Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ידני אמין - סביבות 15K

Tal7
שימו לב! השרשור הזה בן 1600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא באמת משנה איזה דגם; קח את הרכב הכי מטופל, עם ק"מ סביר וטסט ארוך שתמצא. ה-206+ אולי תהיה קצת פחות חסכונית, אבל זה בשוליים, גם ככה אתה עלול מדי פעם להתקל בהפתעה שתקזז את הפרשי צריכת הדלק במכה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שזה כן משנה, יש דגמים עם יתרונות על רכבים אחרים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין השלושה שפות"ש מתלבט ביניהם? לנהג שרוב הזמן נוסע לבד?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל בין פיאסטה לקליאו ו206, רמת בטיחות של ה 206 הנמוכה ביותר, לקליאו יתרון בדמות מושב נהג מתכוונן לגובה ואיבזור טוב בגירסה הידנית, פיאסטה עם 7 כריות אוויר ואיכות חומרים עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש הבדלים, אבל כשאתה מחפש רכב במחיר של 10,000₪ בציפיה שהוא גם ישרוד לכמה שנים, לרוב תעדיף אחד עם ק"מ סביר שטופל כמו שצריך ע"פ אחד עם איכות חומרים עדיפה או אפילו בטיחות עדיפה.

ומכיוון שאף אחד מהדגמים האלו לא היה להיט מכירות, ואיכות הטיפול לרכב הישראלי הממוצע לא תמיד משביעה רצון (*שיעול*-יותר-בכיוון-של-מזעזעת-*שיעול*), באופן אישי הייתי מעדיף במצב כזה את האקזמפלר הכי שמור ומטופל שיש.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור, אך כשמצויינים ההבדלים אפשר להחליט ממה מתחילים לחפש במקום להתפזר בין הדגמים.

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הקליאו לא ברשימה? היא עדיפה על ה-206+ שהיא מתיחת פנים של ה-206 שהושקה בסוף שנות ה-90.

הפיאסטה גם אמורה להיות טובה, אבל תיקח בחשבון שמושב הנהג לא מתכוונן לגובה, לדעתי זה חסרון מהותי.

אני כל הזמן שוכח את זה לגבי הפיאסטה. זה חסרון די רציני האמת.

הקליאו לא ברשימה האמת לא בצדק, לא יצא לי לעשות עליה נסיעת מבחן - אבל הבנתי שהמנוע שלה חלש. בכלל, מבפנים היא נראית מיושנת ופחות לטעמי. אבל שוב - לגמרי לא בצדק.

זה לא באמת משנה איזה דגם; קח את הרכב הכי מטופל, עם ק"מ סביר וטסט ארוך שתמצא. ה-206+ אולי תהיה קצת פחות חסכונית, אבל זה בשוליים, גם ככה אתה עלול מדי פעם להתקל בהפתעה שתקזז את הפרשי צריכת הדלק במכה.

ברור. מסכים.

הכוונה היא בהנחה ושלושתם באותו מצב, יתרונות/חסרונות בדגמים האלה.

אני חושב שזה כן משנה, יש דגמים עם יתרונות על רכבים אחרים.

בדיוק.

בין השלושה שפות"ש מתלבט ביניהם? לנהג שרוב הזמן נוסע לבד?

למשל בין פיאסטה לקליאו ו206, רמת בטיחות של ה 206 הנמוכה ביותר, לקליאו יתרון בדמות מושב נהג מתכוונן לגובה ואיבזור טוב בגירסה הידנית, פיאסטה עם 7 כריות אוויר ואיכות חומרים עדיפה.

לזה כיוונתי. תודה!

ברור שיש הבדלים, אבל כשאתה מחפש רכב במחיר של 10,000₪ בציפיה שהוא גם ישרוד לכמה שנים, לרוב תעדיף אחד עם ק"מ סביר שטופל כמו שצריך ע"פ אחד עם איכות חומרים עדיפה או אפילו בטיחות עדיפה.

ומכיוון שאף אחד מהדגמים האלו לא היה להיט מכירות, ואיכות הטיפול לרכב הישראלי הממוצע לא תמיד משביעה רצון (*שיעול*-יותר-בכיוון-של-מזעזעת-*שיעול*), באופן אישי הייתי מעדיף במצב כזה את האקזמפלר הכי שמור ומטופל שיש.

תרשה לי להיות קטנוני, יש הבדל די משמעותי בין רכב של 10K, וכאלה שאפשר למצוא בסביבות ה16-17K

מסכים שלשניהם יש מכנה משותף די ברור, וזה לחפש את השמור ביותר. שוב - מחפש יותר הבדלים פרקטיים מנסיון של אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. מסכים.

הכוונה היא בהנחה ושלושתם באותו מצב, יתרונות/חסרונות בדגמים האלה.

תרשה לי להיות קטנוני, יש הבדל די משמעותי בין רכב של 10K, וכאלה שאפשר למצוא בסביבות ה16-17K

מסכים שלשניהם יש מכנה משותף די ברור, וזה לחפש את השמור ביותר. שוב - מחפש יותר הבדלים פרקטיים מנסיון של אנשים.

תראה, בשיא הכנות, תהיה קטנוני בכיף עוד חצי שנה אם בא לך. אבל השרשור הזה כבר בן יותר מחודש, ואתה עדיין בלי רכב.

זה לא שמדובר פה על איזו התלבטות סטייל oryo (טסלה מודל 3 מול קיה סטינגר, שתי גישות שונות לגמרי לאותה תוצאה). תכלס ההבדלים פה די מינוריים, ובעולם האמיתי כנראה לא באמת תמצא רכבים בגיל כזה ומחיר כזה שהנתונים שלהם יהיו זהים ותצטרך לבחור לפי איכות החומרים או העדרה של כרית אויר שביעית. כולם חלשים, כולם פשוטים, כולם יביאו אותך מ-א' ל-ב' יחסית בזול ובלי שלגמרי תרצה למות מהרעש בדרך (ע"ע ספארק).

לך תמצא איזה אקזמפלר סביר מכל אחת מהן, תראה למי אתה מספיק מתחבר ותקנה. זה לא באמת ישנה את חייך אם זו תהיה קליאו, פיאסטה, פונטו או אפילו 206+.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, בשיא הכנות, תהיה קטנוני בכיף עוד חצי שנה אם בא לך. אבל השרשור הזה כבר בן יותר מחודש, ואתה עדיין בלי רכב.

זה לא שמדובר פה על איזו התלבטות סטייל oryo (טסלה מודל 3 מול קיה סטינגר, שתי גישות שונות לגמרי לאותה תוצאה). תכלס ההבדלים פה די מינוריים, ובעולם האמיתי כנראה לא באמת תמצא רכבים בגיל כזה ומחיר כזה שהנתונים שלהם יהיו זהים ותצטרך לבחור לפי איכות החומרים או העדרה של כרית אויר שביעית. כולם חלשים, כולם פשוטים, כולם יביאו אותך מ-א' ל-ב' יחסית בזול ובלי שלגמרי תרצה למות מהרעש בדרך (ע"ע ספארק).

לך תמצא איזה אקזמפלר סביר מכל אחת מהן, תראה למי אתה מספיק מתחבר ותקנה. זה לא באמת ישנה את חייך אם זו תהיה קליאו, פיאסטה, פונטו או אפילו 206+.

אני עדיין בלי רכב לא כי אני קטנוני, אלא כי אני מנסה להבין אם זאת החלטה נכונה לקנות שוב רכב.

תוך כדי אני ממשיך לבדוק כדי שאם אחליט שכן, אדע מה לקנות.

מסכים איתך לגמרי שכולם רכבים זולים, שיקחו אותי מא׳ ל-ב׳ והמטרה היא למצוא אקזמפלר שמור וההחלטה אמורה להיות די קלה.

היא קלה אגב, ויותר מזה - אני יודע איך ההתלבטויות האלה נשמעות מהצד, אבל איכשהוא כשזה נוגע אלייך - הרציונל זז הצידה :)

תודה על העזרה בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לך המלצה משוחדת על פגו 206 פלוס

בבעלותי אחת מסוף שנת 2011.

מטופלת במוסך מורשה ועברה את כל הטיפולים בזמן!

אחלה רכב אמין לוקח מנקודה לנקודה.

לפני פחות משנה נקרעה רצועה והמנוע הוחלף במוסך מורשה יחד עם כל מה שמסביב ( גם קלאץ) הושאר במוסך מעל 10k

יחד עם זאת בשקלול השנים יכול להגיד שזה רכישה מצוינת.

הרכב טיפה זקן מבפנים, מבחוץ יש לו עיצוב מנצח לדעתי ה206 זה אחד הדגמים הכי יפים של פגו.

על במפרים הוא רך, ופשוט כיף לנהוג עליו, יש לנו בבית עוד 4 רכבים, היום כולם שווים פי 5 או 6 ממנו ועדיין בחווית נהיגה הוא לא נופל מהם.

צריכת דלק ( היה לי 206 שנת 2000 שהייתה חסכוניץ ממנה) בממוצע עושה 13.4 קמ לליטר... הישנה יותר עשתה 14.8.

חסרונות אין מקום לעגלה בבגאז ( ובגלל זה הרכב פורסם השבוע ביד 2).

פנסים שעוברים חידוש כל קיץ ( לא מבין מה הם שונים מרכבים אחרים)

בין אם תלך על הדגם או לא, היה לי אלטו, i10 ופנדה , הם חסכוניות יותר מודרניות יותר, אבל אין להם אופי כמו שיש לאריה הזקן הזה

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גטס 2007-09 אוטומטיות (קשה על גבול הבלתי אפשרי למצוא ידנית שמורה). מה דעתכם? מ10,000 ישאר לי עודף ליישור קו.

פשוט לא. בגלל צריכת דלק, בגלל נוחות, בגלל בטיחות. גם הביצועים לא משהו. ובעיקר בגלל שאם אתה מחפש ידנית, יש לך אופציות הרבה יותר טובות (שגם יהיו יותר חדשות) שכבר הוזכרו שוב ושוב (ושוב).

הגטס היא אופציה אולי למי שחייב אוט' בלבד, אמין, ואין לו אפילו תקציב לסיריון. אבל לדעתי, די זהו.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט לא. בגלל צריכת דלק, בגלל נוחות, בגלל בטיחות. גם הביצועים לא משהו. ובעיקר בגלל שאם אתה מחפש ידנית, יש לך אופציות הרבה יותר טובות (שגם יהיו יותר חדשות) שכבר הוזכרו שוב ושוב (ושוב).

הגטס היא אופציה אולי למי שחייב אוט' בלבד, אמין, ואין לו אפילו תקציב לסיריון. אבל לדעתי, די זהו.

נשמע שנמאס לך מההתלבטויות, אבל זה בסדר, גם אני בדרך לשם. רק מזכיר שבשביל זה קיימים פורומים. אני לא מבלבל את המוח, אני מעלה אפשרויות לגמרי סבירות ומנסה להחכים בדגמים שאני פחות בקיא בהם.

לגבי הצריכת דלק אני מודע לזה שהיא משמעותית פחות טובה מהידנית (כרגע יש לי גטס 2005 כזאת לנסיעות מזדמנות ומבחינתי גם הנוחות שלה סבירה +) וזה בהחלט משהו שקשה להתעלם ממנו.

אכן יש אופציות טובות יותר בטווח הגבוהה של התקציב,

העלתי את הגטס כאופציה כי היא יותר בטווח ה7-10 שמסתדר לי כרגע יותר, ובגלל האמינות כמובן.

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה נמאס. אני באמת חושב שהגטס כרכב פחות טובה (באופן מורגש) מהאופציות האחרות שעלו פה, ושהיא יותר מתאימה למי שחייב אוטומט.

בכל אופן, להרגשתי אפשר די בקלות למצוא היום קליאו / 206+ באזור ה-10 לאחר מיקוח קליל, גם אם במקור מבקשים 15. לא קל היום למכור רכב, בטח ישן וידני. קח את זה בחשבון.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גטס 2007-09 אוטומטיות (קשה על גבול הבלתי אפשרי למצוא ידנית שמורה). מה דעתכם? מ10,000 ישאר לי עודף ליישור קו.
נסיעה בגטס אוטומטית מבאסת ולא נוחה.

לדעתי תתקשה למצוא גם אוטומטית שמורה, זה היה קשה כבר לפני כמה שנים.

מספר גטסים ברמת האיבזור הראויה לקניה (לא GLF) תמיד היה קטן וזה מצמצם עוד את המבחר.

בקיצור זו הייתה אופציה סבירה ב 15 אלף שקל לפני מספר שנים אבל היום כבר לא...

לא נהגתי בפיאסטה וקליאו מהדורות הרלוונטיים לדיון, אומר רק שאפילו הדורות הקודמים של פיאסטה וקליאו היו עדיפים על גטס.

אמינות זה פאקטור חשוב, רק ששוב פעם, רוב הגטסים שתמצא טופלו בקמצנות בחלקים זולים ונחותים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...