Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבולבל; רכב ספורטיבי עד 50K שהוא גם אמין

yuvalbarxx
שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

הקצבתי לעצמי 50K לרכישת רכב - ובהיותי מתיימר לקרוא לעצמי חובב נהיגה מושבע עם רגל שאוהבת להיות כבדה על הגז מדי פעם, לא מצאתי יותר מדי אופציות שעולות על הקריטריונים הבאים:

חדיש - שנת 2008+

אמין - אם ביום בהיר אחד ארצה ליסוע לרמת הגולן, אוכל לעשות כן בלי לחשוש שמשהו יתקלקל בדרך אם שנורה תידלק.

ספורטיבי - רכב שיסחף אותי ויהיה מהנה לנהיגה, מהיר, היגוי מתקשר - ושאוכל גם לעקוף בלי להרגיש שהרכב תיכף נופח את נשמתו.

שמורה ק"מ נמוך זריזה וגם נראית טוב לעין ושלא תקרע לי את הכיס במוסך ובאלונית.

לצורך העיניין ראיתי כמה מכוניות כגון:

(40K) אודי A3 2.0TFSI 2008 - שהבנתי שהיא לא הכי אמינה(?) וגם קשה למצוא סטוק שמורות עם ק"מ יחסית נמוך - מצאתי אחת עם 167 אלף ק"מ, יד 4 , סטוק - אבל חושש מהאמינות ועלויות חלקים במוסך.

(50K) פיז'ו 208GTI 2013 - שהבנתי שמאוד אמינה אך הבחור טוען שעברה תאונה קטנה ושהוחלפו כנפונים קדמיים, טמבון ופגוש קדמי - מה שגורם לי לפקפק בקוטן התאונה ומעלה אצלי נורה אדומה.

(38K) הונדה CRZ 2011 - חמודה וספורטיבית ו6 הילוכים(!) אך הבנתי שיש צורך בהחלפת סוללה ורכב מעט חלש בכללי.

(40K) סיאט איביזה קופרה 2008 - קשה למצוא כאלה שלא פתחו להם את הצורה. (סטוק)

או לבלוע את הצפרדע וללכת על הנפוץ כמו פיקנטו ספורט (לא יודע עליה כל כך, ממה שראיתי די חלשה וoverkill) או הונדה סיוויק סדאן\האצ'בק 2010 עם 140 כ"ס ותיבה אוטומטית - מה שבטוח לא אחשוש ליסוע איתה לרמת הגולן, אבל מעט משעממת אותי (למרות שאפשר להתגבר על זה).

בקיצור מבולבל.

החלום: למצוא סיוויק TYPE-R FN2 (או דומים לה) עם קמ נמוך שישבה אצל בחור מבוגר בחנייה ולא מתבייש למכור אותה תמורת 40-50 אלף זוז.

אשמח להמלצות וחוות דעת של חברי הפורום ולייעוצכם בנושא זה וגם להאיר את עיניי על רכבים שפספסתי שעשויים להתאים לי, וגם להעמיד אותי על טעויותיי אם קיימות כאן כאלה :lol:

שנה טובה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה רוצה רכב מהנה לנהיגה ושיהיה לו כוח ואז אתה רושם פיקנטו "ספורט" או הונדה crz .

הפשרה שאני הייתי חושב שתיכנס בלחץ בתקציב ותענה לרוב הדרישות שלך זה פורד פוקוס 2016 (גיר אוטומט) מנוע 1.5 טורבו.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה רוצה רכב מהנה לנהיגה ושיהיה לו כוח ואז אתה רושם פיקנטו "ספורט" או הונדה crz .

הפשרה שאני הייתי חושב שתיכנס בלחץ בתקציב ותענה לרוב הדרישות שלך זה פורד פוקוס 2016 (גיר אוטומט) מנוע 1.5 טורבו.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

תודה על התשובה!

אחלה רכב האמת לא חשבתי על זה.

העיניין הוא שאני כן רוצה רכב ספורטיבי כמו מה שציינתי, אבל בכל מה שאני ראיתי (בתוך התקציב) יש חסרון של אמינות ותלונות של מנוע הלך או מנוע אוכל שמן חיישנים הולכים על ימין ועל שמאל - אז מזה אני מנסה להימנע, כמה שיותר לפחות.

בעבר היה לי פיזו 106 ראלי 1998

סיאט איביזה 20vt שנת 2001

אודי a3 1.8 אטמוספרית שנת 2002

שברולט ספארק 2014

והרבה מהזמן שלי עם ה3 הראשונות ביליתי בצידי הכביש ובמוסכים.

ואני מאוד רוצה רכב באמת ספורטיבי ופשוט לא רוצה לחזור על אותה טעות.

ואם באמת לא אמצא אז כן אלך על האופציות הנפוצות והמוכרות ובהכרח פחות ספורטיביות כגון מה שציינתי(crz, פיקנטו ספורט, סיוויק) - או הפוקוס שציינת.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית פה קצת סלט.

דבר ראשון, מה שלא תעשה, בשום מקרה אל תחפש פיקנטו ספורט. זה לא קשור בכלום, בכלל, לדרישות שלך. זו אותה פיקנטו עם קצת יותר אבזור ושתי דלתות פחות. זה הכל.

בתקציב שלך יש לך יותר מדי דרישות. אם אתה מחפש רכב באמת ספורטיבי, אתה לא תקבל אמינות גבוהה - זה לא הולך ביחד. אם אמינות פחות משמעותית עבורך, היתה פה למכירה עד לא מזמן מגאן 2 rs מ-2008 (או איך שלא קוראים לגרסה הספורטיבית שלה) בערך בתקציב שלך. זה כנראה הכי ספורטיבי שתקבל.

עריכה: זו המגאן המדוברת. והיא בכלל מ-2009: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?677265-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%92%D7%90%D7%9F-RS-225-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-2-0-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95

מצד שני, אם אמינות היא בכל זאת פקטור משמעותי, הפוקוס האמורה תהיה כנראה הכי חדשה ולכן הכי אמינה (והיא בסה"כ אמינה בצורה סבירה מאוד בלי קשר). היא לא באמת ספורטיבית, אבל היא מהירה ומתנהגת יחסית למשפחתית. אם אחרי שתנהג בה תחליט שהיא מספקת אותך מהבחינה הזו, זו כנראה הפשרה הכי טובה שתמצא. לשלילה היא קצת צפופה, צריכת הדלק שלה לא מרשימה והשוק שלה די חלש (גילוי נאות: מחזיק אחת דומה, ידנית ומלפני מתיחת הפנים).

אופציה אחרת, קצת ישנה יותר תהיה אלפא ג'ולייטה. לדעתי הצנועה היא עדיפה על הפוקוס במראה ובאפשרות לגיר ידני, ודי זהו. אחת כזו ידנית, 170 כ"ס סביב 2012-13 עשויה להכנס לך לתקציב ולהיות אפשרות די סבירה.

ה-208gti קצת גבולית לתקציב, אבל אם תמצא אחת במצב סביר היא אפשרות מאוד מעניינת, בהנחה ששלוש דלתות לא מפריעות לך.

ה-crz מאוד נדירה, רק בגלל זה הייתי מאוד חושש לנסות. גם העובדה שהיא היברידית ולא חזקה במיוחד לא באמת מעודדת.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית פה קצת סלט.

דבר ראשון, מה שלא תעשה, בשום מקרה אל תחפש פיקנטו ספורט. זה לא קשור בכלום, בכלל, לדרישות שלך. זו אותה פיקנטו עם קצת יותר אבזור ושתי דלתות פחות. זה הכל.

בתקציב שלך יש לך יותר מדי דרישות. אם אתה מחפש רכב באמת ספורטיבי, אתה לא תקבל אמינות גבוהה - זה לא הולך ביחד. אם אמינות פחות משמעותית עבורך, היתה פה למכירה עד לא מזמן מגאן 2 rs מ-2008 (או איך שלא קוראים לגרסה הספורטיבית שלה) בערך בתקציב שלך. זה כנראה הכי ספורטיבי שתקבל.

עריכה: זו המגאן המדוברת. והיא בכלל מ-2009: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?677265-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%92%D7%90%D7%9F-RS-225-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-2-0-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95

מצד שני, אם אמינות היא בכל זאת פקטור משמעותי, הפוקוס האמורה תהיה כנראה הכי חדשה ולכן הכי אמינה (והיא בסה"כ אמינה בצורה סבירה מאוד בלי קשר). היא לא באמת ספורטיבית, אבל היא מהירה ומתנהגת יחסית למשפחתית. אם אחרי שתנהג בה תחליט שהיא מספקת אותך מהבחינה הזו, זו כנראה הפשרה הכי טובה שתמצא. לשלילה היא קצת צפופה, צריכת הדלק שלה לא מרשימה והשוק שלה די חלש (גילוי נאות: מחזיק אחת דומה, ידנית ומלפני מתיחת הפנים).

אופציה אחרת, קצת ישנה יותר תהיה אלפא ג'ולייטה. לדעתי הצנועה היא עדיפה על הפוקוס במראה ובאפשרות לגיר ידני, ודי זהו. אחת כזו ידנית, 170 כ"ס סביב 2012-13 עשויה להכנס לך לתקציב ולהיות אפשרות די סבירה.

ה-208gti קצת גבולית לתקציב, אבל אם תמצא אחת במצב סביר היא אפשרות מאוד מעניינת, בהנחה ששלוש דלתות לא מפריעות לך.

ה-crz מאוד נדירה, רק בגלל זה הייתי מאוד חושש לנסות. גם העובדה שהיא היברידית ולא חזקה במיוחד לא באמת מעודדת.

תודה על התגובות!

פיקנטו וcrz ירד מהמשוואה.

המגאן rs שמתי עליה עין הרבה זמן ובידיוק נמכרה[emoji17]

בכל אופן האופציה של הפוקוס תיבדק.

ואני אחדד קצת את מה שרשמתי למעלה,

מחפש רכב שיעלה לי חיוך על הפנים בכל פעם שאני עולה על ההגה.

המגאן rs שציינת לדוגמה, אחלה אופציה ואם הייתי יכול לחזור בזמן הייתי לוקח - אוטו חיה רעה.

ולא קריטי לי 4 דלתות, הפוך גוטה עדיף אפילו 2 דלתות ולא אכפת לי רכב קטן או רכב בינוני.

לדוגמה ראיתי clio rs 203 כ"ס משנת 2010 שקבעתי לראות (דורש 40). לפי הבנתי מאוד אמינה בניגוד לדעה הרווחת ומאוד מהנה לנהיגה

מחפש בגדול הוט האץ' או מיני חצופה או אוטו חייתי ומעניין עד כמה שאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגאן RS של דניאל רלוונטית ועומדת למכירה, אתה לא צריך מכונת זמן.

גם הקליאו של עדן היא רכב פצצה, אמנם פחות חזקה אבל מתנהגת ומחוברת היטב לנהג.

אופציות נהדרות במחיר הגון.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגאן RS של דניאל רלוונטית ועומדת למכירה, אתה לא צריך מכונת זמן.

גם הקליאו של עדן היא רכב פצצה, אמנם פחות חזקה אבל מתנהגת ומחוברת היטב לנהג.

אופציות נהדרות במחיר הגון.

בהצלחה

דיברתי איתו היא נמכרה

הקליאו הכחולה של ראם

באמת אופציות נהדרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור הרכבים שחשבת עליהם בהתחלה שהם לא ספורטיביים פרופר, הייתי מציע לך לבחון את הרכב שאני בחרתי לאחרונה עם תקציב ודרישות דומים:

אאודי A1 1.4 TFSI ידנית, היא בהחלט לא רכב ״ספורט״ אבל היא קטנה וקלה יחסית, המנוע אף על פי נתון הכ״ס הלא מאוד גבוהה (122) מרגיש חזק בגלל מומנט גבוהה שזמין מלבד נמוך.

תוסיף לזה גיר 6 מהלכים קליקי וחלק ומתלים קשיחים וקיבלת רכב חמים, עם תא נוסעים איכותי מאוד ולדעתי האישית עם עיצוב חביב מאוד :)

אופציה נוספת שבחנתי לפני שבחרתי באאודי היתה מיני קופר / וואן ידנית. גם פה תמצא גיר 6 הילוכים, וכמובן היגוי סטייל קארטינג.

שני הרכבים יכולים להכנס בתקציב שלך סביב שנתון 2012.

בהצלחה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

המגאן rs שציינת לדוגמה, אחלה אופציה ואם הייתי יכול לחזור בזמן הייתי לוקח - אוטו חיה רעה.

ולא קריטי לי 4 דלתות, הפוך גוטה עדיף אפילו 2 דלתות ולא אכפת לי רכב קטן או רכב בינוני.

לדוגמה ראיתי clio rs 203 כ"ס משנת 2010 שקבעתי לראות (דורש 40). לפי הבנתי מאוד אמינה בניגוד לדעה הרווחת ומאוד מהנה לנהיגה

מחפש בגדול הוט האץ' או מיני חצופה או אוטו חייתי ומעניין עד כמה שאפשר.

אחי חיפש כזו השבוע, ולפי מה שקראתי ברשת מדובר שיש שם בעיה בעיקר בגיר בהילוכים 3-4 ויש כאלה שקוראים לסנכרונים שם שהם עשויים מ"גבינה צרפתית".. ראיתי לא מעט תלונות, אז קח בחשבון

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=23&t=1641785

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי חיפש כזו השבוע, ולפי מה שקראתי ברשת מדובר שיש שם בעיה בעיקר בגיר בהילוכים 3-4 ויש כאלה שקוראים לסנכרונים שם שהם עשויים מ"גבינה צרפתית".. ראיתי לא מעט תלונות, אז קח בחשבון

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=23&t=1641785

נכןן, יש בעיה נפוצה בסינקרו שלישי וזה בסביבות ה8 אלף תיקון כולל עבודה וזה בדרך כלל כולל גם החלפה של המשאבת קלאץ' ועוד מכלולים לפי הצורך (בכל זאת לא כל יום פותחים את הגיר על שולחן).

לקחתי את זה בחשבון, מצאתי אחת שמורה שככל הנראה אלך עליה - נסעתי עליה היום, אוטו פגז בכל המובנים ואם מטופל כמו שצריך אז גם אמין בניגוד לדעה הרווחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבארט ידנית שנתון 11-12 גם יכולה להיכנס לתקציב. הרכב זריז, נותן תחושה של קארט וגם נראה טוב (לדעתי).
אחלה רכב אבל כל מה שיש בהיצע בתקציב שלי כרגע זה מנועים שטחנו אותם או יד 9 במקרה הטוב אם הייתה אחת שמורה ידנית 2010 (שזה בערך המחירון שלהם פחות או יותר) אז הייתי לוקח אחת בחשבון. בינתיים מצאתי קליאו rs 203 שבעזרת השם ארכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1659 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...