Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה שאני לא אשם

שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. אתה לא חייב לקחת עורך דין לבית משפט לתביעות קטנות.

2. אם העברית שלך לא כל כך טובה, אתה יכול להתייעץ עם עורך דין כדי להכין את כתב התביעה ולבקש החזר בתביעה, או להעזר במכר / חבר לנסח את כתב התביעה.

3. אתה משלם ביטוח מקיף כדי לקבל ביטוח. אתה יכול ומוזמן לתבוע את הביטוח שלך ולקבל מהם כסף בהתאם לתנאי הביטוח. בתנאי הביטוח לא מעניין מי אשם, מעניין האם תבעת את הביטוח או לא. אם תבעת את הביטוח, תשלם השתתפות עצמית ועליה בפרמיה בשנים הבאות בשל התביעה. באופן עקרוני, חברת הביטוח יכולה לתבוע את הנהג הפוגע, ואם היא תזכה בתביעה ותקבל את כל הכסף חזרה אתה אמור לקבל את ההשתתפות העצמית חזרה ותמחק לך התביעה. אבל כיוון שהסכום נמוך, לא בטוח עד כמה חברת הביטוח תמהר לתבוע את הפוגע שכן במילא היא קיבלה ממך כבר השתתפות עצמית, וכדי לקבל עוד 1,000 ש"ח אולי לא תטרח לתבוע את הפוגע, או תסכים להצעת פשרה הזויה שכוללת אשם תורם כלשהו כדי להמנע ממשפט - ואז לא תקבל כלום חזרה. גם אם חברת הביטוח תחליט לתבוע זה יקח זמן ובינתיים שילמת השתתפות עצמית ועליית פרמיה שאולי תקבל חזרה ואולי לא.

בגלל שהסכום נמוך, לא שווה להתעסק בזה. תבע את הפוגע/ביטוח שלו אתה בעצמך וזהו. סביר להניח שזה יהיה יותר מהיר ויותר זול בסופו של דבר בהנחה ואין נזקים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שתי התגובות האלו נמחקו כי הן מכילות מידע לא נכון שעלול לגרום לפות"ש להוצאה כספית לא מוצדקת.

בדיונים בנושאים שיש בהם פן כלכלי, אין לכתוב תגובות שאינן נכונות. בפעם הבאה המחיקה תלווה בפעולות ניהוליות.

לדעתי דברי נכונים בהחלט והחלטתך למחוק את התגובה אינה נכונה ואינה במקום. אם לדעתך שגיתי, ואני בספק רב - אשמח לנימוק מדוע עצתי אינה נכונה לדעתך במקום מחיקה שרירותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי להגיד למישהו שיתבע בעצמו את הפוגע, כאשר הוא משלם על ביטוח ויש מעט מאוד סיכוי שתיפסק לחובתו אשמה תורמת, זה לא נכון. וההודעה האחרונה שלך, שכוללת עוד אמירות לא נכונות כמו "לא בטוח עד כמה חברת הביטוח תמהר לתבוע את הפוגע שכן במילא היא קיבלה ממך כבר השתתפות עצמית, וכדי לקבל עוד 1,000 ש"ח אולי לא תטרח לתבוע את הפוגע" גם היא שגויה מיסודה. התפקיד של חברת הביטוח הוא לשרת את הלקוח שלה, והיא לא יכולה "להחליט" לא לתבוע - כי אז הלקוח (פות"ש במקרה שלנו) יכול לתבוע אותה חזרה על אי מילוי תפקידה.

בקיצור: יש ביטוח, יש סיכוי נמוך מאוד לאחריות תורמת של פות"ש - להפעיל ביטוח. זה הכל.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסח את דברי מחדש:

תביעת הביטוח המקיף גוררת שתי הוצאות: השתתפות עצמית ועלית הפרמיה בשנים הבאות. בתביעות קטנות הוצאות אלה עולות על הפיצוי המתקבל, ולכן התביעה לא כדאית.

פות"ש - גש לסוכן הביטוח שלך ובקש ממנו לחשב מה תהיה עלות הפעלת הפוליסה. סבירות גבוהה שהפעלת הפוליסה תהיה יותר יקרה מתשלום למוסך מכיסך. הוועץ בו גם לגבי הגשת ביעה נגד הפוגע והביטוח שלו.

צריך להביא בחשבון שפות"ש בבעיה רצינית מאד שמתבטאת בשרשור מקביל - קושי ברכישת ביטוח בגלל שלילת רשיון. תביעת הביטוח תקשה עליו עוד יותר (בהנחה שהתביעה תקושר אליו מבחינת חברת הביטוח).

דרך אגב, ספייר, הבעיה שהעליתי קודם אינה נסתרת מעיני המפקח על הביטוח. יש כעת מהלך של הפיקוח על הביטוח שנועד למנוע או לצמצם את אותן עלויות, כדי שתביעת הביטוח בסכומים קטנים לא תפגע במבוטח. איני יודע באיזה מקום זה עומד ובודאי לא מה תהיה התוצאה, אבל הבעיה מוכרת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב - אם הוחלט על 100% אשמה לפוגע, פות"ש לא ישלם שקל. אתה יכול לנסח את זה איך שאתה רוצה, זה לא משנה את העובדה שההנחה הבסיסית שלך שגויה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בתנאי שהביטוח של פות"ש יתבע את הפוגע והביטוח שלו, מה שלא מובטח. ושיזכה במשפט. ושכל הסכום יגיע לידיו. ואז שיזכה את פות"ש. עם כל השרשרת הזו, שיש בה לא מעט אינטרסים, ממש לא מובטח שפות"ש יקבל את (כל) כספו.

בתביעה ישירה (עם סיוע סוכן הביטוח) הסיכוי יותר טוב (וגם לא מובטח, אפילו אם הוא זוכה במשפט הוא עלול להזקק לרשות הגביה והאכיפה המוכרת לנו כהוצל"פ).

אני חייב לדבר מהניסיון - במהלך השנים הייתי מעורב לפחות בחצי תריסר ארועים מסוג זה. בפעם הראשונה שילמתי השתתפות עצמית ועלית פרמיה ולא יודע מה עוד הכל, הביטוח לא זיכה אותי בכלום. בארועים הבאים סוכן הביטוח שלי סייע לי לקבל את כל הסכום בלי לערב את חברת הביטוח - אלא בתביעה ישירה של הפוגע\הביטוח שלו. ההליכים האלה היו תמיד ממושכים, למזלי לא היה מצב שבו הפוגע סרב לאשר את התשלום. והיה לי גם ארוע אחד שבו הפוגע סרב לשלם אפילו את ההשתתפות העצמית שלי, התרצה רק כאשר קיבל איום בתביעה. אבל בינתיים הכסף שלי עבר לחברת הביטוח, ואת עלית הפרמיה לא קיבלתי חזרה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי להגיד למישהו שיתבע בעצמו את הפוגע, כאשר הוא משלם על ביטוח ויש מעט מאוד סיכוי שתיפסק לחובתו אשמה תורמת, זה לא נכון. וההודעה האחרונה שלך, שכוללת עוד אמירות לא נכונות כמו "לא בטוח עד כמה חברת הביטוח תמהר לתבוע את הפוגע שכן במילא היא קיבלה ממך כבר השתתפות עצמית, וכדי לקבל עוד 1,000 ש"ח אולי לא תטרח לתבוע את הפוגע" גם היא שגויה מיסודה. התפקיד של חברת הביטוח הוא לשרת את הלקוח שלה, והיא לא יכולה "להחליט" לא לתבוע - כי אז הלקוח (פות"ש במקרה שלנו) יכול לתבוע אותה חזרה על אי מילוי תפקידה.

בקיצור: יש ביטוח, יש סיכוי נמוך מאוד לאחריות תורמת של פות"ש - להפעיל ביטוח. זה הכל.

תפקידה של חברת הביטוח לשרת את הלקוח שלה? תפקידה של חברת הביטוח מסתכם במילוי מה שכתוב בחוזה הביטוח. הלקוח יכול לתבוע את חברת הביטוח על אי מילוי תפקידה? סליחה, אבל מאיפה לקחת את הדברים האלה? זכותה של חברת הביטוח לתבוע בתביעת שיבוב, היכן כתוב שהיא חייבת לתבוע חברת שיבוב? זכות השיבוב עוברת לחברת הביטוח ולשיקולה. בנוסף, כיוון שכל הנזק של חברת הביטוח בניכוי ההשתתפות העצמית יכול לעמוד על סכום נמוך, וחברות הביטוח ידועות בנטייתן לקבוע אשם תורם גם בנסיבות שברור שאין בהן אשם תורם. האינטרס של חברת הביטוח הוא האינטרס של חברת הביטוח ולא של הלקוח. בנוסף, חברות הביטוח כידוע לא עובדות מהר, והן גופים כבדים ומסואבים.

אז בינתיים: הלקוח (פות"ש) ישלם השתתפות עצמית, בסביבות 1,500 ש"ח. לאחר מכן, בחידוש הבא, ישלם תוספת כיוון שאין לו היעדר תביעות של כ- 500 ש"ח נוספים. חלילה וחס תהיה תאונה נוספת עלות חידוש נוסף עלולה להיות אסטרונומית וחלק מחברות הביטוח עלולות לסרב לבטח אותו.

אז יצא לנו שפות"ש השרשור ישלם מכיסו 2,000 ש"ח שההחזר שלהם לטעמי לא לגמרי מובטח, במועד לא ידוע, כאשר אין לו שום יכולת להשפיע על מהלך העניינים / לזרז אותם / להשפיע על תוצאות ההליכים.

במקום זה, יכול לכתוב מכתב לפוגע ולחברת הביטוח שלו אם ישנה והיא ידועה ולדרוש תשלום. לא ישלם, ינסח כתב תביעה קצר ופשוט לבית המשפט לתביעות קטנות. יתקיים דיון תוך 6-9 חודשים בערך ובו בסבירות גבוהה מאוד מאוד יזכה ויפסקו לו את סכום הפיצוי המלא + הוצאות.

לדעתי ומניסיוני הדל הפוטנציאל לקבל את כל הכסף חזרה בזמן הקצר ביותר יהיה ברוב המקרים בתביעה ישירה.

אני בהחלט יכול להבין אם למרות זאת אדם יחליט לתבוע את הביטוח של עצמו כי הוא חוטף פיק ברכיים רק מהמחשבה על ניסוח מכתב דרישה, התקף לב מלנסות לנסח כתב תביעה קצר ואין מי שיעזור לו.

עניין של העדפה.

אולם לקבוע כי העצה שנתתי לא נכונה, למחוק את הפוסט ולאיים "בפעולות ניהוליות" בעתיד היה לחלוטין לא במקום לטעמי.

ושוב - אם הוחלט על 100% אשמה לפוגע, פות"ש לא ישלם שקל. אתה יכול לנסח את זה איך שאתה רוצה, זה לא משנה את העובדה שההנחה הבסיסית שלך שגויה.

איך בדיוק לא ישלם שקל? ישלם לפחות השתתפות עצמית למוסך וסיכוי גבוה שישלם חידוש אחד לפחות בעלות גבוהה יותר גם במקרה שהדברים יסתדרו בצורה טובה. את ההשתתפות העצמית אולי יקבל חזרה לאחר זמן, את הפרמיה הגבוהה יותר כנראה שרק בחלומות.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי התגובות האלו נמחקו כי הן מכילות מידע לא נכון שעלול לגרום לפות"ש להוצאה כספית לא מוצדקת.

בדיונים בנושאים שיש בהם פן כלכלי, אין לכתוב תגובות שאינן נכונות. בפעם הבאה המחיקה תלווה בפעולות ניהוליות.

לנושא השאלה, מהסרטון עולה סיפור קצת אחר ממה שכתבת בהתחלה, אבל העיקרון לא משנה - על פניו נראה שאתה בלמת בלימה מוצדקת.

מה שאתה צריך לעשות הוא כן!!! להפעיל את הביטוח שלך. בשביל זה יש לך אותו. חברת הביטוח שלך תתבע את חברת הביטוח שלו, ואם יוחלט שהאשמה היא כולה של הרכב הפוגע אתה לא תשלם כלום.

רק במצב שהנהג הפוגע או חברת הביטוח שלו יטענו לאחריות תורמת מצידך, יתנהל משפט, ורק במידה והשופט יחליט שבאמת יש לך אשמה כלשהי, תשלם את החלק שהשופט יקבע.

הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה לשלם את התיקון מהכיס שלך ולפנות לתביעות קטנות. שוב - בדיוק בשביל זה יש לך ביטוח.

קודם כל תודה רבה לכולם על התגובות.

לגבי מה שאתה כותב שהדברים קרו קצת שונה מ מה שכתבתי בהתחלה, צודק, גם כאשר ראיתי את הסרטון הופתתי בעצמי, לא שיקרתי בכוונה, אבל בסופו של דבר בגדול אני כן דוצק, אני לא אשם פה לא?

לגבי כל הקטע של פהעפיל ביטוח, נראה לי שלא מבינים מה שאני מנסה לשאול, אנסה שוב:

ניסתי לדבר לבד עם הפוגע, לא מוכנים לשלם.

אם אני מבקש מ הסוכן ביטוח שלי שיטפל בהם, שישלח את המכתבים וישלח להם את הסרטון ולא יודע מה עוד (תכלס, בשביל מה אני משלם יותר לסוכן אם הזה לא למקרים כאלה לא?), זה לא אומר שהוא מפעיל את הביטוח שלי תכלס לא? הביטוח שלי יופעל רק אם הביטוח של הפוגע לא מוכן לשלם על ה התחלה בלי בעיות, אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שלא, זה צריך להיות השלב הראשון. סוכן הביטוח וחברת הביטוח פונים לפוגע ו/או לחברת הביטוח שלו עם "דרישה בשם". ממתינים לתגובה וממשיכים משם בהתאם לתוצאות.

אתה מבהיר לסוכן הביטוח ולחברת הביטוח שאתה לא רוצה לתבוע את הפוליסה שלך כרגע אלא מבקש שיפנו לפוגע.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקו - אתה צריך להביא בחשבון שלא תמיד הדברים מתנהלים כצפוי. יתכן שבהפועה לפני שופט הנהג האחר יהיה בעל יכולת שכנוע יותר טובה משלך, והפסיקה לא תהיה כפי שאתה מצפה. אל תדעח שחוץ מהנזק שלך גם לפוגע יש נזק, והוא עלול לתבוע אותך

תתחיל בפניה לסוכן הביטוח, אשר, בניגוד לחברת הביטוח, הוא לפעול לטובתך, והוא גם מנוסה, שכן ארועים כאלה הם לחם חוקו. אם הוא עושה את עבודתו כראוי הוא ידע להעריך (לפחות באופן גס) מה הפיצוי שאתה עשוי לקבל, ומצד שני, כמה תשלם השתתףפות עצמית ועליית פרמיה.

בעיה נוספת היא התנהלות הצד השני. מה הסיכוי שהוא יתבע אותך (אם כי לי לגמרי לא ברור על מה. הוא היה צריך לשמור מרחק וענות כדי לא לפגוע בך בדיוק כפי שקרה). את זה לא נוכל להעריך, כמו גם את הקושי שלך להתגונן בבית משפט לתביעות קטנות, ולו בגלל קשיי השפה שלך כעולה. לכן צריך להודיע על הארוע לחברת הביטוח, למקרה בו יהיה צורך להפעיל את הפוליסה בגלל תביעה מצד הנהג הפוגע. שוב, כאן תפקידו של סוכן הביטוח להדריך אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בינתיים: הלקוח (פות"ש) ישלם השתתפות עצמית, בסביבות 1,500 ש"ח. לאחר מכן, בחידוש הבא, ישלם תוספת כיוון שאין לו היעדר תביעות של כ- 500 ש"ח נוספים. חלילה וחס תהיה תאונה נוספת עלות חידוש נוסף עלולה להיות אסטרונומית וחלק מחברות הביטוח עלולות לסרב לבטח אותו.

לא בהכרח.

חידשתי לאחרונה ביטוח בAIG כשלחובתי תביעה פתוחה. המבטח הציע שתי אפשרויות: חידוש בתנאים של היעדר תביעות (וגבייה עתידית אם יוחלט שאני אשם), או חידוש עם עבר לא נקי (וזיכוי פוטנציאלי). בחרתי את האפשרות הראשונה, וכשחברת הביטוח שלי זכתה בתביעת השיבוב, קיבלתי החזר על ההשתתפות העצמית.

משער שהאינטרס לתביעת שיבוב גדול כשהנהג השני מבוטח בחברה אחרת, וכשסכום התביעה גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שוב תודה לכולם.

אסביר את העצמי שוב כי כנראה שלא הייתי מספיק ברור בהתחלה (אחרי שדיברתי עם מישהו בעבודה שמתעסק בזה הבנתי).

הכוונה שלי הייתה על זה ש הסוכן שלי צריך לפנות לחברה ביטות של הפוגע כדי שישלמו על הנזק בלי להעפיל את הביטוח שלי.

הבחור פה הסביר לי ככה:

להתקשר לסוכן שלי, להגיד להם שמישהו פגע בי מ אחורה, הם צריכים לשלוח אותי למוסך הסדר, שם שמאי בודק את הרכב, אומר כמה עולה תיקון, מתקן, נותן צ'אק דחוי ואז החברה של הפוגע משלם ו הביטוח שלי לא מופעל בכלל.

בגדול אני צודק והבנתם מה הייתה הכוונה שלי עכשיו? :-)

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול כן, אבל ממש אין לך חובה ללכת למוסך הסדר. אתה יכול לבחור מוסך כרצונך ושמאי כרצונך.

היתרון במוסך הסדר ושמאי מהרשימה של חברת הביטוח הוא שאם הפוגע לא ישלם ותחליט לתבוע את הביטוח שלך, ייתכן ותהיה לך השתתפות עצמית מופחתת, תלוי מה כתוב בהסכם הביטוח שלך, ולא תהיה מחלוקת על גובה שכר הטרחה של השמאי.

החסרון הוא, שאלה לא בהכרח בעלי המקצוע שאתה רוצה. אם במקרה המוסך שאתה רוצה לתקן בו הוא גם מוסך הסדר, אז מצויין.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה רבה.

זה רכב 2011 אם מכות בכל מקום אפשרי תכלס, לא יודע עד כצה שווה את הכבאי ראש, אבל אבדוק אם אפשר לקחת לאותו מקום שלקחתי את הלאון שכבר לא שלי, עשו עבודה מצויינת שם.

בכל מקרה הסוכנת שלי דיברה עם הפוגע והפודע מודה באשמה, אז לא אמור להיות בעיה כלשהי, מקווה שהמצב לא ישתנה, אעדכן אם כן אבל :-)

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ובסופו של דבר נקבע ע"י מו"מ בין חברות הביטוח או נפסק ע"י שופט 100% אשמה לפוגע, אתה צודק.

הבעיה: בין פות"ש ובין הקביעה הזו עומדות שתי משוכות:

1. מו"מ בין חברות הביטוח - שוק בזאר טורקי במלוא מובן המילה, אין דרך אחרת לנסח את זה, יושבת חברת הביטוח של הפוגע, עם חברת הביטוח של פות"ש, בפגישה שבועית או חודשית, על 15 תיקים, אולי יותר, בחלקם מבוטח של חברה א' אשם ברור (נניח חזית-אחור ככה), בחלקם מבוטח של חברה ב' אשם ברור, בחלקם שני הצדדים אשמים בצורה כזו או אחרת. כאן מתחיל הבזאר הטורקי על התיקים שבהם לשני הצדדים יש אשמה תורמת, זה מציע 60-40, זה 50-50 בסוף סוגרים על משהו. ממשיכים הלאה לתיקים היותר ברורים דווקא, כאן לחברת ביטוח א' יש 3 תיקים שבהם אשמה ברורה של המבוטח שלה -> לכאורה הפסד של חברה א', לחברת ביטוח ב' יש 3 תיקים שבהם אשמה ברורה של המבוטח שלה -> לכאורה הפסד של חברה ב'.

איך מצמצמים הפסדים? בקלות, שמור לי ואשמור לך, תן לי אשמה תורמת בשלושת התיקים שלך (נניח 10% אשמה תורמת), אתן לך אשמה תורמת בשלושת התיקים שלך.

שני מצבים לגבי שלושת התיקים הללו:

א. שתי החברות מתעקשות ללכת לפי הספר - חברה א' גובה השתתפות עצמית מהמבוטחים שלה ב-3 התיקים -> 4500 שקל, חברה ב' גובה השתתפות עצמית מהמבוטחים שלה ב-3 התיקים האחרים -> 4500 שקל, כל חברה יוצאת עם 4500 שקל בכיס.

ב. שני הנציגים משתפים פעולה, חברה א' גובה השתתפות עצמית מהמבוטחים שלה בששת התיקים, 3 אלה שיש אשמה ברורה למבוטח שלהם ו-3 אלה שיש אשמה ברורה למבוטח של חברה ב' -> 9000 שקל, חברה ב' כנ"ל, -> 9000 שקל.

2. היה ופות"ש התעקש ונתן הוראה חד משמעית לביטוח שלו לא להתפשר ולדרוש 100% אשמה של הצד השני, היה וחברת הביטוח הסכימה (בד"כ רק אם יש מנוף לחץ עליהם, כמו חידוש ביטוח בקרוב או איום להפסיק את הביטוח אצלם, אבל יש הפתעות בחיים), והיה וחברת הביטוח של הצד השני התעקשה גם היא לקבל איזה אשם תורם, יגיעו למשפט, שם רק השם יודע אם השופט לא יחליט לתקוע לפות"ש (פות"ש גנרי) אשם תורם.

ספציפית לפות"ש הזה אין מה לדאוג, לא רואה אותו מקבל אשם תורם בבית משפט.

עקרונית לדעתי הסיכוי של פות"ש בבית המשפט גבוה בהרבה מהסיכוי שלו אצל חברות הביטוח, לא בשביל תיקים כאלה מבטחים את הרכב.

זה Slam Dunk משפטי בתביעות קטנות, כל הסיבות שבעולם לא להפעיל ביטוח במקרה הזה, וזה בלי להתייחס לעבר או לא עבר של פות"ש.

ועכשיו לעצה ממני:

* קח את הרכב למוסך שאתה סומך עליו

* תזמין למוסך שמאי שאתה סומך עליו

* יפרקו, יתעדו, יצלמו, השמאי יוציא שמאות כולל ירידת ערך אם יש

* יתקנו את הרכב, אתה יכול לתת למוסך צ'ק דחוי ל-60 ימים

* אתה לוקח את השמאות, כותב מכתב שנקרא "מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים" בו אתה כותב לנהג הפוגע כי בתאריך X, בשעה Y הוא פגע ברכבך בתאונת חזית-אחור כאשר אתה מלפנים והוא מאחור, התאונה מתועדת במצלמת רכב כולל העובדה שכלל הרכבים עצרו כדי לתת לרכב בטחון (אמבולנס) לעבור, לרכבך נגרם נזק בשווי X (שקבע השמאי), ירידת ערך בשווי Y (שקבע השמאי, אם יש), נוסף על עלות השמאות (כמה שהשמאי לקח), ואם לוקח יותר מיום לתקן את הרכב אז עלות רכב חלופי לתקופת התיקון (עם חשבונית), באם יסרב לשלם תיאלץ לתבוע אותו על הנזקים מעלה בתוספת הוצאות משפטיות. סה"כ לתשלום סכום X תוך 14 ימים.

את כל זה אתה מצלם ושולח לו בדואר רשום עם אישור מסירה, ובהודעה בוואצאפ את צילומי הדפים, כולל חשבוניות, שמאות והמכתב עצמו.

היה והוא ממשיך בסירובו אתה מגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות עם כל הצילומים והמסמכים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...