Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אילו עדשות מצלמה לקחת לטיול של 10 ימים?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חלק מההתארגנות הלוגיסטית לטיול אני צריך לחשוב אילו עדשות לקחת. מאחר ואני הולך להיות רוב הזמן על הרגליים אני לא רוצה להכביד על עצמי יותר מידי. אני לא רוצה להתעסק יותר מידי עם החלפת עדשות כי זה מכביד, מעכב את הטיול ואני לא רוצה לחיות יותר מידי זמן "בתוך המצלמה". לכן אני מחפש קומבינציה כלשהי של עדשות כאשר עדשה אחת תשמש אותי 80% מהזמן ועדשה שנייה תשמש באירועי קצה. או אפילו עדשה אחת בלבד לכל הטיול.

אני רק בתחילת דרכי בעולם הצילום וזה אומר שאני מצלם הכל מהכל, לומד ומפיק לקחים. קשה להיות ספציפי כי זה הולך להיות טיול מגוון שיש בו הכל מה כל החל מנופים, בני מיעוטים, ערים, עיירות וקצת בעלי חיים בשמורות טבע. (פנדות)

ברשותי 3 עדשות קנון EF-M חיישן APS-C.

1. עדשה פריים 32MM 1.4F. (אורך מוקד 50MM ב-FF) נחשבת לעדשה הכי פרימיום שיש לקנון בסדרת EF-M.

2. עדשה 11-22MM תריס 4.0F עד 5.6F. אורך מוקד 18-35MM במונחי FF.

3. עדשה זום 55-200MM אורך מוקד 88MM עד 320. תריס F4.5 - 5.6.

עדשת זום היא העדשה היחידה מבין השלושה שאינה יכולה להיות העדשה היחידה בטיול.

איזה שילוב לדעתכם יהיה האופטימלי ביותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאן אתה נוסע ומה נושאי הצילום שלך?

המצלמה שלי היא MFT קטנה. אני נוהג לנסוע עם עדשת 12-32 (מקבילה ל-24-64) קומפקטית, ואם פחות חשובה לי הקומפקטיות - 12-60 (מקבילה ל-24-120). באופי הצילומים שלי אני משתמש בדרך כלל בקטע הרחב המקביל ל-24-40 במונחי FF.

היתה לי גם עדשת טלה (45-150, מקבילה ל-90-300) שצילמתי בה מעט מאד. גם עדשת 20 ממ f/1.7 קטנה (מקבילה ל-40 מ"מ במונחי FF) שימשה אותי מעט מאד, רק במקומות סגורים.

לדעתי בכל מקרה קח את ה-11-22, בסופו של דבר היא הוורסטילית ביותר. את ה-32 מ"מ אם יש לך זמן להתעסק עם החלפת עדשות וקימפוז עם הרגליים, ואם אתה צופה צורך במפתח הצמצם הרחב בגלל תנאי תאורה ירודים. הטלה - רק אם נושאי הצילום שמעניינים אותך מצריכים אותה.

מציע לך לעבור על צילומים שלך מנסיעות קודמות ולראות מה אורכי המוקד ותנאי התאורה שבהם צילמת, ואז לקבל החלטה. וכמובן שזה תלוי בכמות הציוד והמשקל שאתה רוצה לסחוב. אם מדובר בטיול צילום קח יותר ציוד, אבל אם ממילא כל עצירה לצורך צילום תגרום עיכוב וטרוניות מצד אחרים לך על המינימום, ממילא לא תתעסק עם החלפת עדשות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבחר שיש לך הוא קצת בעייתי - יש לך לא הרבה עדשות, ואף אחת מהן לא באמת חופפת לאחרות. מצד אחד הייתי אומר תשאיר את ה-32מ"מ בבית, אבל מצד שני היא בטח שוקלת כלום ואם אתה יוצא לטיול לילה בעיר או משהו, היא *ה*עדשה שהייתי לוקח.

העצה שלי אליך היא כזו - אני מנחש לפי מפתחי הצמצם שהעדשות שלך הן לא גדולות וכבדות, אז קח איתך את שלושתן, וכשאתה יוצא ליום, תיקח איתך את העדשה שתהיה רלוונטית לאותו מסלול מתוכנן (אם נופים וכו', שני הזומים. אם טיול עיר, את הזום הרחבה) ואז במהלך הטיול תראה אם אתה מרגיש שחסר לך משהו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנוכח השיקולים שלך ולנוכח העובדה שאין לך עוד עדשות, לו הייתי במצבך הייתי לוקח את 3 העדשות שיש לך.

11-22 תתאים לנוף ולצילום עירוני (מבנים וכו'), 32 תתאים לתנאי תאורה לקויים, 55-200 לשמורות טבע (אם כי טווח קצת קצר לשם השימוש הזה).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הליין אפ של קנון בסדרת M מזעזע. לצערי זה מסוג הדברים שלומדים עם הניסיון.

כנראה שהאופציה הכי טובה תהיה לקחת את שלושתן ולהתאים את עצמי לסיטואציה, אבל אני נוטה להשאיר את ה-55-200 בבית. ה 11-22 תתאים לרוב המוחלט של הסיטואציות בתנאי תאורה טובים וה-32 לצילומי לילה/תאורה ליקויים. ה-55-200 היא לא לכאן ולא לשם. אולי תאפשר לי לצלם פנדות מקרוב. אולי.

חיפוש ברשת העלה מספר דעות מעניינות שצריך לנסוע רק עם ה-50MM כי היא תכריח צלם מתחיל לחשוב באופן יצירתי וזה מה שיגרום לי בהדרגה להשתפר.

מה דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 100 אלף קליקים עם ה D7000 שלי ועשרות טיולים, המסקנה שלי היא.... עדשה אחת 18-105 או 18-140 איכותית.

לא מתחיל להחליף עדשות בטיול.

את העדשות הקבועות אני שומר לצילומים מבוקרים ולא לטיולים.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן - אבל אין לו המקבילה ל-EF-M שהיא 18-150. מצד שני - אישית הייתי שמח אילו היתה לי עדשה רחבה מקבילה ל-11-22 שלו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 100 אלף קליקים עם ה D7000 שלי ועשרות טיולים, המסקנה שלי היא.... עדשה אחת 18-105 או 18-140 איכותית.

לא מתחיל להחליף עדשות בטיול.

את העדשות הקבועות אני שומר לצילומים מבוקרים ולא לטיולים.

אני באופן אישי עם סוני, משתמש בטיולים בעיקר ב-16-70 ועכשיו גם ב-10-18, ב-70-200 ממעט להשתמש בטיולים, אלא אם כן מזדמן לספוטינג או שצריך לצלם בעלי חיים.

בניקון הייתי משתמש בעיקר ב-10-20 וב-17-50.

תכלס זה תלוי בטווחים הרלוונטיים עבורך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש ברשת העלה מספר דעות מעניינות שצריך לנסוע רק עם ה-50MM כי היא תכריח צלם מתחיל לחשוב באופן יצירתי וזה מה שיגרום לי בהדרגה להשתפר.

מה דעתכם?

קשקוש בלבוש של היפסטרים שמבינים ג'ק שיט בצילום. הם בטח גם משתמשים בביטויים כמו "תעשה זום עם הרגליים".

עדשות עם אורך מוקד שונה מאפשרות תמונות אחרות לגמרי, עם אופי אחר, עומק שדה אחר, מרחק שונה בין האובייקט לרקע. תעשה ניסוי - תמסגר איזה פריים עם עדשת 50 מ"מ, ואז תשחזר את אותו פריים עם ה-11 מ"מ ועם ה-200. תראה שתקבל תוצאות שונות לחלוטין.

זה כמובן מעבר לעובדה המאוד מאוד בסיסית שיש מקומות בהם 50 מ"מ זה פשוט לא מספיק רחב (בתוך בתים/כנסיות/מקדשים/מערות/כו').

בקיצור, לא. דעתנו היא לא.

עריכה: בדקתי עכשיו, בונא כל העדשות שלך שוקלות 200-300 גרם. זה פחות ממה ששוקל רק גוף נורמלי :) קח את שלושתן ותפסיק לבזבז מקום בארון של עמוס. בהתחלה חשבתי שזה עדשות של לפחות 700-1000 גרם לחתיכה. בכיין. :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטיול ולא במסע אחר הפריים המושלם.

תהנה מהטיול

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: בדקתי עכשיו, בונא כל העדשות שלך שוקלות 200-300 גרם. זה פחות ממה ששוקל רק גוף נורמלי :) קח את שלושתן ותפסיק לבזבז מקום בארון של עמוס. בהתחלה חשבתי שזה עדשות של לפחות 700-1000 גרם לחתיכה. בכיין. :lol:

נכון, אבל זה משקל מצטבר. עוד ק"ג לסחוב והטרחה להחליף עדשות. מצד שני אולי אני סתם עושה הר מעכבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עוד ק"ג כי אין לך אף עדשה שאפשר להשתמש בה כ-run & gun, אז שתי עדשות אתה תיקח בכל מקרה. התוספת שאנחנו מדברים עליה היא 260 גרם (או כמה שזה לא יהיה, לא זוכר) מקסימום. גם הטרחה של להחליף היא לא כזאת טירחה, כי אם לא תהיה עם עדשה X, לא תוכל לצלם את התמונה שהיא תאפשר לך. אז טכנית אתה יכול פשוט להחליט שלא בא לך על התמונה הזאת ולא להחליף, או לצלם עם מה שיש לך משהו אחר. ככה או ככה, להחליף עדשה זה עניין של 20 שניות מהחלטה עד צילום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר את זה לאשתי, שבזמן הזה כבר התקדמה 100 מ' (כי זה יותר מ-20 שניות), ועד הצילום היא נעלמה באופק

כתבתי קודם: הדבר תלוי במסגרת בה נוסעים. אם יש הרבה צלמים וסבלנו. אין בעיה. עם כל השאר מסתפקים בטלפון ומתקדמים, או מתלוננים על העיכוב, לא תחליף עדשה.

לשמחתנו קריפה היא הליך קליל בלייטרום, מה שנותר חלק מהבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרופ הוא לא תחליף לזום. קרופ הוא לא תחליף לזום. עכשיו כולם איתי ביחד: ​קרופ הוא לא תחליף לזום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרופ הוא לא תחליף לזום.

יש מצבים בהם צריך להתפשר. לא תמיד יש לך הציוד הדרוש בדיוק לפריים מסויים. אם כיוון שהוא יקר מדי, אם כיוון שלא רצית לסחוב עוד עדשה, אם כיוון שאין לך התנאים הדרושים להתקין את העדשה הרצויה. אז התמונה תהיה פחות חדה, העומק יהיה שונה, העיוותים יהיו שונים - אבל אם חשוב לו להדגיש משהו הוא יוותר על משהו אחר. עם מבחר העדשות שיש לבחור הוא כנראה יצטרך לעשות זאת. בתקווה שהמערכת שלו תתן את האיכות הדרושה.

מה גם שבסופו של דבר כנראה התמונות ילכו לספר הזכרונות האישי שלו או לפייסבוק, לא למגזין אוטו ולא לתחרות של NG.

בסופו של דבר ציוד צילום הוא ציוד יקר, ולא כל אחד מחזיק בכל הציוד הרצוי. אז מנסים להסתדר עם המצוי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...