Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

4 ימים עם סטלביו שכורה, סיכום אישי

X9500
שימו לב! השרשור הזה בן 1631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יום וחצי של פגישות עבודה בפריז... לא ננצל את ההזדמנות לטייל קצת? שוריינה C-class בהרץ, אימייל הגיע ואישר שהיא מוכנה בשדה התעופה.

אורז, ממריא, נוחת.

דוכן קבלה הרץ, CDG.

"סורי סר, ווי מייד א-מיסטייק אנד דה מרצדס איז נוט רדי, אנפורצ'נטלי יו וויל הב טו ווייט 30 מינטס"

"אה, איי פריפר נוט טו... איי הב אה לונג דרייב דיס איבנינג"

"נו פרובלם סר, ווי קן גיב יו אן אלפא רומיאו סטלביו"

".......רייט........אוקיי"

"הב א-גוד טריפ, סורי אגיין"

הזדמנות לבלות 1,000 ק"מ עם סטלביו, המממ.... אני יכול לחשוב על דברים יותר מבאסים.

בחניה ממתינה Lusso שחורה, 5,500 ק"מ, 2.2 דיזל, רק 160 סוסים אבל 450 ניוטון-מטר ב-1,750 סל"ד שזה הרבה יותר מעניין. ורק כבר להתרחק מאיזור פריז, עם התנועה המציקה שבה. "תנועה" זה קצת אוברקיל כשנמצאים על הפריפריק, מקבלים פרספקטיבה חדשה לפקקוני תל-אביב.

להלן ההתרשמות שלי מהדברים היותר והפחות טובים שחוויתי עם הסטלביו:

יותר...

• המנוע גמיש ומפיק מומנט בריא, מושך מסל"ד אפסי כמו סוס יאור ומעיף קדימה את המסה בשלווה סטואית ממהירות אפס ועד לסביבות 120 קמ"ש גם אם תוקעים את התיבה בהילוך גבוה. בשלב מסויים הדחף נרגע, אפילו מידי, אבל צבירת המהירות עד 3 ספרות +20 ממש מהנה. יש לציין שמעיכת הדוושה באפס קמ"ש זוכה להתעלמות רבתי ורק אחרי כשנייה הסטלביו משתפת פעולה, ובמכה אלימה, אבל איזה כיף להרגיש את שלד המושב דוקר בגב.
  • איך SUV מעיז להתנהג ככה בסיבובים?? הגה חד ומדוייק, אחיזת כביש למופת וזווית גלגול שטוחה יחסית לז'אנר - SUV בלי ה-U, פשוט תענוג!!!
  • מערכת הקול. לא סגור מי היצרן, אבל איכות הצליל ממכרת - עם או בלי רעמי סאב.
  • מושב הנהג פשוט נוח וביחד עם ההגה המתכוונן מאפשר למצוא תנוחת נהיגה מושלמת - לפחות עבורי. מניח שיתר המושבים באותה רמה.
  • הגה שמנמן שכיף לאחוז וצמודים אליו פליפרים אלוהיים - נגישים ומרגישים מליון דולר. מתחשק להחזיק אותם ולדמיין שזה בעצם ההגה.
  • צריכת הדלק סבירה+, כ-15 קמ"ל בממוצע למרות נהיגה במוד "סטלביו" תחת תמהיל של כבישי 130 קמ"ש (נגיד...) וזחילה בתוך כפרי נורמנדי בין בונקרים גרמניים למוזיאוני D-DAY.
  • בורר ה-DNA... עכשיו ברורה לי משמעות כל אות - Dיי - לא צריך את שתי האותיות האחרות, , אפשר לשים מידי פעם, תבחרו, מבאס.
  • תפעול בקרת השיוט חכם, הלוואי ביפנית שלי - קליק לכל כיוון מוסיף\מוריד 1 קמ"ש, קליק כפול מוסיף\מוריד 10 קמ"ש. קל ויעיל.

פחות...

• המתלים טיפה נוקשים ופוגמים בנוחות הנסיעה (עם חישוקי "19), הסטלביו חובטת פה ושם, בטח יותר ממה שציפיתי.
  • צליל המנוע לא משהו. אמנם לא נשמע כדיזל בשיוט מנהלתי, אבל לא מייצר עניין בשום סל"ד וגם לא שקט בצורה מיוחדת (מצד שני, הרפרנס שלי הוא דיילי חרישי, אז אולי לא הוגן להשוות).
  • מסתיר השמש. איך, למה ומי, לכל הרוחות, החליט להשאיר מרווח כל כך גדול מסביב לתפס המסתיר? תמיד - אבל תמיד! - השמש תתיצב בדיוק מול האיזור הזה. פאק דבילי במיוחד, next level. נפתר בצורה לא אלגנטית ע"י הצמדת כרטיס אשראי לקמ"ר הפעור.
  • גימור, אהמממ... איך יצרן מאפשר להוציא מפס הייצור בשנת 2019 כלי רכב - ועוד על גבול הפרימיום - עם רשימת פאקים כזו?

1. רשרוש בתא הנוסעים, לפעמים גם בכביש חלק - בטח על כל דבר דרומה מזה.
  2. מתזי מגב שמאלי בשביתה איטלקית ורק נחיר אחד מתפקד במגב הימני. לא הכי סבבה לעלות על זה ב-130 קמ"ש בלילה עם טפטוף וחלון שמתלכלך כל כמה שניות, כשתחנת הדלק הבאה עוד 26 קילומטר.
  3. ידית פתיחת מכסה מנוע משתכנעת לעשות את העבודה המסובכת שלה פעם אחת מעשרה נסיונות (הייתי חייב, כדי למלא מים למתזים, לפחות זה שהסכים לטפטף עבור כל היתר. הרץ כנראה לא מאמינים שצריך מים במיכל או שגם הם לא הצליחו לפתוח את מכסה המנוע).
  4. החלפה אוטומטית מאור-דרך לאור-גבוה לא פעלה אפילו פעם אחת לאורך מאות קילומטרים של נסיעה, גם בכבישים חשוכים לגמרי.
  5. ידית ההילוכים חביבה אבל עם גימור מזעזע במפגש שבין שני סוגי הפלסטיקה. ממש השתדלו לייצר שם "מדרגה" חדה.
  6. חלון נהג מסיים סגירה עם צרצור גומי מעצבן. תענוג ווקאלי מפוקפק בכל פעם שמתעסקים עם תשלום בכביש אגרה.
  7. ואם כבר מזכירים ווקאלי - סטייה מנתיב מלווה בחמישיית דינג-דונג היסטריים לחלוטין. מה קרה?? תרגיעו! כמעט מצריך אדוויל אחרי כל נסיעה.
  8. תא הכפפות = תא הכפפה. הבנתם לבד.

מזכיר, מכונית חדשה לחלוטין.

ולסיכום -

לא דוז-פואה בסולם הנקודות האישי שלי אבל בסך הכל היה מהנה מאוד למרות השמינייה שהוזכרה למעלה. ארבעה ימים ואלף ק"מ עברו מהר מאוד, מהר מידי. יש לציין שבכל אותו שבוע צרפתי ראיתי 3 אלפות נוספות - אחת סטלביו ושתיים מהתקופה שביבי עדיין לא היה ראש ממשלה, ולמרות שפע הסופרקארס ואינסוף דגמים של 100,000 אירו וצפונה בכל מקום, הסטלביו משכה מבטים כמעט בכל כביש, בכל רמזור. בחלק מהמקומות שחניתי אנשים הקיפו אותה ובחנו את החוץ והפנים - די מפתיע, במיוחד אם נזכרים שהיא אוטוטו בת 3.

סטלביו, חביבה ביותר.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

9.jpg

10.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

עריכה אחרונה על ידי X9500

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת יפה לאללה, נהנתי.

לא מפתיע במיוחד שהרכב מושך מבטים גם לאחר שלוש שנים, כי מאחר וכמעט שלא רואים אותו, הוא מבחינת סטטוס רכב חדש על הכביש...

לגבי מערכת הסאונד, כנראה שרכב ההשכרה שלך היה מצויד במערכת משודרגת (HK, או המערכת פרימיום שהם החלו להציע השנה כאופציה), כי המערכת הבסיסית לא תרשים אף אחד.

אני אגב לא אהבתי את גרסת הדיזל בא יצא לי לנהוג במשך יממה. מנוע לא נעים בכלל.

עם השאר אני מסכים. ההתנהגות מפתיעה (או שלא) ומהנה מאוד בשביל SUV, אם כי זה לא שהיא היחידה מבחינה זו בקבוצה שלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב יפה,

בלי השמינייה שציינת זאת לא הייתה אלפא :wink:

את צילום כרטיס האשראי בתמונה הייתי משחיר אם אתה לא רוצה שהחור במגן השמש יהפוך לחור בכיס....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב מעולה. לא מתלהב ולא קוטל. זה מה שאני מחפש. חוות דעת של אחד שלא שותה כוסית פאראפלו לפני שינה. אני אישית מאוד אהבתי את הסטלביו הרגילה. אבל דלות האיבזור ומחיר השאירו אותה בגדר קוריוז בעיניי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הרכב, והמחיר שהוצע לי היה סביר בעיני, אבל הרכב התנדנד מידי לטעמי. כן, זה בסדר ביחס ל- SUV, אבל כנראה שאני בינתיים אשאר ברכבים קרובים יותר לקרקע :-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סטלביו 280 כבר שנה ואלו הרשמים שלי, יציין רק שלפני הסטלביו היה לי לקסוס NX 3 שנים, בשבוע האחרון הייתי עם BMW X4M במשך שבוע.

עד עכשיו אני מרוצה מאוד מהרכב ואפשר להגיד שאני ממש מאוהב בו, מרגיש כמו רכב ספורט במבנה של SUV, אחרי שבוע עם הBMW למדתי להעריך עוד יותר את האלפא, חדות כניסה לפניה ומתלים שמשאירים אותך מפולסים, פשוט כיף (חייב לציין שבבמוו ממש התאכזבתי מחדות הכניסה לפנייה והרכב הרגיש לי הרבה יותר גדול וכבד, המנוע היה נהדר אבל מאכזב בצליל), מנוע נהדר 5.7 שניות למאה, צליל נחמד מאוד, סהכ נוחה, מושב אחורי לא מרווח במיוחד, לגבי כל ה"תקלות"X9500 ציין, לגבי הסטייה מנתיב הוא צודק ב100% פשוט מתריד ומעצבן וגורם לך לכבות אותה, לגבי הידית הילוכים גם צודק באמת מוזר המדרגה בין החלקי פלסטיק.

לפי דעתי הגימור יותר איכות כולל הפלסטיקים מהX4 ואין את הדמוי קרבון עם הקצוות הלא משוייפים שהפריעו לי מאוד בעין בBMW. הסטלביו מגומרת נהדר, כל מיני פרטים קטנים שאהבתי כמו החיפוי בחלק הפנימי במסגרות של החלונות עם פלסטיק עבה,במושב האחורי איפה שיש את גומחה של הגלגלים יש שם ריפוד עור עבה, משוטי הגה מדהימים כמו במזרטי (ולא כמו בX4M שצריכים לחפש אותם כל הזמן)

יש לציין שאצלי זה הרמת גימור הגבוהה שהמושבים מרופדי עור איכותי יותר והמערכת סאונד משודרגת ועוד פס אלומניום עם עץ אמיתי בדשבורד.

לגבי האור הגבוהה אוטומטי עובד מדהים, כנראה X9500 לא הפעיל את זה כמו שצריך,פשוט כיף לנהוג עם זה בלילה.

לסיכום עד עכשיו 0 תקלות, מרוצה מאוד מאוד מהרכב ואפילו מופתע כל יום מחדש כמה שהוא ספורטיבי וכיפי.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מוכן לסלוח על החסרונות תמורת מראה ובעיקר התנהגות ספורטיבית. היציבות בפניות וסיבובים.

גם אצלי תא הכפפות הוא בעצם תא כפפה שיותר מספר רכב וחבילת מגבונים- לא נכנס בו מעבר. לפחות הוא מרופד בסוג של משי. נעים.

לפחות עשו לך תפוסנים לכרטיסי אשראי למקרה שיש שמש. נתנו לך אופציה :-)

הרבה פעמים אני חושב "למה הם עשו את זה דווקא ככה" כשאני משווה משהו ברכב שלי ליצרנים אחרים. אלפא...

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האור הגבוהה אוטומטי עובד מדהים, כנראה X9500 לא הפעיל את זה כמו שצריך,פשוט כיף לנהוג עם זה בלילה.

מכיר את הפונקציה הזו מה-GS שלי ושם זה עובד כמו שעון יפני.

באלפא לא היתה טעות בהפעלה ועבדתי לפי הספר - וידוא שהפונקצייה על ON בהגדרות המולטימדיה, בורר תאורת פנסים על A ודחיפת ידית אור גבוה למצב קידמי קבוע. זה פשוט לא פעל.

מצד שני, גם מתזים וידית מכסה מנוע לא פעלו, אז לא הרמתי גבה גבוה מידי...

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את הפונקציה הזו מה-GS שלי ושם זה עובד כמו שעון יפני.

באלפא לא היתה טעות בהפעלה ועבדתי לפי הספר - וידוא שהפונקצייה על ON בהגדרות המולטימדיה, בורר תאורת פנסים על A ודחיפת ידית אור גבוה למצב קידמי קבוע. זה פשוט לא פעל.

מצד שני, גם מתזים וידית מכסה מנוע לא פעלו, אז לא הרמתי גבה גבוה מידי...

מוזר אצלי זה עובד מדהים.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...