממנו מיצרים כיורים. נירוסטה קודחים במהירות איטית! תוך הזלפת נפט או סולר.

או נזלת סוסים, כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נירוסטה אינה מתקשה - בטח לא החומר ממנו מיצרים כיורים. נירוסטה קודחים במהירות איטית! תוך הזלפת נפט או סולר.

אחרי כמעט 30 שנות ניסיון אנמ אומר לך חד משמעית ש 316 וכל סידרת ה 400 מתקשות.

304 מתקשה גם אבל לא ברמה שתפריע יותר מידי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע שתבדוק את ההרכב הכימי של החומרים. כמות הפחמן הנמוכה אינה מאפשרת חיסום (הקשאה) של החומרים מסדרת 300. המתכת מכילה יותר ניקל וכרום על מנת שתהיה אלחלד (נירוסטה).

עריכה אחרונה על ידי avz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שמכילה יותר כרום וניקל אבל עדיין מתקשה. זה לא כמו לחסם 4340 אבל מספיק קשה גדי שיהיה לך מאוד קשה לקדוח.

אני לא בטיח שמנגנון ההתקשות זהה למה שקורה בפלדת פחמן אבל גם כשאתה קונה חומר יש הבדלים די גדולים גם בושי וגם בקלות השיבוב בין יצרנים שונים (למשל במוטות 22 שאני חורט בהם תבריג טרפזי זה נע בין 30-40 הברגות לסכמן בחומר מהמזרח ועד ל 700 בחומר של ולברונה או יוג'ין באותם תנאי שיבוב).

ב 303 לא .יתקל בזה, ב 304 פחות אבל ב 316 א ה עלול להגיע למצב שתצטרך לעבור עם כרסום כדי להמשיך לקדוח.

עריכה: לא נוגע בחומרים בלי תיעוד אמין.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

316 זה חתיכת חומר חרא לקידוח, במיוחד ה-316L.

ברמת העיקרון נירוסטה לא עוברת הקשייה משום סוג, ההרכב הכימי לא מאפשר זאת.

היא כן עובר סוג של הקשיית מעוותים על פני השטח העלולה להיגרם מיצירת חום מוגברת במהלך העיבוד וגם יכולה לקרות בעיבוד איטי מרובה "מכות".

על מנת להימנע מזה, צריך לעבד "מהר" אבל אז החום רב מכדי שרוב כלי העיבוד יוכלו לעבוד, פרדוקס... (פה נכנס המתק"ש עם ציפוי, אם התנאים מתאימים לשימוש בו).

פלדת אל-חלד היחידה שעוברת הקשייה היא ממשפחת ה-PH, ועוד לא נברא הכיור מהחומר הזה (כנראה לשמחת כולנו).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ לא מדוייק...

פלדות אל-חלד (נירוסטות בשפת העם) מרטנזיטיות ממשפחת ה-400 בהחלט ניתנות לחיסום והקשיה - למשל ה-440C שנפוצה בייצור סכינים ומוצרים אחרים שדורשים קשיות גבוהה.

לא שאני טוען שמייצרים מהן כיורים, כן? :wink:

מניח שכל הכיורים מיוצרים מ-304 או 316. לי יש כיור של בלנקו שמצהירים שמיוצר מ-304 (18/10).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, מחפש לרכוש סט מקדחים-HSS למתכת.

הדיון מעניין מאד, ואני מבקש להגיב בשני מישורים.

ראשית לשאלתו של פותח השרשור. לא להשתפן ולהתקמצן על כמה עשרות שקלים. קניתי, ויותר מפעם אחת (גם עבור עמית, ולבן) מקדחי קובלט סיניים בני בלי שם. עובדים נפלא על ברזל שחור (ארון פלדה, פרופילים וכך הלאה), אבל גם בנירוסטה. מברגת ליתיום ללא פחמים 18 וולט ויד מיומנת. קדחו בקלות מאיץ של מפוח בתעשייה ועברו קיר נירוסטה בעובי 10 (עשרה) מ"מ. הסוד בפעולות קצרות - הפעלת המקדחה לפרקי זמן קצרים של שניות אחדות כל פעם תוך הפעלת לחץ גדול ואחר כך הפסקת הלחץ. כל שתיים שלוש לחיצות קירור בכוס חד פעמית עם מים. כמובן שהקידוח נעשה בשלבים, 4, 6 ו-10 מ"מ. המקדח (ורכשתי 10 כאלה) עדיין חי ובועט. לא מזלזל חלילה בעצות וביצרנים המומלצים אבל לשימושים מזדמנים זה פשוט לא נדרש.

ושנית, לגבי התקשות הנירוסטה. האם יתכן שחימום מקומי מבטל את תהליך הריפוי (לא הרפייה אלא טיפול תרמי המכוון לרכך את הפלדה) שעוברות נירוסטות כדי לאפשר כיפוף וכדומה?

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אני לא מטלורג אבל לדעתי החימום לא מקשה את מתכת הבסיס (לזה צריך חימום וקירור מהיר), אלא יותר סביר שהוא מרכך את השפה החותכת של המקדח.

בפלדות לרוב הטעות שאנשים עושים זה קידוח במהירות גבוהה מידי ולחץ נמוך מידי. לחץ גבוה ומהירות נמוכה (שבבים גדולים) עובד הרבה יותר טוב בפלדות. כמובן שקדיחה בפלדה ללא קירור תהרוס כל מקדח (אלא כמובן אם מדובר בדיחה קצרה מאד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי החימום לא מקשה את מתכת הבסיס (לזה צריך חימום וקירור מהיר), אלא יותר סביר שהוא מרכך את השפה החותכת של המקדח.

אביב, לו זה היה מנגנון הבעיה, החלפת מקדח הייתה פותרת אותו ולא כך הדבר.

בנירוסטות מקובל הליך של ריפוי שהוא טיפול תרמי המיועד לרכך את הפלדה. לא שחרור חלקי של המצב אליו 'מקפיאים' את המתכת בתהליך החיסום אלא הליך יעודי לריכוכה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב, אם הקשית את הנירוסטה בקידוח גם מקדח חדש לא יחדור בלי הסר. שכבה של כחצי מילימטר.

לגבי מקדחים סיניים, יש פה הרבה עניין של מזל. בסין מייצרים גם דברים טובים (לפעמים עלומי שם) ומייצרים זבל. האל ענמין של מזל. יש לי בעבודה משחזת זווית סינית שנקנתה בזמנו באיזה מבצע של 2 במאה והיא כבר בת 5. בזמן הזה החלפתי 3 מקיטות.

לגבי אופן הקידוח, צריך יד מיומנת ואפשר לעשות הכל. כבר קדחתי בשטח חור 11 מילימטר במוט בקוטר 30 אבל השחזתי את המקדח לבד לזויות חיתוך יותר פוזוטיביות.

אם קודחים מדורג להקפיד על מרווחים של כ 25% לפחות בין קטרי המקדח כי בהפרש קטן הוא פשוט ייתפס.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור שלכם בנירוסטה הקידוח הורס את הריפוי או גורם להקשיה נקודתית. נירוסטה באופן כללי היא מתכת קשה לשיבוב ומוליכת חום די גרועה כל שאני לא מופתע. בפלדות לא נתקלתי בזה שהחלפת המקדח לא פותרת את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על העצות, ראיתי סטים של החברות שציינתם פה, קצת יקרים לי אז אשמח לקבל עזרה בבחירה של אחד מהסטים הבאים-

1. הסט הכי יקר, עולה 350 ש"ח-

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B003A63RCY/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

2. אותה חברה, עולה 260 ש"ח, לא הצלחתי להבין מה ההבדל בינו לבין הסט הראשון

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B005HVVKH4/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

3. סט של חברת מטאבו, עולה 220 ש"ח

https://www.amazon.co.uk/Metabo-627157000-HSS-CO-Drills-Pieces/dp/B00239E4AS/ref=sr_1_2?keywords=metabo+hss&qid=1571355622&sr=8-2

4. סט של בוש, עולה 175. הכי זול מבין כולם

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B009CGDSYI/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A6F5BRV91OMPP&psc=1

אני לא מכיר את החברה 'הלר' אבל עושה רושם של תוצרת איכותית, את בוש ומטבו אני מכיר-

https://www.hellertools.com/en/products/metal-drill-bits/product-detail/hellerproduct/hss-co-din-338-rn-cobalt-stainless-steel-drill-bit/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

haranza,

רק קח בחשבון שחברות יצרני מקדחות כמו למשל בוש או מטאבו, לא מייצרות את המקדחים אלא מזמינות אצל איזה מפעל ומבקשות ממנו את המותג שלהן ע"ג המוצר.

לא אומר שהמוצר גרוע או טוב, אלא פשוט ממליץ וחוזר על מה שנאמר כבר: לך על מוצר עם שם, שמייצר את המקדחים עצמם.

יצרנים ידועים וטובים:

Guhring, Fisch, Alpen האוסטריים.

Helix הטורקיים.

Walter שמייצר את Titex.

Hebei הסינית.

Ruku הגרמנית.

ויש עוד עשרות חברות ידועות וטובות, תבצע חיפוש ושוב - תנסה לרכוש של היצרן עצמו.

עוד טיפ: עקב עלויות ייצור, הרבה יצרנים מוכרים וטובים עברו לייצר במזרח, שים לב שזה לא גורע מאומה מאיכות הכלי שנישארת אותו הדבר.

לבסוף - אני חוזר על שכבר אמרתי: תגן ותשמור על ההשקעה שלך ע"י קירור נאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפוץ לחנות אספקה טכנית באיזור תעייה קרוב וקנ מקדחים של etm במידו. שאתה צריך (3 מילימטר ועד 10 מכסה את הרוב). יעלה פחות מסט מוכן ותקבל איכות יותר טובה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...