Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטופיה מודיעין לא אמינים

שרי רודניק
שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מלכתחילה ניצן היקר אין על מה לסלוח..

לגיטימי, אבל סתם כדי להבין... יצרו מערכת אוורור לסוללות יקרה עים פילטרים וצינורות, חיישנים להתרעה שזה לא מעט כסף×מספר הרכבים שיצרו בכדי שאתה תרשום שזה קישקוש? יפה

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מעוניין בפיצוי או התנצלות.

מצפה ללקיחת אחריות ושקיפות מול הלקוח.

טעות זה דבר אנושי ..

זה מרגיש שהם מסתבכים בשקר של עצמם ..

הלכו וניקוי את המסננים שלא ניקו קודם.

פיצוי או התנצלות לא מעניינים אותך, אז מה עוד אתה רוצה או מצפה שיקרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי כבר ואסביר.

לקיחת אחריות משמעותה להכיר בטעות שנעשתה ולרשום את הטעות בהסטורית טיפולים לרכב (בפעם הראשונה שהגעתי עם המסננים סתומים הם אמרו שזה קוד תקלה שונה (p3000)שהוא באשמת בעל הרכב וככה זה מתועד בהסטוריה של הרכב דבר שעלול לפגוע באחריות על הבטריה לפי מה שהם אמרו לי) כמובן שאת החלפת המסננים שהם עשו אחר כך זה לא מתועד.

ב. שקיפות מול הלקוח. ביקשתי מהם שיראו לי שאין קוד תקלה והם לא הסכימו. אולי זה בקשה קצת חצופה אבל הסברתי להם על הבעיות שיש ברכב ועל הקוד תקלה שאיבחנו בבדיקת מחשב במוסך לא מורשה

היתה תחושה שהם לא בודקים את הנושא ברצינות בלשון המעטה. זה לא בעיה מכנית שולית זה בעיה מהותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום עניין בטיחותי.

אם יש טמפרטורת גבוהה, מעבר לקיצור אורך החיים של הסוללה, אם יהיה מצב של טמפרטורת יתר, אז יופסק השימוש בסוללה ומנוע החשמלי לא יעבוד יותר.

שזה פשוט סבבה, לשם כך יש לו רכב היברידי.

בלי קשר להיסטריה הקלה של פות"ש בפתיחת השרשור (בתכלס - פישלו ותיקנו) הסלחנות של מקצת המגיבים כאן כלפי חאפריות בשירות מראה לאיזו רמה נמוכה של ציפיות הגענו בארצינו הקטנטונת. לא התפוצץ לך הרכב? ששון ושמחה, על מה אתה מלין?

אגב התקלה החמורה בהנעה שתארת, נפתרה?

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היה לנו?

משתמש חדש, שנזעק (בצדק או לא) מרמת השרות וחאפריות שקיבל.

אח"כ זכה ל"שבחים" מחברי הפורום המכובדים על כמות הדמעות שלו

אז באמת נראה לכם שהוא יחזור לעדכן.

אני מסכים עם קודמי, יש סלחנות מיותרת לנותני שרות.

כולם טועים ויכולים לטעות, אבל התנצלות פשוטה של נותן השרות היתה עושה את כל ההבדל והטרונייה היא על חוסר ההתנצלות.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא מעניין אותו התנצלות, אלא לקיחת אחריות בזה שירשמו שהחליפו או ניקו מסננים בכניסתו האחרונה ויראו לו במסך של מכשיר האבחון שאין תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שני הסנט שלי לרמת השירות/שביעות הרצון מאוטופיה מודיעין.

לפני כשנתיים וחצי, הגעתי לאוטופיה מודיעין עם טויוטה יאריס 2013 של אחותי, עקב מנורת בלם שרופה בחלון האחורי. המנורת בלם הספציפית הזאת בנויה מלדים, כך שאין שום אפשרות להחליף את הלדים אלא להחליף את כל המנורה.

הסברתי לפקידה את הבעיה, פתחה כרטיס עבודה, יידעה את אחד מעובדי המוסך, וכעבור חצי שעה היא הודיעה לי שמחליפים את המנורה מכיוון שהרכב עדיין באחריות. עד כאן הכל טוב ונפלא.

חודש לאחר מכן שוב הגעתי לאוטופיה והפעם עקב איבוד נוזל קירור ברכב. הרכב מאבד 200 מ"ל נוזל קירור כל 3.5 חודשים בערך.

הרכב נבדק לפני כן במוסך פרטי. נבדקו הצינורות, הדיקות הבאנדים, משאבת המים, הרדיאטור, פקק הרדיאטור, ופקק המיכל עיבוי. חיפשנו סימני נוזל קירור שדלף ליד כל מה מה שנראה לנכון, כולל אזור שטח הנוסע במקרה ורדיאטור החימום דולף. נאדה.

כצעד אחרון ביצענו בדיקת לחץ דרך הרדיאטור(בלחץ באר תקני כמובן) כדי לנסות לגלות מהיכן נובע איבוד הנוזל קירור, אבל גם בדיקה זאת לא הניבה פירות.

בלית ברירה שמתי פעמיי שוב לאוטופיה, והסברתי לפקידה את הבעיה.חשבתי שאולי זאת בעיה סדרתית ידועה, ואולי יש בידיהם את הידע/פתרון לבעיה.

הריטואל חזר על עצמו כיאה למוסך מורשה.פתיחת כרטיס עבודה, כתיבת תאור הבעיה, והמתנה של כ 45 דקות.

בזמן ההמתנה נעמדתי על גבול אזור המותר אסור במוסך. ופגשתי את מנהל העבודה. הסברתי לו במה דברים אמורים והבעתי בפניו את תמיהתי שרכב בן 3 שנים על הכביש עם 12,000 ק"מ מאבד נוזל קירור בקצב שכזה.

הוא ניגש לאחד העובדים והסביר לו את הבעיה.

הרכב הועלה על הליפט, ונבדק עם פנס לגילוי איתור הנזילה.

לאחר שלא נמצא כלום בבדיקה הויזואלית, הרכב נבדק עם שעון לחץ דרך הרדיאטור.(בדיקה שכאמור כבר ביצעתי).

הבדיקה הסתיימה ומנהל המוסך הסביר לי שלא נתגלתה שום נזילה, וגם בבדיקת הלחץ שנעשתה לא נתגלה כלום.הוא הוסיף נוזל קירור(למרות שגם לי יש לי נוזל קירור מקורי של טויוטה) ופשוט אמר לי שאין לו מושג להיכן נעלם הנוזל קירור.

חזרתי לפקידה(מנהלת שרות טכני) שהסבירה לי ברוב חכמתה שבקיץ הנוזל קירור מתאדה וזה נורמלי לחלוטין. פשוט מאוד היא אמרה: שאתה מגיע לעשות טיפול במוסך מורשה, הם בודקים הכל ומוסיפים נוזל קירור. כל רכב מאבד נוזל קירור וזה נורמלי לחלוטין. אין שום בעיה.

אמרתי לה הכל טוב ויפה ואפילו מצויין.אני רק מבקש שאת ההסבר הטכני שלך על העלמות נוזל הקירור תעלי על הכתב ותחתמי, וגם אבקש את צירוף חתימתו של מנהל המוסך.

כמובן שהיא סירבה לעשות זאת.

לאחר שיח ושיג לא ענייני, יצאתי עם טופס שעליו כתוב: חוסר בנוזל קירור, הושלם נוזל קירור.(משהו בסגנון).

פניתי לחברת טויוטה ישראל בצירוף המסמך הזה, וביקשתי לדעת מה יש להם לעשות בנידון.התשובה הייתה שהמוסכי המורשים של טויוטה מטפלים בעניין. פניתי אליהם שוב לאחר שמפלס נוזל הקירור ירד שוב במיכל עיבוי ושוב התשובה הרגילה.

הבטחתי לעצמי אז לפנות לטויוטה צרפת,(הרכב יוצר שם) וכן לחפש כל בדל מידע באינטרנט ובפורומים המתאימים על איבוד נוזל קירור ביאריס, אבל לא היה לי זמן.

בן משפחתי שקנה גם טויוטה יאריס 2013 עם אותה בעיה.איבוד נוזל קירור כל חודשיים בערך.

לסיכומו של יום:

ההתנהלות הטכנית של אוטופיה במקרה הזעיר שלי, הייתה תקנית וללא רבב בשני המקרים.

ההסברים "המקצועיים" של הפקידה שהיא בעצם אחת ממנהלות השירות הטכני, קצת היו פחות לטעמי.

לעניות דעתי מדובר בבעיה סדרתית שאולי לא הועלתה לרשת לפחות פה בארץ, עקב כך שבעלי הרכבים הנ"ל מגיעים מטיפול לטיפול במוסכים מורשים של החברה, ובמילא במסגרת טיפול זו מתבצעת השלמת נוזל קירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור יפה על נוזל הקירור...

השאלה האם מדובר במיכל פיצוי פתוח לאויר העולם או במערכת סגורה כמו בקורולה מאותה שנה?

בנוסף לקורולה (שנרכשה באוטופיה - דרך אגב), יש לי גם שברולט טרווארס.

אני אוהב לקרוא על הרכבים שלי.. אז אחרי שקניתי אותו חרשתי את הפורום של הטרווארס, בעיקר את השירשורים עם הכי הרבה צפויות.

אחד הבולטים היה על איבוד נוזל קירור,הדגם הזה התחיל להימכר ב 2009 , בסביבות 2010 התחילו להתלונן הרבה על איבוד נוזל קירור.

בסוף אחרי הרבה הודעות, הם גילו שמיכל הפיצוי פתוח לאויר ואם ממלאים אותו עד הסוף אז בסיבובים הנוזל נוזל החוצה עד שהמיכל מגיע לחצי גובה,

מי שינסה להוסיף עוד פעם , יגלה אחרי זמן קצר שהמיכל שוב פעם בחצי.

כמובן שהגעתי לטיפול השנתי (בשנת 2017), המוסך המורשה מילא את נוזל הקירור עד הסוף (מבלי לעדכן אותי)

שמסרו לי את האוטו, פתחתי את מכסה המנוע מול מנהל המוסך.. אני תמיד אוהב לבדוק מיד אם רואים משהו מוזר.

מיד ראיתי את מיכל הפיצוי מלא עד הסוף...

הסברתי לו על התופעה והראתי לו מאיפה יוצאים המים.. הוא הגיב שהוא לא מכיר ותמיד מתוך שירות הם ממלאים עד הסוף.

https://www.traverseforum.com/33-engine-drivetrain/1115-coolant-loss.html

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורים יש בספרים.

ציינתי פה עובדות.

לא הבנתי למה התכוונת במיכל פיצוי.

איבוד הנוזל קירור ביאריס, הוא במיכל עיבוי. למיכל עיבוי יש פקק, שדרכו אפשר למלאות נוזל קירור.

גם אני חשבתי שאולי איבוד הנוזל קירור מהמיכל עיבוי הוא בעצם לא איבוד, אלא יש קו ספציפי מסויים שאינו בהכרח קו המקסימום במיכל עיבוי, שבו מתייצבת רמת הנוזל הקירור.

המתנתי בסבלנות תקופה ארוכה עד שראיתי שרמת הנוזל קירור במיכל עיבוי נשקה לקו המינימום. מנקודה זאת ואילך, הבנתי שמדובר בבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי לרמת השירות/שביעות הרצון מאוטופיה מודיעין.

לפני כשנתיים וחצי, הגעתי לאוטופיה מודיעין עם טויוטה יאריס 2013 של אחותי, עקב מנורת בלם שרופה בחלון האחורי. המנורת בלם הספציפית הזאת בנויה מלדים, כך שאין שום אפשרות להחליף את הלדים אלא להחליף את כל המנורה.

הסברתי לפקידה את הבעיה, פתחה כרטיס עבודה, יידעה את אחד מעובדי המוסך, וכעבור חצי שעה היא הודיעה לי שמחליפים את המנורה מכיוון שהרכב עדיין באחריות. עד כאן הכל טוב ונפלא.

חודש לאחר מכן שוב הגעתי לאוטופיה והפעם עקב איבוד נוזל קירור ברכב. הרכב מאבד 200 מ"ל נוזל קירור כל 3.5 חודשים בערך.

הרכב נבדק לפני כן במוסך פרטי. נבדקו הצינורות, הדיקות הבאנדים, משאבת המים, הרדיאטור, פקק הרדיאטור, ופקק המיכל עיבוי. חיפשנו סימני נוזל קירור שדלף ליד כל מה מה שנראה לנכון, כולל אזור שטח הנוסע במקרה ורדיאטור החימום דולף. נאדה.

כצעד אחרון ביצענו בדיקת לחץ דרך הרדיאטור(בלחץ באר תקני כמובן) כדי לנסות לגלות מהיכן נובע איבוד הנוזל קירור, אבל גם בדיקה זאת לא הניבה פירות.

בלית ברירה שמתי פעמיי שוב לאוטופיה, והסברתי לפקידה את הבעיה.חשבתי שאולי זאת בעיה סדרתית ידועה, ואולי יש בידיהם את הידע/פתרון לבעיה.

הריטואל חזר על עצמו כיאה למוסך מורשה.פתיחת כרטיס עבודה, כתיבת תאור הבעיה, והמתנה של כ 45 דקות.

בזמן ההמתנה נעמדתי על גבול אזור המותר אסור במוסך. ופגשתי את מנהל העבודה. הסברתי לו במה דברים אמורים והבעתי בפניו את תמיהתי שרכב בן 3 שנים על הכביש עם 12,000 ק"מ מאבד נוזל קירור בקצב שכזה.

הוא ניגש לאחד העובדים והסביר לו את הבעיה.

הרכב הועלה על הליפט, ונבדק עם פנס לגילוי איתור הנזילה.

לאחר שלא נמצא כלום בבדיקה הויזואלית, הרכב נבדק עם שעון לחץ דרך הרדיאטור.(בדיקה שכאמור כבר ביצעתי).

הבדיקה הסתיימה ומנהל המוסך הסביר לי שלא נתגלתה שום נזילה, וגם בבדיקת הלחץ שנעשתה לא נתגלה כלום.הוא הוסיף נוזל קירור(למרות שגם לי יש לי נוזל קירור מקורי של טויוטה) ופשוט אמר לי שאין לו מושג להיכן נעלם הנוזל קירור.

חזרתי לפקידה(מנהלת שרות טכני) שהסבירה לי ברוב חכמתה שבקיץ (בכול ימות השנה) הנוזל קירור מתאדה וזה נורמלי לחלוטין. פשוט מאוד היא אמרה: שאתה מגיע לעשות טיפול במוסך מורשה, הם בודקים הכל ומוסיפים נוזל קירור. כל רכב מאבד נוזל קירור וזה נורמלי לחלוטין. אין שום בעיה.

אמרתי לה הכל טוב ויפה ואפילו מצויין.אני רק מבקש שאת ההסבר הטכני שלך על העלמות נוזל הקירור תעלי על הכתב ותחתמי, וגם אבקש את צירוף חתימתו של מנהל המוסך.

כמובן שהיא סירבה לעשות זאת.

לאחר שיח ושיג לא ענייני, יצאתי עם טופס שעליו כתוב: חוסר בנוזל קירור, הושלם נוזל קירור.(משהו בסגנון).

פניתי לחברת טויוטה ישראל בצירוף המסמך הזה, וביקשתי לדעת מה יש להם לעשות בנידון.התשובה הייתה שהמוסכי המורשים של טויוטה מטפלים בעניין. פניתי אליהם שוב לאחר שמפלס נוזל הקירור ירד שוב במיכל עיבוי ושוב התשובה הרגילה.

הבטחתי לעצמי אז לפנות לטויוטה צרפת,(הרכב יוצר שם) וכן לחפש כל בדל מידע באינטרנט ובפורומים המתאימים על איבוד נוזל קירור ביאריס, אבל לא היה לי זמן.

בן משפחתי שקנה גם טויוטה יאריס 2013 עם אותה בעיה.איבוד נוזל קירור כל חודשיים בערך.

לסיכומו של יום:

ההתנהלות הטכנית של אוטופיה במקרה הזעיר שלי, הייתה תקנית וללא רבב בשני המקרים.

ההסברים "המקצועיים" של הפקידה שהיא בעצם אחת ממנהלות השירות הטכני, קצת היו פחות לטעמי.

לעניות דעתי מדובר בבעיה סדרתית שאולי לא הועלתה לרשת לפחות פה בארץ, עקב כך שבעלי הרכבים הנ"ל מגיעים מטיפול לטיפול במוסכים מורשים של החברה, ובמילא במסגרת טיפול זו מתבצעת השלמת נוזל קירור.

הפקידה דווקא נתנה לך תשובה יחסית מקצועית מבלי להסביר לך מאיפה בדיוק הנוזל מתאדה. אתה לא מצפה שכול אחד שיש לו בעיה ברכב יסבירו לו כיצד מערכת הקירור עובדת ומתוכננת ולמה אצל ייצרן X הרכב מאבד רק 200 מ"ל ב-4 חודשים ואצל ייצרן Y רק 120 מ"ל.

מפלס נוזל קירור שנמצא קרוב למינימום או מעט מעל המינימום לא מחייב השלמת נוזל קירור עד המקסימום.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקשתי הסבר מדוע הנוזל קירור מתאדה, נעלם, נוזל, או כל וראיציה אחרת. (אגב, את ההסבר שהיא ניפקה לי, לא שמעתי משום מה ממנהל המוסך שהיה די אדיב וידידותי להסביר לי, שהוא לא מוצא שום סימנים לאיבוד הנוזל קירור).

בשיח ושיג שניהלתי איתה, היה חשוב לי להעביר לה את המסר שהבעיה לא באה על פתרונה, ולהוביל אותה לפנות לדרגים היותר גבוהים בטויוטה על מנת לנסות לבדוק את הנושא לעומקו.( על הרחבת האחריות לא חשבתי).

לגבי רמת הנוזל קירור,כמו שציינתי:

הנוזל קירור במיכל עיבוי המשיך לרדת עד לקו המינימום, ורק אז הוספתי נוזל קירור.זו הייתה בדיקה שעשיתי על מנת לבחון אולי יש קו ספציפי מסויים שבו הנוזל קירור יפסיק להעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...