Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מורה נבוכים לסט מקדחים HSS

haranza
שימו לב! השרשור הזה בן 1643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ירחמיאל, הוזמנה נזלת סוסים :-P אשמח להמלצה על חומר ייעודי או שמספיק השמן קנולה של הטיגון או המים של הברז?

נהג-לילה, אשמח להמלצות על חנויות ספיצפיות באזור ירושלים או תל אביב. באזור מגורים שלי מצאתי רק של חברות מדבקה לא מוכרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש קבוצה של לוטן כהן לכלי עבודה.

(אני חבר בקבוצת טלגראם בטלפון הנייד אבל יש גם קבוצת פייסבוק).

מדיי פעם הוא מפרסם שם סט של אלפן בהנחה. עם משלוח בדואר.

לדעתי אם אתה בעניין של לקנות סט זו אפשרות טובה ולא יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קירור יכול להתבצע עם נוזל קירור ייעודי, שניתן לרכוש באספקה טכנית/איביי וכו', או לחילופין, מה שיש לך בבית: WD40, שמן מכונות או סתם מים. היתרון של נוזל חיתוך מקצועי הוא כמובן שהחותך והנחתך לא מחלידים. כלומר אם אתה עובד עם מים כקירור, תקפיד בסוף על ייבוש נאות ושימון, אחרת תתפתח חלודה.

אני זוכר שלפני כ- 30 שנה, כשעוד הייתי עושה מילואים (לפחות חודש בשנה) נתקענו פעם עם מערכת מאד מתוחכמת (אז, לא היום) ע"ג הג'פס שלנו והייתה דרושה קדיחה מהירה בפלאח פלדה של 4 מ"מ עובי. מקדח היה, בלוי, ונוזל קירור - לא.

אגב גם לא הייתה נזלת גמלים באזור.

אני זוכר שאת המקדח שייפתי על האבן של סכין הקומנדו ומי שתייה שמשו כנוזל קירור. היה מהם בשפע.

זה עבד מצוין.

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה להתחבר להמלצה להשתמש בסביבה של חום (קידוח) או בסדנה של עיבוד שבבי בחומר דלק. לדעתי מתכון לאסון. גם בסביבה ביתית אפשר להכין אמולסיה פשוטה או להשתמש ב-wd40. לא שהוא לא דליק אבל בטח לא כמו סולר/נפט והבקבוק לא יידלק כמו שבקבוק מאולתר עם נפט יידלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אני לא יודע באיזה בית יש סולר זרוק סתם ככה, אבל בזמנו חקרתי את הנושא ומספר מקורות הצביעו על כך שניתן להשתמש בשמן זית או קנולה כתחליף ביתי לנוזל חיתוך. כל שמן צמחי או נוזל סיכוך אחר פשוט לא עמד בטמפרטורה והחל להתפרק, תו"כ אובדן תכונות הקירור שלו ולפעמים גם פליטת גזים רעילים. סולר מן הסתם היה עובר את המבחן, אבל לא נכלל בין האמצעים הביתיים שנוסו.

מנסיון אישי, אני יכול לומר ששמן קנולה + מקדח כוס איכותי עשו בזמנו עבודה יפה על כיור הנירוסטה של אמא שלי בנתניה, אבל אותו מקדח עם שמן קירור יעודי כשל חרוצות מספר שנים מאוחר יותר כאשר ניסיתי את התרגיל בספרד. כנראה שהנירוסטה פה קצת שונה.

אם כבר דובר על השחזת מקדחים - האם גם מקדח כוס שרוף אפשר להחזיר למצב טוב באמצעים ביתיים? אני חושד שזו עלולה להיות הבעיה עם המקדח שלי, כי במהלך השנים השאלתיו מספר פעמים לחברים שאולי לא ידעו להשתמש בו נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף ביתי הכי טוב לנוזל קירור זה סולר (ובמקרה של אלומיניום נפט).
אכן בתעשיה נפט משמש כנוזל קירור בעיבוד מתכות צבעוניות. אדי הנפט עלולים להדלק אבל בשביל זה צריך מקור אש והרבה אדים. טמפ' ההצתה העצמית היא בסביבות 220 מעלות צלזיוס ככה שאינני רואה בעיה בשימוש נכון בנפט כנוזל קירור בקידוח.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אני לא יודע באיזה בית יש סולר זרוק סתם ככה, אבל בזמנו חקרתי את הנושא ומספר מקורות הצביעו על כך שניתן להשתמש בשמן זית או קנולה כתחליף ביתי לנוזל חיתוך. כל שמן צמחי או נוזל סיכוך אחר פשוט לא עמד בטמפרטורה והחל להתפרק, תו"כ אובדן תכונות הקירור שלו ולפעמים גם פליטת גזים רעילים. סולר מן הסתם היה עובר את המבחן, אבל לא נכלל בין האמצעים הביתיים שנוסו.

מנסיון אישי, אני יכול לומר ששמן קנולה + מקדח כוס איכותי עשו בזמנו עבודה יפה על כיור הנירוסטה של אמא שלי בנתניה, אבל אותו מקדח עם שמן קירור יעודי כשל חרוצות מספר שנים מאוחר יותר כאשר ניסיתי את התרגיל בספרד. כנראה שהנירוסטה פה קצת שונה.

אם כבר דובר על השחזת מקדחים - האם גם מקדח כוס שרוף אפשר להחזיר למצב טוב באמצעים ביתיים? אני חושד שזו עלולה להיות הבעיה עם המקדח שלי, כי במהלך השנים השאלתיו מספר פעמים לחברים שאולי לא ידעו להשתמש בו נכון.

בספרד נפוצה נירוסטה גם 304 וגם 316 ti שמסוגסגת בטיטניום.

מקדח כוס לא תצליח להשחיז בבית בצורה סבירה כי בניגוד למקדח רגיל שיש לו שתי שיניים ואם לא דייקת מקסימום תבל קדח יותר גדול במקדח כוס תעבוד עם 3 שיניים בלבד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם ה- WD40 יידלק זה יהיה נקודתי ולא יבעיר את כל הבקבוק, מה שלא נכון לגבי סולר או נפט.אגב ואם כבר אלתור ביתי- פשוט לקרר עם מים.
מתכון בייתי לנוזל קירור מצויין.תערבב 10 אחוז שומן חזיר+90 אחוז נפט ותקבל אחלה נוזל קירור אבל לא כשר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הסט הכי יקר, עולה 350 ש"ח-

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B003A63RCY/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

2. אותה חברה, עולה 260 ש"ח, לא הצלחתי להבין מה ההבדל בינו לבין הסט הראשון

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B005HVVKH4/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

לעיניים שלי, ההבדל הוא- 1) קופסא שונה ופשוטה יותר, ו-2: כנראה לא אותו מוכר\חנות ושיטת התמחור שונה.

3. סט של חברת מטאבו, עולה 220 ש"ח

https://www.amazon.co.uk/Metabo-627157000-HSS-CO-Drills-Pieces/dp/B00239E4AS/ref=sr_1_2?keywords=metabo+hss&qid=1571355622&sr=8-2

4. סט של בוש, עולה 175. הכי זול מבין כולם

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B009CGDSYI/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A6F5BRV91OMPP&psc=1

אני לא מכיר את החברה 'הלר' אבל עושה רושם של תוצרת איכותית, את בוש ומטבו אני מכיר-

https://www.hellertools.com/en/products/metal-drill-bits/product-detail/hellerproduct/hss-co-din-338-rn-cobalt-stainless-steel-drill-bit/

ה-2 הראשונים הם של הלר. גם אני לא מכיר אותם האמת, אבל זה לחלוטין לא פוסל אותם.

קצת מחקר מקדים ברשת יעזור לך להבין מי נגד מי.

כל הסטים הם 5% קובלט, מצויין.

בוש ומטאבו, במקרה הנ"ל, הם רק "מדבקות" ששמים על מוצר שמיוצר באופן המוני במקום אחר תחת מספר שמות ומותגים שונים.

יש לי ניסיון טוב עם מקדחים של "בוש" HSS (לא קובלט, רגילים) ומקדחי "וידיה" לבטון. בונוס, הסט הכי זול מהכנופייה. נשמע לי טוב ומחיר הגיוני למדיי.

ירחמיאל, הוזמנה נזלת סוסים :-P אשמח להמלצה על חומר ייעודי או שמספיק השמן קנולה של הטיגון או המים של הברז?

נהג-לילה, אשמח להמלצות על חנויות ספיצפיות באזור ירושלים או תל אביב. באזור מגורים שלי מצאתי רק של חברות מדבקה לא מוכרות.

יש חומר ייעודי בשם טפמטיק שניתן לרכוש בארץ, מייבא אותו נוימו ורגוס בת"א.

יש חברות נוספות שמביאות חומרים דומים שניתן למצוא בחנויות אספקה טכנית רציניות.

בדומה לטפמטיק, חברת השחל מייבאת (לא בטוח לגבי ייבוא, ייתכן שזו תוצרת מקומית) חומר של "הרקולס" בעל תכונות מאד דומות. כל חנות אספקה טכנית שעובדת עם השחל תוכל להביא מהם את החומר עבורך.

יש גם תרסיס של חומר הנקרא "בולוב" (שאני משתמש בו). שוב, כל חנות אספקה טכנית רצינית...

יש גם משחות שונות ומשונות, שבהם נתקלתי רק בסרטוני יוטיוב מאנגלייה. כך שאני לא מכיר את החומר ולא שמעתי אפילו את שמו אף פעם :lol:

לגבי מקדחים. יבואן אלפן (אחד מהם): בר-דור באזור המרכז. אני משתמש באלפן "וידיה" לבטון כבר מספר שנים ולא התאכזבתי מהם.

לא התאכזבתי עד היום מאף מקדח של אלפן שרכשתי בתכל'ס...

מעבר לכך, לנוימו ורגוס שציינתי קודם יש גם מקדחים מעולים (ויש להם גם מקדחי קובלט קצרים, שזה בהחלט יכול להוות יתרון מבחינת הורדת עלויות אם אתה לא צריך את כל העומק לקידוח- אם תדבר איתם, תשאל לגבי סדרה A1148 של טיטקס והם יבינו אותך. לא זוכר איך הסדרה נקראת היום).

יש את חלקו ואת בינסר. גם הם באיזור המרכז.

באיזור ירושליים אני לא מכיר כלום, צר לי.

מקווה שעזרתי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, כבר שנתיים שאין יבוא של טפמטיק לארץ. בגלל עלויות רגולציה הפסיקו לייבא (בדיקה של משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה לכל משלוח הביאו את המחיר שהיה גבוה גם ככה למחיר לא מעשי וורגוס הפסיקו את היבוא).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...