Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור על החלפת מנוע ברכב ישן ופרשנות טכנית.

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 1638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתחיל מזה שהמטרה של השרשור להבין אם ההתנהלות של העסק סבירה ואם הפתרונות שהוצעו עד כה יכלו לעזור או שזאת הייתה מריחת זמן לשמה? את דעתי הלא מקצועית אשמור לעצמי היות והיא לא רלבנטית כרגע, את שם העסק אשמור לעצמי ואולי אעדכן רק בסוף כשהכל יסתדר במידה ויסתדר.

המקרה של חבר ואני חיפשתי לו בתי עסק לביצוע העבודה, נלקחו הצעות ממספר בתי עסק ולבסוף נבחר העסק המדובר. המקרה עוסק ברכב מסוג איסוזו רודיאו שנת 2004 יד ראשונה, מנוע 3.2 ליטר בנזין, מערכת גפ''מ ומעט מעל 300 אלף ק''מ. לפני מס' חודשים הלך ברכב ראש מנוע (או במקרה שלו שני ראשי מנוע) וכמו שציינתי נמצא בית עסק לביצוע העבודה של החלפת מנוע, הצעת מחיר מקורית למנוע הייתה X אך תוך כדי עבודה נאמר כי ישנו צורך להחליף גם רדיאטור, בית מצערת ועוד והחשבון הסתכם בכמה אלפים מעל לסכום המקורי אך זה הגיוני סה''כ היות ותמיד יש עוד משהו. לרכב הוחלף מנוע מיבוא, הרכב היה כזכור לי כשבוע במוסך ויצא ממנו בהתניה של הגעה אחרי חודש לבקורת (והיא נעשתה בזמן כאשר הכל כביכול כשורה), מהיום שהרכב יצא מהחלפת המנוע הרכב אוכל שמן, סליחה לא אוכל שמן אלא בולע שמן עד שזה הגיע לרמה של ליטר לכל 100 ק''מ! אציין שהאחריות הייתה בתוקף ל 3 חודשים עד ה 23 ל 9 וכעת נגמרה אך בעל העסק עדיין מתעסק ברכב. בעל הרכב שוחח מספר פעמים עם העסק ונמסר לו שזה תקין שמנוע אוכל שמן. בעל הרכב הגיע למקום לאחר סיכום עם העסק ושם הוסיפו לו תוסף לשמן STP Smoke Treatment ומילאו שמן חדש, הרכב יצא, ומה? אוכל שמן כמו מקודם, שכחתי לציין אגב שאין כלל עשן לבן מהרכב! אחרי שבוע בעל הרכב שוב הגיע למוסך והשמן הוחלך ל 10W40, ומה? עדיין אוכל שמן. שבוע הבא הרכב אמור להכנס להחלפת מנוע שניה ללא עלות ממה שהבנתי אך מה שנאמר לבעל הרכב שגם המנוע החדש יאכל שמן ואין מה לעשות עם זה כי ככה זה רכב ישן וזה מה יש.

אציין שהרכב בבעלות המשפחה משנת 2004 ולא הייתה שום אכילת שמן במנוע הישן. הוחלט ללכת על החלפת מנוע היות ומדובר במנוע V6 שמשיחות עם מספר בעלי מקצוע ואנשים שמכירים את הדגם נמסר כי תהיה בעיה לעשות ראש מנוע וזה לא יחזיק במנוע המדובר.

מערכת הגפ''מ לא חוברה מאז החלפת המנוע.

עלות העבודה הסתכמה במעט מעל 15K ש''ח.

השאלות שלי האם לדעתכם חובבנים ומומחים הפתרונות שנוסו עד כה יכלו לעזור להעלמות של השמן או שזה כלל לא היה רלונטי? הכוונה הינה להחלפת צמיגות של השמן ולתוסף שמן? האם ייתכן שהרכבים האלו באמת מאופיינים בבליעת שמן ועד כה הרכב היה חריג כי לא אכל שמן והגיע ל 300K ק''מ על מנוע מקורי? האם דרך הפעולה של המוסך מקצועית? האם הטיעון שזה יקרה גם במנוע הבא מוצדק?

השאלות הם פחות בשבילי אלא יותר עבור בעל הרכב.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני לא מכיר שום תוסף/שינוי צמיגות שמסוגל להתמודד עם איבוד כזו כמות של שמן.

ככל הנראה, בעל המוסך מכין את החבר לפעם הבאה נפשית..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלות שלי האם לדעתכם חובבנים ומומחים הפתרונות שנוסו עד כה יכלו לעזור להעלמות של השמן או שזה כלל לא היה רלונטי? הכוונה הינה להחלפת צמיגות של השמן ולתוסף שמן? האם ייתכן שהרכבים האלו באמת מאופיינים בבליעת שמן ועד כה הרכב היה חריג כי לא אכל שמן והגיע ל 300K ק''מ על מנוע מקורי? האם דרך הפעולה של המוסך מקצועית? האם הטיעון שזה יקרה גם במנוע הבא מוצדק?

השאלות הם פחות בשבילי אלא יותר עבור בעל הרכב.

בכמויות שאתה מתאר פה, מדובר בכוסות רוח למת, במלוא המשמעות של האימרה הזו.

יש לטפל בבעיה, עצמה, בין אם מדובר בנזילה, ובין אם מדובר בשריפת שמן בצלינדרים.

משחקים עם צמיגות השמן זו משיכת זמן במקרה הטוב.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ואני לא מומחה, אומר בזהירות המתבקשת כי כנראה כל מנוע שיגיע יהיה עם היסטוריה ארוכה וככזה קיים סיכוי לא קטן שהוא אוכל שמן.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם רכב נבדק לזהום אוויר ? רמה של ליטר לכל 100 ק''מ בהחלט זה לא תקין , מדובר על בעיה במנוע או נזילה רצינית .האם יש שמן על רצפה כאשר מנוע עובד ? מה מצב של אגזוז ביציאה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני לא מכיר שום תוסף/שינוי צמיגות שמסוגל להתמודד עם איבוד כזו כמות של שמן.

ככל הנראה, בעל המוסך מכין את החבר לפעם הבאה נפשית..

החברה רוצה בסופו של דבר רכב שיסע עוד כמה שנים טובות בתמורה ל 15k ש''ח ששילם גם במחיר של החלפת מנוע נוספת.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לפי איך שזה נראה, המנוע החדש, לא יחזיק חצי שנה.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע הבא יכנס להחלפת מנוע, מקווה שלא יהיה כמו הנוכחי.

אכן נשמע כאילו כל הזמן מכינים את הבחור לרע, אם כבר היה ראוי לומר זאת לפני ששילם להם 15k ש''ח שכל מנוע שהם יתקינו יאכל שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חשבתי שמוסכניקים זה בדרך כלל נותני השירות הכי אמינים ושקופים שיש...

עליהם המציאו את האמרה "תקווה לטוב ביותר, אבל תצפה לגרוע מכול"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסביר לבעל המוסך שכל הפואנטה בהחלפת מנוע היא שהמנוע המחליף יהיה טוב יותר מהמנוע המוחלף..

ליטר ל-1000 ק"מ זו אכילת שמן קצת מוגזמת.

ליטר ל-100 ק"מ זו הזיה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שיש נזילה רצינית או שהמנוע שהורכב לא תקין, מישהו יכול להוסיף עוד סיבה שאני לא חושב עליה?

הולך להכנס מנוע נוסף לרכב - אני מהמר שיהיה תקין, הרי אם המנועים שנקנים תקינים כביכול ונפלת במקרה על אחד לא תקין, אין סיבה שעוד אחד יהיה לא תקין.

הייתי אומר על הדרך לעשות בדיקות כלליות כולל קומפרסיה למנוע החדש ולראות שהכל בסדר איתו. אין סיבה שתהיה אכילת שמן כזו במנוע סביר.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קטע כי אני נזילה, גם החניה הפרטית יבשה וגם במוסך בדקו שאין נזילה, המוזר שגם אין עישון של הרכב.

האמת אם באמת יחליפו עוד מנוע למרות כל הנסיונות המוזרים עם התוסף והשמן אז הכל בסדר.

האמת לימד אותי אם אי פעם אעמוד בפני החלפת מנוע אלך לעסק שעומד ועמד בעבר באחריות שלו ולא מי שמבטיח הרים וגבהות כי אפילו הוא לא יודע מה באמת מצב המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתרשמות שטחית ע"פ הנתונים שהובאו:

1. מי שעבדו עליו הוא בעל העסק שמכרו לו מנוע לא תקין בעליל.

2. לאור האמור לעיל, אם בעבור החלפת מנוע נוספת הלקוח לא ישלם שוב, או ישלם סכום סמלי עבור עבודה, אז בעל העסק התנהל עד כה בצורה סבירה.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסק שהרכיב את המנוע הוא אותו עסק שבו המנוע הורכב ז''א ישנו רק אחראי אחד ואין ריבוי מעורבים כאן.

אני לא חושב שהוא אמור להוסיף אפילו לא שקל אחד כאשר הוא גם ככה החליף דברים נוספים שנאמר לו כי עליו להחליף בניגוד להצעה המקורית וזאת על מנת שהרכב יהיה תקין ושלא יגידו לו כי אתה לא רצית להחליף אז זה ככה.

לדעתי על בעל העסק לבדוק את המנוע היטב לפני התקנה על מנת לחסוך את כל מה שקרה, תכלס כשבעל עסק מתקין מנוע כזה בלי לבדוק אותו בצורה טובה הוא בעצמו מקווה שהמנוע סביר +.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא בודקים כי כנראה הם מתנהלים ע"פ הערכות סטטיסטיות: התמחור כלל את מחיר המנוע, עלויות השילוח וכל ההיטלים, עבודה ומע"מ. כנראה שאחרי כל הסעיפים הנ"ל, נותר מספיק בשר על העצם כדי שהעסק ירוויח.

כדי לבדוק את המנוע אני מניח שצריך לרוקן את השמן לחלוטין, למלא שמן, להפעיל המנוע על מנוף כמה שעות טובות, ואז לרוקן שוב ולשקול את השמן.

אני לא יודע להעריך בכמה עבודה נוספת זה כלול, ולכן לא יודע להעריך את העלות. אני יודע שבמוסכים ראשיים מבצעים את התהליך הזה כשלקוח מתלונן על צריכת שמן מוגזמת ( ליטר ל 100 זה הזוי בכל קנה מידה).

נראה לי ששווה לברר עם בעל העסק אם הוא יכול להיערך לבדיקה כזו, כדי לחסוך זמן.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...