Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 2008 עם מנוע 1.6.

omricn
שימו לב! השרשור הזה בן 1630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעיצומי חיפוש רכב עבור בת זוגי עלו מספר אופציות בהן פיג'ו 2008 שנתון 2014 בעלת מנוע 1.6 המפיק 120 כ"ס.

מסקירה שלי מצאתי שהרכב בעל תיבת הילוכים AL4 בעלת 4 הילוכים אשר מסרסת מעט את הרכב. מעבר לכך, האם ידועות מחלות/תקלות ידועות? המחיר קורץ מאוד ונראה שסך הכל החבילה מאוד משתלמת עקב סחירות קשוחה מאוד.

עריכה:

באותה נשימה, אופציה נוספת הינה יונדאי i30 1.6 שנת 2013. כנ"ל - מחלות\תקלות?

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדרה בבאלגן:

המנוע הוא מנוע 1.6 120 כ"ס מסדרת המנועים שפותחה עם ב.מ.וו. רגיש מאד לטיפול רשלני, ולא חסכוני (הגירסה מ-2013 כבר חפה ממחלות ילדות)

הגיר דווקא אמין - בגירסה ששווקה בשנים האחרונות כבר לא סובל בעיות כרוניות חוץ מאופי פעולה מעצבן שלא כולם אוהבים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדרה בבאלגן:

המנוע הוא מנוע 1.6 120 כ"ס מסדרת המנועים שפותחה עם ב.מ.וו. רגיש מאד לטיפול רשלני, ולא חסכוני (הגירסה מ-2013 כבר חפה ממחלות ילדות)

הגיר דווקא אמין - בגירסה ששווקה בשנים האחרונות כבר לא סובל בעיות כרוניות חוץ מאופי פעולה מעצבן שלא כולם אוהבים.

אז במידה ושוקלים רכב כלשהו עם המנוע הנ"ל, מומלץ ללכת על דגמי 2013 והלאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראה היה לי פעמיים נסיון עם הגיר הזה,

בפיזו 307 1.6 שאמנם הוא עבד די מעצבן(התבלבל בהילוכים, לא היה חלק, סרב לפעמים להגיב לקיק) אבל הוא לא היה נוראי ברמות בלתי נסבלות, ולא הפך את הרכב לעגלה. הייתי מעדיף אותו מאשר 90 אחוז מהגירים הרובוטיים החד מצמדיים.

ברנו קליאו שנהגתי עליה לעומת זאת, הוא באמת היה בילתי נסבל, עם כול החסרונות, גם הרכב היה עגלה ברמה אחרת לגמרי.

אז או שב-רנו התיבה הזאת מכויילת בצורה אחרת לגמרי, או שפשוט אני ואתה במקרה נפלנו על 2 רנו קליאו עם גיר גמור.

העניין הוא שסיטרואן סי 4 2013-2014 עולה 20-25 אלף. ו-קיה פורטה ויונדאי I35 עולות סביב ה-43-40 אלף, ומאוד קשה למצוא כאלה שלא היו בליסינג.

מפה מגיעה הפזילה לסיטרואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם גיר רובוטי חד מצמדי שונה מרכב לרכב,

אם תתן לי לבחור בין הגיר האוטומטי שיש לי בקליאו לבין הרובוטי החד מצמדי שיש ב108, אקח את הגיר של ה108 הרובוטי בלי לחשוב פעמיים,

אך ההחלטה הזו לא תהיה זהה כלפי הגיר הרובוטי של ה301 למשל, ששם הוא פשוט אסון.

הגיר בקליאו אכן גורם למנוע ה1.6 לסירוס מוגזם,

המצב לא היה כך ב206 וב 208, אך בפיג'ו הוא היה גם גרוע, דופק, מתבלבל, מוריד הילוך בלי סיבה על 100 קמ"ש, פשוט גיר מפגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משווה גיר לא תקין שעבר כמעט 300 אלף ק"מ בקליאו שלך עם גיר רובוטי תקין, זה לא הוגן.

גיר AL4 כשהוא תקין ועם ק"מ נמוך עובד די טוב, אומנם לא אידיאלי אבל זה אחרי הכל גיר פלנטירי רגיל ואין לו את החסרונות של רובוטי חד מצמדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר הAL4 כאשר הוא תקין ירגיש לך כתקול,

הגיר הזה בלתי נסבל, ולדעתי זה הגי הפלנטרי הכי נוראי שיצא לי להיתקל אי פעם,

הבעיה היא ששיפוץ נורא יקר, וגם לא מחזיק הרבה זמן, וקשה למצוא מפירוק אחד תקין, כי הרוב דפוקים בדיוק כמו הגיר שיהיה לך, אויל אפילו גרוע יותר.

ואני מדבר איתך על ניסיון עם 3 רכבים, פיגו 206, 208 , ורנו קליאו DP0 שזה אותו גיר אך של רנו.

בגדול, הרכב יסע לך, אך אתה תסבול, אישית, אם אקנה רכב עם הגיר הזה, זה יהיה אחרי הורדה רצינית ממחיר המחירון, ולהיות מודע שאתה תסבול ממנו.

הסבל יהיה בעיקר, מדפיקות בגיר, השהיות, וכבדות בנסיעה, ממש מסרס את המנוע.

א. שיפוץ וטיפול ב-AL4 הם ממש לא יקרים ולא בעיתיים בכלל (בהשוואה למחירי טיפולים באופן כללי, כמובן). שיפוץ מלא בלובינסקי עולה כ-8,000 ש"ח, ובמקומות אחרים 5,000-6,000 ש"ח. שיפוץ מוצלח יחזיק לא רע. כמובן שלכל מכלול יש אורך חיים מסויים, והגיר הזה הוא כנראה לא האידאלי אם מתכננים להגיע לחצי מיליון ק"מ בנסיעות עירוניות. אבל הוא ממש לא כזה נורא מבחינת אמינות.

ב. מבחינת התנהגות יש לו באמת העברות לא חלקות. זה יכול להיות די מעצבן כשזה קורה, אבל זה ממש לא קורה כל הזמן. מעבר לזה - הוא די בסדר.

ג. תהיתי לעצמי למה לך לקנות קליאו בת 10 עם יותר מרבע מיליון ק"מ וגיר תקול - יש מצב שזה כדי שתוכל להמשיך להתלונן בפורום על רכבים צרפתיים וכמה הם לא אמינים? רצוי בלי להזכיר את נתוני הפתיחה של הקליאו האומללה שלך?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Buki

אתה צודק, זה לא הוגן, אך אני מעדיף את הרובוטי של ה108 אפילו על הפלנטרי של ה208 1.6A שהיתה לי, שגם איתו סבלנו, ה208 שהיתה עם קילומטראג' די טרי (אך קנינו אותה משומשת ולא חדשה), אני חייב לציין שה208 עם הגיר של אייסן נוסעת כמו שצריך ולא כמו הAL4.

pooh-bear

לגבי א., זה היה מזמן, אך כאשר עשיתי שיפוץ לגיר ה206 זה בקושי החזיק שנתיים עד ששוב חזר לדפוק ולהתבלבל.

לגבי ב. בהשוואה לגירים פלנטרים אחרים, הוא לא די בסדר, אפילו לא קרוב.

לגבי ג. למה קניתי! יש לי סיבה אישית משלי, כמו שתמיד אגיד את זה, אין לי בעיה עם רכבים צרפתיים, אני אפילו די מחבב אותם, עובדה, קניתי, וגם המלצתי לאח שלי לבדוק 3008 וC5 החדשה במקום הקארוק (שדי אהב) שאפילו לא היו בסקוף שלו, וכנראה שהוא הולך בסוף על הC5, אך מה זה חשוב, העיקר הוא שברגע ואני אוהב רכב מסויים אך יש לו מגרעות, אין בושה לכתוב עליהן, או להאיר את עיניו של מתעניין ברכישה כזו, אני כותב שורות אלה ודי בטוח שיבוא עוד יום בקרוב ושוב תזכיר לי על התלונות האלה, זה בדיוק כמו שהרבה אנשים לא מוכנים להפנים שלצרפתים היתה פעם סטיגמה ארורה של אמינות ירודה, והיום זה רק הסטוריה, כי הם אמינים בדיוק כמו השאר או קרוב מאוד,

אצלי היה ניסיון רע מאוד עם 2 רכבי פיג'ו שהתלוננתי וסבלתי מהם בלי סוף, הגיע הזמן להמשיך הלאה, אך אתה עדיין תקוע כמו רוב הישראלים הטיפוסיים, שבעצמך מתעב, אז תעשה לי טוב בבקשה, די כבר, תתקדם מהדף הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיצומי חיפוש רכב עבור בת זוגי עלו מספר אופציות בהן פיג'ו 2008 שנתון 2014 בעלת מנוע 1.6 המפיק 120 כ"ס.

מסקירה שלי מצאתי שהרכב בעל תיבת הילוכים AL4 בעלת 4 הילוכים אשר מסרסת מעט את הרכב. מעבר לכך, האם ידועות מחלות/תקלות ידועות? המחיר קורץ מאוד ונראה שסך הכל החבילה מאוד משתלמת עקב סחירות קשוחה מאוד.

עריכה:

באותה נשימה, אופציה נוספת הינה יונדאי i30 1.6 שנת 2013. כנ"ל - מחלות\תקלות?

תימצתו לך את הכל ממש כמו שצריך.

המנוע רגיש להזנחה, הגיר בסה"כ בסדר גמור. עיקר הבעיות ממנו הוא סובל נובעות מחוסר טיפול. לא הזנחה... חוסר טיפול.

היצרן במקור קבע שהגיר הוא גיר "ללא טיפול" לכל החיים.

אך מערכת הידראולית לחוד ומציאות לחוד.

הגיר לא יקר לטיפול ועיקר הבעיות מתחלקות בד"כ ל-2 סעיפים עיקריים:

1. שסתומים (זוג סה"כ) שנסתמים כתוצאה משחק שמתפתח בגיר (תופעה הגיונית בכל גיר אוטומטי). בגיר שעובר החלפת שמן אחת ל 30-40K קמ, אין בעיות שסתומים.

2. רינגים (טבעות אטימה) לגיר. תופעה שבשנים האחרונות למדו איך להתמודד עם הסימפטום ולפתור את הבעיה (נפילת לחץ הידראולי בגיר כאשר השמן חם).

בשני המקרים מדובר בתיקונים שבין 1000 ל 1500 שח, לא סוף העולם.

במנועים חזקים (עתירי מומנט) הגיר עובד נהדר. אצלי ב C4 2.0L וגם בקסרה פיקאסו (שהיתה לי) 2.0L הגיר עבד כמו חמאה, בלי בעיטות ובלי בעיות.

בקסארה 1.6 שהיתה לי (8 שנים) הוא עבד כמו חמאה מאותה הסיבה שהזכרתי: טיפלתי בו (החלפת שמן כל 30-40K ק"מ). נמכר עם 250,000 ללא שיפוץ (ועבר שיפוץ לאחר מכן, לא זוכר אם ב 265 או 280 אלף ק"מ. האוטו עדיין נוסע אגב).

אם אתה סובל מקפריזות וסגנון הנהיגה שלך הוא 2 דקות רגוע ו-2 דקות בהתקף עצבים, הגיר ישתגע.

בכל מקרה אחר הגיר יעבוד נהדר. קיק-דאון תקבל בלי בעיה כל עוד תדע איך לנהל את דוושת הגז: לחיצה מהירה - תקבל קיק. לחיצה איטית - לא יהיה קיק.

זה לא קשור כמה עמוק תלחץ את הדוושה של הגז למטה אלא כמה מהר.

בייתר הרכבים שעברו תחת ידיי, החלפה של שסתומים ושמן הופכת את הגיר לחלק יותר באופן ברור.

החלפות הילוכים איטיות כאשר השמן חם הן בד"כ סימן לירידת לחץ שמן ולרוב החלפה של הרינגים מחזירה את הגיר לחיים חדשים.

הוא לא הגיר הטוב בעולם אבל זה גיר ישן וטוב: פלנטרי עם נעילת ממיר מומנט החל מהילוך 2 - שזה נהדר.

לא הייתי חושש לקנות רכב בגלל הגיר הזה - אבל אנקדוטה נוספת בעניין: ברגע שאתה מגלה את עולם ה"גיר האוטומטי 6 הילוכים", וכשמדברים על רכב מודרני מ 2013 ואילך, אני הייתי מחפש אלטרנטיבה מודרנית יותר כי גיר 6 הילוכים מול 4 זה עולם אחר גם בביצועים (אפילו בנהיגה רגועה) ובהחלט בצריכת הדלק.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לנהוג ברכב חדש לגמרי (עם כמה אלפי ק"מ) עם הגיר המדובר, גרסת רנו מנוע 1.6.

הגיר עובד חלק, החלפות הילוכים סבירות (יחסית, כן...) אין שילוב הילוכים לא קשורים, יש קיקדאון כשצריך. לפעמים, יש נקישה בקושי מורגשת בהורדה משני לראשון. אם לא הייתי מחפש במיוחד, לא הייתי מרגיש. מחזיק הילוך נמוך כמה שניות אחרי סיום האצה מהירה ורק אז מעלה.

תחושת "הסרוס" מגיעה משני דברים:

1. יש רק 4 הילוכים, הפערים בינהם גדולים מאוד. כל החלפת הילוך גורמת לצניחת סל"ד גדולה, משם המנוע צריך לטפס שוב למעלה וזה לוקח זמן.

2. תיבות רבות של יצרנים אחרים משחררות את נעילה הממיר מומנט כשיש צורך בהאצה.

דוגמה: נוסע במהירות 90 קמ"ש, סל"ד 2300. רוצה להאיץ ל 110. נותן מעט גז, תיבה אחרת משחררת את נעילה הממיר מומנט, עדיין הילוך 4 אבל הסל"ד עולה ל 2600-2700, שם למנוע יש יותר כוח. ממיר מומנט מבצע המרת מומנט, האוטו מאיץ. אחרי שהמהירות מתייצבת, הוא ננעל שוב.

גיר AL4 לעומת זאת לא משחרר את הנעילה בשום מצב. נשאר נעול ומאיץ כמו ידני, אלא אם כן נותנים הרבה גז ומהר ואז הוא מוריד הילוך לשלישי.

נעילה שפועלת קבוע ורק 4 הילוכים נותנים תחושה שלאוטו אין כוח (רלוונטי למנועי 1.6) אבל זה חסכוני יותר.

החלפות הילוכים לא חלקות ושאר תופעות שתוארו פה הן סימנים לבלאי והזדקנות של הגיר, זה מופיע במידה זו או אחרת במכוניות משומשות שלא טופלו לפי המפרט של איציק :-)

בניגוד למה שחלק חושבים, זה גיר מאוד פשוט וזול. לפני 20 שנה פלוס כשהיר יצא ביקוש למכוניות עממיות אוטומטיות באירופה היה אפסי. שני היצרנים הצרפתים איחדו כוחות כדי לפתח משהו זול שיסגור להם את הפינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג יום יום גם ב208 1.6 ליטר 2012 וגיר AL4 ,הגיר לא מתבלבל כלל ב98 אחוז מהמקרים, אצלי.

הוא מסרס מאוד, כמו שבוקי רשם, הוא מחולק ל4 הילוכים ארוכים מאוד, ומתחת 3000 סלד

אין למנוע כלום לתת, אפילו לא צליל של מומנט ( לא מוסיף כלל להתנהלות ) ויציאה מהמקום

ממש איטית יחסית לתיבות אחרות. הוא מתנהל מצוין רוב הזמן אבל נותן הרגשה של רכב איטי.

מגיב מהר יחסית כשצריך בהורדת הילוכים ומאיץ סביר אבל לא ממש זריז. קיצר אפשרי להתנהל איתו ביום יום

בכיף, הרכב נוסע נעים ומרגיש איכותי, רך מאוד וכיפי לנהיגה מאוד... מאוד! היגוי מהיר וישיר

ומושבים סופר רכים וכיפים, אצלי ב208 הוא לא קטן מאחור ומלפנים הוא מספק פלוס ואפילו

נדיב במידותיו... הכל ב 25 אלף שנת 2012. וזה הפלוס הגדול.

אני לא הרבה זמן איתו (7 חודשים) אז לטובת אמינות אין לי הרבה רשמים.

בגדול , ההתנהלות של המנוע (שמתחת ל3000 סלד אין לו כלום לתת) והגיר המסרס יכולים

לעצבן.

אבל המחיר הנמוך, רכות הנסיעה וההתנהלות איתו , השקט עד 110 קמש וצריכה סבירה של דלק

והתנהלות של רכב גדול בהרבה. כל אלה תורמים גורמים לי כן להישאר עם הרכב עוד כמה שנים.

אגב, זה לא הרכב היחיד שלי, אבל הוא מספק מאוד לצרכי היום יום בלי הרבה הוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הספקתי לערוך, אצלי מהירות נסיעה היא 18 קמש ממוצע בנהיגה שרובה עירונית, 8.5 קמ לליטר

ורגל מאוד כבדה בנהיגה ממוצע מילוי של 42 ליטרים (ממלא כשנשאר רבע מיכל) ו350 קמ למיכל בערך.

יודע לנהוג ברכב הזה עם התנהלות חסכונית יותר ובקלות להוציא ממנו בשקט 10 קמ לליטר, אבל לא מקפיד

כלל. יש לרכב גם עוד 2 מצבי נהיגה, ספורט , רגיל , חסכוני. בנהיגה במצב ספורט , המנוע והתיבה מתחדדים טיפה

ומורגש הבדל בהתנהלות והמצב עדיף לפעמים, אבל יותר נעים לנהוג במצב הרגיל שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...