Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אי התנעת רכב

lior00
שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום יש לי שאלה אם נניח ניקח מצב קיצוני כמו חודשיים שלא מניעים את הרכב ונגיד שהמצבר הוא חדש מה באמת יקרה בפועל? המצבר יתרוקן מן הסתם אבל ברגע שאשתמש בכבלים ואחזיר לו את הכוח הוא יעבוד תקין? או שבגלל המצב הקיצוני הוא לא יעבוד יציב ויהיה צריך להחליף אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן וייפרק כולו וכבלים לא יעזרו יותר מידי אלא רק לנסיעה הראשונה שלאחר הפריקה ואז תצטרך להחליפו או שישחק לך המזל והוא ייפרק לא לרמה הכי נמוכה ועוד יישרוד יופי לאחר כבלים. זה תלוי בקצב ההיתרוקנות שלו אני מניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן וייפרק כולו וכבלים לא יעזרו יותר מידי אלא רק לנסיעה הראשונה שלאחר הפריקה ואז תצטרך להחליפו או שישחק לך המזל והוא ייפרק לא לרמה הכי נמוכה ועוד יישרוד יופי לאחר כבלים. זה תלוי בקצב ההיתרוקנות שלו אני מניח.

מבחינת בלאי שיכול להיגרם כתוצאה מאי התנעה למשך תקופה ארוכה (חודשיים/שלושה) יש עוד בלאי שצריך לקחת בחשבון חוץ ממצבר?

מצבר חדש היום עולה 400 שקל ככה שזה זניח יחסית

נ.ב

יהיה דרך לדעת אם המצבר אחרי ההתנעה בכבלים יכול להחזיק עוד תקופה של זמן? נניח שיעבור פרק זמן המצבר כמו שאמרת יכול להיפרק לרמה נמוכה אבל לא לגמריי ויחזיק עוד קצת השאלה אם יהיה אפשר לדעת מראש שהמצבר לא נפרק לגמריי ויכול להחזיק עוד טיפה.

או שאולי יהיה אפשר לדעת רק יום אחריי לראות אם צריך עוד פעם כבלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשאיר מצבר מחובר לתקופה ארוכה. זה שהמצבר ייפרק זה וודאי; אם יישאר מחובר במצב כזה, לא רואה מצב שתוכל להחיות את המצבר אחרי חודש-חודשיים.

מציע לך לעשות "תרגיל יבש" בזמן שנוח לך ואתה ערוך לכך, תנתק מצבר לעשר דקות ותחזיר, יש מצב שהרדיו יינעל ו\או הקודנית תנעל או תמות. תוודא שאתה יכול להתגבר על מכשולים אלה, ואז אתה ערוך ומוכן לנתק את המצבר לתקופה ארוכה לפי הצורך. דבר אחרון, לפני הניתוק לתקופה ארוכה, דאג שיהיה טעון היטב לאחר נסיעה ארוכה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יודע שהרכב יעמוד חודשיים ואין לך דרישות ביטוח של פוינטר/איתורן, פשוט תנתק אותו.

כשתחזור, הוא יעבוד כמו חדש.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יודע שהרכב יעמוד חודשיים ואין לך דרישות ביטוח של פוינטר/איתורן, פשוט תנתק אותו.

וואו! את זה לא ידעתי

רגע אתה רוצה להגיד לי שנניח אם אני מתכנן אפילו טיסה לחודשיים ואפילו שלוש אז פשוט לנתק את המצבר מהרכב ושאני אחזור לחבר מחדש והוא יעבוד רגיל?

אם כן זה חתיכת טוויסט בעלילה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה מה שמנסים להגיד לך פה כבר כמה הודעות. בתנאי שתדאג מראש לטעון אותו היטב לפני הניתוק (=לצאת לנסיעה ארוכה לפני כן). אם מצבו טוב והוא טעון מלא, בהחלט יש מצב שיניע בנגיעה לאחר שלושה חודשים. בדוק.

לפני כן אני ממליץ שתעשה ניסוי על יבש, שלא תחזור ותגלה בעיות לא צפויות. אם יש קודנית, מומלץ גם לרשום אצלך את הקוד במקום נגיש. תתפלא כמה מהר המוח האנושי יודע לשכוח מידע שהוא לא משתמש בו בשוטף.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו! את זה לא ידעתי

רגע אתה רוצה להגיד לי שנניח אם אני מתכנן אפילו טיסה לחודשיים ואפילו שלוש אז פשוט לנתק את המצבר מהרכב ושאני אחזור לחבר מחדש והוא יעבוד רגיל?

אם כן זה חתיכת טוויסט בעלילה...

שטויות במיץ עגבניות. סליחה על הביטוי. מצבר מתרוקן מעצמו גם אם הוא לא בשימוש וגם אם הוא לא מחובר לכלום.

הדרך הנכונה היא לחבר אותו למטען חכם בכדי למנוע התרוקנות.

ואגב שלא יספרו לך סיפורים. מערכת הטעינה לא אמורה להטעין מצברים חלשים. מצבר שעמד תקופה ואיבד מכוחו מטעינים אך ורק עם מטען מצברים יעודי.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות במיץ גזר. אז תהיה פריקה עצמית של 10%-15% מהקיבולת. אם המצבר תקין וטעון, לא ייקרה כלום לאחר אחסנה של שלושה חודשים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות במיץ גזר. אז תהיה פריקה עצמית של 10%-15% מהקיבולת. אם המצבר תקין וטעון, לא ייקרה כלום לאחר אחסנה של שלושה חודשים.

מקסימום שבוע הבא אבדוק את זה שבוע שלם לא אהיה עם הרכב גם ככה אני אוציא את המצבר ואז נראה מה יהיה

נ.ב

לגבי כבלים להטענת מצבר

אדום זה מינוס

שחור זה פלוס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקסימום שבוע הבא אבדוק את זה שבוע שלם לא אהיה עם הרכב גם ככה אני אוציא את המצבר ואז נראה מה יהיה

נ.ב

לגבי כבלים להטענת מצבר

אדום זה מינוס

שחור זה פלוס?

אדום זה פלוס שחור זה מינוס, אמור להיות לך ברכב כיסוי אדום לפלוס

יותר קל לזכור את הכיוון של המצבר שהוא מונח ברכב ואז לא תתבלבל

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדום זה פלוס שחור זה מינוס, אמור להיות לך ברכב כיסוי אדום לפלוס

יותר קל לזכור את הכיוון של המצבר שהוא מונח ברכב ואז לא תתבלבל

האמת יש לי שאלה שנובעת מבורות מוחלטת..

יש סיכוי שיש רכבים שהסדר שם יהיה הפוך?

אדום זה מינוס

ושחור זה פלוס?

או שאין דבר כזה?

אני מדבר על כללי אם זה נניח רכבים מכל הסוגים מכל השנים האלה וכולל מצבר נייד

או שכולם לא משנה מה בכולם כולל הטענת מצבר נייד

אדום זה פלוס

שחור זה מינוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוסכמה אוניברסלית, אדום זה פלוס, שחור זה מינוס.

מה שכן יכול להיות "הפוך" זה סדר הקטבים על המצבר עצמו. ולכן, מאחר שברור מכתיבתך שאתה לא בקיא כלל, אז אכן מומלץ לא להוציא את המצבר מהרכב, רק נתק את המינוס ודאג לבודד אותו כך שלא ייגע שוב בקוטב המצבר בטעות. אם אתה לא בטוח שאתה יודע כיצד לעשות זאת, תן למישהו שכן יודע לבצע.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...