Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה כרטיסי אשראי אתם מחזיקים? למה?

sorvall
שימו לב! השרשור הזה בן 1616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחזיק את הAMEX PLATINUM שהוא לא credit card הוא charge card (אין מסגרת אשראי אבל צריך לשלם את הבאלאנס במלואו כל חודש) ודביט. יש לי עוד מספר כרטיסים ללא עלות שנתית לחירום.

Tesla Model 3 AWD stealth Performance

Lexus GX460 Luxury

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איפה אתה חי?

שוק כרטיסי החיוב\אשראי שונה ממדינה למדינה, ובהתאם לכך גם הצרכים. כמובן שבפורום הזה ההתיחסות היא לשוק הישראלי, אם כי יש כאן גם כמה אנשים שחיים במדינות אחרות ומתנהלים בהתאם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה חי?

שוק כרטיסי החיוב\אשראי שונה ממדינה למדינה, ובהתאם לכך גם הצרכים. כמובן שבפורום הזה ההתיחסות היא לשוק הישראלי, אם כי יש כאן גם כמה אנשים שחיים במדינות אחרות ומתנהלים בהתאם.

אמת, אני חי בארצות הברית.

Lexus GX460 Luxury

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, מאוד משתלם להוציא כרטיס אשראי אמריקאי ולהשתמש בו בישראל. מכיר הרבה מאוד אנשים שעושים את זה. ישראלים לכל דבר. בכרטיסי אשראי אמריקאים טובים אין עמלות המרה וההטבות שהם נותנים שוות פי כמה מכרטיסים ישראלים (בגלל שהשוק האמריקאי הרבה יותר רווחי לחברות האשראי).

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עמלת ההמרה משקל לדולר לשקל?

איזה חברות אשראי מאפשרות את השיטה הזו וכיצד מוציאים כרטיס אמריקאי, כאשר אתה מחוסר credit score?

האם זה מביא לאיזה סיבוכים עם רשויות המס האמריקאיות או הישראליות?

כיצד אתה מעביר את התשלום החודשי לחברה האמריקאית, ומה עלות העברה זו?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות ההמרה הן בגדול אפס, בשני הכיוונים. משתמשים ב IB לטובת ההמרה משקל לדולר, ובהמשך בכרטיס אשראי מדולר לשקל.

לגבי להוציא כרטיס, לא מדובר בתהליך קשה, אבל צריך להיות עקביים ומסודרים, וזה לוקח שנה-שנה וחצי עד שמקבלים כרטיס באמת טוב. בשנה הזאת משתמשים בכרטיס פשוט, ובונים קרדיט סקור.

לגבי שאלות של מיסוי וכ״ו, אתה לא אזרח ארצות הברית, אז אין את הכאב ראש הזה. יש חשבון בנק אמריקאי וזה מצריך קצת תיאום והבנה, אבל אין משכורת שנכנסת אליו מחו״ל או משהו כזה, אז הנושא פשוט. אבל זה לא יעוץ מס, כל אחד צריך לבדוק לעצמו.

אם תרצה, אפנה אותך לכמה בלוגים/פוסטים שמסבירים את התהליך, העלויות, ולמה לדעתם זה שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על בסיס מה נותנים לך קרדיט סקור ?

עלויות ההמרה הן בגדול אפס, בשני הכיוונים. משתמשים ב IB לטובת ההמרה משקל לדולר, ובהמשך בכרטיס אשראי מדולר לשקל.

לגבי להוציא כרטיס, לא מדובר בתהליך קשה, אבל צריך להיות עקביים ומסודרים, וזה לוקח שנה-שנה וחצי עד שמקבלים כרטיס באמת טוב. בשנה הזאת משתמשים בכרטיס פשוט, ובונים קרדיט סקור.

לגבי שאלות של מיסוי וכ״ו, אתה לא אזרח ארצות הברית, אז אין את הכאב ראש הזה. יש חשבון בנק אמריקאי וזה מצריך קצת תיאום והבנה, אבל אין משכורת שנכנסת אליו מחו״ל או משהו כזה, אז הנושא פשוט. אבל זה לא יעוץ מס, כל אחד צריך לבדוק לעצמו.

אם תרצה, אפנה אותך לכמה בלוגים/פוסטים שמסבירים את התהליך, העלויות, ולמה לדעתם זה שווה את זה.

Lexus GX460 Luxury

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח להסבר מסודר, כולל הסבר בנושא המיסוי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על בסיס מה נותנים לך קרדיט סקור ?

על בסיס השימוש הקודם בכרטיס הפשוט. מספיק שנה של שימוש נכון - תשלום בזמן, שימוש קטן מהמסגרת הכללית - כדי לקבל סקור לא רע בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש טרד טוב בנושא בפורום של הסולידית, כולל מדריכים כיצד לעשות את זה.

הדרך הטובה ביותר היא במהלך טיול/ביקור בארצות הברית.

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%99-%D7%90%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%99-%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%95-credit-score-%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%90%D7%99.5971/#google_vignette

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני מחפש כרטיס אשראי נוסף ללא עמלות חודשיות. (יש לי שניים כאלה)

אשמח לקבל המלצות.

ואם כבר, אז לאיזה מועדון לקוחות שהוא באמת שימושי ונותן ערך מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו כבר יש לך?

ממליץ על זה של שופרסל אם יוצא לך לקנות שם. חינם לשנה ולאחר שנה התקשרתי והאריכו לי לשנה נוספת.

ולנושא השרשור... יש לי ארבעה. כולם חוץ בנקאיים וללא עמלות. שניים דרך מקום העבודה כדי להשתמש בהטבות הרלוונטיות לכל אחד (פטור מעמלות המרה, כניסה לטרקלין, ספר במתנה, 1+1 על אטרקציות וכו'). אחד לייפסטייל בשביל המבצעים הספציפיים בסופרפארם. אחד שופרסל בשביל ההטבות והקאשבק שלהם.

על הלייפסטייל והשופרסל יש לי תזכורת להתקשר ולחדש פטור מעמלות פעם בשנה. אם לא יחדשו אבטל, ואשתי תנפיק על שמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. Leumi free - עכשיו אחרי שהם נהפכו ל- MAX הכרטיס הזה כבר לא קיים יותר בהיצע שלהם.

2. כרטיס חינאמי של טאצ'ר, לאחר מעבר מסניף פיזי אל סניף דיגיטלי באותו הבנק.

- יש לו דווקא הטבה מאוד נחמדה, מגוון רחב של חניוני חינם בת"א החל מהשעה 16:00. ובסופי-שבוע בכל שעות היממה. אם דואגים שיהיו חיובים חודשיים על סך 1000 ש"ח לפחות. (זה לא קשה במיוחד)

הבנתי ששופרסל רשת יחסית יקרה. לא כך? נניח בהשוואה אל רמי לוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יתרונות ויש חסרונות. לשופרסל יש יתרון גודל, והמבצעים שלהם טובים כמוכן יש להם יתרון עצום על פני הרשתות האחרות במבחר המוצרים האחרות (אני מדבר על החנויות הגדולות, לא על האקספרס השכונתי).

אל תשכח שהצרכים שלך כרווק שונים לחלוטין מאלה של משפחה, וההפרשים הרבה פחות משמעותיים בסה"כ הסל שלך. לי כמשפחה, כדאי לפצל את הקניות (מדובר במספר סופרמרקטים שאינם מצריכים סטיה משמעותי מהדרך או נסיעה רחוק מהבית). לך, כרווק, כנראה עדיף להכיר סופרמרקט אחד או שניים בסביבה הו לאוך הדרך הקבועה שלך ולנצל את המבצעים שלהם. יש סניף לא קטן של רמי לוי במרחק 5 דקות נסיעה מהבית שלי, הוא ממש לא תחליף לשופרסל דיל הענק במרחק 5 דקות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...