Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבי אספנות רוסים בישראל

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כידוע, חיים בארץ כמיליון יוצא רוסיה ומדינות שהיו חלק מברית המועצות בעבר...

בשנים האחרונות יש זרם (קטן בנתיים) של מכוניות אספנות שמגיעות מרוסיה, כמו כן יש מספר אנשים שמשמרים מכוניות שהגיעו עם גלי העליה הגדולה בשנים 1990-1992.

אני מצרף כמה תמונות:

VOLGA 21 במצב לא הכי מקורי שיובאה לא מזמן.

מנוע 2.4 עם 4 צילינדרים 70 כ"ס, גיר ידני עם ידית על ההגה, 3 הילוכים.

20190921_115909_HDR.jpg

עוד VOLGA 21.

20190615_113146.jpg

אופנוע DNEPR, מבוסס על אופנועי BMW מתקופת מלחמת העולם השניה, מנוע בוקסר 650 סמ"ק והנעה לגלגל הסירה עם נעילת דיפרנציאל.

20190615_113726_HDR.jpg20190615_114155_HDR.jpg20190615_115143_HDR.jpg

ZAZ 968M (הכחול) ובלי M (האדום).

הכחול יובא לא מזמן.

20190628_180320.jpg

20190628_180856.jpg

22.jpg

111.jpg

מנוע אחורי V4 קירור אוויר. 30 כ"ס ובהמשך 40 כ"ס, ותא מטען קידמי. 3 מיכלי נוזל בלמים שרואים בתא המטען זה עבור מעגל בלמים קידמי, מעגל אחורי וקלאץ'.

20190628_180843_HDR.jpg333.jpg

LADA 2106 שהגיעה ביבוא אישי עם העליה של שנות ה 90 ו LADA 2109 שנמכרה על ידי היבואן הישראלי של לאדה, מודל 1993 או 1994.

ה 2106 (הרכב הלבן) מבוססת על פיאט 124 ספיישל. מנוע 1600, היה הדגם היקר והמאובזר ביותר בסדרה של לאדה באותה תקופה.

ה 2109 (הרכב האדום) - הרכב הרוסי הראשון עם הנעה קידמית, הוצג ב 1985. דומה מבחינה רעיונית ועיצובית לסיאט איביזה הראשונה שגם הוצגה ב 1985 וכמו באיביזה, פורשה סייעו בפיתוח המנוע וכיול המתלים. בניגוד לאיביזה, זה לא היה מוזכר בשום מקום...

20190628_180323_HDR.jpg 20190628_182039_HDR.jpgIMG-20190628-WA0095.jpg

טנדרון IZH 2715 שנת ייצור 1990 או 1991, גם הוא הגיע ביבוא אישי בשנות ה 90. מנוע 1.5 ליטר, הנעה אחורית.

20190628_182326_HDR.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם וולגה סטיישן אפורה, הייתה שייכת ל-לב ממוסך טויוטה באשדוד אם אני זוכר נכון.

קראתי עליה באתר "קלאסיקאר" ב2005, בתקופה שהאתר נוהל ע"י ליאור ברוך

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. מכיר אותה. בנוסף יש עוד כמה מכוניות שאין לי את התמונות שלהן, גם וותיקות בארץ וגם כאלה שהגיעו לאחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב קטע מעניין, האוטו הכחול שמופיע בתמונות יובא בתחילת השנה על ידי יוטיובר וכל התהליך תואר לפרטי פרטים בערוץ שלו, בסדרה עם כמה פרקים.

מיד אחרי שיובא האוטו הוצע למכירה. לדעתי מטרת היבוא הייתה בעיקר להביא תוכן לערוץ.

רכב זהה נוסף יובא על ידי איליה מהפורום לפני כ 5-6 שנים ונדמה לי שיש עוד אחד בדרך לארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, כיף לראות!

עליתי בגיל 8 מאוקראינה והאמת עד היום זוכר את הרכבים הללו, אומנם כמו בכל דבר מעניין אותי קצת יותר הרכבים הללו עם שינויים כאלה או אחרים אבל אלו עדיין אותם רכבים.

יבוא של אחד מהזאפורוז'צי מתועד בפורום כזכור לי, אני מבין ששל האדום.

אגב מה עם החוק שאסור למכור כמה שנים לאחר יבוא? או שהמצאתי חוק עכשיו?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבוא של אחד מהזאפורוז'צי מתועד בפורום כזכור לי, אני מבין ששל האדום.

מה שתועד בפורם זה אדום אחר, מדגם זהה לכחול, לא האדם שמופיע כאן.

אם אני לא טועה לרכב ביבוא אישי אי אפשר להעביר בעלות במשך שנתיים אחרי קבלת רישוי בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה בוקי. מתישהו בדצמבר 2012 צילמתי את ה-ZAZ האדום במפגש של מועדון החמש בנוקיה. לא יודע אם זה אותו אחד שהעלית, אבל נדמה לי שבאותו זמן הוא היה חדש בארץ:

8322616011_2e943e4a66_o.jpg

[ATTACH=CONFIG]523327[/ATTACH]

ומה פירוש הכיתוב על בית הגלגל, DV17.5, אם ידוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, מה שצילמת זה לא אותו אחד שהעלתי. זה דגם חדש יותר, שנת ייצור אם אני לא טועה 1982. אז הוא היה חדש בארץ וגם הראשון שיובא.

שים לב להבדל בצורת כונסי אוויר למנוע בחלק האחורי, זה עם הכונסים הבולטים הוא משנות ה 70.

נכון לעכשיו יש 3 כאלה בארץ, 2 אדומים וכחול. ועוד אחד כנראה בדרך.

מה פירוש האותיות אין לי מושג, זה לא נראה לי כיתוב מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בביקור באוקראינה לא ראיתי אחת כזו.

בשימוש יומיומי רגיל אין כבר מזמן, אחרי הכל זה רכב די על הפנים עם מנוע שלא מחזיק יותר מ 40-50 אלף ק"מ ועד מגוון בעיות.

אבל אצל המשוגעים (בקטע טוב...) נשמרו לא מעט כאלה כרכבי אספנות/תחביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה לראות מלא מכוניות סוביטיות מכול הדגמים והשנים מוזמן לסוצ'י!

הייתי שם לפני שבוע, פשוט חוויה!

באחד הימים היינו באטרקציה מדהימה שכללה נסיעה במשאית GAZ 66, המשאית שבה נסענו מודל 1991 שזאות גם שנת יצור האחרונה.

נסענו בערך שעה בערוץ נחל חצי יבש על בולדרים ענקים וגם במים די עמוקים. בסוף הנהג נעצר לפני עליה מבטון, בערך 45 מעלות, עשה כמה מניפולציות מכניות והרכב טיפס בלי שום בעיה את העליה.

אני חושב שאף רכב מודרני לא היה מחזיק מעמד וכבר מזמן היה מתפרק אם היו נוהגים בו על בסיס יומיומי בכזה תוואי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוורנה, בולגריה, יש מוזיאון גדול ויפה של כל הרכבים ושאר הטכנולוגיה של הגוש המזרחי.

המוזיאון מקסים בעיני, לצערי עברתי בו בחטף במהלך נסיעת עבודה.

המוזיאון נמצא בתוך קניון, ושמעתי שהקניון בבעלות ישראלית.

כל המכוניות אחרי שיפוץ ונראות כחדשות. מה שיפה שמופיעים גם דגמי ה"פועלים" וגם הדגמים של בכירי המפלגה.

גם הויטרונות בצדדים נפלאות עם מגוון עצום של מכשירי רדיו, טלפון ועוד מגוון דברים מהתקופה הקומיניסטית.

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g295392-d8441907-Reviews-The_Retro_Museum_In_Varna-Varna_Varna_Province.html#photos;aggregationId=&albumid=101&filter=7

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים

הזאז 968 עם הכונסים שלי זה דגם 40 כס.

יש לי גם וולגה שממתינה עכשיו למכס באשדוד

הרכבים שלי: פיאט 127 73, פיאט 127 81 ספורט, פיאט 127 81 4דלתות, אלפא סוד 1.3 81, פיאט 131 77, פיאט טיפו 89, פיאט אונו 1.1 91. מחפש כל פיאט או איטלקיה לשיפוץ. חבר מועדון ה-5 מס14409. גיא למברסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים

הזאז 968 עם הכונסים שלי זה דגם 40 כס.

יש לי גם וולגה שממתינה עכשיו למכס באשדוד

גיא עזוב ''יש לי'', זרוק איזה עצם בדמות תמונה.

אגב מסקרן אותי העלויות, כמה זה שונה מיבוא מאירופה או ארה''ב? הרי הרכבים האלו ברוסיה/אוקראינה בטח עולים גרושים. גם לשפץ אותם שם בטח זול ביחס לכסף ישראלי.

האם השילוח והמכס מנפחים את זה לסדרי גודל של 80 אלף ש''ח לרכב למשל? (סתם זרקתי מספר).

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...