Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אילו עדשות מצלמה לקחת לטיול של 10 ימים?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תספר את לצלמים של נשיונל ג'אוגרפיק, הם לא שמעו על זה...
זה ברור..

אבל משום מה לא נראה לי שפותש מתכנן טיול צילום בסגנון נשיונל גיאוגרפיק.

אם מטרת הטיול היא צילום, אז צריך להצטייד בעדשות פריים מסדרת l של קנון.

אם הטיול זה טיול ועל הדרך קצת תמונות, הוורסטיליות של עדשות זום נותנת את המענה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש צלמי נשיונל ג'אוגרפיק עם סדרה של עדשות זום ויש כאלו עם שתי עדשות פריים. מה שקובע זה איך ומה הצלם אוהב לצלם. לא שומדבר אחר

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
פריים 35 מ"מ לא תועיל לצילום בטיול.

זה לא צילום בסטודיו.

35MM שהוא אקוויבלנטי לבערך 50MM זה לא לסטודיו.

סטודיו זה יותר בכיוון של 50MM שהוא אקוויבלנטי לבערך 70MM.

וזה בהנחה שעושים צילומי סטודיו עם מצלמות שהן לא FF, שזה גם לא ממש קורה.

50MM אקוויבלנטי זה עדשת זהב, היא יותר וורסטילית מכל זום או סופר-זום שתביא (בטח ובטח ל-EF-M Mount).

רק צריך לדעת לעבוד איתה, ללכת ולעשות קומפוזיציה בהתאם למה שמתאפשר, אבל בניגוד לטווח שהזום תתן לך שאפשר לחפות עליו לרוב, את המפתח הגדול והחדות של העדשה לא תוכל לחפות עליהם במצב הפוך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי מהטיול המדהים בחבל יונאן. עדיין מתאושש מהג'ט לג. (לכן השעות). לא יודע למה אבל טיסה ממזרח למערב תמיד הרבה יותר קשה לי באופן אישי בהשוואה לטיסה ממערב למזרח.

אני לא אוהב לתת קרדיט למשטרים טוטליטריים עם רקורד ארוך מאוד ומרשים של הפרת זכויות אדם, אבל מה שהסינים השיגו ב-30 השנים האחרונות לאחר הרפורמות הכלכליות של דאנג שיאופינג זה פשוט בלתי נתפס. אפילו המחוזות הנידחים ביותר והכפרים העלובים ביותר מחוברים לחשמל, מים, כבישים מהירים ואינטרנט 4G שגורם לאינטרנט שלנו להיראות כמו משהו שאני מעדיף לא לתאר על דפי הפורום מחשש לנזיפה.

נהנתי מאוד, אבל מי שמחפש חוויה יותר "Hardcore" בסין צריך לעלות ממש לרמה הטיבטית עם כל מה שנגזר מכך. (ויזה נוספת, כדורי גובה והסתגלות לא פשוטה לגבהים ויובש)

בסופו של דבר צילמתי 99.9% מהתמונות שלי עם עדשת 50MM. החלפת עדשות במהלך טיול זה חתיכת pain in the butt ועכשיו אני מבין למה צלמים מקצועיים סוחבים שתי מצלמות עם עדשות שונות. עדשה 11-22MM הכניסה המון עיוותים והרבה "לכלוך" קומפוזיציה שאני לא אהבתי. בסופו של דבר תמיד חזרתי ל-50MM והשארתי את העדשה הרחבה בתיק רוב המוחלט של הזמן. העדשה שבאמת הייתה חסרה לי זו עדשת טלה בשמורות הפנדות ובאזורים מסוימים, אבל לא נורא.

עכשיו אני מבין למה falou מתכונן כשכותב שעדשות רחבות יוצרות עיוותים. אני, אישית, לא הבחנתי בעיוותים עד שהתחלתי להשתמש ב-50MM (חוסר בבסיס להשוואה) ועכשיו אני לא מסוגל להסתכל על תמונות שאנשים מצלמים באמצעות מכשירים סלולריים. לא יודע מה האובססיה של יצרניות סלולר סביב עדשות עדשות רחבות, אבל זה כנראה מה שרוב האנשים אוהבים.

לא מבין למה כתובים שמדובר בעדשת פורטרטים בלבד. נכון, הצלחתי להוציא אחלה פורטרטים עם העדשה הזאת, אבל גם הרבה צילומים יפים של נוף ועיר.

כן, זו עדשה מאתגרת לשימוש. כן, בשביל לצלם איתה הכל צריך להתחיל להבין צילום לעומק. כן, יש דברים שאי אפשר לצלם, אבל נהנתי מהעבודה שלא נאלצתי להתעסק עם העדשה ויכלתי להתמקד בצילום.

IMG_3809.jpgIMG_3959.jpgIMG_3966.jpgIMG_4316.jpgIMG_4339.jpgIMG_4135.jpgIMG_4201.jpgIMG_4253.jpgIMG_3788.jpg

בקיצור ככל שצילמתי יותר הבנתי כמה אני לא מבין ויש לי עוד המון, המון, המון מה ללמוד. אני שמח שמצאתי איזשהו כלי יצירתי שמאפשר לי להפיג את הדיכאון והיובש בעבודה המשרדית שלי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצאו מעולה, עדשות זה עניין של אופי וסגנון, לא לכל אחד מתאימה עדשה רחבה וזה בסדר.

אני לדוגמא חולה על ה16 מ"מ של פוג'י אבל גם לא מוותר על ה56.

תלוי בסיטואציה.

Gesendet von meinem HRY-LX1 mit Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של תמונות!

תכל'ס נראה שהתאמת את העדשה לסגנון, או להיפך, וזה בדיוק מה ש-50 מ"מ מתורגם ל-75~ עושה הכי טוב: פורטרט "בית חזה ומעלה" עם בידוד הנושא מהרקע.

וכמו שאומרים, אין דבר כזה "עדשה חדה מדי". :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 32 מותאם ל-50 בערך. קרופ 1.6.

בנוגע לעדשה רחבה אני לא יודע אם זה עניין של טעם או פשוט חוסר ניסיון וידע שלי בעבודה עם עדשות רחבות. אני אגלה עם הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצויין להתחיל ללמוד לצלם עם עדשת 50. היא טובה מאוד לפורטרטים של חצי גוף, נטולת עיוותים, וקל לקנות טובות מאוד במחיר סביר.

עדשות רחבות, צריך ללמוד לעבוד איתן והן לגמרי פחות מתאימות לצילומי אנשים במנותק מהסביבה, בגלל עיוותי הפרספקטיבה.

אם כי יש לי מכר שההתמחות שלו היא צילומי פורטרטים עם עדשה רחבה (מצלם הכל ברחב...) ,וזה יוצר אופי של קריקטורה לתמונה.

למה עדשה רחבה היא ברירת המחדל של יצרני הסלולר?

כי יותר אובייקטים נכנסים לתמונה בלי שצריך להתרחק. רב האנשים שמצלמים בסלולר לא חוזרים בכלל לתמונות. העיקר שייכנס הכל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר צילמתי 99.9% מהתמונות שלי עם עדשת 50MM. החלפת עדשות במהלך טיול זה חתיכת pain in the butt ועכשיו אני מבין למה צלמים מקצועיים סוחבים שתי מצלמות עם עדשות שונות. עדשה 11-22MM הכניסה המון עיוותים והרבה "לכלוך" קומפוזיציה שאני לא אהבתי. בסופו של דבר תמיד חזרתי ל-50MM והשארתי את העדשה הרחבה בתיק רוב המוחלט של הזמן. העדשה שבאמת הייתה חסרה לי זו עדשת טלה בשמורות הפנדות ובאזורים מסוימים, אבל לא נורא.

זה בדיוק מה שאמרתי, בגלל אותו pain in the butt אתה לא תחליף עדשה אלא אם כן התמונה ממש שווה את ההחלפה ואין ברירה אחרת.

גם הצעתי לך לפני לקחת את הטלה ולהשאיר אותה במלון ולקחת רק לימים ספציפיים.

לגבי עיוותים, זה גם תלוי עדשה, אבל הרחבות יוצרות פשוט קומפוזיציה שונה עם מטרה שונה, צריך לקחת את ה"חסרון" ולהפוך אותו ל"יתרון", אחרת אין טעם לעדשות מיוחדות יותר כמו עין דג.

פשוט צריך להבין מה העדשה הרחבה עושה לאובייקטים ואיפה ולהשתמש בזה כדי לייצר תמונות מעניינות.

עכשיו אני מבין למה falou מתכונן כשכותב שעדשות רחבות יוצרות עיוותים. אני, אישית, לא הבחנתי בעיוותים עד שהתחלתי להשתמש ב-50MM (חוסר בבסיס להשוואה) ועכשיו אני לא מסוגל להסתכל על תמונות שאנשים מצלמים באמצעות מכשירים סלולריים. לא יודע מה האובססיה של יצרניות סלולר סביב עדשות עדשות רחבות, אבל זה כנראה מה שרוב האנשים אוהבים.

מקסימום אובייקטים בשדה זה הכל.

גם ככה בעלי טלפונים משוכללים עם מצלמות משוכללות שמבינים בצילום ורוצים לצלם משהו עם קומפוזיציה טובה ישלפו את המירורלס או DSLR בדרך כלל.

לא מבין למה כתובים שמדובר בעדשת פורטרטים בלבד. נכון, הצלחתי להוציא אחלה פורטרטים עם העדשה הזאת, אבל גם הרבה צילומים יפים של נוף ועיר.

אמרתי לך, תתעלם מההגדרות, אלה בד"כ יהיו עדשות All Arounder טובות, בטח להתחלה, השדה והזוויות והעיוותים יהיו בדרך כלל מאוד דומים למה שאתה רואה בעין, ועדשות פריים הרבה פחות נוטות לעיוותים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...