Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצות לטיול בת מצווש; אירופה או ארה"ב ברוטו 14 יום

ST12345
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרופלור-לוג:

אז ככה, כחלק מתהליך ההזדקנות המואצת שלי, ביתי הבכורה תחגוג 12 בשנה הבאה, וכיאה לכל זוג הורים עצלנים שלא עושים אירועים אמרנו לה שנעשה לה טיול. מאחר והבת שלי לא אוהבת פורמולה 1 / רכבים מהירים/ רכבים בכלל, טיולי שטח, טיולי מדבר, ראלי ועוד, לא ממש אוהבת פינק פלוייד, מאיר אריאל לא זורם לה באוזן והגשש החיוור חיוור לה מידי, ומאחר שאין לי שום רצון שזקנתי תבייש את נעורי הזוהרים, ובכדי לשמר קצת עדנה לאחריתי...החלטתי שהכי טוב יהיה לצרף את אחותה בת ה 10 וכך באמת שתיהן תוכלנה להנות ולשעשע אחת את השניה בזמן שאני מעמיק את המינוס בבנק. אני אצא עם הבנות ואשתי תישאר עם הקטנים בבית.

טנטטיבית מייד קמתי לבדוק טיולים מאורגנים שאמורים לסגור את הפינה, ורק ברגע האחרון נזכרתי שאני כבר לא בן 25. ושאין סיכוי שאשב במשך 10 ימים באוטובוס מלא קטינאייג'ריות שצווחות שירים של פחיק וסטטאל. אם כבר, אז אני מוכן לסבול שתיים כאלה שלפחות ב10 שנים הקרובות עוד יישאו את שמי. ורק ברכב שאני אנהג בו, אז שלפחות יצא לי מזה משהו.

ועכשיו נעבור לחלק האומנותי:

יש מסלולים מומלצים באינטרנט, עם פירוט לינה ותפריט מטלות יומיות. מאמין שאוכל לתכנן משהו כזה.

ההתלבטויות עיקריות:

1. אירופה או ארה"ב

2. אם ארה"ב אז איזה חלק? חייב להיות בבית ביום ה 14.

3. אם אירופה, יש המון המלצות קשה להתמקד.

הבנות אוהבות נופים אבל אוהבות יותר קניונים ומרכזי קניות...פודרה וקוליסים זה לא אין כרגע. לא רוצה לעבור את ה 25 אלף גג גג 30. לא רוצה להיצמד ללו"ז מלחיץ, רוצה טיול באיזי. מעדיפים מדינות כמה שיותר חמות. הטיול יהיה ביולי /אוגוסט.

ממומחי הפורום אבקש:

1. המלצות לטיול מניסיון-למי שיש כזה.

2. איזה רכב יתאים באירופה ואיזה בארה"ב. אמור להיות לפחות פול סייז סדאן שיכיל את המסוודות של מבוגר ושתי ילדות / לחלופין סטיישן מהירה שאני יודע שבאירופה לא חסר. לא משנה ידני או אוטומט. חשבתי לדוגמא על סופרב 280 באירופה ואימפאלה בארה"ב וכד'

בהמשך אם אראה שאני מסתבך, יש חברה שתמורת תשלום לא ממש סמלי בונה לך טיול. (וכאשר אבדנו נדליק GPS)

תודה לעונים

עריכה אחרונה על ידי ST12345

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רוצה משהו מיוחד? איסלנד. צריך לשים לב לעלויות, שנגזרות גם ממידת הפינוק שלכם. 14 יום זה הזמן האופטימלי, אם כי צריך להביא בחשבון העדר טיסות ישירות, מה שמאריך קצת את זמני ההגעה והשיבה ארצה.

שלושה חסרונות:

1. המדינה יקרה וקל לפרוץ את התקציב.

2. עונת התיירות היא מאמצע יוני עד אמצע ספטמבר. בתקופה הזו ביקוש גדול מאד, ולמרות שיש נסיגת מה בתיירות מאז התמוטטות חברת WOW צריך להזמין את הרכב והלינה הרבה חודשים מראש.

3. אחרי הטיול הזה כל טיול קלאסי יהיה משעמם.

ועוד משהו, באיסלנד לא עושים קניות (חוץ מאוכל). זה טוב לחינוך של הבנות, שיגלו שהעולם וא לא רק קניונים, ושהליכה בטבע זה כיף.

חפש בקבוצת הפייסבוק "ישראלים אוהבי איסלנד".

הצעה נוספת, שלדעתי יכולה להסתדר יותר טוב מבחינה תקציבית - מערב קנדה. נופים מדהימים, ערים יפות, ויש גם קניונים (כולל הקניון הגדול ביותר בחצי הכדור המערבי, West Edmonton Mall).

דרך אגב, לגבי רכב: ההמלצה שלי היא לא להשתולל עם הרכב, הנוחות יותר חשובה מהכוח. רכבים שאהבתי בטיולים משפחתיים באירופה היו 5008, אוקטביה סטיישן ורנו אספאס (שבעצם מייצג את קבוצת הואנים עם 7 מושבים, כאר השורה האחרונה מקופלת לצורך המטען). אם תתנהלו נכון לא תזקקו ליותר מ-3 מזוודות שייכנסו לתא המטען בקלות, כולל תרמילי גב, שקיות אוכל ושישיות מים לדרך. לאור מגבלות התקציב עדיף לשכור משהו יותר זול ולהסיט את הכסף לצרכים אחרים כמו מלונות ראויים וכניסות לאתרים או לפעילויות.

בקנדה הזמנתי סונאטה וקיבלתי גראנד צ'ירוקי שבודאי יכיל את הנוסעים והכבודה, הביעה המרכיזת היתה שאשתי היתה צריכה לבחור בין להגיע לדוושות לבין להציץ מעל הדאשורד, כך שבסופו של דבר כל הנהיגה נפלה עלי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. איסלנד לא קרה מידי? הליכות ונופים לא בשלב הזה בשבילן. 5008 היה לנו עד לא מזמן כאן בארץ הקודש, אכן רעיון טוב, אולי אפילו 3008.

באופן כללי לא רץ לקרוס-אובר, מעדיף רכב שמתנהג בסדר ומהנה לנהיגה באוטוסטרדות. בקורסאוברים-משער ש X3 יהיה פשוט יקר. קוגה שכרתי בפעם הקודמת.

קנדה-שוב בצד הקר של הגלובוס. לא יהיה שם קצת מצ'עמם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איסלנד בקיץ נעימה, אם כי מזג האויר יכול להיות לא צפוי. האמרה היא שאם מזג האויר לא טוב צריך לחכות 5 דקות והוא ישתנה (כמובן שזה לטוב ולרע). לא צריך לעשות טרקים, רק מסלולים של 1-2 ק"מ. אני הייתי רק 8 ימים והתרכזתי בדרום מערב האי, אחד הטיולים המהנים ביותר שלי (אם כי בהרכב יותר מבוגר).

בקנדה הייתי בקיץ 2018 (יוני-יולי). רוב הזמן לא היה קר, אם כי בהרים יכול להיות קר, ואחת השמורות נסגרה בגלל שלג בסוף יוני. לדעתי מגוון מאד. צריך להוסיף שהייתי שם בהרכב של זוג בלבד, אבל יש שם המון מה לעשות עם ילדות. אם פארק החבלים והופעת העופות הדורסים ליד וונקובר, אם תצפיות מרכבלים ברחבי הרוקי'ז ועם הליכה על קרחון ומרפסת זכוכית בשמורת קולומביה אייספילדס. וכמובן שאלה רק דוגמאות.

עניין מזג האויר יכול להיות לא צפוי כמעט בכל מקום. מצד אחד הייתי בליסבון בחנוכה (לפני כ-6 שנים), מזג האויר היה מושלם (6 מעלות בבוקר 16 מעלות בצהריים ושמיים צחים), מצד שני באגם גארדה חטפתי ביולי מבול שגרם לי לברוח מהאתר חזרה למלון, וכך גם בהולנד.

דרך אגב, הולנד, בלגיה וגרמניה הן כמובן קלאסיקות שיתנו לילדות הרבה חוויות. מה שהבנתי מהפוסט שלך הוא שאתה מחפש משהו קצת יותר מיוחד, אז העליתי רעיונת משני טיולים מרשימים במיוחד שעשיתי בנתיים האחרונות (גוגל פוטוס מקפיץ לי כרגע כל יום תמונות מאיסלנד).

חפש יומני מסע שלי בפורום (איסלנד באוקטובר 2017 וקנדה ביולי 2019 ).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם טיסה ארוכה וג'ט לג (קצת גבולי ל-14 יום) לא מפחידים אתכם, בקליפורניה אפשר למצוא מגוון עצום של אטרקציות, מפארקים ונופים דרך theme parks מסוגים שונים (דיסנילנד, לגולד SeaWorld, universal studios וכו') וכמובן שופינג כמה שתרצו ועוד קצת. אולי אפילו תצליחו לתפוס הופעה מעניינת תוך כדי.

לגבי רכבים - לא מניח שתהיה בעיה למצוא משהו מעניין, אבל זה כמובן תלוי מה מעניין אותך וכמה תרצה לשלם. הדלק זול, האוכל די זול (ומאוד מגוון), לינה יש כמעט בכל תקציב, כולם מדברים אנגלית במבטא סביר, הבעיה העיקרית היא שתצטרכו להחליט על מה לוותר... אה, ושצריך להוציא וויזה.

אפילו מזג האוויר די חמים בתקופה הזו (בטח יותר מאיסלנד).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב - לקנדה לא צריך ויזה. רק eTA, פרוצדורה של 5 דקות ו-20 ש"ח.

אם גני שעשועים מעניינים אתכם יש טיולים מאורגנים מגן שעשועים אחד לשני באירופה. תחשוב רק על משולש הגבולות של הולנד, בלגיה וגרמניה ויש לך לפחות 4 גנים גדולים ברדיוס נסיעה יומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איסלנד טובה מאוד לנופים וטיולים מבחינת חוויות אורבניות וקניונים היא לא ממש הכיוון, הייתי ביום האחרון בקניון הכי גדול ברייקיאוויק כדי לעשות קניות בסופר בתוכו - מדובר בקניון שבגודלו לא גדול יותר מקניון ביינוני-קטן בבאר-שבע/פתח תקווה - וגם את רייקיאוויק מציתי תוך 4 שעות בערך, אם זה לא הכיוון שלכם אני לא חושב שאיסלנד היא בשבילכם(מה גם שהלינות יקרות ואם רוצים ללכת לדרכי f כדי להיכנס פנימה באי לשמורות צריך לשלם על רכב 4wd ומעלה שלרוב עולים יותר משמעותית).

לגבי מקומות באירופה אני יודע שלאטרקציות וכו׳ בקיץ הרבה אוהבים את אוסטריה, אופציה מעניינת אחרת שתשלב זה אולי מילאנו - תוכל לקחת אוטו לאיזור האלפים ולעשות קצת נופים וכבישים מגניבים במקביל לזה שאתה יכול לטייל בבירת אופנה וקניונים מהגדולות באירופה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. אכן, הולנד, בלגיה, צרפת וגרמניה חוזרות בכל הטיולים המאורגנים. ויזה לארה"ב יש לי, לא מאמין שתהיה בעיה להוציא לבנות. קליפורניה מאוד קורצת לי. השאלה היא האם אני שם כאן את טובתי האישית לפני טובת הבנות? אולי בגלל הטיסות הקצרות יותר וההספק עדיף להן אירופה? או לחלופין בגלל שכולם עושים אירופה אז ארה"ב יהיה להן יותר יחודי? כמו שנאמר "אז מה מיקו, תפסת אמריקה..."

יש לציין שכשאני יוצא איתן אז מאוד כיף לנו אז מאמין שלנסוע לדוד סם אולי תהיה חווייה מכוננת? ממילא שנתיים לאחר מכן נעשה את הטיול השני לבת השניה, כך שהן יאכלו את כל העוגה בשקל תשעים ויישאר להן עודף של שנקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם פו הדוב. אמנם לא ניסיתי את הטיול עם ילדות בנות 10-12, אבל אישית נהניתי מטיול במסלול הבא:

לוס אנג'לס > סן פרנסיסקו > יוסמיטי > ברייס, זאיון, אגם פאוול, אנטילופי קניון, גרנד קניון > וגאס

מצד אחד יש המון נופים וטבע מטורף בפארקים הלאומיים למיניהם, פעילויות כיפיות כמו לקחת קיאק באגם פאוול,

ומצד שני יש את הערים הגדולות עם האטרקציות שממש יתאימו לילדות כמו קניונים, רכבות הרים, ואפילו דיסנילנד (להבנתי יעד קלאסי לטיול בתמצווש).

הכל יחד לקח לי כ20 ימים על פני כ4500 ק"מ של נהיגה, במקרה שלך תוכל לבחור מה לקצץ על מנת לקבל את התמהיל המתאים לך מבחינת עיר/טבע.

הרכבים זולים וטובים והדלק זול, מזג האויר מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעות שלי היו למשהו ייחודי, והתיחסתי גם לזמן הארוך יחסית.

לאירופה הקלאסית הן עוד יחזרו, והטווח מאפשר זאת גם בטיולים קצרים של שבוע ופחות. לכן, לטיול ארוך, הייתי מחפש יעד רחוק, וכזה שלא יגיעו אליו כל כך מהר. כמובן שרק אתה יודע אין הן יעמדו בטיסה ארוכה\טיסת קונקשן עוד יותר ארוכה.

קנדה מאפשרת הכל, אפשר המזרחית, אפשר המערבית, אפשר שילוב (רק להביא בחשבון שטיסה מטורונטו לוונקובר אורכת בערך כמו מת"א לצפון מערב אירופה). ויש שילוב של ערים ושל נופים.

דרך אגב, ההצעה לגבי איסלנד נובעת מתגובות נלהבות של אנשים שנסעו במסגרת של משפחות עם ילדים בגילאים אלה וגם יותר צעירים. כמובן שזה תלוי באופי של הילדים. הייתי, למשל, בטיול מאורגן בלפלנד. אז נכון שזה טיול של פעילויות (שיכול להיות חווייה נהדרת מבחינה זו, אבל לא בעונה שאליה אתה מתכוון), אבל היו בקבוצה לא מעט ילדים מגיל 7 ומעלה, אף אחד מהם לא הראה סימני שעמום, ובזכות המיוד לא סבלו גם בקור של מינוס 27 מעלות. מה שאני רוצה לומר הוא שילדים יכולים להנות גם מדברים פחות שגרתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן מעולם לא טסו. עד היום זה רק טיולים יומיים בשמורות טבע, כפרי נופש, קניונים וכאלה...טיסה ראשונה...מאמין שהן תהיינה בסדר בגלל ההתרגשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם אני שם כאן את טובתי האישית לפני טובת הבנות? אולי בגלל הטיסות הקצרות יותר וההספק עדיף להן אירופה? או לחלופין בגלל שכולם עושים אירופה אז ארה"ב יהיה להן יותר יחודי?

אני אעלה פה רעיון מהפכני: למה שלא תשאל אותן? תציג להן שתיים שלוש ארבע אפשרויות (נניח, ארה"ב, אירופה, איסלנד, תאילנד), עם הסבר כללי על מה יש ואין בכל אחת מהן, ותן להן (ביחוד לבת מצווש, בכל זאת טיול שלה) להחליט.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם בת 10 טיסה טרנס אטלנטית תהיה קשה.

אני הייתי הולך ליער השחור ומשלב את הולנד.זה משלב נופים, פארקי שעשועים וקניות.

בטיולים המאורגנים אתה רואה את בלגיה רק כי היא בד3ך בין הולנד וצרפת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואאל"ט יש בה גן שעשועים אחד וכמה ערים יפות והרבה שוקולד, והארדנים שמזכירים במשהו את היער השחור. אני חושב שבלגיה מדינה מפוספסת מבחינת התייר הישראלי.

אני חשבתי שיש לך ניסיון בטיולים עם הבנות. כיוון שאין ניסיון בטיסות, וגם לך אין ניסיון בהתנהלות עם הילדות, שגם זה מצריך התארגנות שונה מאשר לטיול של מבוגרים, לך על בטוח - הולנד או גרמניה או איזור אגם גארדה. יותר מזה. אני לא בטח שככדאי להתחיל עם טיול של 14 יום. אולי להתחיל עם משהו יותר קליל ואז, בפעם הבאה, ללכת על טיול יותר כבד, בהתאם לניסיון וגם להתבגרות שלהן.

חבר הפורום timur2008 התייעץ לפני כמה חודשים לגבי טיול לאירופה עם ילדים, ממליץ לך לקרוא את השרשור, היתה אבולוציה יפה של הגישה ובסוף הוא חזר מרוצה. ההמלצה שלי בתחילת אותו שרשור, וזו דעתי שנים רבות, הוא שהטיול צריך להיות חוויה מעשירה, כאשר מבחינתי גני שעשועים צריכים להיות לא יותר מ-20% מהזמן, השאר טיול ממש, כמובן מותאם לגיל ולתחומי העניין.

ועוד דבר - מבחינתי השופינג הפך לשעמום גדול. נכון שצריך לרצות את האשה, אבל, בניגוד לעבר, שבו היה בארץ מחסור במבחר, כיום מחפשים כמעט רק קניות ייחודיות למקום בו מבקרים, או שנהנים מהאווירה בשווקים ובאותה הזדמנות נוברים קצת בדוכנים. עם דגש על קצת. הזכרתי קודם את הקניון העצום באדמונטון - הגענו אליו כדי לראות מה זה ובשליחות אחד הבנים שביקש לרכוש לו פריט מסויים שהיה במבצע חריג באחת החנויות, שעה אחר כך היינו כבר במכונית בהמשך הדרך. הייתי בשנים האחרונות בשני טיולים מאורגנים שבהם היה הרבה זמן שהוקדש לקניות (בסין זה תכתיב של המדינה למדריכים, ובסקוטלד ואירלנד שבהן התרשמנו שחברת התיירות שארגנה את הטיול בזבזה את הזמן בקניות כדי לחסוך בהוצאות על כניסות לאתרים), זה פשוט יוצא מהאף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקן: כבר לקחתי אותן איתי לאילת ל 4 ימים, לקחתי אותן ל 2 לילות קמפינג בכנרת (חוף פתוח) לפחות 5 פעמים. יש לי ניסיון עשיר בלטייל איתן ולהעביר לא מעט זמן יחד. יצא שבשנתיים האחרונות לקחתי לא מעט את 3 הבנות שלי ללא מעט טיולים ובילויים כאשר אשתי נאלצה להשאר בבית (הריון קשה ועכשיו תינוק). אני לא עושה את זה טו מייק אפ און לוסט טיים, באט טו אד אפ סאם מורה גוד טיים...וכן, הן עמוק בדיון על אירופה. ארה"ב - כרגע לא משתף. אם אראה שיש כיוון חיובי, אז אוציא להם אשרות בתואנה (אמיתית) שאני אמור לנסוע לבקר במשרדי החברה בארה"ב, ושיש סיכוי פיצפון שאקח אותן איתי. הן יודעות שאני עובד בחברה אמריקאית אז זה לא מסובך. מעדיף לא לפתח ציפיות ואז לאכזב. חיפשתי לא מעט בפורום לפני שפתחתי את השרשור והלינק הנ"ל משום מה לא עלה לי עם המילה "טיול" כי שם השרשור הוא "המלצה למלון הכל כלול בקיץ הקרוב".

יש לי חבר טוב שגר בכפר בגרמניה על גבול שווייץ-איפה שהוא קרוב ליער השחור, עם הזמנה פתוחה...במקרה שניסע לכיוון אז אולי נעשה אצלו 2 לילות. הוא אלבני במקור וכל הזמן ממליץ לי לנסוע לשם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...