Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה בעצם הבעיה עם היברידית ישנה שהוחלפה בה הסוללה?

רוכב_נוהג
שימו לב! השרשור הזה בן 1662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

יש לא מעט ביד2 היברידיות נגיד פריוס ואוריס משנתונים אזור 2011 עם 250,000+ ק"מ, אבל שהמצבר ההיברידי (סוללה) כבר הוחלפו.

השאלה שלי:

1. לאיזו צריכת דלק לצפות? אני מכוון ל-1/20 בבין עירוני.

2. האם להיברידיות שנתון ישן עם ק"מ יש בעיות מיוחדות שלבנזין/דיזל מקבילה לא?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים זה סוללה ממוחזרת. Refurbished בלעז. לקחו סוללה גמורה. הוציאו רק את התאים הפגומים והחליפו בחדשים או בתאים משומשים ( אך תקינים).

אם יש אחריות יצרן אז לא רואה בעיה.

הבעיה היחידה זה שאתה בחתונה קטולית עם היבואן ומוסכיו גם ב 250K.

יש כאלה שרואים בזה אפילו יתרון. במיוחד ברכב יד2

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לזכור שלרכב יש גם מנוע רגיל ויש לו בלאי (אם כי כנראה פחות ממנוע של רכב בנזין סטנדרטי) כמו כן בשל השכיחות הגדולה של כלי הרכב הללו, והעובדה שמשרד התחבורה מחייב את בעלי המקצוע השתלמות בטיפול בכלי רכב הברידיים על מנת לשמר את הסמכתם - יותר ויותר מוסכים כלליים לומדים ומסוגלים לטפל בכלי הרכב הללו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוהל 146 - נוהל רכב חשמלי.

מגדיר 3 רמות הסמכה לטיפול ברכב חשמלי.

שימו לב שמוסך שרוצה לטפל ברכבים חשמליים או היברידים חייב להחזיק מישהו מוסמך רמה 3,

רמה 1 ו2 יכולים לעבוד על הרכב רק אחרי שרמה 3 אישר להם וחתם בכרטיס עבודה.

מצד שני - לא ראיתי שאישור למוסך מורשה משרד התחבורה לרכב רגיל השתנה,

ולכן מוסכים קטנים שלא רוצים לטפל ברכבים כאלה לא חייבים לעבור את ההסמכות.

nohal_rehev_hashmali (1).pdf

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לסוללה. רכב מתיישן זה רכב מתימשן ומסםיק שיתקלקלו לך כמה חיישנים בשנה ותגיע לעלות של אלפי שקלים ויותר.

מכיר מישהו שעשה את זה וקנה פיריוס מתיישנת ואכל הרבה קש וגם צריכת הדלק לא הייתה מציאה לרכב היברידי, 1:17.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהו שעשה את זה וקנה פיריוס מתיישנת ואכל הרבה קש וגם צריכת הדלק לא הייתה מציאה לרכב היברידי, 1:17.

אשמח לשמוע קצת פרטים: הוא היה צריך להגיע למוסך בין טיפולים שגרתיים? העלויות היו גבוהות? מדובר על תקלות מהותיות או סתם הבקר של הרמקול האחורי נשרף לו הפיוז?

כמו כן למה 1/17 לא מרשים? נכון שאיוניק החדשה כביכול עושה 1/25 אבל יש לי את המגבלה שאני מחפש משומש ישן...

ובסוף השאלה היא פשוטה: רנו מגאן (או כל רכב אחר שחסכוני בדלק כמו היברידי) אותו שנתון אוטו ק"מ (אוטו מחיר), יש לה יותר או פחות בעיות?

עריכה אחרונה על ידי רוכב_נוהג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של פריוס 2010 ב-4 השנים שהיא אצלי היו רק טיפולים תקופתיים חוץ מפעם אחת שהיה צורך לנקות חיישן EGR כי הרכב גמגם. טיפולים רגילים במוסך יבואן באזור ה-1000 שקל.

הייתה גם החלפה אחת של בלמים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן עקרוני לכל רכב עם 250K ק"מ יכולות להיות ויהיו תקלות וחלקם עשויות להיות יקרות. בק"מ כזה חשוב לבחור מכונית עם מוניטין אמינות גבוה. ופריוס נחשבת לאחת המכוניות האמינות ביותר שנעות היום על הכביש.

מצד אחד יש המון סרטונים ביו טיוב של רכבים שעברו אפילו 400K ק"מ עם סוללה מקורית אבל ברכב עם מעל 150K ק"מ קח בחשבון שיש סיכוי לא קטן שבשל מסויים היא תלך (במיוחד בדור 3 ששם הסוללה קצת יותר רגישה מבדור 2) ולכן עדיף לדעתי ללכת על רכב עם סוללה חדשה מקורית או הרחבת אחריות בתוקף.

לי יש פריוס דור 2 2009 אצלי כבר 6 שנים ועשתה מעל 210K ק"מ הסוללה מקורית וחזקה מאוד והרכב עושה קרוב ל 19 ק"מ/ל.

מהרגע שהרכב עלה לכביש ועד היום היו רק 2 תקלות אבל הם היו לא זולות,

1. משאבת מים קירור לוריאטור- לא בדיוק תקלה תוחלת החיים של המשאבה היא בערך 190K ק"מ. תיקון של כמעט 1800 שקל

2.יחידה פנימית של המזגן-מעל 2000 שקל

מלבד שני הדברים האלו הרכב מפגין אמינות מוחלטת. כל הכפתורים עובדים הפליסטיקה שמורה כמו חדשה והנסיעה שקטה וחלקה כמעט כמו ברכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע קצת פרטים: הוא היה צריך להגיע למוסך בין טיפולים שגרתיים? העלויות היו גבוהות? מדובר על תקלות מהותיות או סתם הבקר של הרמקול האחורי נשרף לו הפיוז?

כמו כן למה 1/17 לא מרשים? נכון שאיוניק החדשה כביכול עושה 1/25 אבל יש לי את המגבלה שאני מחפש משומש ישן...

ובסוף השאלה היא פשוטה: רנו מגאן (או כל רכב אחר שחסכוני בדלק כמו היברידי) אותו שנתון אוטו ק"מ (אוטו מחיר), יש לה יותר או פחות בעיות?

לפי מה שהוא אמר, כל טיפול היה נגמר לא פחות מ 3000 שקל בגלל דברים מסביב (גומיות/בולמים/ציריות ועוד מרעין בישין).

בלי קשר הוא החליף סוללות ברכב.

1:17 זה לא מרשים לרכב היברידי, כי רכב היברידי אמור לצרוך לפחות 1:20 אם לא פחות מיזה.

היום בג'אז צורה חדשה לא היברידית, אני מגיע בקלות ל 1:15 בנסיעה משולבת, והצלחתי גם 1:17.5 עם מזגן.

(בוואגיות הידניות הייתי מגיע מחוץ לעיר גם ל 1:21, אבל נו טוב, אין מה להשוות בין קטגוריות שונות וגיר שונה).

דלק זו ממש לא ההוצאה היחידה, ואני נוסע המון (בערך 30K לשנה...) ולא קניתי רכב היברידי כי בתקציב שלי רכב היברידי או דיזל הייתה נבלה סרוחה.

מי שחושב שיקנה רכב עם 250000 ק"מ ויחסוך, שיחשוב שוב.

סוללה זו ממש לא הדבר היחיד שיכול להתקלקל. יש עוד מליון חיישנים/גומיות ודברים שיכולים להתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:17 זה לא מרשים לרכב היברידי, כי רכב היברידי אמור לצרוך לפחות 1:20 אם לא פחות מיזה.

היום בג'אז צורה חדשה לא היברידית, אני מגיע בקלות ל 1:15 בנסיעה משולבת, והצלחתי גם 1:17.5 עם מזגן.

זה לגמרי תלוי בסגנון נהיגה.

הוא בפריוס עושה 1/17 ואני עושה 1/19 ובאותה מידה אתה עושה 1/15 בג'אז ונהג אחר שלא דופק חשבון בקושי יוציא 1/12 מאותו רכב.

בנהיגה רגועה פריוס דור 2 עושה בממוצע 1/19 דור 3 בממוצע 1/20 ובדור 4 אפשר להגיע גם ל 1/25. (באיוניק טיפה פחות)

כמובן שאי אפשר לצפות שלרכב ישן תהיה אותה צריכת דלק כמו רכב חדש מהניילון, וזה נכון לכל רכב ולא משנה אם הוא היברידי, בנזין, דיזל או גז.

אני לא יודע לאיזה דור מגאן אתה מתכוון אני רק יכול להעיד שלי היתה בעבר רנו סניק 2 (גרסת מיניואן של המגאן 2) והיא היתה פשוט קטסטרופה של אמינות רכב עם פחות מ 40K ק"מ ותקלות חשמל וחיישנים כל שני וחמישי. פשוט היה סיוט.

עריכה אחרונה על ידי orenweb
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

יש לא מעט ביד2 היברידיות נגיד פריוס ואוריס משנתונים אזור 2011 עם 250,000+ ק"מ, אבל שהמצבר ההיברידי (סוללה) כבר הוחלפו.

השאלה שלי:

1. לאיזו צריכת דלק לצפות? אני מכוון ל-1/20 בבין עירוני.

2. האם להיברידיות שנתון ישן עם ק"מ יש בעיות מיוחדות שלבנזין/דיזל מקבילה לא?

תודה,

קח בחשבון שמערכת היברידית, טובה ככל שתהיה, לא ממש תנוצל בנסיעות בינעירוניות.

היתרון הגדול של מערכת היברידית הוא דווקא בשימוש באנרגיה גנרטיבית, אשר נוצרת מבלימות ותאוצות ולא באה לידי ביטוי בנסיעה במהירות קבועה בכבישים מהירים.

במקרה של פריוס למשל, בכביש מהיר אתה "משלם" על מנוע 1.8 (אומנם אטקינסון, אבל בכל זאת).

לא יודע אם מדובר בהשווה הוגנת, אבל האוקטביה שלי עם מנוע 1.4 בת השנתיים עושה די בקלות 19 ק"מ/ל. מחוץ לעיר ועם נסיעה מחושבת מגיעה ל- 21 ק"מ/ל.

אם אכן פרופיל הנסיעה שלך הינו מחוץ לעיר, מציע לך לשקול שנית את כדאיות רכב היברידי עם הסיכונים הקרוכים בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זה לא רק מנוע וגיר. בקילומטרז כזה מתבלים חלקי מתלה, היגוי, משאבות וכו' שמתבלים אותו הדבר בהידרידי וברכב רגיל.

בהיברידי המנוע עובד אולי יותר קל (וגם לא בטוח בהתחשב בעובדה שהוא עובד במחזור נציל יותר ועם הרבה הפסקות והתנעות) אבל מצד שני נוספת מערכת אלקטרונית ומערכת חשמלית די מורכבות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן פרופיל הנסיעה שלך הינו מחוץ לעיר, מציע לך לשקול שנית את כדאיות רכב היברידי עם הסיכונים הקרוכים בכך.

אילו אלטרנטיבות קיימות? בהתחלה חשבתי לחפש משהו זול מאוד כי מצפה לי פרויקט מחוץ לעיר עם נסיעות יומיות בחודשים הקרובים, בוא נגיד גג 30-35 אלף ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב משפחתי? אם לא, הונדה ג'אז מהדור הקודם (לי יש את הדור הנוכחי והוא מרווח מאוד, אנחנו עם 2 ילדים קטנים ומסתדרים מצוין אני מאמין שגם בדור הקודם אפשר להסתדר עם משפחה קטנה), סיאט איביזה/פולקסוואגן פולו/סקודה פאביה עם גיר רגיל, מיצובישי ספייס סטאר, שברולט ספארק אם מיני בא בחשבון...רנו קליאו ידנית גם אופציה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...