Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים בשביל להתמודד עם יוקר המחיה?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1646 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

20-30 אלף לדירה קטנה של רווק?

איך? מוגזם לחלוטין.

את סיפור מכשירי החשמל אתה יכול לסיים ב-4.

200 שקל מיקרו, 200 שקל טוסטר אובן, 1000 שקל טלויזיה עם יחס גודל לשקל מירבי, 1500 מקרר, מכונת כביסה 1000.

תחליף את הטוסטר אובן בתנור אם אתה מרגיש צורך, תנור גרמני של בוש זה סיפור של סך הכל 2000 שקל.

ריהוט? חכה לאיקאה סייל. ספה 2000, שולחן וכסאות מעץ אורן 600.

עוד 1000 שקל לקשקושים בהגזמה (כלים, מאוורר, רדיאטור, מדפים מאיקאה...).

זהו נגמר. לא התקרבתי ל10 אפילו.

אל תפסול לוחות מסירה. קניתי מקרר חדש כשנכנסתי לדירה, וסבלתי מחוסר מזל, אחרי שנה החליט להתפגר.

במקום לקנות שוב חדש הצצתי בלוחות, מצאתי ב״אגורה״ מקרר מצויין של שארפ בחינם, קרוב לבית. רק צריך חבר עם טנדר.

אל תפסול יד 2 אפשר למצוא אחלה מציאות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כדי שאני אבין לגמרי והיטב:

אתה כן ממליץ לישראלים על מקומות, פשוט לא לכולם, אלא רק בפלטפורמות מסוימות שאתה מעריך שבהן יש אוכלוסיה יותר איכותית בעיניך? כלומר מחר אתה תמליץ לחבר פורום מנומס ונחמד שטס לברצלונה על מקומות שם?

וכשאתה מחפש חופשה/מקום לגור, אתה גם לא תמיד בורח מכל הישראלים? או שזה תמידי?

אני לא מאמין בענישה קולקטיבית. אנשים שמתייעצים בקהילות סגורות ויש לי קצת מושג והתרשמות טובה עליהם כבני אדם יקבלו את כל המידע הרלוונטי. מישהו רנדומלי שבא לקבוצת ישראלים בברצלונה בפייסבוק עם 'תנו לי טיפים' יקבל המלצה ללכת לחפש את מסי יחד עם שאר התיירים.

כשאני מחפש מקום להתיישב בו, המרחק מהקהילה הישראלית לא נמצא בראש מעייניי. כנראה שאמנע מריכוזים ספציפיים שלהם, אבל לא במחיר של הקרבת נוחות או עליה בתקציב. פה בפרברי ברצלונה למשל, הישראלים נוטים באופן טבעי להתרכז סביב בתי ספר יהודיים, אז אני יודע ששם זה לא המקום שלי. מצד שני, גם ככה לא הייתי הולך לשם כי אפשר לקבל VFM הרבה יותר גבוה במקומות אחרים. אם למשל השכונה הזאת הייתה במרחק הליכה מהעבודה, אז זה שיש שם כמה משפחות של צברים לא היה עוצר אותי, פשוט הייתי מסרב בנימוס להצעות שלהם לעשות חג ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה. ההודעה שכתבת פה רחוקה קצת ממה שכתבת לפני איזה 100 הודעות: "אני עושה מאמצים כבירים להתרחק מהם" (ישראלים).

אני בכל מקרה הבנתי מה שרציתי, אז תודה.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ריהוט - אצלי הרוב הגיע בחינם או בגרושים, אבל זה בגלל סבלנות ו"רשת חברתית" _אמיתית_ מוצלחת. פלוס נבירה בפחים. אוהו, כמה דברים חילצתי מהפחים...

למי שאין כזו רשת במקום המגורים, אני ממליץ על איקאה. לאחרונה הם על גל טוב מבחינת חומרים, לדעתי האישית, אז בכלל. אין שום סיכוי להוציא את הסכומים שהזכרת, במיוחד בתור רווק.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דווקא איקאה עוברים לסיבית כמעט בכל הרהיטים שלהם, שזה אמנם מוזיל את המחיר אבל גם פוגע בעמידות. חיסרון גדול למי שעובר דירה בתדירות יחסית גבוהה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פחות חלקים מסיבית במוצרים.

אני מכיר דגם שולחן שלפני 10 שנים היו בו חלקי פורניר (או איך שלא קורים ללוחות שעשויים מהרבה שכבות) והיום הם מסיבית. כנראה שזה בעוד הרבה דגמים ככה, כי איקאה הצהירה שהמטרה שלהם לעבור לשימוש מלא בסיבית מאחר וזה ידידותי יותר לסביבה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איקאה עברו לסיבית לפני יותר מ-20 שנה, אבל גם זה לא מדויק, כל מקרה לגופו. הם מערבבים את כל הטכניקות השונות, ויש סקאלת מחירים רחבה במיוחד.

מצד שני, כולם משתמשים היום בסיבית,

ומצד שלישי, אנחנו בשרשור על יוקר מחייה, להזכירך, אז עץ מלא עם חיבורים מוקפדים זה לא בדיוק הכיוון של השרשור, כן?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גישתי היא דווקא לקנות מכשירים וריהוט איכותיים, לטווח הארוך. כמובן שלא במחיר מוגזם.

אני כמעט תמיד בעד לשלם טיפה יותר אבל לקבל מוצר איכותי ועמיד. לא שזה בהכרח מעיד על איכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור - למגורים זמניים קנה ציוד זמני. למגורי קבע השקע בציוד של קבע.

תביא בחשבון שכל מעבר מזיק לרהיטים, למקרר, למכונת הכביסה ולכל שאר המציוד ה"כבד". ארונות בכלל לא שורדים את המעבר, וכך גם כל פריט מתפרק אחר. אז אם אתה שוכר דירה לשנה וצופה שתצטרך לפנות אותה בסוף התקופה חבל על המאמץ. יתרה מזאת, רהיט שמתאים לדירה הנוכחית לא בהכרח יתאים לבאה, ואתה עלול "להתקע" עם ריהוט שתשאיר לשוכר הבא, שכן לא יהיה כדאי לך להעבירו.

לגבי פריטים "קטנים" הסיפור שונה, אם מטפלים בהם כראוי במעבר הם לא סובלים יותר מדי ומחזיקים לטווח ארוך, ובהם אכן כדאי להשקיע באיכות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אמירה קצת כללית מדי, במיוחד ברהיטים. :-)

נתקלתי באינספור רהיטים עם תג מחיר גבוה שבהם התכנון המכאני דפוק מיסודו, או שהחומרים גרועים, או במלים אחרות, שילמת על העיצוב.

כלל האצבע הכי פשוט שאני יכול לתת זה למנוע חשיפה למים. פגיעת מים בסיבית זה משהו שמתפשט כמו סרטן, וגם בחומרים האחרים זה לא בדיוק מתכון לאריכות ימים. זהירות עם הספונג'ה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יד על הלב אתה יודע להבחין בין ריהוט איכותי לבין קרטון שעטוף במעטפת יפה?

אני עם האנס. אני חושב שבריהוט מסוכן לקנות ריהוט יקר.

אתה יכול לקנות בסיס מיטה מעץ אורן בלי גימורים ב300-400 שקל.

מצד שני אתה יכול לקנות בסיס מיטה אחר ב3000 עשוי מקרטון עם איזה פס של קרטון עטוף ב״עור״ בראש המיטה.

ימכרו לך קרטון עם גימור יפה במחיר מופקע. אפשר לקנות מאיקאה קרטון בזול וזהו.

מה גם שצריך לזכור שלא תמיד אתה תחליט אם הריהוט בסדר או שהוא כבר ״מיושן״ או ״מכוער״, לפעמים יש עוד אנשים בבית.

לפעמים גם הבית משתנה.

אז לטעמי... חבל על הכסף, או לפחות עד שהצלע השניה בוחרת את הספה וגם זה בערבון מוגבל כי משום מה קצב ההתיישנות של הריהוט מואץ.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתמודד כך:

* גר לא בצנטרום של הפיילה, יש יותר עבודה בצפון לדעתי.

לא מתאים לסטטיסטיקה הארצית, אבל אולי נכון למקצוע שלך.

* מקפיד לעבור עבודה כל כמה שנים בשביל להתקדם בשכר.

למרות מה שהמילניאלז חושבים, זו לא בהכרח אסטרטגיה טובה. עדיף להתקדם בשכר במקום העבודה.

* לא קונה שום פריט לבוש לילדה שהוא מעל 20 שח.

מסכנה הילדה

:sad: אני מניח שהיא עדיין תינוקת? הייתי מציע שתשחרר קצת.

תעשיה בטוח יש יותר, גם הייטק לא חסר (מת"מ, יקנעם, קיסריה).

מה זה עדיף? אני בקפיצה אחת עושה יותר מ3 העלאות במקום עבודה אחד, וזה גם במקרה ויהיו לי 3 העלאות אחת אחרי השניה.

מסכנה הילדה? יש אאוטלט של הכל 4 דקות נסיעה מהבית. אני לא חושב שאכפת לה ללבוש בגדים "old collection". ויש המון מבצעים של 3 ב20, או חליפות ב20 בchildren's place, fox, קסטרו קידס וכל אלו. kiwi עודפים וכו'.

מה זה משנה מה היא לובשת? אחרי 2 דקות זה מוכתם במשהו גם ככה.

benor, חפש ב"אגורה", "יד 2 למסירה" וכל מיני קבוצות מסירה בפייסבוק.

לא צריך יותר מזה. תאמין לי.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רהיטים. חצי מהריהוט אצלי בבית, בניתי לבד. החצי השני מאיקאה- שגם זה נחשב לבניתי לבד...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
זאת אמירה קצת כללית מדי, במיוחד ברהיטים. :-)

נתקלתי באינספור רהיטים עם תג מחיר גבוה שבהם התכנון המכאני דפוק מיסודו, או שהחומרים גרועים, או במלים אחרות, שילמת על העיצוב.

כלל האצבע הכי פשוט שאני יכול לתת זה למנוע חשיפה למים. פגיעת מים בסיבית זה משהו שמתפשט כמו סרטן, וגם בחומרים האחרים זה לא בדיוק מתכון לאריכות ימים. זהירות עם הספונג'ה.

הכוונה שלי שהאיכות והעמידות שלהם בינונית, והמחירים לא כאלה זולים ביחס לחנויות רהיטים אחרות. הכוונה כמובן לא לחנויות מותגי שיט נובורישי בעיצוב איטלקי אלא כל מיני חנויות ריהוט קטנות.

לדוגמא, רכשנו ספה ענקית 2.5 מטר בהתאמה אישית במקום שנקרא ד"ר קאוץ' בדרום תל אביב ב3000 ש"ח כולל הובלה. במחיר הזה באיקאה יש רק ספות מעפנות וקטנות.

באיקאה המוצרים שבאמת יפים, הם גם תמיד הכי יקרים.

דווקא הכלים הקטנים שלהם הכי איכותיים ביחס למחיר. אטבי כביסה שלא מתפרקים, קרש חיתוך מצויין, כל מיני קנקנים, סכו"ם, כוסות, סדינים, וילונות וכאלה.

בעניין הספונג'ה, למה לעשות את זה לעצמך? אנחנו בעידן שואבי האבק מהחלל החיצון, ובשימוש יחד עם מגב וסמרטוטי רצפה חד פעמיים לא צריך את זה יותר. חוץ מהרהיטים, זה הורס גם את הדלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...