Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בקשת עצה מאופנוען מתחיל - איזה אופנוע לרכוש?

משה_אריסטו
שימו לב! השרשור הזה בן 6953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחרונה קיבלתי "שריטה" בראש והחלטתי לרכוש אופנוע. נא לא לחשוב שהדבר בא לי בקלות: אני בגיל העמידה (41), די שמרן ולא נוטה לקחת סיכונים. תמיד היה לי חלום לנסוע על אופנוע, אך בצעירותי לא יכולתי לממשו מסיבות כלכליות. אני מתלבט בין רכישת הונדה 125 CBR / XR חדשה לבין קווסאקי 500KLE

נסיון הרכיבה שלי שואף לאפס (10 ימים של נהיגה על אופנוע בירח הדבש בסנטוריני...) אך יש לי רשיון נהיגה ללא הגבלת נפח.

השיקולים שלי לרכישת ההונדה 125: אופנוע שנראה "אמיתי" אך מספיק קטן וחלש כך שיסלח לטעויות של מתחיל, וגם נותן את התחושה שהאופנוע ניתן לשליטה.

כמו כן, בתקציב שיעדתי לשיגעון החדש, אוכל לקנות הונדה חדשה.

החסרון: המוכר בחנות ניסה לשכנע אותי לא לרכוש 125 סמ"ק בטיעון ש"תוך שבועיים" אמצה את האופנוע הקטן הזה וארצה "אחד מהגדולים".

אני בחור כבד, ואם ארצה להרכיב גם את אישתי, אולי האופנוע "לא יסחוב".

השיקולים לרכישת הקוואסקי KLE500: לאחר בדיקה באינטרנט, והתייעצות אקראית עם אופנוענים, נאמר לי שזה האופנוע האולטמטיבי למתחילים, לא מאיים מידי, אמין, יציב וכ"ל.

הסתכלתי על האופנוע והתאהבתי בו ממבט ראשון. יתר "הגדולים" ניראו חזקים מידי עבורי.

במחיר של הונדה 125 חדש אוכל לרכוש קוואסקי שנת 97-99 בערך.

העובדה שזה האופנוע הנבחר של היס"מ גם מוסיפה.

האם מנוע 500 אינו גדול מידי עבורי? האם יש יתרון בטיחותי לאופנוע גדול על פני אופנוע קטן, מבחינת אחיזת כביש, בטיחות אקטיבית (יכולת האצה) כמו ברכבים? אני נהג רכב מקצועי עם נסיון של 24 שנים ללא רבב (טפו טפו...) והגודל, בד"כ, ברכבים, כן קובע: הגדול בטוח יותר!

כמה נתונים על עצמי:

משקל: 130 ק"ג

גובה: 188

מבנה גוף: חזק וכבד

יעוד האופנוע עבורי: בעיקר לסופי שבוע, ליציאה לטבע, לים ולנסיעה בתוך העיר. אינני מתכוון ליסוע עם האופנוע לעבודה יום יום.

הנסיעה על הכבישים המהירים במהירויות מטורפות לא מענינת אותי, ולמען האמת די מפחידה אותי (האופנוענים העוקפים אותי ביעף תוך כדי זיגזוג כאשר אני על 120 ברכבי נראים לי כמו מתאבדים שיעים)

מה המלצתכם?

תודה

משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-KLE מעולה לצרכיך.

המנוע לינארי ולא מאיים. למה הכוונה? המנוע ימשוך חלק, ללא התפרצויות כוח דרמטיות בסל"ד מסויים.

הוא מעולה לנסיעה בעיר, עם תנוחת רכיבה זקופה וזוית צידוד גבוהה.

מחוץ לעיר מיגון הרוח המינימלי יוריד את הרוח מהחזה אך לא הרבה יותר מזה.

לא תתאכזב ממנו.

אני לא רואה סיבה לרכוש אחד מה-125 הקטנטנים, במיוחד לאור משקלך. אין מה לעשות, הם חלשים ולא מתאימים למה שאתה רוצה.

את זה (CBR) וזה (XR) קראת?

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-KLE מעולה לצרכיך.

המנוע לינארי ולא מאיים. למה הכוונה? המנוע ימשוך חלק, ללא התפרצויות כוח דרמטיות בסל"ד מסויים.

הוא מעולה לנסיעה בעיר, עם תנוחת רכיבה זקופה וזוית צידוד גבוהה.

מחוץ לעיר מיגון הרוח המינימלי יוריד את הרוח מהחזה אך לא הרבה יותר מזה.

לא תתאכזב ממנו.

אני לא רואה סיבה לרכוש אחד מה-125 הקטנטנים, במיוחד לאור משקלך. אין מה לעשות, הם חלשים ולא מתאימים למה שאתה רוצה.

את זה (CBR) וזה (XR) קראת?

כל מילה, בסלע!...לך על ה KLE...פשוט תזהר עם הקלאצ' אתה תהייה בסדר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההתלבטות היא בין KLE ל-CBR 125 התשובה היא ברורה לך על ה-KLE .

לאחר שקראתי את נתונייך הפיזיים הייתי ממליץ לך בחום (ולמרות שזהו האופנוע הראשון שלך) לשקול בכובד ראש את ההונדה טרנסאלפ 650 סמ"ק (לא להיבהל כן ....) ושוב בגלל המשקל והעובדה שאתה חפץ להרכיב את אשתך....עדיפה לך הבחירה באופנוע עם נפח קצת יותר גדול...הכלי הנ"ל לא ייתן לך להשתגע והוא יסבול את טעוית ה"אופנוען המתחיל" שלך ולעניות דעתי (בגלל שהרישון שלך לא מוגבל) ישרת אותך בצורה הטובה ביותר על פי הצרכים שהזכרת.

לא שכחתי שכמו שציינת ,אתה אדם מבוגר ומהירות לא מעניינת אותך אבל כשתיסע בשבת עם אשתך ותרגיש שהאופנוע זועק חמס ,ואינו עומד במשימות שהצבת לו ....תבין שהיית צריך כלי עם מעט יותר כח.

נק' למחשבה :

אני סמוך ובטוח שאחרי שתעלה על אופנוע , הוא לא ישמש אותך רק בסופ"ש ובטיולים ...

מקווה שעזרתי

ושיהיה בהצלחה !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללכת לפי נפח זו טעות נפוצה - ההספק הוא שקובע - לשני אנשים שמשקלם המשותף מגרד את ה180+ ק"ג הייתי מחפש מ 40 עד 60 כ"ס ורצוי שמושב המורכב\ת יהיה גדול ונוח....אם כבר הוזכר הטרנסאלפ אז גם סוזוקי פריווינד וב.מ.וו 650 יכולים לבוא בחשבון ומה עם הונדה CB500 ?

מכיר סוזוקי ??? :smile:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מוגבל ברשיון, טראסאלפ, פריווינד או F650 עדיפים על הKLE.

היתרון הגדול ביותר (ואולי היחיד) של הKLE למול קבוצה זו, הוא בהתאמתו למוגבלי רישיון.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שטרח לענות לי, אכן עזרתם. עוד שאלה קטנה: האם מישהוא יודע או יכול להמליץ לי על מקום בו אפשר לקחת קורס רכיבה למתחילים? (אני בשום פנים לא מתכוון לב"ס לנהיגה, שם לא מלמדים לרכב!!)

תודה

משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מוגבל ברשיון, טראסאלפ, פריווינד או F650 עדיפים על הKLE.

היתרון הגדול ביותר (ואולי היחיד) של הKLE למול קבוצה זו, הוא בהתאמתו למוגבלי רישיון.

סקוט ומה עם ההורנט 600 של הונדה? מדוע אתם פוסחים עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שתקנה אופנוע, ורצוי אחרי כמה חודשי רכיבה, יש את הקורסים שמציע בית הספר של גידי פרדר.

לשאלתו של רענני, ההורנט אופנוע נהדר, רק שאני משום מה הייתי נעול על דמויי דו"ש למינהם. מרובע צילנדרים יכול להרתיע מששתמש חדש, למרות שאף אחד לא מפחד מבנדיט 600.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...