Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה שאני לא אשם

שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום חברים.

השנה יש לי מזל נחס עם הרכבים :-(.

בקצרה, ביום הבדרך לעבודה (לפני שעתיים וחצי), עמדתי ברמסור, התחלף לירוק אבל מצד ימין שלנו בא אמבולנס ובפעיל את הסירנה שלה כדי שיתנו לה לעבור, אני הייתי הרכב השני או שלישי.

עומד עם הרכב ומישהו נכנס בי מ אחורה, יודע שכולם אומרים שברגע שמישהו נכנס מאחורה בוא 100% אשם, אבל יש סיבה שהוא יגיד שלא ויעשה בלגן?

בסופו של דבר, לי ולהם לא קרה כלום, נזק בגוף הכוונה, לקכב שלי יצא חלק ימין ממ הטמבון החוצה בצד שמאל, לא משהו רציני תכלס.

ברכב הפוגע היו זוג, הרכב של הבחורה, מי שנהג היה הבחור, צילמתי את הרישיון נהיגה שלו, את הרישיון רכב וזהו, היא לא מצאה את הביטוח חובה שלי, הם צילמו הכל, וברור שצילמתי את הרכבים.

לפי מה שאני יודע, אני חייב להודיע לביטוח שלי גם אני לא נשתמש בזה, זה נכון?

חוץ מזה, יש לי מצלמה דרך מקדימה, רואים 100% שאני עומד ומקבל מכה ובטח שומעים את הקלה שלי בספרדית חח, זה מספיק לבית משפט במקרה שהם לא מוכנים להגיד שאני אשם?

משהו אחרון, אם אני מזמין שמיי לבדיקה של הרכב כדי לדעת כמה הנזק, מי שאשם אמור לשלם לי את זה חזרה?

אשמח לעזרה :-)

תודה מראש ושבת שלום.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בס"ד

בתאונה עם כניסה מאחור, ברגע שיש לך תרומה לתאונה, אחוז הפיצוי לך מהנהג הפוגע יפחת.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

פשוט מאוד.

במידה ויש לך תרומה לתאונה (לא יודע להגדיר מה בדיוק נחשב תרומה לתאונה, אבל קיים מושג כזה), במקום שתקבל 100% מפיצוי על הנזקים שנגרמו לך, תקבל אחוז יותר נמוך.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך הוכחה שעמדת והרכב פגע בך מאחור, מה שכתב רותם לא רלוונטי. גם אם חלמת ולא יצאת הוא לא צריך לפגוע בך, קל וחומר אם הרכב שלפניך נתן זכות קדימה לאמבולנס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא ממש הבנתי מה שהוא מנסה להסביר לי תכלס :-(.

לגבי מה שאתה אומר:

א) יש לי מצלמה דרך קדמית ואחורית (זה הרכב של אבא שלי והמצלמת אחורית תמיד נופלת לו אז לא נראה לי שצילמה משהו), אבל בקדמית רואים ב100% ש: רמזור באדום, מתחלף לירוק ושומעים את הסירנה של האמבולנס שצריכה לעבור (שוב היא בא נצד ימין שלנו), ו הרכבים הראשונים ברמזור (אני הייתי הרכב השלישי בנתיב הימני, אבל היו 2 נתיבי נסיעה) פשוט נותנים לה לעבור במקום להתחיל לנסוע.

זה מספיק?

ב) למה זה חמור מאוד שהרכבים הראשונים ברמזור נתנו לאמבולנס לעבור כאשר גם ככה עמדנו ברמזור אדום ? כל עוד לא מסכן אף אחד לא עדיף שהיא תעבור? לא מאמין שסתם הפעילו את הסירנה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זה מחזק את הקייס שלך.

ב. ספריאל כתב "קל וחומר" (לא חמור - אלא זה אומר שבכל מקרה הוא לא היה צריך לפגוע בך, וזה מתחזק עוד יותר בגלל שנתנו לאמבולנס לעבור).

חוקית כמובן שיש לאפשר לאמבולנס עם אורות וסירנה לעבור (או לכל רכב בטחון אחר).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מצלמה שמראה שעמדת - 100% אשמה על הנהג הפוגע. סה טו.

אתה לא חייב לדווח לביטוח, אני במקומך נוסע למוסך שאני סומך עליו לקבל הצעת מחיר לתיקון. אחרי זה יוצר קשר עם הנהג הפוגע ומעדכן אותו בעלות התיקון. אם ירצה, יפעיל ביטוח, אם לא, לא. אתה תצטרך להודיע לביטוח שלך אך ורק במידה שהנהג הפוגע לא רוצה לשלם על התיקון או להפעיל את הביטוח, או במידה שהביטוח שלו מנסה להפיל עליך אשמה תורמת (מה שרותם אמר). אגב, גם במקרה שהביטוח שלו מנסה להפיל עליך אשמה תורמת, תגיד להם שיש לך וידאו ממצלמת הרכב שמראה שהיית בעצירה מלאה, זה "ישכנע" אותם לרדת מזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העזרה.

כמה עדכונים.

הודעתי לביטוח שהייתה תאונה כדי שידעו במקרה ש..., לא הפעלתי ביטוח עדיין.

הלכתי למקום כדי שיגידו לי כמה יעלה תיקון, העלות היא סה"כ 2500 ש"ח.

שלחתי למי שפגע בי את זה ואמרו "בדקתי, לדעתי תפנה לביטוח שלך שזה יטופל דרכם"...

אז איך אני משיך מפה?

זה הסרטון של המקרה. (זכרתי קצת שונה מה שקרה, אבל עדיין רואים שאני עוצר, עומד, ואז בום קדימה בגלל הפגיה ש קיבלתי, ולא פגעתי ברכב שהיה לפני)

שוב,תודה מראש על העזרה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הסרטון הזה הוא יכול לעשות שמיניות באויר. אמנם הבלימה שלך היתה חדה, אבל שמרת מרחק ועצרת בלי לפגוע ברכב שלפניך. מי שנסע מאחרויך לא שמר מרחק או לא היה מרוכז בנהיגה או שניהם, והאשמה שלו 100%.

אם התיקון עולה 2500 ש"ח (במוסך "שלך", לא באיזה מוסך הסדר או שמחוייב למישהו אחר) אין מה להפעיל ביטוח. ההיסטוריה שלך מספיק בעייתית, והדבר האחרון שאתה צריך הוא תביעת ביטוח. מעבר לכך, גם אם היה לך עבר נקי לגמרי הרי שהסכום של ההשתתפותהעצמית ועלית הפרמיה לשנים הקרובות יותר גדול מ-2500 ש"ח, כך שתביעה רק תזיק לך. שלח לפוגע הודעה בדואר רשום עם צילום הצעת המחיר ודרישה לתשלום. יסכים? טוב. לא יסכים? שכור שירותי שמאי ותבע את הפוגע על כל הסכום, כולל שכר טרחת השמאי.

איפה הבעיה? אם לאחר פירוק הפגוש יתברר כי הנזק יותר עמוק ועלות התיקון יותר גדולה. בשביל זה עדיף לקחת שמאי, שקביעתו תחייב גם את הפוגע וגם את הביטוח שלו, אם הוא יחליט לתבוע. אל תשכח שגם לו יש נזק, ומבחינתו מדובר בהשתתפות עצמית אחת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוגע אמר שלא רוצה לשלם כבר אבל...

אני חוזר על התשובה של הפוגע אחרי שהודעתי לו ש התיקון יעלה 2500 ש"ח : "בדקתי, לדעתי תפנה לביטוח שלך שזה יטופל דרכם"

אני קצת מבולבל פה, הפוגע אשם, תכלס אני לא מפעיל את הביטוח שלי לא? פשוט הבנתי שאם אני לא אשם הביטוח של הפוגע משלם הכל ולא יהיה עוד תביעת פה..

או שאני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מפספס שום דבר.

הביטוח שלך יפנה לביטוח צד ג' של הפוגע עם דרישה לתשלום.

אם הפוגע יאשר לחברת הביטוח שלו שהוא אשם , הרכב שלך יתוקן על חשבון הביטוח שלו.

אם הוא יתעקש שיש לך אשמה תורמת, תיפגשו בבית משפט.

אני מניח שגם הרכב השני ניזוק וזקוק לתיקון. יש לו מקיף בכלל?

אם כן, הוא ישלם השתתפות פעם אחת על תיקון שני הרכבים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב 2009, לא ברטוח ב100%, אבל לדעתי יש לו מקיף.

עכשיו, כמו שאמרת, הסוכן שלי יפנה לביטוח של הפוגע, אם משלמים בלי לעשות בעיות, זה לא אומר שהפעלתי ביטוח נכון?

כל הקטע שיש לי סוכן זה כדי שאני לא אשבור את הראש נכון?

ניקח את המקרה הכי גרוע, לא מוכנים לשלם, הביטוח שלי מופעל, בסופו של דבר אני אמור לנצח בבית משפט לא? הסרטון לא מספיק ברור כדי ש הפוגע יהיה אשם ב100%?

ובסופו של דסר, התביעה ימחק לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בסופו של דבר משלם אלפי שקלים בשנה על ביטוח רכב.

משלם עוד 24% לסוכם ביטוח.

אבל אני צריך לשלם מ הכסף שלי, לקחת עורך דין ולהמתין לא יודע כמה זמן עד למשפט ו בנוסף לזה, העברית שלי לא משהו לדברים כאלה ולכו תדעו מה יקרה?

זה מה שאתם אומרים לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא לא מוכן לשלם, אין לך מה להפעיל את הביטוח שלך - כי השליטה לא בידיים שלך והסכום לא גדול. שלם אתה על התיקון ותתבע את כל הנזק בבית המשפט.

לא!!!

בשום אופן אל תפעיל את הביטוח שלך. שלם מכיסך. כבר הסברתי לך קודם זה יעלה לך פחות. את הסכום תבע מהפוגע - קודם במכתב דרישה, ואם הוא יסרב - בבית המשפט לתביעות קטנות.

שתי התגובות האלו נמחקו כי הן מכילות מידע לא נכון שעלול לגרום לפות"ש להוצאה כספית לא מוצדקת.

בדיונים בנושאים שיש בהם פן כלכלי, אין לכתוב תגובות שאינן נכונות. בפעם הבאה המחיקה תלווה בפעולות ניהוליות.

לנושא השאלה, מהסרטון עולה סיפור קצת אחר ממה שכתבת בהתחלה, אבל העיקרון לא משנה - על פניו נראה שאתה בלמת בלימה מוצדקת.

מה שאתה צריך לעשות הוא כן!!! להפעיל את הביטוח שלך. בשביל זה יש לך אותו. חברת הביטוח שלך תתבע את חברת הביטוח שלו, ואם יוחלט שהאשמה היא כולה של הרכב הפוגע אתה לא תשלם כלום.

רק במצב שהנהג הפוגע או חברת הביטוח שלו יטענו לאחריות תורמת מצידך, יתנהל משפט, ורק במידה והשופט יחליט שבאמת יש לך אשמה כלשהי, תשלם את החלק שהשופט יקבע.

הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לשלם את התיקון מהכיס שלך ולפנות לתביעות קטנות. שוב - בדיוק בשביל זה יש לך ביטוח.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...