Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקרים של התערבות מיותרת, של הבלימה האוטונומית.

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד כמה שאני מבין הירידה אינה בכמות התביעות אלא בגובהן. לא לשכוח שחלק מהמערכות לא תוכננו למניעת תאונות אלא רק להפחתת חומרתן, בדיוק כמו מה שכתוב בספר הרכב שצילם FoxLight בהודעה #44 לעיל.

שים לב שמדובר בשילוב של נתוני משטרה ונתוני חברות ביטוח, ומקורות שונים מספקים דיווחים שונים. למשל - יתכנו דיווחים על תאונות שמגיעים מהמשטרה, אבל לא מבשילים לתביעות ביטוח, ושגם אחוז התביעות השתנה במהלך השנים או שונה בין בעלי כלי רכב ע םמאפיינים שונים..

עוד דבר מעניין הוא שצויין כי נוסף לתביעות רכיב של תיקון המערכת למניעת תאונות, בממוצע 104 דולר לתביעה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי ה- LiDAR, מצלמה וראדאר - לדעתי קצת עירבבו פה בין הדברים:

יש 2 סוגי LiDAR, הראשון זה התורן הגבוה המסתובב 360 שרואים על מכוניות ניסוי לנהיגה אוטונומית. הוא משמש למיפוי הן לטובת מיקום על המפה והן לטובת זיהוי אובייקטים (ואז בלימה וכו'). זה הסוג היקר שהוא כ"כ יקר שהוא לא כלכלי גם ברכב אוטונומי עתידי (למעשה הנק' הזאת בדיוק היא אחת הסיבות לעיכובים בתחום...). הסוג השני זה סתם מספר מצומצם של קרני לייזר (1 עד 4 לרוב) שמודדת מרחק מדויק מלפנים. מזה לא ממפים ומזהים רק יודעים מרחק מדויק למכשול כלשהו. בד"כ המצלמה/רדאר יהיו אלה שיגידו מהו המכשול, כשהלייזר משמש למדידת מרחק מדויקת יותר מהמצלמה/רדאר. ואז מחשב הרכב מחליט מה לעשות.

איכות האינטגרציה הנ"ל ואיכות התוכנה (סיפי קבלת החלטות יותר מתוחכמים מ- if פשוט של מרחק ומהירות) הם אלה שמבדילים בין מערכת שפועלת בכל טווח וללא שגיאות. זה נמצא בקו ישר לכמה זמן יש ליצרן לפתח ולבדוק במקרים שונים את המערכת. מי שמכניס לתוכנה "מערכות לומדות" כנראה מנצח אבל זה דורש המון מידע לאמן את המערכת ולא כל יצרן מתעסק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר התנסות עם הרכב, בעל מערכת כזו, כבר קרו 2 מקרים, שבוודאות הרכב בלם אותי ללא סיבה

אני לא אוהב שום התערבות אוטומטית בנהיגה שלי, ולכן אני שמח שיש לי אאוטלנדר מודל 2016 ללא בלימה אוטונומית וללא תיקון סטיה מנתיב ושאר מרעין בישין. מערכת ממוחשבת מהסוג הזה לעולם לא יכולה להיות מושלמת ולתרגם את המציאות כמו שאדם רואה בעיניו, והנזקים ברוב הפעמים עולים על התועלת.

מאידך גיסא, דברים כמו מובילאיי הם מאוד מועילים בעיני, והנזק (של צפצוף סרק לא מזיק מידי פעם) בטל בשישים מול התועלת. אני כבר 3 וחצי שנים עם מובילאיי, ונהנה מכל רגע. הוא מתריע בדיוק בזמן הנכון, הצפצוף הקולני מונע תאונות פשוטו כמשמעו, ומאוד מסייע בנהיגה.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליהו - אותו מקור (IIHS) בפירוש ממליץ על מערכות התראה. נכון שהן פחות מועילות מבלימה אוטונומית, אולם כנראה שהאמריקאים יודעים משהו שחברי הפורום לא יודעים.

אני חייב לומר שאני חי עם מובילאיי כבר 3.5 שנים, בתחילה הוא הציק, היום הרב הפחות. לא ספרצי צפצופים, אבל באופן מובהק הם פחתו. הדוגמא הברורה ביותר היא ההתראה על חריגה מהמהירות המותרת - המובילאיי הפסיק להתריע לי על מהירות מופרזת אחרי יציאות מהכביש המהיר עם תמרורי 70 קמ"ש. גם התראות השווא על התקרבות לרכב מאחור פחתו. האם מדובר באיזו דגרדציה של המצלמה או שקיבל איזה עדכון תוכנה (לא בידיעתי) או משהו אחר - אין לי מושג.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עדכונים שוטפים למובילאיי, בזמנו ברכב הקודם ראיתי מספר פעמים שיש התקנה של עדכונים (באחוזים). כנראה יש חיבור ל מולטימדיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עדכונים, המערכת לא מחוברת לשום גורם מעדכן אלא אם כן יבוצע פיזי ידני, מה שראית זה כיול עצמי למערכת.

https://www.mobileye.com/he-il/files/2017/11/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9-%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%90%D7%99%D7%99-620-REV-A01.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי פתחתי את הנושא בנימה טיפה שלילית.

אבל, חלילה, אינני שולל כלל את המערכות הללו. הם מבורכות.

ואם יהיו להם עידכונים מדי פעם, זה יהיה מעולה..

ועכשיו, במחשבה שנייה, עדיף שהם יעבדו ב-1% מהמקרים, שבריר שנייה, מוקדם יותר, מאשר שהם יעבדו מאוחר מדי או בכלל לא.{שזה בעצם אותו דבר}

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...