Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה מזרה במכונית עם שלט אלחוטי שרכשתי

rafi_vk
שימו לב! השרשור הזה בן 1662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב לכולם.

יש לי שאלה,

רכשתי מכונית על שלט אלחוטית פשוטה ביותר לילד. המוכר בחנות הראה לי שזה עובד (שם סוללות גם בשלט וגם במכונית)

בבית,

זה לא עבד.

אלא מה - רק כאשר אנו נוגעים עם האנטנה של השלט באנטנה של המכונית היא עובדת. ומייד כשמרחיקים מעט זה מפסיק לעבוד.

עכשיו תראו - המכונית לא עלתה הרבה - בסה"כ כמה עשרות שקלים ולא יכול לנסוע עד לחנות כי רק הנסיעה תעלה יותר ובאמת שלא איכפת לי לזרוק אותה ולקנות חדש אלא שבא לי להבין ממה זה.

פתחתי את השלט + הרכב ולא ראיתי חוט / רכיב או משהו מנותק או פגוע.

מישהו יכול לשפוך אור ?

תודה

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוללות חלשות בשלט. תחליף...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי ! שכחתי לציין ! (למרות שראיתי שהוא מוציא סוללות חדשות מהמארז - החלפתי ועדיין אותה תקלה)

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי רפי.

אני חושד בכך שתדר השידור השתבש.

בעבר נתקלתי בשלטים שהכילו טרימר - מין נגד משתנה סיבובי ששינה במעט את תדר השידור להשגת התאמה טובה יותר למקלט, וכך גם הושג טווח מכסימלי.

אם תמצא כזה בתוך השלט שנה אותו בצעדים קטנטנים, ממש סיבוב זעיר בכל פעם ולאחר כל שינוי בדוק את התפקוד והטווח.

התמד לכוון עד שהטווח יתחיל לרדת ואז חזור לאחור.

תתפלא שכוונון כזה יכול לתת טווח ממש גדול.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ראיתי כזה פוטנציומטר גם בשלט וגם ברכב ולא ידעתי מה תפקידם.

אציין שאכן סיבבתי את הנגד שבשלט ואילו זה שברכב תקוע ולא מסתובב.

אוסיף גם שאכן כשכאשר סיבבתי את הנגד של השלט עד הסוף הוא לא עבד כלל וכשפתחתי חזרה זה חזר למצב התקול הרגיל.

למרות שלא הגעתי לתוצאות כי לא ידעתי מה זה עושה, אנסה היום לשחק שוב רק עם הנגד המשתנה שנמצא בשלט ומידי פעם אפעיל ואבדוק שזה משדר.

אני מקווה שלא זה שברכב עושה את הבעיה... כי הוא תקוע משום מה?

אגב,

אם אני מקצר אותו - זה יכול לעזור ?

יוסי להדגיש,

שבעבר באת אליי לעזור לי עם טרקטורון ממונע ואכן עזרת לי !

תודה רבה איש יקר !

עריכה אחרונה על ידי rafi_vk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהסביבה האלקטרומגנטית בבית רועשת. נסה במקום אחר. אם נגעת בפוטנציומטר יש מצב שזה כבר לא יחזור לקדמותו

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא יחזור? מהתחלה כשבאתי הבייתה זה היה תקול כך שאין לי מה לצפות שהרסתי. מבחינתי אני יכול רק לנסות לתקן. אם לא יעבוד אז נקנה אחר לילד. העיקר שיהיה שמח :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי, אני מגיע לשרוף לך את הדירה.

עוד לא למדת שכל המוסיף גורע?

אתה צריך עוד נבואות זעם?

לא משנים 2 טרימרים יחד. אף פעם. אלא אם יש לך מכשיר המציג את התדר לו מכוונים המשדר והמקלט, ואין לך כזה......

בפעם הבאה שאל לפני שאתה מתעסק, וכעת פשוט חזור לשחק עם הטרימר של המשדר (השלט רחוק). בצעדים זעירים. לאחר כל שינוי בדוק את התגובה.

כשזה יפעל מ-20 מטרים בוא לבקר אותי וקח אותי לסיבוב על הרכב.

ואל תקצר את הטרימר, אתה רוצה שאנשים ירוקים קטנים ינחתו אצלך?????

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב.

תודה יוסי.

למזלי לא הצלחתי לשנות טרימר אחד כך שלא פגמתי.

אעדכן.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נפתרה הבעיה.

עשיתי בדיוק כפי שאמרת - סבבתי לאט ובדקתי בכל פעם. כמו כן הצלחתי להבין את הטווח קליטה בשתי הקצוות - כלומר בשלב מסוים זה יצא לגמרי מהכיוון כך שאפילו מגע של 2 האנטנות לא הזיז כלום. וכשחזרתי מעט חזרה זה חזר לפעול בעת מגע של שתי האנטנות.

אגב,

הטרימר שממוקם במכונית מודבק כך שלא ניתן לסובבו.

יש עוד אפשרות - לקנות חדש - וזה מה שנראה לי (שוב, מדובר בסה"כ במכונית של 70-80 ש"ח)

להמשיך לשרוף עוד זמן - לא נראה לי שאני רוצה.

כל זה היה בשביל הספורט ומבחינתי למדתי עוד משהו על הטרימר ותפקידם...

יישר כח ותודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...