Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טופס בדיקה לפני רכישת רכב - יונדאי i20

AlonBZNR
שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לקנות רכב יונדאי i20. בחנתי כמה אופציות בטווח המחיר שלי ומצאתי את הרכב הזה - מודל 2011 עם טסט עד אפריל. יש לו 163000 ק"מ בערך.

פגשתי את המוכר ליד ביתו ועשינו גם סיבוב על האוטו. המוכר נראה אדם אמין מאד. הוא סיפר לי שהרכב בבעלותו מאמצע שנת 2016, לפניו הוא היה בבעלות פרטית והיד הראשונה הייתה מליסינג נהג יחיד (כל הפרטים תואמים למה שכתוב ברישיון). בכל התקופה שהרכב אצלו הוא טופל רק במוסכים מורשים של יונדאי (בבני-ברק וברחובות) והוא הציג לי את כל הקבלות המסודרות של כל הטיפולים שם - הרכב טופל בצורה מסודרת לפני כל טסט וכל מיני דברים נוספים שהיו צריכים לטפל בין לבין טופלו גם.

נתתי לחבר שמבין קצת להסתכל על הטיפולים וכל מה שנעשה והוא אומר שזה נראה לו סבבה ממש.

לקחנו את הרכב לבדיקה וזו התוצאה שהתקבלה:

check_buy_hyundai_i20.pdf

רציתי לשמוע ממומחים שמבינים כאן קצת, כמה מהדברים פה הם בלאי טבעי שמתאים לרכב בגיל כזה וקילומטרז' כזה וכמה דברים באמת צריכים להדאיג אותי?

איך הייתם ממליצים לי להתקדם?

חשוב לי להדגיש - פגשתי כמה וכמה מוכרים, חלק גדול מהם היו אנשים מאד לא נעימים שנראים גם לא אמינים. מצאתי פה מישהו שנראה אמין מאד ומסודר מאד ובעיניי גם זה חשוב מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון שלו הוא 24000 בערך, המוכר מוכן לרדת לכיוון ה-20000. הלכנו להתייעץ גם במוסך של יונדאי ברחובות שבו האוטו טופל. איש השירות שטיפל באוטו במוסך הזה אמר לי בעצמו שהוא מכיר את האוטו הזה ומבחינה מכנית הוא במצב בסדר גמור. כל הבלאי שהיה שם לטענתו זה בלאי טבעי של אוטו במצב כזה.

על איזה יישור קו אתה מדבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הזה שווה הרבה פחות מ-20% הפחתה שמבקשים עבורו. יש פגיעה בקורות האורך = קצה שלדה, פגיעה מאחור ובשני הצדדים. בנוסף מדובר על קילומטראז' מעל הממוצע בכלי רכב כאלה - אני הייתי מוותר.

יש לי ספקות לגבי איכות הטיפול שהרכב קיבל יש נזילות מים ושמן ומשקעים במנוע, יש להחליף תושבות גיר, ואולי גם בולמי זעזועים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הזה שווה הרבה פחות מ-20% הפחתה שמבקשים עבורו. יש פגיעה בקורות האורך = קצה שלדה, פגיעה מאחור ובשני הצדדים. בנוסף מדובר על קילומטראז' מעל הממוצע בכלי רכב כאלה - אני הייתי מוותר.

יש לי ספקות לגבי איכות הטיפול שהרכב קיבל יש נזילות מים ושמן ומשקעים במנוע, יש להחליף תושבות גיר, ואולי גם בולמי זעזועים.

הרכב טופל במוסך הרשמי של יונדאי ברחובות. ראיתי את כל הקבלות על הטיפולים.

יחסית לרכבים אחרים שראיתי, זה דבר שהוא משמעותי בעיניי. שווה ללכת להתייעץ במוסך המורשה או לוותר לגמרי?

אין מצב שסתם החמירו יותר מדי שם?

אני פשוט מחפש רכב כזה כבר הרבה זמן, זה עומד בתקציב שלי וגם הבנאדם שמוכר אותו נראה באמת אדם הוגן וישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי - אבל ייתכן שהמוסך המטפל לא יהיה אובייקטיבי.

זה לא שאני אומר "אל תקח את הרכב" אבל יש לך פה קצה שלדה שהוא לבדו מציב סימן שאלה גדול באשר ליכולתך למכור אותו בעתיד בהפחתה דומה או קרובה להפחתה שאתה רוצה לשלם עכשיו. (תצטרך להוריד הרבה יותר)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להבין הרבה. מה שאני רואה זה רכב מרעיש, עם נזילות וסימני קורוזיה, כנראה גם בלאגן במערכת השמן, עם בוצה שהבנתי שזה מעיד על אי החלפת שמן מנוע, עם מייצבים ומתלים פגומים

בנוסף רכב שעבר תאונה

לא נראה לי שיש דבר תקין ברכב הזה.

וכל זה ברכב שיש אותו כמו זבל בכבישים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מבין הרבה - אל תגיב.

הבדיקה פרט לעניין התאונות, רובה כסת"חים. לא הייתי מתרגש מרוב מה שרשום שם.

יש גם תושבות מנוע שצריך לעשות וכנראה גם משולשים.

עד כאן הגיוני לשלם 20 על הרכב.

הבעיה מתחילה בקצה השלדה. הרכב הזה עבר כנראה יותר מתאונה אחת לא קטנה.

תבקש להוציא דוח עבר ביטוחי מהאתר של מרכז הסליקה לקבל איזושהי תמונה. רק שתדע שכל התקופה שהרכב היה בליסינג - עברו הביטוחי לא יופיע שם שכן חברות הליסינג לא מבטחות את הרכב בביטוחים מקיפים.

אם אתה רוצה להמשיך ברכישה - זה רק בהורדת מחיר משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מבין הרבה - אל תגיב.

הבדיקה פרט לעניין התאונות, רובה כסת"חים. לא הייתי מתרגש מרוב מה שרשום שם.

יש גם תושבות מנוע שצריך לעשות וכנראה גם משולשים.

עד כאן הגיוני לשלם 20 על הרכב.

הבעיה מתחילה בקצה השלדה. הרכב הזה עבר כנראה יותר מתאונה אחת לא קטנה.

תבקש להוציא דוח עבר ביטוחי מהאתר של מרכז הסליקה לקבל איזושהי תמונה. רק שתדע שכל התקופה שהרכב היה בליסינג - עברו הביטוחי לא יופיע שם שכן חברות הליסינג לא מבטחות את הרכב בביטוחים מקיפים.

אם אתה רוצה להמשיך ברכישה - זה רק בהורדת מחיר משמעותית.

זו גם התמונה שקיבלתי ממוסך יונדאי נוסף אליו ניגשתי עם הבדיקה. לטענתם, רוב הדברים כאן הם שטויות ואת כל השאר אפשר לעשות גם ככה בטיפול הבא של האוטו.

עניין העבר הביטוחי קצת מדאיג אותי , אם כי המוכר סיפק לי טופס מחברת הביטוח שלו ובו מצוין עבר ביטוחי נקי בשנים האחרונות.

העניין הוא מה שהיה בידיים הקודמות.

בכל מקרה, כמה סביר לשלם על רכב כזה?

18000 בערך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטופס של מרכז הסליקה הוא לכל התקופה שהרכב היה מבוטח.

http://www.slika-ins.co.il

תבקש מבעל הרכב שיוצא את הטופס מכאן ואז נוכל להיות חכמים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם לא ניתן להתעלם מהתאונות שהרכב עבר, וזה דורש הורדה רצינית במחיר. ולא 4000 שקל.

בין כל מה שרשום על ידי המכון בדיקה, אני רואה הוצאת כסף רצינית בתיקון נזילת השמן שבין המנוע לגיר.

זה דורש הורדת גיר והחלפת מחזירי השמן שנמצאים שם.

כמו שאמרתי, עסק לא זול.

בגדול,{מבחינתי},הרכב לא שווה יותר מ-16000 שקל. בלחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני הקטן - הייתי מחפש רכב אחר. יש לו קצה שלדה, קילומטראז' די גבוה, ויותר מדי סימני שאלה...

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...