Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היסטוריית טיפולים רכב יד 2 עבר תאונה ללא ידעתי

helpmehelp
שימו לב! השרשור הזה בן 1665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ספציפית באוטודיל שולחים אותך עם ואוצ'ר למכון שהם עובדים איתו (יש עשרות כאלו בארץ).

כשאתה מגיע מי שמבצע את הבדיקה לא יודע שהבדיקה היא עבור אוטודיל כך שהיא אמורה לצאת אמיתית ככל האפשר.

אם בסוף לא השארת להם את הרכב הם מחייבים אותך בבדיקה.

לא התעמקתי בהלך הדברים אך הרכב נמסר בתמורה לרכב חדש מקונצרן צ'מפיון שנרכש, ההתנהלות למיטב הבנתי הייתה מול סוכנות של צ'מפיון ולא מול אוטודיל בצורה כזו או אחרת.

אני לא מדבר פה כמובן על בעיות קריטיות ברכב ולא תאונות אבל משהו שאותי כן היה מעצבן והייתי דורש שיטפלו בו אם הייתי מגלה זאת לאחר הרכישה.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי איך זה יכול לעבוד.

במכוני בדיקה הלקוח משלם לפני שהבדיקה מתחילה, ואז מי שמקבל את הכסף רואה אם מדובר בלקוח פרטי או ב-Voucher של אוטודיל. כל זה קרה לפני שהבוחן העיף מבט על הרכב. כמו כן, רכב של אוטודיל הוא מן הסתם בבעלות של המוכר המקורי - שלא הגיע לבדיקה - וזה רמז נוסף לבוחן במה מדובר.

לדעתי בדיקת רכב בצורה שתיארת היא מתכון לבעיות עבור הקונה.

אולי לא הסברתי נכון. במקרה המתואר אני המוכר של הרכב (לאוטודיל).

בזמן שהבוחן קיבל ממני את הרכב הוא שלח אותי למשרד להסדיר את התשלום כך שאני מאמין שלפחות בהתחלה הוא לא ידע שמי שמשלם זה אוטודיל, ובסוף הוא נתן תוצאה "אמיתית" לחלוטין {וכאן אני מניח שאם המטרה היתה להוריד את ערך הרכב הא היה משחיל כל מיני דברים}.

לא התעמקתי בהלך הדברים אך הרכב נמסר בתמורה לרכב חדש מקונצרן צ'מפיון שנרכש, ההתנהלות למיטב הבנתי הייתה מול סוכנות של צ'מפיון ולא מול אוטודיל בצורה כזו או אחרת.

אני לא מדבר פה כמובן על בעיות קריטיות ברכב ולא תאונות אבל משהו שאותי כן היה מעצבן והייתי דורש שיטפלו בו אם הייתי מגלה זאת לאחר הרכישה.

צ'מפיון לא קונים רכבים יד שניה. הם שולחים את הפרטים לנציג של אוטודיל שבמקום נותן לך הצעת מחיר בלי לראות את הרכב - בכפוף לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן היו פערים רבים בקניית הרכב בעיקר בגלל חוסר ניסיון בקניית רכב יד 2

כן נעשתה בדיקה לרכב אבל הבדיקה בדקה את תקינות הרכב ואכן הרכב נמצא תקין (איני מומחה גדול אבל המסמכים שקיבלתי לאחר הבדיקה הראו את התקינות המכנית של הרכב, בהחשב בזה שהכל הוחלף בחלקים מקוריים הכל היה תקין לגמריי)

על התאונה הראשונה שילם הביטוח כ19 אלף שקלים, ועל השנייה כ12 אלף

מה שתמוהה שלא הייתה ירידת ערך באף אחת מהתאונות, למזלי הבחור היה מבוטח וכל החלקים הוחלפו בחלקים מקוריים במוסך מורשה (מוסך הצפון ג'ורג' והנרי דור בע"מ) ולכן יצאתי יחסית ב"זול" מהמקרה

לגבי מה אני אעשה מול אוטודיל אחכה ליום ראשון ואתחיל לברר לעומק עד כמה יש לי קייס לתביעה או משהו דומה, היו בטוחים שאפעל נגדם ונגד העוול שנעשה לי.

כמו שנאמר באחת התגובות, למדתי שיעור חשוב בקניית רכב, אבל בעיקר להתרחק מהסוכנות המקוללת הזאת אוטו דיל, שהשחילו לי רכב שעבר 2 תאונות ועוד ניסו לשכנע אותי שהאוטו עבר כולה 17 אלף ק"מ ובכלל חבל על ה800 שקל של הבדיקה לפני הקנייה. מקווה שאם מישהו יגיע לאשכול הזה ישמר מפני אוטו דיל ובעיקר מפני נציג המכירות אריק שיושב בסניף בני ברק ומשקר במצח נחושה. אני אישית לקחתי חבר לחפש רכב בסוכנות מכיוון שמבחינתי מצאתי שם רכב מציאה של ממש, שהתברר בדיעבד כהשחלה אחת גדולה ושקרים על גבי שקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הסברתי נכון. במקרה המתואר אני המוכר של הרכב (לאוטודיל).

בזמן שהבוחן קיבל ממני את הרכב הוא שלח אותי למשרד להסדיר את התשלום כך שאני מאמין שלפחות בהתחלה הוא לא ידע שמי שמשלם זה אוטודיל, ובסוף הוא נתן תוצאה "אמיתית" לחלוטין {וכאן אני מניח שאם המטרה היתה להוריד את ערך הרכב הא היה משחיל כל מיני דברים}.

צ'מפיון לא קונים רכבים יד שניה. הם שולחים את הפרטים לנציג של אוטודיל שבמקום נותן לך הצעת מחיר בלי לראות את הרכב - בכפוף לבדיקה.

כמו שאמרתי לא העמקתי בתהליך אני רק יודע מה הרכב, מה היה לו ושהוא נמסר בתמורה לרכב חדש שנקנה מצ'מפיון.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטודיל דווקא נחשבים אחד המקומות היותר טובים ואמינים לרכישת רכב יד שניה.

אני חושב שזה שטח אפור כי מצד אחד לא סיפרו לך שעבר ץאונות, מצד שני לא היה ירידת ערך ככה שמבחינתם אין לזה משמעות מסחרית.

הסכומי פיצוי דיי סבירים לרכב צעיר כי כל דבר היום עולה הרבה, פגוש לבד יכול לעלות 5 אש''ח ויותר.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטודיל דווקא נחשבים אחד המקומות היותר טובים ואמינים לרכישת רכב יד שניה.

אני חושב שזה שטח אפור כי מצד אחד לא סיפרו לך שעבר ץאונות, מצד שני לא היה ירידת ערך ככה שמבחינתם אין לזה משמעות מסחרית.

הסכומי פיצוי דיי סבירים לרכב צעיר כי כל דבר היום עולה הרבה, פגוש לבד יכול לעלות 5 אש''ח ויותר.

רכשתי מהם רכב רק בגלל הדעה הרווחת שהם דווקא סוכנות אמינה ביחס לאחרים. יותר מזה כשחבר חיפש רכב לקחתי אותו לסניף בגלל הסיבה הזאת.

יכוך להיות באמת שמבחינה משפטית זה תחום אפור, עוד לא חקרתי מספיק את הנושא. אבל אני רכשתי רכב בידיעה שהוא לא עבר תאונות, כך נאמר לי, וזו ההתחייבות שקיבלתי. אכן הרכב תקין, וכן פיצויי הביטוח גבוהים בגלל עלויות החלפים המקוריים. אבל שיקרו לי ומכרו לי רכב שעבר 2 תאונות (אחת מהם גם דיי רצינית) בסכום תיקון כולל של מעל 31 אלף שקלים תוך כדי הצגה של רכב שלא עבר שום דבר שקרוב לתאונה או נזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הכי חשובה כאן, זה כתוב איפשהו?

יש לך טופס חתום ל גילוי נאות שכתוב מפורש שהרכב מעולם לא עבר תאונה או מכה/תיקון צבע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בבדיקה לא תמיד יכולים לעלות על דברים כאלו. אני יכול לומר לך שמכרתי רכב ועוד לפני הבדיקה הודעתי לקונה מה בדיוק הוא עבר (היסטוריית טיפולים מלאה+עבר ביטוחי). זו הייתה תאונה קלה בה רכב נכנס בי בחניה והוחלפו כנף, פגוש קדמי וחישוק אחד. בבדיקה לא עלו על זה ולמעשה וגם לא יכלו לעלות על זה שכן אין הבדל בגוון (התאונה התרחשה חודשיים בלבד לאחר הרכישה כחדש) עובי הצבע ואיכות הצביעה של החלקים הייתה פשוט מעולה.

יתכן שגם במקרה שלך לא היו עולים על זה. אבל, אם אמרו לך שהרכב לא עבר תאונה והוא כן עבר, הם בהחלט הטעו אותך ולא משנה אם יש או אין ירידת ערך ואתה ביססת את ההחלטה שלך לפי הידיעה שהרכב לא עבר תאונה וזכותך המלאה לקבל פיצוי. בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאוטודיל זה אחד המקומות הראויים.

לא ידוע מה קרה במקרה שלך. אך ההתייחסות לפניה שתפנה אליהם [ככל שתפנה אליהם] יגלה את איכות המקום ואולי אם הם הטעו או הוטעו בעצמם.

האם הציגו בפניך את טופס הבדיקה שיש ברשותם? [יש להם טופס בדיקה לכל רכב במלאי]

האם קבלת טופס "גילוי נאות"?

ככל שהרכב תוקן במוסך מורשה של צ'מפיון נראה שביכולתם כטרייד אין של צ'מפיון, לבדוק הסטוריה בחברה.

[בכלל, לאור שיש גישה לאתר חברות הביטוח, אולי ראוי שיוגדר בחוק לסוחרי רכב ומגרשי טרייד אין שיהיה באחריותם לבדוק האם הוגשו תביעות ביטוח וזאת על מנת שיוכלו לציין זאת ואף לצרף את הרישום ו/או לרשום פרטים מדוייקים ככל האפשר בטופס "גילו נאות".]

גש לאחד מהבכירים שם ואני מאמין שימצא פתרון הולם, שאם לא כן, גם אני אאבד אמון רב שקיים אצלי למקום הזה. ואל תשכח לעדכן.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...