Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש לקנות רכב חדש או עד גיל של 3 שנים בתקציב של עד 80K

Neus
שימו לב! השרשור הזה בן 1663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קצת רקע:

אני ובת זוגתי נוסעים על בלנו 00 שקיבלתי בזמנו מההורים (קנו לעצמם רכב חדש ו"תרמו" לי את הבלנו).

בימי חול אני נוסע עם הרכב הנוכחי לעבודה כ-20 ק"מ לכיוון, ובסופי השבוע אנחנו לעיתים מטיילים או נוסעים למשפחה.

בסך הכל אני מעריך שהנסועה השנתית שלנו תהיה בסביבות ה15K, אולי קצת פחות אם בהמשך אעבור לתחבורה ציבורית על מנת להגיע לעבודה.

אנחנו מחפשים רכב לא יקר מדי, אמין, בעל צריכת דלק נמוכה יחסית, בעל תא מטען כמה שיותר מרווח, רצוי שיהיה חדש לחלוטין (גם עסקאות 0 ק"מ תופסות) או רכב שגילו לא מעל 3. מאמינים שנחזיק ברכב כמה שיותר (למשל-הבלנו במשפחה שלנו 19 שנה), ולכן מעדיפים להשקיע כעת סכום מכובד ברכב מתוך כוונה לכך שישרת אותנו למשך שנים רבות.

עוד נקודה חשובה-אני מאמין שבעוד זמן לא רב נרצה להביא ילדים לעולם ולכן רכב מיני פחות בא בחשבון.

התקציב שאנחנו מוכנים להקציב לצורך הרכישה הינו עד 80K.

עד כה חשבתי על דאצ'יה סנדרו כאופציה לא רעה, אך עניין הבטיחות הנמוכה מרתיע מעט.

אשמח להמלצות מכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה - אתם יודעים כמה כוכבי בטיחות יש לבלנו מודל 2000?

אני במקומכם הייתי קונה הונדה ג'אז ברמת אבזור קומפורט משומשת, משהו כזה :

https://www.yad2.co.il/s/c/9bgszw

בטיחות גבוהה, צריכת דלק נמוכה, אמינות גבוהה, מרחב פנים ובגאז' מספיקים למשפחה עם 2 ילדים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתם למשל על דאצעה mcv סטיישן?

החיסרון זה גיר רובוטי איטי, מציע לבדוק שכן תא מטען ענק, מרווח טוב, נוחות נסיב טובה.

פחות טובה בתחום הבטיחותי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, לא הייתי קונה שום דאצ'יה עם גיר רובוטי לשנים כל כך רבות.

הרכבים האלה מזדקנים פחות טוב בהשוואה לרכבים יפניים כמו ג'אז , ואין להן מערכות בטיחות אקטיביות.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה תחום הם מזדקנים פחות טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל התחומים - פוטנציאל לתקלות של הגירים הרובוטיים, המנועים עם טורבו . ובאופן כללי, הפלסטיקים, צירי הדלתות. אחרי 5-6 שנים הם מרגישים רכבים יותר עייפים.

למשל, אפילו לא דאצי'ה - לקרובי המשפחה רנו קליאו ( בגדול, בסיס לדאצ'יה סנדרו ) 2014 עם 120 אלף קילומטרים וג'אז 2008 עם 300 אלף קילומטרים. לדעתי, הונדה לא פחות רעננה. ולדעתי רנו לא תגיע לקילומטראז' הזה.

אבל זכותך לא להסכים איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בתחום המנועים לא שמעתי על תלונות לגבי ה0.9 טורבו.

היתרון שזה רכב מאוד פרקטי ומרווח עקב תצורת סטיישן במחיר זול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא גם מרגיש זול וחסר אבזור בטיחותי.

כמובן, על שום שמירת ערך אי אפשר לדבר . אולי זה לא רלוונטי במקרה הזה, אבל אי אפשר לדעת - יכול להיות שיהיה רצון להחליף בעתיד הלא רחוק לרכב בטיחותי יות, לטובת הרגשת בטיחות של המשפחה. עובדה שיש בקשה לרכב בטיחותי, אפילו אחרי באלנו עם כוכב וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני יש דרישה לתא מטען כמה שיוצר מרווח, פה היתרון לדאציה על פני הגאז, שוב צריך להתפשר על משהו לכן צריך שםותח השירשור יחליט מה הוא מעדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות!

הדאצ'יה במחיר של כ-80K בלבד, תוכל לעשות עבודה יפה לפחות ל5-6 השנים הקרובות ואחר כך היא ככל הנראה תדרוש יותר תחזוקה וביקורים במוסכים. אני לא בטוח מה עדיף-לקנות הונדה ג'אז ב-70 או 80 בת 3 שנים שתשרת אותי נאמנה 5-6 שנים ואחר כך אולי, עקב גילה המתקדם, תתחיל לעשות בעיות ולגרור אותי למוסך, או רכב חדש לגמרי (דאצ'יה) שיתחיל לעשות בעיות אחרי 5-6 ויגרור אותי למוסך. נכון, הג'אז בטיחותית יותר, אבל אם נניח רגע את נושא הבטיחות בצד-בסוף, איך שאני רואה את זה, לקנות ג'אז בת 3(או רכב "אמין" אחר כמו קורולה בת 3-4 או פריוס למשל) יהיה שווה ערך (פחות או יותר), מבחינת תוחלת חיים ללא תקלות, לדאצ'יה חדשה לגמרי. היתרון שאני רואה בג'אז ודומיה הוא בעיקר עניין הבטיחות, אני לא בטוח אם בגזרת הביטוח, הטיפולים, חלקי החילוף וכדומה הרכבים האלו יהיו זולים יותר מאשר בדאצ'יה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמליץ פה על משהו קצת שונה.

פיאט טיפו מ-2016 או 2017.

תעלה פחות מהתקציב - מכונית פשוטה מאד וקלה לתחזוקה, מרווחת עם תא מטען גדול, ונמכרת בזול.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל התחומים - פוטנציאל לתקלות של הגירים הרובוטיים, המנועים עם טורבו . ובאופן כללי, הפלסטיקים, צירי הדלתות. אחרי 5-6 שנים הם מרגישים רכבים יותר עייפים.

למשל, אפילו לא דאצי'ה - לקרובי המשפחה רנו קליאו ( בגדול, בסיס לדאצ'יה סנדרו ) 2014 עם 120 אלף קילומטרים וג'אז 2008 עם 300 אלף קילומטרים. לדעתי, הונדה לא פחות רעננה. ולדעתי רנו לא תגיע לקילומטראז' הזה.

אבל זכותך לא להסכים איתי.

מסכים עם רוח הדברים שלך אבל סתם לצורך העניין, האם עד עכשיו היו לקליאו (דגם 0.9 אם אני מבין נכון) תקלות רציניות שגורמות לך להרגיש שהרכב לא יסחוב עד לקילומטר גבוה יותר משמעותית או שאתה מתבסס נטו על תחושה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד עכשיו נסעתם בקופסת שימורים מבחינת הבטיחות.

כאשר יש משפחה ובעיקר ילדים, לא נכון ( לדעתי) לשים את עניין הבטיחות בצד.

דורון, לשאלתך - זאת הרגשה כללית של הרכב, מפתיחת הדלת דרך כל מיני רעשים מכיוון המנוע, בולמי זעזועים.

הרגשה של רכב קצת עייף, אפילו לא סחיבה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להורים יש טיפו 2016. בגדול מסכים-באמת אחלה רכב בסך הכל, עם זאת-הטיפולים לא זולים, כ1000 שקל לטיפול במוסך מורשה.

עוד פרמטר חשוב-ייתכן ואצטרך למכור את הרכב שאקנה כעבור מספר שנים אם אקבל רכב מהעבודה (הנוכחית או אחת אחרת, אני מהנדס במקצועי, ולכן קיים פוטנציאל לכך שבעתיד אעבוד בחברות שמספקות רכב חברה).

עריכה אחרונה על ידי Neus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...