Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Android Auto wireless הכריזה רשמית לכל סוגי הטלפונים

Johnik
שימו לב! השרשור הזה בן 1633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוף סוף גם גוגל השיקה רשמית את האפשרות בחיבור אלחוטי ל-AA (קודם זה היה מוגבל לכמה טלפונים של גוגל בלבד). בקרוב מאוד כל טלפון בעל מערכת הפעלה מגרסה 9.0 ומעלה יהיה אפרשות לחיבור אלחוטי (דרך BT). כמובן שהדבר מצריך שגם בצד של הרכב יהיה HU אשר תומך בחיבור אלחוטי זה אך זה כבר עניין של זמן...

מקור:

https://www.lifewire.com/android-auto-wireless-4176354

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך דרך Bluetooth ?!

אין ל bt מספיק רוחב פס לשדר וידאו ברזולוציה סבירה.

זה תמיד היה דרך WiFi באנדרואיד.

מעניין מתי אפל יעתיקו את זה (ההכרזה הגרנדיוזית הבאה?)

הבעיה היא לא אנדרואיד (קיים כבר בסמסונג S8) אלה מיעוט הרכבים שמתקינים רדיו תומך.

סמסונג , דרך חברת הבת הרמן קרדן, מספקים כאלה מערכות לרכבי פאר.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[video=youtube;yoPE7eF84-0]

1. החיבור של נייד עם HU דרך חיבור בלוטו ניתן לראות זאת בסרטון

2. לא חייבים רכב פאר לצורך חיבור כבר היום יש לא מעט מותגים אשר תומכים בחיבור זה במחיר סביר בהחלט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטון חסר פרט שולי חשוב, אחרי הצימוד לאיזה רשת WiFi הטלפון מחובר.

לדעתי קורה פה מה שהרבה יצרני WiFi mesh עושים.

הגדרה ראשונית נשלחת על גבי תקשורת Bluetooth שמגדירה לשני הצדדים איזה רשת WiFi ליצור בינהם . בלי WiFi פתוח כל הנושא נדון לכישלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך דרך Bluetooth ?!

אין ל bt מספיק רוחב פס לשדר וידאו ברזולוציה סבירה.

זה תמיד היה דרך WiFi באנדרואיד.

מעניין מתי אפל יעתיקו את זה (ההכרזה הגרנדיוזית הבאה?)

הבעיה היא לא אנדרואיד (קיים כבר בסמסונג S8) אלה מיעוט הרכבים שמתקינים רדיו תומך.

סמסונג , דרך חברת הבת הרמן קרדן, מספקים כאלה מערכות לרכבי פאר.

בנושא זה דווקא גוגל היתה ועדיין נמצאת אחרי אפל שהכריזה על תמיכה ב 2015, ובניגוד ל גוגל שתמכו עד כה בתכונה זו רק במכשירי פיקסל.

יצרניות הרכב שתומכות בפיצ'ר הזה תומכות רק בזה של אפל, בעבר יחודי ל ב.מ.וו בקרוב בכל המותגים הגדולים.

https://www.macrumors.com/roundup/carplay/#wireless_carplay

https://www.carplayworld.com/wired-vs-wireless-carplay/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה לא מצריך Wifi פעיל. ככל הנראה זה שילוב כל שהוא בין BT ו Wifi. כי זה לא חיבור של AP רגיל לצורך חיבור מחשב נייד עם טלפון לדוגמה שם זה רק Wifi אשר לא מצריך סנכרון של BT כלל.

לגבי רכבים כמו שכתבתי זה רק עניין של זמן שרוב המותגים כולל עממים יעברו לחיבור אלחוטי מתקן הזה. אך גם היום ניתן לקבל זאת בכל רכב בהחלפת יחידת HU שתומכת בזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חיבור WiFi מסוג ad hoc.

יש מספר דרכים להקים אותו. גם בעזרת שן כחולה.

אני לא רואה פה התנפלות יצרני הרכב על הפרוטוקול. אם אפל יצאו עם זה ראשונים ב 2015 ואנחנו כמעט 5 שנים אחרי עם תמיכה אפסית: המצב לא טוב . כי WiFi קיים בהמון מערכות בידור לרכב. כלומר החומרה קיימת אבל התוכנה לא מאפשרת.

אולי באמת אנדרואיד 9 יביא את השינוי אבל אני בספק.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרני רכב לא פונקציה לקידום דברים של תוכנה ופיצ'רים דוגמה טובה היא טויוטה שרק השנה הכניסה אפשרות להתממשק דרך AA ורק שנה שעברה ל-Car Play. הסיבה דיי ברורה כל קריאת שירות במוסך על דברים קטנים כמו באגים עולה המון כסף לחברה והם מעדיפים להתעסק יותר בחומרה מאשר בתוכנה.

מצד שני היום לעומת 5 שנים אפילו כפי שזכרכת רוב הרכבים החדשים מגיעים עם אפשרות ממשק לשני האפשריות ורכב שבו זה לא נמצא הרבה פעמים נפסל לעומת אחר שיש. כל זה בכדי לתת תחושת "ממשק אישי" בכל רכב לא משנה איפה אתה ללא צורך להתחיל התעסקות בתפריטים שונים של רכבים. כל זה יחד עם פקודות קוליות, ניווט עם כתובות מעודפות שלך, מוזיקה שאתה אוהב עם פלייליסטים שלך והכי חשוב בשפה שלך.

בתור מישה טס לא מעט מטעמי עבודה בחו"ל אני תמיד מבקש רכבים עם ממשק AA זה מאוד נוח.

המון אנשים הבינו את זה והיום זה כבר לא "אופציה נחמדה" good to have אלא ממש must have. דווקה הסיבה שיש צורך לבצע חיבור כבל USB פוסלת אותה להמון אנשים כי זאת התעסקות מיותרת אך כאשר זה יהיה אלחוטי כמו שיש היום דיבורית בלוטו זה יקדם את המוצר עוד יותר מהר לפי דעתי כמובן.

כך שאני חושב שהעיניין להכנס מהר לשוק הוא בטווח הקרוב גם ברכבים ולא רק ביחידות HU שונות של מותגי מולטימדיה.

וכאשר גוגל יכניסו פקודות קוליות בשפה עיברית ולא רק ממשק כל ה"חלטורות" שיבואנים בארץ דוחפים לנו במכירים מופרזים עם ממשק בעיברית באיכות פרוייקט של בית הספר יופסקו כי זה יהיה אינטגרלי ברכב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרני רכב לא פונקציה לקידום דברים של תוכנה ופיצ'רים דוגמה טובה היא טויוטה שרק השנה הכניסה אפשרות להתממשק דרך AA ורק שנה שעברה ל-Car Play. הסיבה דיי ברורה כל קריאת שירות במוסך על דברים קטנים כמו באגים עולה המון כסף לחברה והם מעדיפים להתעסק יותר בחומרה מאשר בתוכנה.

מצד שני היום לעומת 5 שנים אפילו כפי שזכרכת רוב הרכבים החדשים מגיעים עם אפשרות ממשק לשני האפשריות ורכב שבו זה לא נמצא הרבה פעמים נפסל לעומת אחר שיש. כל זה בכדי לתת תחושת "ממשק אישי" בכל רכב לא משנה איפה אתה ללא צורך להתחיל התעסקות בתפריטים שונים של רכבים. כל זה יחד עם פקודות קוליות, ניווט עם כתובות מעודפות שלך, מוזיקה שאתה אוהב עם פלייליסטים שלך והכי חשוב בשפה שלך.

בתור מישה טס לא מעט מטעמי עבודה בחו"ל אני תמיד מבקש רכבים עם ממשק AA זה מאוד נוח.

המון אנשים הבינו את זה והיום זה כבר לא "אופציה נחמדה" good to have אלא ממש must have. דווקה הסיבה שיש צורך לבצע חיבור כבל USB פוסלת אותה להמון אנשים כי זאת התעסקות מיותרת אך כאשר זה יהיה אלחוטי כמו שיש היום דיבורית בלוטו זה יקדם את המוצר עוד יותר מהר לפי דעתי כמובן.

כך שאני חושב שהעיניין להכנס מהר לשוק הוא בטווח הקרוב גם ברכבים ולא רק ביחידות HU שונות של מותגי מולטימדיה.

וכאשר גוגל יכניסו פקודות קוליות בשפה עיברית ולא רק ממשק כל ה"חלטורות" שיבואנים בארץ דוחפים לנו במכירים מופרזים עם ממשק בעיברית באיכות פרוייקט של בית הספר יופסקו כי זה יהיה אינטגרלי ברכב...

אתייחס רק כל הקטע של "אנשים פוסלים את זה כי צריכים לחבר כבל"...

כבל מקורי לנייד עולה שקל וחצי, אתה גם ככה מקבל 1, תקנה עוד 1 ותשאיר מחובר לרכב, עד כמב אנשים נהיו עצלנים??? לא יאומן פשוט, וזה עצוב :-(.

אני לא רואה שאנשים פוסלים רת האפשרות על לקנות את הנייד הכי חדש ואחרי 5 שעות צריך לשים בטעינה כי הסוללה נגמרת, בשביל זה כן קונים מעטן נייד ודברים כאלה...

כל פעם שאני קונה נייד של חברה חדשה ואין לי מטענים, פשוט מזמין מטען כלל כבל נוסף, ועוד כבל נוסף שנשאר קבוע ברכב.

לא משנה, לדעתי, AA שמחובר עם כבל יעבוד יותר טוב מאשר עם WIFI.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שבמקרה של אנדרויד אוטו, הוא ממש מפונק לגבי טיב הכבל שבשימוש.

יש לי חמישה כבלים באוטו (כולל שניים מקוריים) שהדרעק הזה מתעלם מהם בהפגנתיות ועוד אחד שעובד 2-3 שניות ומתנתק.

רק כבל ספציפי מאמזון עם איזה סימן מוזר שמוטבע עליו עובד ב-100% מהמקרים.

אני רק מחכה שיגיע האלחוטי כדי לנקום בו.

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, צריכים כבל מקורי, כי AA צריך כבל Data, יש כבלים באיבי שעולות 2₪ וזה לא DATA, אולי בגלל זה גם לא עובדים טוב.

אצלי עם 2 ניידים One Plus ועכשיו עם הגלקסי 10+ , אותו דבר, כבל מקורי ועובד מושלם.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להלשין אבל הכבל המקורי של הגלקסי 10 שלי הוא זה שמתנתק רפיטטיבית (נבדק ביותר מרכב אחד)

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...