Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקרים של התערבות מיותרת, של הבלימה האוטונומית.

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנו חיים בעידן מודרני.

לרוב זה דבר טוב. אך לא הכל מושלם, או כפי שהיית מצפה מזה שיהיה..

זה אמור למנוע תאונות, או לפחות להפחית את עוצמתם. ולאט לאט זה מחלחל לרוב הרכבים בכבישים.

האומנם כך הדבר?

לאחר התנסות עם הרכב, בעל מערכת כזו, כבר קרו 2 מקרים, שבוודאות הרכב בלם אותי ללא סיבה.

גם אני וגם אשתי שהייתה נוכחת ברכב, חושבים שזו הייתה טעות של המע" הזו להפעיל בלמי חירום, כאשר הנסיעה הייתה איטית מאוד ולא נשקפה סכנה לנו או או לרכבים אחרים שהיו במקרים הללו.

מקרה ראשון זה היה כאשר תוך כדי נסיעה איטית בכיכר, רכב עבר לפנינו לאט, מימין לשמאל, ואנו נסענו ב-נטיב שהוא חצה גם לאט, והיה מספיק זמן כדי שהוא ואנחנו נוכל לנסוע, ללא שום סיכוי שהרכבים ייפגשו או ייתקרבו יתר על המידה אחד לשני. כי מן הסתם כבר הייתי בסיטואצייה הזו מיליון פעם לפני, והכל היה בסדר. אבל המערכת ה"חכמה " הזו {שהיא חכמה מדי} החליטה אחרת. ולמזלנו לא היה רכב מאחורינו, כי זה לא היה נגמר בטוב.

נו, שיהיה..

מקרה שני, אתמול.

נסיעה אטית מאוד, בתוך מגרש חנייה, אדם הולך לפנינו, מצד ימין לשמאל, ולפי תזמון ומהירות הנסיעה {האפסית} שלנו וההליכה שלו, בחיים לא היינו מתקרבים או חלילה נוגעים זה בזה, אבל שוב זה קרה, והרכב בלם בלימת חירום במרחק של 2 מטר מהאדם.

הבחור אפילו נבהל וניגש אלינו לשאול מדוע עצרנו ככה, כי הוא "היה רחוק" לטענתו, ובצדק. הסברנו לו שהרכב החליט אחרת.

אז אתה יודע שאתה נהג טוב, ומנוסה, כי מעולם לא עשית אף תאונה, או חלילה, פגעת באדם, וכך אתה נוהג כבר 30 שנה.

אבל לדעתי עם כל הטוב שהמערכות הללו עושות לנהיגה היום יומית, התנהגותם לפעמים גורמת לנהג לאבד את הביטחון העצמי שיש לו.

אם זה קרה לעוד מישהו? , זה הזמן והמקום לשתף.

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם לאמא שלי זה קרה כמה פעמים עם הסיאט ארונה שלה, הפתרון, לסדר את המערכת ככה שהיא תכנס לפעולה ברגע האחרון.

אצל אמא שלי זה עבד, פה המקום לציין שהמערכת עובדת היא מאוד מלחיצה, היא מורידה את הברקס עד למטה, רק בגלל זה אפשר לקבל התקפת לב.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הפחד שלי מהטכנולוגיה, הרעיון יפה אבל הביצוע? אי אפשר לדעת ובעצם בני אדם הופכים לשפני ניסוי לכל דבר של המערכות הללו רק שבמקרים הללו זה יכול להיות דרמטי מאוד.

אישית עדיין מעדיף לסמוך על עצמי מאשר על המערכות הללו גם אם ב 99 אחוז מהמקרים הם טובות, מספיק אחוז בודד של מקרים שגויים שבהם זה הופעל (סטיה מנתיב, בלימה) ואתה עלול להפוך לסטטיסטיקה של...

החלק היותר מפחיד אפילו זה שחאפר ישראלי יתעסק במערכת הזאת אחרי שהרכב עבר תאונה כזו או אחרת ואיכשהו יפחית מאמינותה.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה שלכם בריאה, נכונה ומסתבר שגם הכרחית.

בניסוי של ה-AAA הן כשלו באופן מחפיר גם בפעמים בהן הן היו אמורות לעבוד.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי ברכב. בהונדה סיוויק קרה לפעמים שזה בלם טיפונת שלא באמת היה צריך אבל זה היה גבולי ואם באמת רוצים לשמור על בטיחות מעל הכל אני מסכים עם ההחלטה של הבלימה.

לדוגמה המערכת לא יכולה להעריך/ לדעת שעד שתגיע הרכב ממלוך כבר יסע ולכן היא בלמה. או שהיא לא יכולה לדעת שאתה תלחץ על הברקס חזק יותר אחר כך ולכן היא בולמת.

בשני הקרים אם מסתכלים על זה מנקודת מבט בטיחותית זה עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר 2019.

פעמיים קיבלתי ברקס בגלל התקרבות איטית למחסום חניה שהיה באמצע לעלות - הגיוני מאחר והמערכת לכאורה לא אמורה להבין שהמחסום מתרחק כלפי מעלה.

פעם אחת קיבלתי, שוב במהירות איטית מאוד, בגלל הולך רגל שעבר במעבר חציה וכבר סיים את החציה - לדעתי לא היה מוצדק (כנראה המערכת זיהתה אותו בתור אובייקט מספיק קרוב לרכב בכדי להיחשב כסיכון).

אגב במקרה של מעבר החציה הייתי בדיוק באמצע לעבור לגז ולכן לחצתי על הדוושה, דבר שביטל את הברקס והקפיץ אותי קדימה. ההתראות המשיכו לצפצף ולהבהב אבל הרכב נתן לי להמשיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי על המערכות הללו בעבר ולא כולם הסכימו איתי.

זה חשוב, אבל אי אפשר לסמוך על המערכות הללו ולא צריך להתמקד בהן אלא בבטיחות הכללית של הרכב וכמובן להתרכז בנהיגה.

אגב, עוד מחקר שהתפרסם היום ב IIHS בנוגע לבקרת סטייה מנתיב:

https://www.thecar.co.il/%d7%a0%d7%94%d7%92%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%90-%d7%a1%d7%95%d7%9e%d7%9b%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%9c-%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%9b%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a9%d7%9e%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%a0%d7%aa%d7%99%d7%91/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית עדיין מעדיף לסמוך על עצמי מאשר על המערכות הללו גם אם ב 99 אחוז מהמקרים הם טובות, מספיק אחוז בודד של מקרים שגויים שבהם זה הופעל (סטיה מנתיב, בלימה) ואתה עלול להפוך לסטטיסטיקה של...

למה אתה סומך על עצמך?

אתה חושב שקבלת ההחלטות (ומהירות התגובה) שלך מגיעה ל-100 אחוז?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אבל אני מעדיף לדעת ולהאשים את עצמי במקרה של ולא לסמוך על המערכת הזאת ולהאשים את מי?

טכנולוגיה חדשה של רכבים כוללת תקופת התגלחות ארוכה, תראה גירים רובוטיםם שעד היום לא חפים מבעיות, או מנועים חדשים שמתוך היצע של 5 כ 3 מהם יהיו עם בעיה סדרתית קטנות או גדולות. לאור האמור מה הסיכוי שהמערכות שאנחנו מדברים עליהן יהיו חפות מבעיות.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני מת על הגישה הזאת...

מתחילים להטמיע מערכות שגם כשהן נכשלות ברמה שמצדיקה אייטם חדשותי הן עדיין יעילות בוורסט קייס סנריו בעד 20% מהזמן. 20% שבנאדם לא נפגע כי הנהג היה עסוק בלשלוח דיקפיקס לפילגש שלו במקום לנהוג. בתרגום למספרים זה יוצא 6 אנשים שלא נהרגו, 332 אנשים שלא נפגעו קשה ועוד 714 אנשים שלא נפגעו קל, בחודש אוגוסט האחרון בלבד!

גם אם היה מדובר על 10 או 5 אחוז, אני עדיין מוכן לספוג את זה שהאוטו שלי יבלום מדי פעם בתוך חניון או לפני כיכר, ואפילו שמישהו קצת יעקם לי את הפגוש בגלל זה.

אלה מערכות עזר! לא מערכות נהיגה. אני לא רואה אנשים נכנסים בקירות ו"סומכים" על חגורות הבטיחות או כריות האוויר, או זורקים את האוטו בפול גז לתוך פניות כי "יש ESP", אבל עדיין אף אחד לא יקנה היום בראש צלול מכונית חדשה בלי המערכות האלה. כי אחרי שהקקי פגע במאוורר, אלה גדרות הגנה שעומדות בין המאוורר לקירות ומונעות מהקקי הנ"ל להכתים אותם. מערכות הבלימה/סטיה/התראה הן עוד גדרות כאלה. הן פשוט גדרות שעומדות בין הקקי למאוורר ולא בין המאוורר לקירות. הן חוסמות את רוב הקקי מלהגיע למאוורר, אבל חלקו בכל זאת יגיע, ויפגע במאוורר, ויכתים את הקירות אם לא ייעצר ע"י שכבת ההגנה של "אחרי הפגיעה".

ההסתכלות הזאת, דרך פריזמה של (כנראה) נהגים טובים יותר מהממוצע (אנחנו) היא פשוט לא נכונה. אנשים כמוכם לא צריכים את המערכות המערכות האלה כי אתם יודעים מה לעשות במקרי חירום ויודעים לנהוג יותר "נכון" מהמערכות האלה. אבל סבא שלי עליו השלום? היה מברך כל התערבות. במיוחד בזמן שהוא היה שולח דיקפיקס. ועכשיו בהצלחה to unsee it :)

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את כוונתך ועדיין מעדיף לתת לזה כמה שנות התגלחות.

אם השגיאה היא בבלימה קלה בחניון מילא אבל זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בסטיה מנתיב לכיוון...

אפילו בחברה כמו טסלה שהיא עתירת תקציב כבר היה מקרה או שניים של הרוגים כי משהו הפריע למערכת.

מי בדק את המערכת הזאת לכל מיני מכשירים שבעתיד עלולים לשבש אותה ועוד? שורה תחתונה ניסויים בסדר גודל כזה לא עליי. מוכן לשרוד עוד כמה שנים טובות בלי זה ואני לא מרגיש צורך לרכוש במהרה רכב שיכיל את כל זה.

אני רוצה לראות את החאפר התורן של חברת הליסינג מתקן את המערכת אחרי פגיעה קלה של הרכב באזור של החיישנים של המערכת, אנשים שלא יודעים לחבר פגוש כמו שצריך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אתה מסתכל על איך שהמערכות האלה פועלות ביחס לאיך שאתה רוצה שהן יפעלו (לא אתה אתה, אלא איך שהן אמורות לפעול במצב אופטימלי). אני מנסה להסתכל על איך הן משפיעות בפועל על כמות הנפגעים וההרוגים, גם במצב הבוסרי והחצי מתפקד שלהן, ביחס לאיך שהיו נראים הכבישים בלעדיהן בכלל.

אם השגיאה היא בבלימה קלה בחניון מילא אבל זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בסטיה מנתיב לכיוון...

תחשוב שאם לא הייתה המערכת, הרכב בוודאות היה סוטה (בהינתן אותו מצב צבירה של הנהג). אני מעדיף* "כמעט בטוח שהרכב יסטה" מאשר "בטוח שהרכב יסטה".

*כמובן בהינתן שאלה שתי האופציות היחידות. וברור שאני רוצה שהמערכות האלה יתפקדו טוב יותר (מנסיון האישי - רובן המוחלט, לפחות של מערכות הסטיה נמצא על הסקאלה של בין מחפיר לסביר) אבל צריך להתחיל מאיפשהו. אי אפשר באמת לנהל בדיקות שיביאו את המערכות ל-100% בשלות בתוך מפעל של יצרנית רכב, לכן אנחנו כצרכנים צריכים להבין שקיום המערכות האלה לא צריך להשפיע על אופי הנהיגה שלנו כהוא זה, אבל עדיין לדרוש שהן יותקנו בכמה שיותר מכוניות כי בשורה התחתונה, גם כשהן עדיין לא בשלות, הן יותר מועילות ממזיקות, ובפער משמעותי מאוד. אם בכלל אפשר איכשהו להשוות או להגדיר "פער" בין אדם שלא נהרג לכל דבר אחר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי את הכוונה שלך ובמבט הכולל נאלץ להסכים איתך, כנראה שהן הופכות את העולם לבטוח יותר וורוד יותר .

בראש הפרנוידי שלי כל זה עדיין יכול להשתנות ברגע שאיזה גורם זדוני יצליח להשתלט עליהן או לקבל גישה אליהן וברור שזה נשמע כמו איזה סרט מדע בדיוני עם ברוס וויליס אבל זה סרט שאני חי בו באיזשהו מקום.

אחרי ההסכמה עם מה שכתבת אסכם את זה בשבילי שהעולם כנראה בטוח יותר אבל אני כרגע מעדיף להשאר מחוץ לזה.

מאמין שבעתיד כשזה יתפתח ויוכיח את עצמו לאורך שנים גם אותי זה יקנה.

והנה כתבה בשלוף מגוגל שעוד לא הספקתי לקרוא אבל כנראה דנה בנושא: https://www.machinedesign.com/motion-control/autonomous-cars-safety-opportunity-or-cybersecurity-threat

משהו מעט יותר אופטימי:https://www.insidescience.org/news/new-car-safety-technology-could-cause-confusion-accidents-if-drivers-arent-trained

עריכה אחרונה על ידי system_x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לקבל לגמרי את הרצון להישאר מחוץ לזה מבחינה של "אני יודע על בסיס X שנות נסיון עם Y תאונות שאני לא צריך את המערכות האלה", אבל מהסרט הפרנואידי שלך אתה יכול להשתחרר - השתלטות על מערכות הנהיגה של המכונית היא לא רק קשה מאוד בפני עצמה בגלל שאין באמת חיבור בין המערכות האלה לעולם החיצון (עובדות על מערכת נפרדת מהמולטימדיה) אלא שגם יש היום בערך 14 וחצי מיליון חברות וסטארטאפים שמפתחים פתרונות בדיוק בשביל זה. אני מניח שכמו שלא פורצים לך למחשב/טלפון אלא אם אתה עושה משהו ממש מטופש, ככה גם יהיה בלתי אפשרי לפרוץ לרכב שלך בלי שתעשה משהו מאוד מטופש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שלאור הנסיון ה''רב'' שלי אני לא צריך אותן אלא לאור השלב שזה נמצא בו כרגע אני מעדיף להמנע מהן.

הטלפון הוא נושא אחר ומבחינתי ברגע שגוגל ופייסבוק אוגרים מידע ויודעים עליי יותר ממה שאני יודע על עצמי זה כבר פרוץ. זה לא באמת משנה לי אבל זה ככה.

שוב חיפוש אקראי. אולי מבויים מטעם המתחרים אולי עוד משהו אבל אולי גם אמיתי:

עריכה אחרונה על ידי system_x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...