Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואת שיטות מימון מול קנייה מיד 2 - טבלה לאחר בדיקה

rva195
שימו לב! השרשור הזה בן 1663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני בתהליך של מכירה וקנייה של רכב ולאחר בירור מלא של כל שיטות המימון והקנייה הנפוצות היום בשוק הכנתי טבלה מסודרת המשווה את ההוצאה השנתית והחודשית לפי כל שיטת מימון/קנייה.

חילקתי את ההשוואה לשלושה קטגוריות- קנייה של רכב פרטי מיד2, קניית רכב חדש במסלול ליסינג פרטי ללא מקדמה וקניית רכב חדש במסלול ליסינג תפעולי.

בשורה תחתונה- נראה שהליסינג הפרטי כיום היא השיטה הכי משתלמת כי הפער בינה לבין קנייה מיד2 הוא קטן ויש לה ייתרון של רכב חדש עם אחריות. השאלה הגדולה שלי היא - האם אני צודק פה? האם אני מפספס פה משהו? צריך את דעתכם.

להלן טבלת השוואה:

======

רכב פרטי יד שנייה

======

פחת - 10000

ביטוח - 4000

דלק - 9600

טיפולים - 1000

אגרת רישוי - 1800

הלוואה (בנקאית) - 860

27260 שנתי

2271 חודשי

============

ליסינג פרטי

============

הלוואה (תשלומים לחברת ליסינג) - 1500 חודשי ממוצע

ביטוח - 4500

דלק - 9600

טיפולים - 1000

אגרת רישוי - 1800

34900 שנתי

2908 חודשי

===========

ליסינג פרטי תפעולי (כולל אחזקה מלאה - טיפולים מלאים (כולל מצבר וצמיגים) וביטוחים- *לא כולל אגרת רישוי*)

==========

מקדמה - 7900

תשלום שנתי - 27600 (חודשי 2300)

דלק - 9600

אגרת רישוי - 1800

46900 שנתי

3908 חודשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לא ברור בן כמה הרכב הפרטי בטבלה שלך שירידת ערך שלו 10000₪ שנתי. בכל מקרה, רק 1000₪ בשנה לטיפול זה לא מספיק בשביל רכב משומש. זה יהיה יותר ( צמיגים, מצבר, בלמים והפתעות לא נעימות ).

בסעיף של ליסינג פרטי חסרה מקדמה ( שליש ממנה בשנה ).

בסעיף של ליסינג תפעולי פרטי צריך לחשב רק שליש מהמקדמה.

גם ההפרש בתשלום החודשי בין שני סוגי ליסינג גדול מדי ( 800₪ בחודש על ביטוחים? באוויס זה 300-350₪ ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המימון הכי זול ניתן להשיג לרוב בהלוואה מקרן ההשתלמות (לרוב אפשר להשיג P-0.5%).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לא ברור בן כמה הרכב הפרטי בטבלה שלך שירידת ערך שלו 10000₪ שנתי. בכל מקרה, רק 1000₪ בשנה לטיפול זה לא מספיק בשביל רכב משומש. זה יהיה יותר ( צמיגים, מצבר, בלמים והפתעות לא נעימות ).

בסעיף של ליסינג פרטי חסרה מקדמה ( שליש ממנה בשנה ).

בסעיף של ליסינג תפעולי פרטי צריך לחשב רק שליש מהמקדמה.

גם ההפרש בתשלום החודשי בין שני סוגי ליסינג גדול מדי ( 800₪ בחודש על ביטוחים? באוויס זה 300-350₪ ).

הרכב שירידת הערך שלו היא 10 בשנה הוא שנתון 2014 לפי מחשבון שווי שימוש ברכב שיש בגוגל.. אבל שוב- זה רק ממוצע יכול להיות שאני טועה פה- בגלל זה אני מבקש חוות דעת שלכם.

ליסינג פרטי רשמתי גם שבדקתי פה שיטות ליסינג ללא מקדמה- - יש לא מעט כאלו ואותם בדקתי.

ליסינג פרטי תפעולי גם הוא ללא מקדמה- נבדק לפי שלמה סיקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה את זה יותר פשוט.

אתה משלם כל חודש 1500₪ ליסינג פרטי מול 800₪ ירידת ערך של רכב משומש 2014.

אם לא ניקח בחשבון הפרש במחירי הביטוח בין רכב מ 2014 לרכב חדש,

ההפרש הוא 700₪ בחודש, תוריד מזה ריבית על ההלוואה - 600₪ בחודש.

כל מה שיישאר פחות מ 600₪ בחודש ממוצע על התיקונים ברכב משומש, יהיה היתרון שלו על ליסינג פרטי.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה את זה יותר פשוט.

אתה משלם כל חודש 1500₪ ליסינג פרטי מול 800₪ ירידת ערך של רכב משומש 2014.

אם לא ניקח בחשבון הפרש במחירי הביטוח בין רכב מ 2014 לרכב חדש,

ההפרש הוא 700₪ בחודש, תוריד מזה ריבית על ההלוואה - 600₪ בחודש.

כל מה שיישאר פחות מ 600₪ בחודש ממוצע על התיקונים ברכב משומש, יהיה היתרון שלו על ליסינג פרטי.

כלומר, ממה שאני מבין ממך- אני די צודק בחישוב- יש באיזור ה-600 ש"ח ומטה הפרש בין יד2 לליסינג פרטי כאשר בליסינג פרטי אני מקבל רכב חדש עם אחריות.

לדעתך שווה יותר ללכת על ליסינג פרטי עם רכב חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, לא ברור לי בכלל על איזה רכב מדובר, שבמודל 2014 מאבד 10,000 ש"ח בשנה ועולה 1,500 ש"ח בחודש בליסינג בלי מקדמה.

אתה יכול לתת דוגמא קונקרטית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

600₪ בחודש זה עדיין הפרש. אז כל אחד יחליט מה כדאי לו.

בליסינג יש גם "הפתעות" בהחזרת הרכב ( שריטות, מכות וכו.. ) - לוקחים השתתפות עצמית מהמשתמש, בחלק מהחברות גם כמה פעמים ( תלוי באיזור הנזק ).

מה שכן כדאי, זה לבדוק מחירי ביטוח לרכב חדש מול חבילת שירות בחברת ליסינג ( כבר אני אומר לך, באוויס החבילה הזאת יותר זולה מאשר בחרות אחרות, אבל לפעמים ההחזר החודשי על הרכב יותר גבוהה ).

שים לב לתנאי החזרת הרכב לחברת ליסינג לפני תום ההסכם - הקנס משתנה מאוד בית חברות.

גם יש הגבלת קילומטראז' ( אצל כולם ) ל 20-22 אלף קילומטרים בשנה ועל כל קילומטר נוסף מעל זה משלמים תוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, לא ברור לי בכלל על איזה רכב מדובר, שבמודל 2014 מאבד 10,000 ש"ח בשנה ועולה 1,500 ש"ח בחודש בליסינג בלי מקדמה.

אתה יכול לתת דוגמא קונקרטית?

לי ספציפית יש סוניק RS - עשיתי מחשבון ויצא 10 אלף בשנה פחת... לדעתי זה פחות..

לגבי ה-1500 ש"ח בחודש בלי מקדמה- ספציפית בדקתי את האיונדאי איוניק היברידית- יש יותר זולים ברבה- באיזור ה-1000 שקל בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

600₪ בחודש זה עדיין הפרש. אז כל אחד יחליט מה כדאי לו.

בליסינג יש גם "הפתעות" בהחזרת הרכב ( שריטות, מכות וכו.. ) - לוקחים השתתפות עצמית מהמשתמש, בחלק מהחברות גם כמה פעמים ( תלוי באיזור הנזק ).

מה שכן כדאי, זה לבדוק מחירי ביטוח לרכב חדש מול חבילת שירות בחברת ליסינג ( כבר אני אומר לך, באוויס החבילה הזאת יותר זולה מאשר בחרות אחרות, אבל לפעמים ההחזר החודשי על הרכב יותר גבוהה ).

שים לב לתנאי החזרת הרכב לחברת ליסינג לפני תום ההסכם - הקנס משתנה מאוד בית חברות.

גם יש הגבלת קילומטראז' ( אצל כולם ) ל 20-22 אלף קילומטרים בשנה ועל כל קילומטר נוסף מעל זה משלמים תוספת.

ואיי ואיי איזה בלאגן... האמת זה הכי מפחיד אותי- הנושא של ההחזרה של הרכב- אם אני לוקח ליסינג פרטי- מה קורה בהחזרה? אני די תלוי ב"רחמים" שלהם והם יכולים לדפוק לי קנסות על כל שריטה אני מבין?

מה אתם ממליצים בקיצור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או לפני החזרת הרכב מתקנים לבד, או משלמים השתתפות על כל מוקד נזק לחברת ליסינג.

או בכלל מותרים על ליסינג, קונים רכב משומש אמין שיחסית שומר על הערך ( קורולה/ מאזדה 3 מודל 2014 ) או קונים רכב אמין שכבר עכשיו המחיר שלו מספיק נמוך, ככה שאין לו יותר מדי לאן לרדת ( מיצובישי לנסר/ סובארו אימפרזה/ קיה פורטה ). ובדרך הזאת חוסכים יותר בסיכום הכולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיי ואיי איזה בלאגן... האמת זה הכי מפחיד אותי- הנושא של ההחזרה של הרכב- אם אני לוקח ליסינג פרטי- מה קורה בהחזרה? אני די תלוי ב"רחמים" שלהם והם יכולים לדפוק לי קנסות על כל שריטה אני מבין?

מה אתם ממליצים בקיצור?

אני משלם 89 שח בחודש על "אי-חיוב בגין השבה לקדמות" בהחזרת הרכב לחברת הליסינג. זה כולל גם ביטול השתתפות עצמית במקרה של תאונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משלם 89 שח בחודש על "אי-חיוב בגין השבה לקדמות" בהחזרת הרכב לחברת הליסינג. זה כולל גם ביטול השתתפות עצמית במקרה של תאונה
וכמה ההשתתפות העצמית? נשמע שאתה משלם יותר מהסכום השתתפות עצמית על פני 3 שנות ליסינג...

Sent using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או לפני החזרת הרכב מתקנים לבד, או משלמים השתתפות על כל מוקד נזק לחברת ליסינג.

או בכלל מותרים על ליסינג, קונים רכב משומש אמין שיחסית שומר על הערך ( קורולה/ מאזדה 3 מודל 2014 ) או קונים רכב אמין שכבר עכשיו המחיר שלו מספיק נמוך, ככה שאין לו יותר מדי לאן לרדת ( מיצובישי לנסר/ סובארו אימפרזה/ קיה פורטה ). ובדרך הזאת חוסכים יותר בסיכום הכולל.

זה הדבר הראשון שחשבתי עליו תאמין לי.. אבל בסופו של יום שיש לך אחריות יצרן בלי כאבי ראש של תקלות ושאתה לא צריך להתעסק עם מכירה וקנייה מול אנשים כל הזמן זה יתרונות משמעותיים שנותנים ראש שקט, ולי זה שווה עוד כמה מאות בחודש- כל השאלה זה כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...