Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח מהירות

שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתפסתי על מהירות 130 קמש (אחרי הפחתה 125) ע"י מיידת סמויה והמרחק הלזירה בדוח 253.4 מ בנתיב שמאלי. המקרה היה בלילה.

השוטר ציין בדוח "שהוא ניצב במושב הנהג, נקודה אדומה על מרכז הרכב, קיום תאורת רחוב, קשר עין רצוף, עצירה מוחלטת כמה מטר לפני הניידת. עם סיום המדידה יצא וסימן בעזרת פנס לעצור."

האם הרצף של לזירה, יציאה, סימון, זיהוי השוטר עצירה מנתיב שמאל עד עמידה מוחלטת מספר מטרים לפני הניידת סביר?

התחושה שלי באירוע שלקח לי זמן לזהות שזה שוטר וגם לא בלמתי בחריפות בעיקר בגלל הנתיב בו הייתי. לכן אני חושד בטיב המדידה.

איני יודע באיזה מהירות הייתי כי לא הצצתי פנימה בזמן אמת.

תחושתי היא שהמכשיר מזייף שכן מייד אחרי נעצר נהג נוסף ע"י בן הזוג של השוטר. במעומעם אני חושב שגם הוא נעצר על 130 אבל איני בטוח. כשפניתי למרכז פניות נהגים לקבל את נתוני הדוח שנרשם אחרי הם סרבו וכמובן שאים לי את פרטי הנהג לפנות אליו עצמאית.

בקשתי להשפט ואשמח לקבל טיפים מה לצעון וכיצד להציג את הדברים. למשל מה מקובל להניח כזמן תגובה של השוטר מליזרה, יציאה, סימון ובהמשך שלי - הפנמה שמדובר בשוטר (בלילה ורכב סמוי - המחשבה הראשונה שלי היתה בכלל שזה נהג שצריך עזרה) ובלימה.

ראיתי בפורום התיחסויות למגבלת לזירה בלילה וחובת 2 לזירות שלא רשומה בדוח. איני יודע אם זה מהותי.

תודה

תשלום ל956.pdf

עריכה אחרונה על ידי עובר דרך
צירוף הדוח
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה כבודו את כל הדו"ח הסתר פרטים אישיים

היכן קרה המקרה? האם יש תאורת רחוב חזקה.

יש כשלים בדוח אענה עליהם כאשר תהיה תמונה מלאה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף שנית את הדוח

כביש 77

מה ההגדרה לתאורת רחוב חזקה? נראה סביר אם תגדיר פרמטרים לטיב התאורה אתייחס? האם השאלה היא על התאורה במסלול שהייתי או תאורה במקום שהניידת חנתה?

תשלום ל956.pdf

עריכה אחרונה על ידי עובר דרך
צרוף קובץ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשון ראשון:

1. לממל"ז חזקת אמינות בבית המשפט בתפעול על פי נהלים. סביר שיש רישום אצל השוטר על ביצוע כיול טקטי לפני יציאה למשמרת. במעבדות המשטרה בוודאי יש תיעוד על כיול מעבדתי תקופתי למכשיר עם המס"ד המצויין בדוח

2. טווח המדידה - בהתאם לנהלים

3. אופן הלזירה - תקין על פי הנהלים

4. סדר הפעולות תואם לזמן מלזירה ליציאה מהרכב, סימון לנהג ועצירת הרכב 253 מ' לחלק ב 36 מ' בשניה (שווה ערך ל 130 קמ"ש) שווה 7 שניות.

5. תאור המשך הנסיבות: תאורה וכו' - תקין על פי הנהלים

6. דברי הנהג לא סותרים את ממצאי הממל"ז. במקרה של סינוור, הנטיה המיידית היא להאט, מה שלא קרה כאן.

לגבי ההפנמה שלך, לצערי אין לה משקל בבית המשפט. השוטר יצא עם איפוד זוהר וסימון בפנס. זה מספיק לכל "נהג סביר"

אולי ישה ימצא פגמים בדוח. אולי אחד מהם הוא שאין ציון לגבי רכב בודד בנתיב?

לדעתי, סיכוי נמוך לזיכוי. לא ממליץ להישפט ובוודאי לא להגיע לבד. אבל...עו"ד עולה יותר מסכום הד"ח, כולל אולי סיכוי לרדת לדוח של 250 ש"ח

לשיקולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי

תודה.

את סעיף 4 שלך "ל

חלק ב 36 מ' בשניה (שווה ערך ל 130 קמ"ש) שווה 7 שניות

" לא הבנתי. אם תוכל לפרט - אודה

מה מקובל במרחק עצירה למהירות 125?

בכל מקרה הכביש מסומן 100 קמש ולא 90 כנטען.

ישה

אשמח לחוות דעתך שכן כתבת שיתכן שיש כשלים בדוח.

תאורה - עברתי במקום היום יש עמודי תאורה בשול הימיני ב2 הכיונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7 שניות זה הזמן הנדרש מרכב הנוסע במהירות 130 קמ"ש לעבור 250 מ'.

לגבי מרחק עצירה, על פי הנתונים והנחות, הערכה שלי ש 150 מ' מספיקים לעצירה בטוחה (לא בלימת חירום)

השוטר רשם בדוח כי המהירות המותרת היא 90 וציין 2 נתיבים עם קו הפרדה. חזקה עליו שווידא זאת טרם האכיפה.

תבדוק שוב את מיקום תמרור 426 המתיר נסיעה במהירות 100 ביחס לנקודת המדידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המהירות המותרת היא 100 קמש זה סוגר לך את הפינה כי אז הדוח הופך להיות 250 שקלים ללא נקודות, שזה משהו שממש לא שווה לריב עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים ועדין אם התובע יתעקש שהמרחק מהתמרור גדול ויש 2 מחלפים בדרך אני מעדיף להיות מוכן בטיעונים נוספים במידה והחברים המלומדים יכולים ליעץ לגבי נקודות חולשה בדוח או היא התאמה בממצאים (בעיקר האם ניתן ב253 מ + נגיד 10 מטר) להשלים רצף של לזירה, יציאה, סימון, זיהוי והאטה תוך מעבר שקול מנתיב שמאלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עולה לך בכסף לעלות את כל הדו"ח כביש 77 עכשיו אנחנןו יודעים בדיוק היכן הייתה הלזירה.

האם יש עמודי תאורה בשני צידי הכביש או רק בצד אחד.

אם בצד אחד האם זה הצד בו נסעת?

איפוא התמרור של 100 קמ"ש מוצב ביחס לנקודת הלזירה.? רצוי לתת הערכה היכן מוצב לפי אבני הק"מ שבכביש ואם יהי לנן את כל פרטי הדו"ח נדע גם היכן עמד השוטר בעת הלזירה

פעולות שעל שוטר הממל"ז לעשות

1. המהירות ננעלה , רואה את המהירות בעינית צריך להפנים, להחליט לעצור את הרכב.
  2. צריך לבדוק שהמרחק פחות מ 300 מטר ( יכול להיות שסימן לו מקום בו מאחריו המטראג' נמוך מ 300 מטרים ). רואה זאת במסך ה LCD ולא בעינית.
  3. מחליט לעצור את הרכב.
  4. לראות מה השעה
  5. לרשום אותה
  6. צריך להדליק את גשר האורות , צריך לקום ממקומו , צריך להדליק את הפנס , צריך לצעוד קצת לכיוון הכביש ולאותת לנהג לעצור.
  7. הנהג מבחין באיתות , צריך להחליט לעצור, ועוצר.
  8. זמן תגובה /מחשבה ¾ שניה, בלילה עולה הזמן למשהו כמו שניה וחצי עד שתי שניות

מרחק עצירה מהרגע שהבחנת בשוטר הוא כ 150 מטר מורכב ממרחק הבלימה 100 מטר מרחק התגובה 50 מטר או 27 מטר אם נלך על 3/4 שניה.

במקרה הראשון חלפו 100 מטר עד שהשוטר עמד איתן ואותת לך לעצור שווה ערך לפחות מ 3 שניות בזמן הזה על השוטר לבצע את כל הפעולות מנקודה 1 עד 6.

מסופקני.

חסר שהרכב היה בודד על הכביש חסר שבדק תמרורים לפני התחלת האכיפה.

כאשר השוטר כותב נעצרת לפני הניידת האם פירושו שעברת את הניידת ונעצרת או לא חלפת על פני הניידת ונעצרת כמה מטרים מאחוריה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה תודה על המשוב

לעניין זמן התגובה של השוטר

השוטר לא הדליק גשר תאורה. האם הוא חייב? (הערה: בגלל שהוא לא הדליק גשר, לקח לי זמן להחליט כי לא שיכתי את הפנס לשוטר באינסטינקט ראשוני).

ראיתי שבן הזוג שלו לא רושם שעה לפני שהוא מסמן לעצור רכב (בזמן שאחד רשם לי דוח, חברו מדד לרכב נוסף וראיתי. אני מניח שהם עם אותם הרגלי). האם זו פעולת חובה?

יתכן שהוא לא בדק טווח אלא הסתמך על סימון בשטח?

כך או כך, הפעולות שלו היו פחות ממה שרשמת ולכן כנראה סביר 3 שניות עד איתות בפנס.

השלט כ10 קמ לפני הנקודה. לאחרונה הוסיפו שלטים וכעת יש שלט גם פחות מ2 קמ מנקודת הלזירה

תאורה יש בשוליים של 2 כיוני המסיעה (כביש עם 2 נתיבים בכל כיוון). היות שהייתי בנתיב שמאלי הייתי יחסית רחוק מהתאורה. צרפתי כעת תמונה שצלמתי השבוע.

מקום העצירה שלי היה כמה מטרים אחרי שעברתי את הניידת. לכן סה"כ מרחק מנקודת הלזירה עד עמידת הרכב שלי 263 מ"ר

מה משמעות הפגמים שלא ציין אם הייתי לבד בכביש (לא כי קודם עקפתי רכב) ולא ציין שבדק תמרורים?

מה המשמעות אם לא הפעיל גשר ולא רשם זמן?

מה משמעות התאורה?

20191010_212115.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם שלישית ואחרונה

תעלה את הדוח הסתר את פרטיך האישיים.

איך קבעת מה היו הפעולות שעשה?

מיקום התמרור המורה 100 קמ"ש הוא סופר דופר חיוני

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה אני מזהה שהרבה אנשים בפורום מבקשים עזרה בפורום המשפטי אך למרות בקשות חוזרות ונשנות לנתונים הם לא מספקים אותם.

מתי תבינו שללא הנתונים הללו (שרק באמצעותם ניתן לעזור) לא ניתן לתת יעוץ וכל יעוץ הוא בגדר השערה שאפשר לפסול בשניה אחת כאשר מוצגים כל הנתונים.

אם רוצים שנעזור, לפחות תפעלו לבקשת האנשים שאתם פונים אליהם ומתעסקים בזה, אחרת מה שווה כל הפוסט ובקשת העזרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף עותק חדש של הדוח בתקוה שהפעם הוא מספק את המענה הדרוש (השלמתי את החלק העליון)

פעולת השוטר:

הפעלת גשר - הניירת היתה ללא אורות מהבהבים - זה די פשוט

מבט בחלונית הטווח. הערכה בלבד - מדובר במקום מארב מוכר (לנהגים) וסביר שהשוטר מכיר מאיפה ללהתחיל ללזור (הערכה שלי). הכביש בעקומה קלה ימינה (עוקף את הגשר של מחלף הושעיה) כך ששדה הראיה של השוטר אינן גדול ממילא ובערך כחצי ק"מ לכל היותר בגלל הסתרה של גשר המחלף. אגב - האם יש לו חובה לקחת 2 קריאת מדידה?

הסתכלות השוטר על שעה ורישומה. ראיתי שהחבר שלו לא רושם ואני חושב שהם עובדים באותו דפוס. האם הוא חייב לרשום זמן בזמן אמת לפני עצירה - אם כן אני בספק אם עשה זאת.

לגבי מיקום התמרור - בעזרת גוגל מפ - התמרור המקורי 10.5 ק"מ. התמרור החדש 1 ק"מ מהמקום

הערה: כבר במקור העלתי דוח. לא היה מובן מה חסר בו הייתי משלים מזמן את החלק החסר. מקוה שכעת זה בסדר

תודה

מוגדל מחוק.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור האם נרשם 56.30 או 56.50 מיקום הניידת.

בכל מקרה לשוטר צריך להיות שדה ראיה של לפחות 500 מטר לכיוון ממנו באת.

300 מטרים מהניידת לכיוונך חייבים להיות מוארים.

אם מדובר בלילה היה על השוטר להשתמש באתת לשם עצירתך.

על השוטר היה להפעיל תאורה בניידת כדי שתוכל לזהות כי מדובר בניידת.

את גשר התאורה היה עליו להפעיל מרגע שנעצרת עד לרגע בו אתה ממשיך בנסיעתך אחר קבלת הדוח

אסור לשוטר השני ללזור ולעצור כלי רכב נוספים עד שלא הסתיים הטיפול שלך ויצאת לדרכך.

לא מצויין כי היית רכב לבד בזירה , לא מצויין כי השוטר בדק תמרורי מהירות טרם שהחל באכיפת מהירות

לפי ויקיפדיה הכביש ברובו 100 קמ"ש . יש לבדוק מה היה באמת המצב לאור זה שהתנהלו במקום פעולות סלילה לאורך זמן.

אין צורך ללזור עליך פעמיים.

השוטר צריך לבצע לא מעט פעולות וגם לחשוב עליהן.

נעל אותך שמע צליל נעילה רואה את המהירות בעינית. צריך להחליט האם לעצור אותך או לא.

בהנחה שמדובר בלילה בו האבחנה בעצם מסויים שהוא מסמן לו את הטווח שמכאן אתה בטווח של ה 300 מטרים המותרים, אז הוא צריך להסתכל במסך אחר כדי לראות את הטווח.

סגר את הפינה , נוותר לו להסתכל על השעון ולרשום, הוא צריך להניח את המכשיר לצידו בזהירות כדי שלא יימחק לו המדידה לקחת את הפנס להדליק את פנסי הניידת ( לא חייב גשר האורות בשלב הזה ) לקום מכסאו לצאת לשול הדרך ולאותת לך.

חשב את הזמן תראה שלא כל כך מסתדר ב 3 שניות.

מעל הכל אם מדובר בלילה , ואכן מדובר בלילה אסור לפעול עם ניידת סמויה רק גלויה כחול לבן.

לכן יש חשיבות גם לבדיקת הזמן ורישומו בזמן אמת על ידי השוטר כדי לוודא אם אכן כבר נכנסנו ללילה.

הזמן שעבר מרגע "שמדד" אותך עד הדפסת הדו"ח ארך 15 דקות.

המלצתי

אם אכן מדובר בכביש של 100 קמ"ש אתה עובר ל קנס של 250 ש"ח ללא נקודות ועם כל הכשלים אתה משיג זאת בקלות

תרצה לקבל זיכוי מלא תצטרך קצת להזיע ( הפירוש הראשון הוא דיון נוסף בבית המשפט להוכחות בו השוטר יבוא להיחקר על ידך ואתה על ידי התובע).

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

נראה לי שרשום מיקום בדוח 56.5 - מדוע זה מהותי לדעתך. כשניסיתי לאמוד מרחקים בים שילוט 57 ל56 התרשמתי שזה אכן יותר 56.3-4? מה ראית?

את נושא הגשר לא הבנתי - אני פרשתי שמדובר בכחול מהבהב. הוא לא הודלק. יתכן שהרכב חנה עם אורות חנייה - איני זוכר אם כי נדמה לי שחנה חשוך. כאמור איני יכול לקבוע.

אני מעדיף כמובן זיכוי אם הסיכוי סביר.

היות שאני לא יודע באיזה מהירות הייתי לזכותי:

1. ניידת סמויה (גם הדוח מאשר) ואסורה לשימוש בלילה.
  2. רצף זמנים שאם השוטר ביצע את כל הפעולות כדין לא מסבירים את המיקום שהוא רשם בדוח לגבי מקום עצירתי.
  3. חריגה מההנחיות (גשר תאורה, המשך עבודה של השוטר השני)
  4. רישום חסר (רכב בודד, בדיקת תמרורים)
  5. אפשרי שאם יבדק שהדוח הבא אחרי נרשם באותו נתון מהירות (אם שמעתי נכון מה השוטר השני אמר לנהג השני) - האם זה הנתון הכי חזק בטיעון לפסילת הדוח - מה הסיכוי של חזרה מדוייקת על נתון המהירות?

האם בנתונים כאלה הדוח יבוטל (אם או בלי סעיף 5)?

חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...