Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שנכשל בטסט

doralkobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1661 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין .. אף פעם לא לקחתי את זה בחשבון...

כלומר אם יש בתיכנון נסיעה לצפון או לאילת או לים המלח..

אז לא לקפוץ לטסט יום קודם ... כי אם בטעות מכשילים אותך על גומיה סדוקה .. אז הלך הטיול.

גם אם הרישיון היה עדיין בתוקף והרכב היה נכשל על לקוי בטיחותי זה עדיין לא נעים ( לא מדבר בכלל על נכון) לנסוע עם כל המשפחה בידיעה שיש לקוי בטיחותי ברכב.

אם אתה לא יודע אז ניחא, אבל כאשר אתה יודע....לי זה לא היה נותן שקט נפשי עם כל המשפחה באוטו. ( ואני בעל מקצוע עם הסמכה לניהול מוסך).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדבר על מקרה אמיתי שקרה לי, לא צריך להמציא.

רכב חדש יחסית (3 שנים על הכביש), טסט ראשון שלו.

מערכת הבלמים מאחורה היא כפולה - דיסק/רפידות לבלימה הרגילה ודרם/נעלים לבלם יד/רגל.

הרכב נכשל בטסט הראשון על בלם העזר... ראה תמונה.

לאחר הטסט .. נסעתי בכביש מבודד ונעלתי את בלם העזר .. הרכב עצר כמו גדול.

יתכן שהרכב היה במצב הזה יותר משנה...

עדיין היית חושש לנסוע עם הרכב במצב כזה?

IMG-20190708-WA0002.jpg

ועוד מקרה אישי טרי מהיום... תפוח ההגה היה עם סימני שמן

יתכן שאם הייתי מגיע לטסט עם התפוח במצב הזה יש מצב שהיו פוסלים אותו

הוא נשטף לפני הטסט והרכב עבר?

האם אני צריך לחשוש לנסוע עם הרכב ?

תמונות של התפוח לפני ואחרי השטיפה

תפוח נקי.jpg

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמרות זאת, למשפחה שלך היית נותן לנסוע ברכב ללא חשש?

אני יכול לקחת סיכונים על עצמי אבל לא לסכן את משפחתי.

כמובן שבוחן יכול לטעות, הוא בן אדם, אבל במקרה של פות"ש ראו נזילה, אמנם קטנה, במערכת ההגה אבל בגלל עלות התיקון שטפו ושלחו לטסט חוזר. הנזילה לא נעלמה ולא תוקנה. יתכן שגם תחמיר.

אז תגיד לי אתה אם זה ליקוי בטיחותי או לא.

קיימת נזילה וגם פות"ש יודע את זה. למה לסכן את שאר משתמשי הדרך?

ואני אומר עוד משהו, הרכב יעבור טסט ואף אחד לא יסדר את ההגה. למה? כי אם לא סידרו עכשיו לא יסדרו יותר מאוחר אלא אם תהיה נזילה מאוד גדולה.

ואני שואל, למה צריך להגיע לשם? רק כשקורה משהו שואלים איך הוא עבר טסט ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את הנזילה של פותח השירשור .. אבל הוא כתב שהיה אצל בעל מקצוע שמכיר את הרכבים האלה.

לטענתם מדובר בנזילה קטנה שאופיינית לרכבים האלה (אין לנו שום פרטים על איזה רכב זה ומה מצבו).

במצב שיש לי 2 המצלות:

1) הבוחן בבור שמרגיש שעבדו עליו ורק שטפו ומסרב להעביר

2) בעל המקצוע שטוען זאת טיפה בחודש ולא כלכלי להשקיע בשיפוץ.

מה שכן בקריאה חוזרת .. אני רואה שהפסילה הייתה על מסרק הגה ואילו שלחו אותו לשטוף את המשאבה.

בדר"כ המשאבה לא נמצאת באותו מקום של המסרק?

המשאבה יושבת על מודול המנוע והמסרק יושב על הפרונט.. החיבור בינהם הוא בצינור לחץ גמיש...

אז עכשיו לא ברור מאיפה הנזילה..

ברכב אמריקאי אחר שהיה לי לפני כ-7 שנים... היו קצת דפיקות בהגה... הראשון שהרגיש אותם היה מנהל המוסך,

במוסך המורשה שהרכב טיפל.. הוא גם טען שזה אופייני לרכב , זה ממש לא בטיחותי ולפני הטסט כדאי שאגיע על מנת שהם

יגרזו ויחזקו.. אחרת אם הרכב יכשל בטסט הם חייבים לשלוח את כל ההגה לשיפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה המשאבה יושבת כי פות"ש לא אמר איזה רכב זה מלבד זה שזה ג'יפ ( אולי cj?).

בכל מקרה, נזילה קיימת. כלכלי או לא כלכלי זה לא קשור לבטיחות.

אין לך כסף? אל תחזיק אותו.

אנשים לא צריכים להיפגע כי מבחינתך זה לא כלכלי.

זאת התרבות בארץ וכשקורה משהו התגובות הן: לתלות את מכון הרישוי, בעל התעודה, הבוחן, המכונאי, בעל המוסך וכו'.

יש ליקוי בטיחותי - למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסט הראשון (לפני חודש) אמרו לי לך תנקה את המשאבת הגה. בבדיקה במוסך שהרכב מטופל בו באופן קבוע עולה כי ההזעה מינורית וחסרת חשיבות וההשקעה על משאבת הגה חדשה לא שווה את זה. במכון טסטים אמרו לך תנקה טוב טוב ותחזור יהיה בסדר.

ניקו מה שאפשר בכל זאת כל האוטו ממוגן למטה ואין ככ גישה אבל כשהאוטו על ליפט עם גרניק אפשר להיכנס בדרך לא דרך בלי להוריד את הגריל הקדמי (דבר שכן עשו בבדיקה אחרי הטסט הראשון כדי לנסות לאתר נזילה).

היום בטסט לטענת הובחן הבעיה היא במסרק הגה מבחינתו הוא לא תקין וצריך להחליף לא הסביר יותר מדי ואז אמר יודע מה לך תעשה "כיוון מסרק הגה". אני לא יודע מה אתכם אבל אני בחיים שלי לא שמעתי על כיוון מסרק הגה... איך מכוונים מסרק הגה? בכל מקרה חזרתי למוסך שלי וגם שם הוא לא הבינו מה לעזאזל הוא רוצה הם אמרו שאפשר לעשות כיוון פרונט שזה מכוון גם עוד משהו חוץ מהגלגלים אבל הכיוון פרונט של האוטו תקין ונעשה לפני קצת מעל שבוע בלי קשר לטסט והם לא רואים איך כיוון פרונט יכול לפתור נזילת רפאים שכזאת.

כל ההתנהלות מול מכון הטסטים הזה היא הזויה לחלוטין מילא אם היה להם שם מוסך שלהם והיו מנסים לעקוץ אבל אפילו זה לא.. ועוד דבר שלא שמתי לב אליו בכלל מסתבר שהחליפו לי לוחית רישוי בטסט הראשון (לפני חודש) ולא שילמתי על זה כי לא אמרו לי אפילו אבל יש לי את הטופס משודך ביחד עם כל הטפסים של 2 הבחינות שעשיתי. היום גם רצו שאחליף והפעם רצו שאשלם אמרתי להם שהם מוזמנים להביא לי את הישנה שהחליפו לי לפני חודש ולקחת את החדשה ולדחוף אותה עמוק עמוק ל.... פשוט חוצפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חודש אתה עם זה? אולי שיפרקו את המיגון ויבדקו בצורה יסודית?

נשמע שאתה מחפש להאשים את כל העולם כי זה לא "כלכלי" לתקן את הרכב.

מצטער אבל כל הפוסט הזה נשמע כמו אכלו לי, שתו לי.

בהצלחה בטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך הארכה של הטסט לצורך נסיעה למוסך ולצורך תיקונים ולא לצורך טיולים.

שוטר שעוצר אותך ומשתכנע שאתה לא נוסע למוסך יכול להוריד את רכבך מהכביש ולתת לך זימון לבית משפט.

אם עדיין אתה רוצה לקבל הארכה, אתה יכול לקבל הארכה ל 48 שעות דרך משרד הרישוי.

לא תצליח לקבל הארכה לחודש רצוף.

לא נכון.

אישור נסיעה הוא אישור נסיעה לכל דבר, אלא אם צויין אחרת. קרה מקרה בעבר אשר נכשלתי על אור בלם אחורי שמלאי לא תקין. הרכב היה נדיר יחסית והיה צורך בהזמנת החלק התקול (בית נורה) קיבלתי אישור זמני לשבוע ונסעתי. משלא הגיע החלק גם לאחר השבוע, האריכו לי בעוד שבוע ואחרי כן בעוד אחד וגם אחריו בעוד אחד (ארבעה שבועות בסה''כ) שראיתי שהחלק מתעכב אז שאלתי על אישור ארוך יותר ואמרו שניתן להאריך עד חודש אבל בארבע פעימות. בסוף השבוע השלישי גם נעצרתי לביקרת ע''י שוטר תנועה בשישי בלילה שביקש רשיון ורכב ומכיוון שזה לא היה בתוקף, הוצג הקודם ביחד עם הארכה והכל היה תקין. חבל שאתה נותן מידע שגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידע איננו שגוי.

בכל לקוי בטיחותי( רק בטיחותי) מצויין תוקף האישור, שהאישור ניתן לצורך תיקונים בלבד ושיש להציג כרטיס עבודה/חשבונית ואישור תקינות בסיום.

זה איננו מופיע במנורות/ לוחיות רישוי/ צמיגים והכשלות קטנות (כמו במקרה שלך)

זה מופיע בלקויים של בלמים/ היגוי/ מתלה (כמו המקרה שעליו אנו מדברים).

יעלה פות"ש את הטופס בחלקו האחורי ( עם פרטים מטושטשים ) ואוכיח לך שהמידע שנתתי איננו שגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידע של אסי לא שגוי. בטופס ליקויים כשהרכב נפסל על סעיפי בטיחות למטה מופיע "הרכב הנ"ל רשאי לנוע בדרכים לצורך תיקונים בלבד עד לתאריך XX/XX/XXXX (שבוע ימים מתאריך הבדיקה)".

כמו שכתבתי, אפשר אחרי שבוע להגיע לאותו מכון טסטים ולבקש הארכה לשבוע שני וגם לשבוע שלישי ורביעי. כל שבוע צריך להגיע מחדש, אי אשפר לקבל הארכה מראש ליותר משבוע.

אחרי חודש תוקף הבדיקה (שנכשלה) מסתיים, צריכים לבצע את כל הטסט מחדש. אפשרי באותו מכון טסטים או במכון אחר. במהלך החודש שאחרי הבדיקה אין אפשרות לעבור למכון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1661 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...