Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערכות ניפוח במקום גלגל חליפי, האם עובדים עלינו?

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 1639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנים האחרונות מציעים מספר יצרנים במספר דגמים, ערכות ניפוח לגלגלים במקום הגלגל החלופי.

מעבר לעובדה שערכה כזו היא חסרת ערך במקרה של קרע בצמיג, והעדר גלגל חליפי מחייב קבלת סיוע חיצוני (גרר או שרות דרכים שיכול להביא איתו גלגל חליפי) הסתבר לי לאחרונה שהשימוש בחומר האטימה הזמני פוגם בתפקוד חישני לחץ האוויר בגלגל . כמות גדולה מידי של חומר האטימה עשויה להדבק לחישן ולהוציאו מכלל פעולה.

ממש תכנון דפוק, מצד אחד מציידים את הרכב בחישני לחץ אוויר ומצד שני מציידים את הרכב במוצר שגורם להם נזק.

במקרה שלי, לא נגרם נזק לחישן עקב שימוש בחומר. המראה של החישן מכוסה באוטם היה "מאיר עיניים". למזלי ניקוי יסודי את הצמיגאי מנע את הצורך בהחלפת חישן.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי עבודה בעיניים. עוד לא נתקלתי בערכה כזאת שעבדה אי פעם,

חוץ מחור זעיר שאפשר להסתדר איתו בכל מקרה עם ניפוח תכוף יותר.

מה שכן, וזה משהו שהרבה נוטים לשכוח - הצמיגים של היום עצומים,

והוספה של צמיג בגודל מלא הייתה מחסלת את תא המטען בלא מעט מכוניות.

ספציפית במקרה שלי, היתרון של תא מטען שמיש באופן יומיומי גדול עולה על החיסרון של הגרירה שקורית ״פעם ב״ (והייתה גרירה...)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות היא האפשרות להפחית את משקל הדגם. גלגל וערכה להחלפת גלגל זה חיסכון של כ-15 ק"ג בממוצע על מוצר שאולי משתמשים בו פעם בכמה שנים. אני מניח שאם לא תקנות הזיהום, לא היינו עדים לתופעה הזו. עבור הנהג, החיסכון המצטבר בדלק עולה על עלות החלפת חיישן במידת הצורך (זה לא מוצר יקר במיוחד).

מה שכן, אם יש קרע בגלגל, די נדיר ולרוב נובע מרשלנות, אז אין תחליף לגלגל חלופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אתך לגמרי. אישית, לא הייתי רוכש רכב שאין לו גלגל חליפי. אין מצב שרכב שנוסע לא צריך להיעזר בגלגל חליפי מידי פעם.

בעיני זה לא שיקול לבחירת רכב.

די נדיר להתקע עם צמיג גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אירופה יכולה להסתדר בלי גלגל רזרבי אז למה ישראל לא?

בשביל מישהו שהנסיעות שלו הן בעיקר בעיר או אזור המרכז אז גלגל רזרבי מיותר לחלוטין, יש מספיק פנצריות שעובדות 24/7

וערכה לתיקון גלגל תעשה את העבודה עד אז.

במידה ונוסעים עם הרכב לטיולים בארץ אז הייתי דואג לגלגל ספייר ולו רק בשביל הביטחון הנפשי.

אגב, האם ביטוח רכב שכולל גרירה ושירותי דרך מכסה גם פנצרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, האם ביטוח רכב שכולל גרירה ושירותי דרך מכסה גם פנצרים?

אצל אישתי שרותי הדרך כולל סיוע בהחלפת גלגל, לא תיקון תקרים.

ישנם כאלה שנותנים שירותי תיקון והחלפת צמיגים בדרך, נתקלתי בכזה שהגיע להחליף צמיגים לרכב שניסה להיכנס לחניון דרך היציאה ועלה עם שני גלגלים על הדוקרנים. אני מניח שזה שרות שזמין בתוך העיר או ברדיוס קטן מחוץ לעיר, מעבר לכך, רק גרר.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שלא. הערכות האלה ***לא עובדות***, גם עם פנצ'ר מאוד פשוט שנגרם מבורג.

עוד לא נתקלתי במישהו שאצלו זה עבד. מעולם. בשום מדינה.

לגבי ביטוח גרירה - כולל גרירה לפנצ'רייה, כן...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שמדובר בעבודה בעיניים. לא תמיד אפשר לתקן את הגלגל, גם כשאפשר לא תמיד קל למצוא את החור בעין לא מקצועית. זה הופך כל פנצ'ר מסיפור של 30 דקות לסאגה של חצי יום (כי גרר מגיע תוך 4 שעות), ואם זה קרה לך ביום שישי בערב, בהצלחה.

לדעתי שווה להשקיע ולקנות מכספך גלגל ספייר וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בשביל מישהו שהנסיעות שלו הן בעיקר בעיר או אזור המרכז אז גלגל רזרבי מיותר לחלוטין, יש מספיק פנצריות שעובדות 24/7

לא, ולא.

מספיק שמרחיקים עד פתח תקווה ופתאום אין פנצ'ריות שעובדות 24/7, פעם אחת רצתי מהר כי אשתי גילתה פנצ'ר בנסיעה חזור והשעה הייתה 17:30 והפנצ'ריה שעבדה הכי מאוחר זה עד 18:00.

בראש העין יצאתי מוקדם מהעבודה כי אמא שלי שמרה על הילדה והיה לה פנצ'ר וב-17:00 סוגרים את הפנצ'ריה שעובדת הכי מאוחר.

והערכות האלה לא שוות שום דבר, אולי לעקיצת דבורה הן מספיקות, לא לבורג או מסמר שנכנס.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה הזמנתי רכב חדש והתעקשתי שיחליפו את הערכה בגלגל אמיתי. זה אפשרי תמורת תשלום (לא קטן). זה לא אפשרות שבאה כחלק מהתוספות של הרכב אבל היא אפשרית בהחלט אם מתעקשים.

אני ממליץ לכל מי שרוכש רכב חדש שיבקש להחליף את הערכה בגלגל אמיתי. זה מאוד מתסכל להזמין גרר בגלל פנצ'ר. כל הזמן הזה שתשבו באוטו ותמתינו לגרר אתם תחשבו כמה גלגלים כבר יכלתם להחליף לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן, וזה משהו שהרבה נוטים לשכוח - הצמיגים של היום עצומים,

והוספה של צמיג בגודל מלא הייתה מחסלת את תא המטען בלא מעט מכוניות.

אני רק אניח את זה כאן:

כבר נתקלתי בזה גם בארץ בכמה מכוניות.

פבל.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...