Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זה רק אני או שעיצובי רכבי הסדאן בשנים האחרונות ממש על הפנים?

Rotem Shmueli
שימו לב! השרשור הזה בן 1657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זוכרים שהיינו ילדים קטנים היינו מציירים מכונית והיה לה עיצוב מאוד ברור וחד? אני מרגיש שבשנים האחרונות כל עיצובי הסדאן עגולים ולפעמים חסרי צורה ברורה.

למשל, רכבי BMW מהדגמים הישנים היו מאוד מלבניים, היום הם נפוחים הרבה יותר.

2005-bmw-3-series-m-sedan-4-door-3633-1.jpg

אהבתי מאוד את העיצוב של המיצובישי לנסר, והיום אני מסתכל על האטראג' ופשוט נגעל.

sp_bg_02.pngmitsubishi-attrage.jpg

השברולט קרוז הקודמת הייתה הרבה יותר ברורה ויפה מהשברולט קרוז החדשה, שנראת ממש כמו חללית.

2014-Chevrolet-Cruze-2LT.jpg28602.jpg

בנוסף, שמתי לב בשנים האחרונות לטרנד שבו החלק הקדמי של הרכב נראה פתוח ו"קרוע" כמו למשל בתמונות האלו

usc90hoc011d021001.pngהורדה (2).jpg

אני היחיד שממש נגעל מהעיצובים החדשים של רכבי הסדאן היום? זה ככה כמעט בכל הדגמים והיצרנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשיצאה המאזדה 3 ב2010 אמרו שהיא נראית כמו עובר מחייך.

מתרגלים לטרנדים האלה.

חוץ מסיטרואן,הרכבים שלהם באמת מכוערים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי שאלה בפורום דומה בחו"ל, ענו לי שהסיבה האמיתית לכך היא אווירודינמיקה ורגולוציות שקשורות לבטיחות. מעניין.

דוגמא למאמר מ-2012 : https://www.caranddriver.com/features/a15118822/taking-the-hit-how-pedestrian-protection-regs-make-cars-fatter-feature/

עריכה אחרונה על ידי Rotem Shmueli
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמתי לב לתופעה הפוכה למשל אצל הקוריאניות האקסנט והריו הרבה יותר יפות מהדורות הראשונים שלהם אבל כן מסכים לדוגמא המאליבו הראשונה הייתה יפה ועם נוכחות הדור הנוכחי התרכך מידי לטעמי

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד עניין של טעם.

הגיבו לפניי שכל הסיטרואנים החדשים מכוערים ובעיני רוב הליין שלהם יפה ומאוד ייחודי. מצד שני קניתי קקטוס, אז אני קצת משוחד7c978c040eb005d6851d36f0ec4eba79.jpg

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי זה עניין של טעם. גם אני אוהב את העיצוב של סיטרואן (למרות שלא קניתי).

פעם המכוניות היו אכן יותר מרובעות אבל זה משתנה עם השנים לכל מיני כיוונים - לדוגמא האקסנט הראשונות שיובאו לארץ היו עגלגלות, אח"כ הפכו למרובעות יותר ואח"כ לעגלגלות יותר.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמטריד אותי באופן אישי הוא שהעיצוב המודרני של הרכבים כיום הוא די גנרי, מבחינת החזית לפחות. בעיניי, כל הרכבים כיום בעלי חזית מתוחה לאחור עם וריאציה כזו או אחרת של פנסים, חוסר הגיוון הזה מוביל לאיזשהו דיכאון מוטורי על הכביש, כולם נראים די דומים עם הבדל קטן לפה או לשם. לצערי, נדמה לי שיצרני הרכב מאבדים מה-DNA העיצובי שלהם ומיישרים קו עם איזושהי נורמה עיצובית חוצה מותגים. אני מבין שהסיבות לכך הן אווירודינמיות וכדומה, אך עדיין אפשר להיות יחודיים אם רק באמת מתאמצים. אציין שיש מותגים שעדיין משמרים את ה-DNA הויזואלי שלהם כמו אלפא רומיאו.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואין ופיאט צריכים לקבל את תואר ליין הרכבים המכוערים ביותר, רק הטיפו של פיאט נראת טוב.

העיצובים החדשים של הסדאניות יפים יותר היום, פעם היו נראות די משעממות.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואין ופיאט צריכים לקבל את תואר ליין הרכבים המכוערים ביותר, רק הטיפו של פיאט נראת טוב.

העיצובים החדשים של הסדאניות יפים יותר היום, פעם היו נראות די משעממות.

אני דווקא אוהב את העיצוב של ה3008 וה208 הקקטוס מוזר מידי בשבילי

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצוב היום נעשה, כמו שנאמר, במגבלות אין ספור תקנות לצימצום הנזק בדריסת הולכי רגל וקבלת מקסימום אווירודינמיות.

זה בהכרח יוצר עיוותים מכוערים כגון הרחקת השמשה הקדמית וקורות A מהנהג. זה פוגע בשדה הראייה שלו ובתפיסת המרחב.

יש היום אופנות שלא נדרשות מהתקנות, כגון פנסים קדמיים ומאותתים שנכנסים לתוך הכנף. לפעמים כמעט עד נגיעה בקורה B במכוניות קטנות. ממש מכוער.

פגושי הפלסטיק הענקיים שנפוצים היום אולי סופגים הרבה אנרגיה אבל גורמים לתיקונים יקרים בתאונות קטנות.

אחד הדברים הכי מוזרים לי, לפני כעשור כמעט כל היצרנים הורידו את הפסי מגן מצידי הדלתות. גם הם ממש עזרו לצמצם נזקים.

ובהחלט יש דימיון רב מדי בין דגמים של יצרנים שונים.

וכמו שכבר הבין מי שעוקב אחרי הפוסטים שלי, אני מעדיף מכוניות ישנות על אלו של היום. גם מבחינת עצוב.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כמות הכסף והידע האנושי שמושקע במו''פ של רכבים חדשים אני מרגיש דיי בנוח להגיד שnew is always better.

כל המו"פ נעשה למטרה אחת בלבד: כסף.

מסיבה זו אין בהכרח קשר ישיר בין פיתוחים או שינויים במכוניות חדשות לבין שיפור ביחס לדגם הקודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף מגיע מלקוחות שקונים חידושים/חדשנות וכו'.

טרנדים נכשלים בגלל שהם לא עוברים את הלקוח,לא כי הם בהכרח כושלים הנדסית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...